Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cerimi77
17. aug 2011

@dankamat jéj, ty si poklad 😉 ďakujem, tak hneď ráno som sa teda objednala aj na ten monitor, dali mi to na budúcu stredu o 11.20, takže fajn, možno si stihnem medzitým vybaviť aj toho anesteziologa, bola som tam včera okolo 13h, ordinujú do 13.30 ale o tej 13 už tam bola len sestrička a povedala, že mám prísť inokedy a skôr 🙂 ... a to utz, som myslela že sa robí stále, kvôli rozmerom bábätka, ale tak asi nie 😉

dankamat
17. aug 2011

@cerimi77 nie nerobi sa to stale... dokonca niektori gynekologovia ho robia len 3x v 10, 20 a 30tt, ale iny zase castejsie. Ja som chodila kazdy druhy tyzden na utz ale vobec nie kvoli rozmerom - nieco u maleho sledovali ako sa vyvija. Rozmery nie su vobec dolezite.

cerimi77
17. aug 2011

@dankamat no môj gyn mi robil utz pri každej návšteve, čiže každý mesiac, a od 27tt každé tri týždne, od 30tt som sa kontaktovala s Dr. Turkotom, ktorého by som si chcela zazmluvniť ako pôrodníka a ten si ma objednal v 30tt na utz, že mi spraví biometriu a odvtedy si ma objednával len na utz tiež po troch týždňoch, čiže som u neho bola zatiaľ len na utz - v 30tt, 33tt a 36tt - maličká má 2890g teraz 🙂 .. tak som myslela, že sa to takto robí až do konca.... ale tak ako píšeš asi nie, asi len monitor+poradňa.. tak na budúcu stredu sa s ním už hádam porozprávam aj ohľadom pôrodu a zazmluvnenia, lebo na tom utz, nebolo času, vždy tam niekto bol a babenky chodili dovnútra ako na bežiacom páse....

dankamat
17. aug 2011

@cerimi77 vies teraz uz vaha nie je taka dolezita, hlavne kontroluje krcok a na monitore ci nemas kontrakcie, ake su pohyby babatka a pod. Napr ked babatko spi a nehybe sa tak posielaju na opakovany monitor.

cerimi77
17. aug 2011

@dankamat ja viem, že váha nie je dôležitá, , skôr som myslela že tým kontrolujú hlavne polohu bábätka, či je správne otočené, ale to možno vedia aj inak zistiť či je hlavičkou dole.... no ale zasa také 4,5kg či 5kg bábo by som nechcela normálne rodiť 😕

dankamat
18. aug 2011

@cerimi77 mne este aj pred porodom robili utz, ze ako je otoceny a kolko asi bude vazit. Dr. odhadovala od 3200-3300g a maly sa narodil s vahou 3370g, takze sa celkom trafila 🙂 Mne pocas zavadzania klystiru robili utz, ale to uz som mala take caste kontrakcie, ze som ich ani nevnimala 😀

cerimi77
18. aug 2011

@dankamat aha, takže utz mi budú robiť podľa potreby a pred pôrodm asi... tak fajn a ty si mala aký pôrod, rodila si s EPI? ja by som chcela vydržať bez nej, ale pre istotu si ju chcem zaplatiť, dúfam, že na budúcu stredu ako idem na poradňu si stihnem vybaviť aj anesteziloga, ak by som to nestihla a porodila skôr, tak mám asi smolu, že? 😕 ... a nevieš, ak si ju zaplatím a potom ju nevyužijem, tak vracajú nejaké peniaze?... ako to funguje?

dankamat
18. aug 2011

@cerimi77 no ja som mala velmi rychly porod - rodila som bez EPI aj ked po porode mi dr. povedala, ze som si mohla radsej dat (neviem akoby mi to pomohlo), lebo mne okolo 7 dali klystir, isla som do sprchy a o 8.39 sa maly narodil. Aj ked mne sa zdalo akoby to trvalo cely den, bolo to rychle. Ja neviem, tie kontrakcie su strasna bolest, ale sestricky boli pri mne a stale mi hovorili ako mam dychat (ja som priatela pri porode nechcela, ale keby si mala manzela/priatela tak to predychas lepsie) a ked uz som citila tie hrozne tlaky na konecnik, proste uz sa to neda udrzat (nieco ako ked nevies udrzat stolicu, ale asi 100x silnejsi tlak) tak som 2x veeeelmi silno potlacila a maly bol vonku 🙂 A pri zasivani ma napichali okolo nastrihu a vobec som necitila ked ma zasivala a to ma vraj musela poriadne zasit. Trvalo to mozno 15-20min to sitie.
S EPI je to myslim tak, ze si to zaplatis a ked nevyuzijes tak si nechavaju nejaky poplatok z tej sumy - ako manipulacny poplatok alebo co. Niekto tu o tom pisal, preto viem.

cerimi77
18. aug 2011

@dankamat tak super pôrod si mala myslím, teda, že to išlo rýchlo a bez komplikácií.... ja by som mala mať partnera pri pôrode - ak to stihne, chodila som na predpôrodnú prípravu tuto u nás, čo robil Červený kríž, tak teoreticky mám celé dýchanie počas pôrodu zmáknuté 😀 ... EPI si chcem pre istotu zaplatiť, pred 2 rokmi mi operovali chrbticu - krížové dve platničky mám vyskočené - tak preto sa bojím trochu ako to zvládneme... a ako si užívaš teraz materstvo?

dankamat
18. aug 2011

@cerimi77 fiiiha a neodporucili ti cisarsky? Lebo kamoska mala len miernu skoliozu a uz ju nenechali normalne rodit. To je dost nebezpecne, lebo tie tlaky su velmi silne fakt. Dalsej kamoske sa zase kostrc zlomila pri tom. Poradila si sa s Dr.?? No materstvo je veru niekedy narocnejsie ako porod 🙂 Ale tak este kym maly nepobehuje, iba place, spi a papa tak sa to da vydrzat. Chce to vela vela trpezlivosti, pretoze ked je dieta spokojne a zdrave tak je to pre matku najvacsia radost 🙂

cerimi77
18. aug 2011

@dankamat no práve dúfam, že na budúcu stredu keď k nemu pôjdem 1x na poradňu, tak mu to spomeniem, doteraz som chodila len na to utz na 8. poschodie k nemu, tam nebolo čas niečo takéto riešiť, tak dúfam, že v tú stredu bude viac času aj o tomto sa porozprávať a aj že by sme si prešli ten môj pôrodný plán.... ja sa zatiaľ cítim dobre, chrbtica poslúcha, operácia mi veľmi pomohla, inak by som tehotenstvo asi nezvládla, lebo ja som bola už v takom štádiu, že som nemohla sedieť ani chodiť, len ležať.... tak som zvedavá čo mi na to povie

dankamat
18. aug 2011

@cerimi77 no hlavne nech ti to cele dobre dopadne, budem drzat palce.

cerimi77
18. aug 2011

@dankamat ďakujem 🙂

nikak23
19. aug 2011

@cerimi77 ahoj, my uz sice mame porod davno za sebou, ale cisto nahodu som sa dostala k tejto teme a vsimla som si, ze mas problemy s chrbticou. Ja mam tiez problemy s platnickami, mam herniu disku, nastastie ma nemuseli operovat, ale pocas rozhovoru s anesteziologickou kvoli EPI som jej moj problem spomenula, ona chcela CT platniciek na DVD a v podstate mi povedala, ze EPI sa bude pichat uplne inde ako standardne ( nakoniec som rodila sekciou v celkovej anesteze), ale urcite to povedz, lebo je to vazna komplikacia pri zavadzani kanily do chrbtice na EPI. P.S. ak EPI nevyuzijes, tak ako ja, tak Ti sumu vratia v plnej vyske ( aspon pred 2 rokmi to tak bolo), drzim palce!!!

cerimi77
19. aug 2011

@nikak23 ďakujem, že si sa ozvala, ja mám urobenú magnetickú rezonanciu, tak si zoberiem so sebou aj CD z toho.... a prečo si rodila nakoniec v celkovej anestéze?.. mala si nejaké iné komplikácie, či to kvôli tým platničkám?.... mne urobili iba nukleoplastiku, obrusovali mi stavce, aby som nebola zablokovaná a mohla sa hýbať, s platničkami ako takými mi nerobili nič, tie mám stále v podstate v takom stave ako predtým, na jednej herniu a na druhej protrúziu, ale operácia mi veľmi pomohla, môžem normálne fungovať, chodiť, sedieť a tak, čo som predtým nemohla, ale tak to asi poznáš aj sama.... ako to budu pri pôrode však neviem 😝

livika
21. aug 2011

@cerimi77 Ahoj....ja som tu rodila pred mesiacom,vratia ti 140 eur....
Pred necelymi styrmi rokmi som rodila v Ruzinove,zabrala uplne super,,,,,,s manzelom sme sa tam smiali,citila som len slabulinke bolesti.....
A tu na KRamaroch som si to odtrpela cele,kedze vobec nezabrala.....a nakoniec som skoncila akutnym cisarakom....
Nie vsetci to vedia pichat,ale nevyberes si kto ma sluzbu,bohuzial....

cerimi77
21. aug 2011

@livika hm, jasné, človek si nevyberie, ono záleží aj kedy ju pichnú a ako... no uvidíme, a keď ju nepoužijem, tak mi dajú papier a ja s ním pôjdem do pokladne, či ako sa to rieši?...a osoba pri pôrode sa platí vopred či až po?

nikak23
21. aug 2011

@cerimi77 ahoj, neboj sa vsetku administrativu T vysvetlia na oddeleni, akurat budes musiet mat vsetko zaplatene vopred a ked nieco nevyzuzijes, tak Ti dole v pokladni peniaze vratia. Ja som nakoniec isla sekciu kvoli uplne inym problemom ( omotany pupocnik), ako s chrbticou, takze, ak anesteziolog pocas pripravneho pohovoru kvoli EPI povie, ze sa to neda, tak sa to neda🙂 ale naozaj to zavisi od toho co presne mas, lebo EPI sa da pichat na viacerych miestach ( aj ked podla mojich informacii, radsej pichaju spinal ako EPI, co je v podstate to iste, teda efekt je ten isty🙂). A co sa tyka bolesti chrbtice to doverne poznam...nastastie nemam az take problemy ako ty, ale ked ta bolest lapne tak to je fakt na nevydrzanie, davaj si potom pozor pri manipulacii s babetkom, aby si si nezablokovala nejaky nerv.
Ku komu chces ist rodit? Hlavne klud, vobec sa nestresuj.-) moc drzim palce. pa

alex2201
21. aug 2011

ja som rodila na Kramároch mala som zaplatenu Epi a vratili mi celu sumu nakolko sa pôrod nerozbehol ani po prepichnutí plodovky tak ma ukončili sekciou. a ten vpich sa dá vydržať netrbe sa báť 😉

cerimi77
21. aug 2011

@nikak23 Ďakujem za milé slová 😉 zatiaľ chodím k Dr. Turkotovi a chcem si ho aj zazmluvniť, ja sa zatiaľ vôbec nestresujem čo sa pôrodu týka, to je tá nevedomosť prvorodičky, ja jednoducho verím, že všetko bude v poriadku, určite by som sa viac bála čo sa chrbtice týka, keby som nemala za sebou tú operáciu, po nej sa mi veľmi uľavilo, chrbtica poslúcha, tak verím, že to zvládnem, mne EPI dokonca pichali, práve kvôli bolestiam chrbtice, ako poslednú možnosť, ktorá by mi mohla pomôcť od tých najväčších bolestí, ale absolutne nič mi to nespravilo - teda nepomohlo, tak som skončila v BA v Ružinove na ortopédii a tam mi spravili tú nukleoplastiku a super 😉 .. ešte raz ďakuejm, aj za palečky.. aj tebe prajem všetko dobré 😉

dankamat
22. aug 2011

@alex2201 Zuzi tebe robili teda cisarsky??? Ani som nevedela.

alex2201
22. aug 2011

@dankamat áno pustili mi vodu a bolesti sa dostavili, kontrakcie tiež, išla som na prsty otvorená o 15:00 a o 19:43 sa malý narodil sekciou, prenášala som 3 dni a vyvolávanie nezabrala, nakolko prvá bola sekcia tak urobili druhú. Mňa mali robiť už7.7. ale kravva tam je primárka, nechala ma v nemocnici na normal pôrod pretože s mojim pôrodnikom mali niečo medzi sebou. tak ma nakoniec musel odrodiť iný ale perfekt zážitok s Kramármy. Nikdy viac 😠

dankamat
22. aug 2011

@alex2201 ach jaj a to si chcela este tretie dieťa, či budes moct mat po dvoch sekciach? No kazdy mame nejaku skusenost - ty si mala na Kramare nervy uz ked si tam musela byt 2 dni 😀 Mne sa tam zase celkom pacilo - citila som sa niekedy ako na vojne, ale dalo sa 🙂

alex2201
22. aug 2011

@dankamat vieš ten spodok sa s nadštandardom nedal ani porovnať 🙂 ale tam tie pravidla že som sa chodila kúpať domov keď som nemala monitor no paráda 🙂 a to si nezažila Ty už tú ciganku čo porodila Onura, 😀 😀 😀 , alebo tú drbnutú tenkú čo prenášala už 3 týždne čo bola dole taká ukecaná v Tvojom čase tá keď porodila katastrofa :D. Hore už bolo fajn, telka na izbe ja som mala so sebou laptop. Jedlo na izbu, jak v hotelovej izbe. Nádhera, milý personál super 🙂

dankamat
22. aug 2011

@alex2201 ozaj ona porodila??? co sa tam rozculovala, ze nikto jej nevie povedat termin, lebo si nepamata datum PM 😀 hrozna bola 😀 No tak tam bol uz luxus teda 🙂

alex2201
22. aug 2011

@dankamat hej a to si mala vidieť sa cítila byť po pôrode hviezdou, malu jej donisli na izbu a behala z izby na izbu bez nej skrvavená a rozprávala ako dostala pedu 10 min pred tým ako sa malá narodila že ju nechali trápiť tak dlho, to som tam bola ten druhy krát to už si tam Ty nebola.Dali ju na izolačku a tam bola sama 😀

blackrose
24. aug 2011

ahojte 🙂
chcem sa informovat, ked ste volali p. Jandovej ohladom predpripravy, tak ste sa tam dovolali v pohode?? Ja mam problem sa tam dovolat uz cely august 😔
V ktorom case ste jej volali? Dakujem 😉

sandy5
24. aug 2011

@blackrose ahoj, Jandovej je najlepsie napisat mail na katarina.jandova@kr.unb.sk, lebo ona nema moc cas dvihat telefon. Na mail ti urcite odpise 🙂

blackrose
24. aug 2011

@sandy5 jeeeej, dakujem 🙂

sandy5
24. aug 2011

@blackrose nemas za co 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre