• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

17. novembra 2016 
Ahojte babulky,
tak som sa konecne dostala k net-u. Malicka hned prvy den doma mala krizu a ja s nou a aj sme si poplakali. Ale uz vcera a dnes to vyzera byt ok.

Dakujem Vam vsetkym za gratulacie. Teraz som si ich dodatocne citala.

Este skor ako sa trosku rozpisem tak NOVINKA!!!!!!! EVULIENKA VCERA 7/11 PORODILA NINKU, NARODILA SA O 17.15, 3450g, 50cm a MAJU SA FAJN AJ S MAMINKOU. Porod bol vraj rychly, po vyvolani trval 4 hodiny, ze epiduralka nestihla ani zabrat, lebo po polhodine uz porodila malicku.
TAK ESTE RAZ EVULIENKA VSETKO NAJ NAJ NAJ, NECH STE S MALICKOU OBE ZDRAVUCKE A CO NAJRYCHLEJSIE DOMA!

No a moj priebeh?

Toho 31.10. vecer som bola v poradni. Tam ma moj Dr. vysetril a vravi, ze nech si idem zbalit domov veci a nech pridem do porodnice. Tak som na neho rozcarovane pozerala a hovorim, ze ja nikam nejdem, ved este nemam kontrakcie a ani mi nepraskla plodova voda, co tam ja budem v porodnici robit? On, ze ved uvidim, vecer kontrakcie budu a ze na druhy den rano si teda este zavolame. No prisla noc a veru ma zacalo nieco boliet, take tlaky, naskor o 2h, potom neskor, ale vsetko to bolo nepravidelne, a bolelo to tak, ze som to vzdy rozchodila a myslela si, ze to este neboli tie kontrakcie, ved tie maju predsa byt ostre a bolave a co ja budem budit polovicku a Dr. o 3 rano. Potom to preslo a rano mi Dr. volal, ze tak co? Kedze som trosku krvacala, tak som sa az rano o 10.00 odvazila do porodnice. Celu cestu som bola napata a hovorila si, ze ved Dr. ma len vysetri a ja aj tak pojdem domov. Tak som prisla na prijem a odtial na porodne oddelenie. Tam ma dali do "cakacej" izby a potom ma monitorovali a vypisovali sa nejake papiere, dali klistir /to som uz bola v soku, ze ved ja este nejdem rodit/ a poviem vam, ze ten klistir bol asi najhorsi z celeho porodu. Nebolelo to, len to bolo take neprijemne a nestihla som poriadne dobehnut ani na wc. Tak doporucujem, hned po klistire odist na wc a tam pockat tych 10min ako prikazuju, ze vydrzat a tam to na vas pride same aj skor ako tych 10 min. Potom mi praskli plodovu vodu a to som uz vedela, ze idem... Kontrakcie boli strasne slabe. Stale som cakala nieco silne a vynimocne... Pomalicky som sa otvarala a ked som uz bola tusim na nejake tie 4 prsty mi zaviedli epiduralku. Nebolelo to. Len taky vpich a Dr., ktora ho zavadzala bola strasne mila a vzdy mi vysvetlila, co teraz budem citit ako a co funguje, na ako dlho.... Cize prednasku o epi som mala priamo tam na porodnej sale. A co bolo super, tak mi moju polovicku zavolali hned, cize nie az na 2. dobu. A to len preto, ze v tom case tam nijaka kocka nerodila, tak mohol so mnou byt a predychavat. Tak som sa motkala okolo porodneho stola a predychavala a stale cakala na tie silne kontrakcie. Boli sice pravidelne, ale citila som len take mierne tlaky ako pri menstruacii. Nic viac. Ale dolezite bolo, ze som sa otvarala a o 17.00 Dr. zahlasi, ze "ideme rodit". Pozeram na neho ako vyorana, ze "uz". Dali mi nejaku injekciu, aby som citila tlaky na konecnik a potom ked prisiel prvy tlak, tak lekar krici "zatlacit" a od prveho "zatlacit" ubehli len 2 minuty, ked malicka bola na svete! No ja som zasla, ake to bolo vsetko super a neboli to muky ako niektore kocky maju a pisu. Moj porod bol uzasny!!! To som povedala hned, ako som porodila, personalu, ze to bolo uzasne. Oni aj vraveli, ze to bol taky porod "do filmu" ukazkovy! :grinning:
Sice potom ma museli na 10 min uspat, lebo placenta sa nechcela oddelit od maternice, tak to museli urobit rucne. A siticko som tiez necitila, lebo mi Dr. pichla opat tu epi.
No a na oddeleniach sestonedelie a novorodenecke pracuju same super sestricky, ktore sa neskutocne o nas starali a boli mile. Co vsetko som potrebovala, tak mi splnili a na vsetky otazky odpovedali a radili. Pravidelne sme tam mali "navstevy" lekarov, ci uz kvoli nam mamickam, alebo nasim ratolestiam. Z novorodeneckeho na sestonedelie stale chodili sestricky a ked zaculi nejaky ten krik malickeho, tak vosli do izby a pytali sa, co mame za problem. A ked aj sme si nevedeli dat rady s krpcekami, tak sme mohli kedykolvek zajst na novorodenecke a tam sa nas uz ujali sestricky a radili a pomahali.
Ja naozaj nemozem na Kramare povedat krive slovo! Iba co by som tak, tak tie zachody na porodnom odd. su hrozne!!! To cloveka vystrasi hned na zaciatku. A este neviem, ako to je na "obycajnom" sestonedeli. Ja som mala ten nadstandard a tam bolo super!
Babulky, tak netreba sa bat!!! Aj ked sa mi to lahko teraz pise, co?! Ale chcela som vas vsetky povzbudit a tymto aj podakovat celemu skvelemu personalu na Kramaroch! DAKUJEM!
A osobne chcem podakovat aj Jaje! Dakujem za vsetko!!! :wink:
8. nov 2007 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren, gratulujem! Nadherne sa cital tvoj pribeh, to by som aj ja chcela taky porod :wink: Mna to caka v decembri, tak pevne verim, ze bude tak isto spokojna ako ty. Este raz vsetko najlepsie Teba aj malickej.
8. nov 2007 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren, to je uzasne, gratulujem. A mala si niekoho zazmluvneneho alebo si isla "naslepo" do porodnice?
8. nov 2007 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren ešte raz veľké gratulujem....je príjemné čítať takéto skvelé referencie pôrodu a starostlivosti, človek sa po tvojom príbehu aj prestane báť :slight_smile: Tak Vám teda prajem nech ste zdravučké a rastiete do krásy :dizzy_face:
8. nov 2007 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ren GRATULUJEM k dcerke :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: super porod!
no povzbudila si urcite nielen mna... :wink:
aj mne sa videli na prehliadke sestricky mile a ochotne :wink:
kedy si rodila?v termine?
8. nov 2007 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
REN vitajte s malinkou doma. A EVULIENKA gratulujem k Ninke, veľa zdravia a mliečka. :wink: Idem trochu zalahnut kym spia obe ratolesti. Papaaaa :wink:
8. nov 2007 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej REN aj ja chcem taky filmovy porod :grinning:...ked uz mi naaahodou vyjde 1.1. termin, nech som v TV ako filmova hviezda :grinning: :grinning:...tak super...este raz moc blahozelam :dizzy_face:

EVULIENA - aj TEBE moc moc blahozelam..drzte sa a hlavne nech ste Ty aj drobcek zdravucki :slight_smile:

uznetusim - poziciam aj brucho? :grinning: :wink:...aaaale nie...nechcem sa o to pripravit :wink:...

baby ja mam posledne tyzdne pocit, ze z nasej Terezky nakoniec bude Martinko :pensive: :grinning: ...dnes som bola na poslednej poradni u mojej Dr. a drobcek je stale priecne, takze nic neukaaaazal-a :grinning:..nas bude natahovat asi do poslednej chvile :wink:...nevadiiii :grinning:...

a v knizke mam ze CS1 - to uz su take tie "ozajstne" skratky, ze? :grinning:....jaaaj...zajtra mam posledny den v praci :slight_smile:..sa tesim neskutocne....

Lenus - neboj sa a zavolaj..moj manzel mal dnes volno, hned sa p. Jandovej dovolal a objednal nas na 21.11. o 9:00 hod. :slight_smile:...tak tam pojdeme, ked uz to tak vybavil :slight_smile:...tesim sa....

a ked idem prvykrat do poradne, kam treba ist a hlavne o kolkej-ma zaujima, do kolkej sa mozem vyspat :grinning:? mamicky poradte..dakujem moc :slight_smile:
8. nov 2007 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Julova, tak sa tam asi stretneme :wink: Ja som uz u Jandovej bola na takom prvom sedeni... a tiez ideme s mangelom 21.11. o 9.00 k nej - kvoli tomu, aby mohol byt pri porode.
8. nov 2007 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej Deniska, tak to je super :grinning:...tak ak ma spoznas, tak do mna kludne kopni :wink:..ja som kratkozraka a obcas slepa ako krtko :grinning: :wink:
8. nov 2007 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren, aj tá gratulujem! :slight_smile: a teším sa, že si to mala tak rýchlo a že všetko bolo super!
A ďalšia gratulácia evulienke! Och, ako vám závidím.
Ja som bola dnes v poradni po 2 týždňoch a veľké očakávanie bolo, že čo a ako, na poslednej som mala už skrátený krčok, tak som bola zvedavá a aj sa bála, či sa to nezhoršilo, ale ak, tak sa len máličko skrátil, tak to tak plynulo postupuje. Som rada. Asi začnem žiť trochu aktívnejšie. Občas prechádzky a tak.
8. nov 2007 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren, aj ja gratulujem! :slight_smile: a teším sa, že si to mala tak rýchlo a že všetko bolo super!
A ďalšia gratulácia evulienke! Och, ako vám závidím.
Ja som bola dnes v poradni po 2 týždňoch a veľké očakávanie bolo, že čo a ako, na poslednej som mala už skrátený krčok, tak som bola zvedavá a aj sa bála, či sa to nezhoršilo, ale ak, tak sa len máličko skrátil, tak to tak plynulo postupuje. Som rada. Asi začnem žiť trochu aktívnejšie. Občas prechádzky a tak.
8. nov 2007 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren tak to je naozaj zavidenia hodny porod. Gratulujem :slight_smile: naozaj je velmi prijemne vediet ze v porodnici do ktorej chcem ist rodit je to v elku v pohode. Tesim sa
8. nov 2007 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ren gratulejem, prajem vela vela zravicka am obom :slight_smile:
9. nov 2007 o 12:46  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJKY REN...TAK TO SI MALA FAKT KRASNY POROD!! :slight_smile: :slight_smile: VELMLMI VELMI PODOBNE ZAZITKY MAM AJ JA Z PORODU A Z KRAMAROV, LEN JA SOM NEMALA TEN EPIDURAL :unamused: NABUDUCE SI HO DAM A BUDE TO TIEZ TAKE SUPROVE.. (KLOP-KLOP :grinning: lebo ja som tie kontrakcie pocitovala trosku horsie... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ZELAM TERAZ HLAVNE SKORE ZOTAVENIE TEBE A MALINKEJ HLAVNE VELA ZDRAVICKA, NECH JE LAURINKA KLUDNUCKA A UZ NEMATE ZIADNE KRIZY... :slight_smile: MOJ ADAM MAL VCERA JEDNU, OD POOBEDIA AZ DO 3:00 NIE A NIE ZASPINKAT... :cry: SME TO MALI S DRAHYM PESTRE.... :frowning2: ALE DOSPALA SOM SI TO DO 11:00 :grinning:
9. nov 2007 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julova fakt ta jandova objednala tak skoro na 21.11?ja som nemohla prist 6.11 a vcera ma preobjednala az na 29.11-ken ci to stihneme s drobcom :sweat_smile: asi tam pojdem skor-mozno ma vezmu...
neviete tu pripravu otecka pri porode zabezpecuje ona? :dizzy_face:
9. nov 2007 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky, som tu na skok, malicka spinka...zatial :wink: . Dakujem za gratulacie!!! :grinning:

GAGARINKA, mala som zazmluvneneho Dr., ale bolo tam kopec kociek, co nemali a tiez mali podobne pocity ako aj ja.

GLORITA, rodila som tyzden pred terminom. Povodne som mala 12/11, potom mi ho posunuli na 8/11 a rodila som toho 1/11.

ZUZANNAS a UZNETUSIM, tak som to zvladla na 1 ako aj vy dve :slight_smile: mam radost!!! Len teraz ma chytaju take zvlastne stavy a pocity, ci to vsetko zvladnem. Normalne mam strach. Tehotenstvo a samotny porod sa mi zdaju byt nic oproti tej starostlivosti o malicku!
9. nov 2007 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
glori - no veru...vybavoval to moj manzel a akurat mi pisal, ze mu to p. Jandova potvrdila mailom...myslim, ze s nami rovno odbije ten uvodny pokec a aj pripravu otecka k porodu :slight_smile:...nech to mame za sebou :slight_smile:...
9. nov 2007 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NEBOJ REN..TO ZVLADNES, CHCE TO LEN NAJST DAKY REZIM A HLAVNE SI NAJST CHVILOCKU LEN PRE SEBA.... :slight_smile:
9. nov 2007 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pripájam sa ku gratulácii :slight_smile: Už teraz sa teším na pôrod, naozaj :slight_smile:
Hneď idem napísať mail Jandovej z manželovej mailovej schránky, snáď to pomôže a objedná nás skôr :grinning:
10. nov 2007 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky,
uz mate iste a ste pevne rozhodnute kam pojdete rodit? Ja som minuly tyzden lezala na Kramaroch v tom Centre materno fetalnej mediciny a dost sa tam teraz bojim vratit...Nepacilo sa mi vobec, ale mozno to bolo len take divne oddelenie. Rozmyslala som aj o Kochu, kde by som asi bola velmi spokojna so starostlivostou o mna, ale keby sa nedajboze vyskytli nejake komplikacie, vsetko aj tak prevazaju na Kramare..
10. nov 2007 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kyliefox271 aj ja som ležala na CMFM, a to už 2x. Prvýkrát som bola v šoku a bola som rozhodnutá pre Antolskú. O 10 týždňov neskôr som tam ležala opäť, teraz už 16 dní a už sa mi to nezdalo také hrozné :slight_smile: Väčšina mojich známych rodila na Kramároch a boli spokojné. Prostredie nič moc, ale prístup sestričiek a doktorov bol vraj super. Je pravda, že sa tam nájde jeden alebo dvaja arogantní lekári. Tích si netreba všímať. Mňa dokonca operoval jeden z nich a už sa mi nezdá taký hrozný. Po zákroku sa bol na mňa pozrieť a pýtal sa ako sa mám, či ma niečo nebolí, vysvetlil, že budem pár dní krvácať, ale nemám sa báť dieťatko je v poriadku a tak :slight_smile:
CMFM je naozaj také divné oddelenie. Mamičky sa tam boja o svoje nenarodené bábatká a atmosféra je tam niekedy hrozná. Hlavne ak ťa dajú na izbu s jedným dievčaťom, ktoré che potrat a s druhým, ktoré si musela dať dieťatko v 24tt preč, pretože by aj tak po narodení zomrelo :frowning2: To sa potom bojíš o to svoje ešte viac a inak vnímaš prostredie nemocnice a personálu.
Rozmýšľala som o Kochovi aj ja. Dôvodom prečo sme sa s manželom rozhodli pre Kramáre je, že ak by pri pôrode prišlo ku komplikáciám nemajú priestory na rýchly operatívny zákrok pre mamičku ani dieťatko.
11. nov 2007 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Tak Evulienku som bola pozriet v štvrtok. Mala sa fajn a zvykali si s Ninkou na seba a celkom sa im darilo. Ja som zostala v piatok doma, lebo nas Filip mal teplotu, tak som s nou uz nebola. Ale ak Ninka nedostala zltačku a Evulienka sa cíti dobre, tak ich zajtra pustime domov. Tak dá aj ona vediet co ako... :wink:
11. nov 2007 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to tu sice moc nesledujem, ale si fakt zlata jaja :wink: . malemu skore uzdravenie prajem :slight_smile:
11. nov 2007 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Elize dakujem, uz aj ja zmyslam rovnako.
Chcela by som mat aj priatela pri porode, a na internete som sa docitala, ze je to mozne, ale musi absolvovat nejake sedenie na Kramaroch a zaplatit 500sk.Lenze ked on je cudzinec,na co je mu sedenie ked nebude rozumiet?, ale ja ho pri porode chcem mat.
11. nov 2007 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JAJA, malickemu zelam skore uzdravenie. A si fakt zlata, ako sa o nas "kramarcanky" staras :slight_smile:

KYLIEFOX, to sedenie je s Dr. Jandovou a ona tam vlastne vysvetluje celkovy priebeh porodu, ako to moze byt, co treba robit a tak. Ak chces, tak sa u nej s priatelom nahlaste a potom mu to mozes pretlmocit. Ale myslim, ze to nie je povinne. Ale tych 500,-SKK ano.
11. nov 2007 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Ja len na skok. Všetky vás pozdravujem, dúfam že sa máte fajn. Mne Edris ide už zajtra do školky - :grinning: už som mala hlavu ako melón - síce ešte pokašliava sem tam, ale myslím že soplíky ustúpili. POre zmenu mňa poškriabkava hrdlo. :rolling_eyes: . A Denisa soplíky držia tiež stále. JAJUŠ chcem sa opýtať Teba - ako ,,titulovaná" - mi možno poradíš. Denis sa mi vyhádzal na tvári - líčka, ušká aj vo vlasoch a trocha aj bruško mal vyhádzané - také červené vyrážky, niektoré s bielou bodkou a na ušku mu to aj trocha hnisá. Že čo to môže byť. Nejedla som nič také, z čoho by sa mal vyhádzať, / on je čisto dojčený / prášok som nemenila ani aviváž - po tomto som kúpila Lovelu a všetko mu preprala v nej a bez aviváže, veci požehlené aby som zabila všetky potvory,...mydlo na kúpanie také ako máte u vás na novorodeneckom....tak nechápem že čo to môže byť a čo robiť. Kúpila som repík a umývam mu v tom tváričku, ale sa mi nezdá že by to nejako pomáhalo... :angry: . Kujeeeeeeeem.
11. nov 2007 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jajuš teraz ma napadlo ešte že titulovaná som nechcela dať do úvodzoviek - veď to je pravda, že si. Nuž čo, som dement. :grinning: PApa
11. nov 2007 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uznetusim, tak nech sa ti maly co najskor da do poriadku a nie je to nic vazne :slight_smile:

kyliefox, mne sa prave zda, ze nie len poplatok, ale aj to sedenie je povinne, ale ked zavolas dr jandovej, urcite to nejako spolu vyriesite. a mozno sa stretneme v porodnici :slight_smile:
11. nov 2007 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, bože Martinka - ´teraz kukučkujem - ty už si 35 TT???? :astonished: :astonished: :astonished: ? To letíííííííííí. No dúfam že už tie pupáky či čo to je pomiznú - na brušku už nie sú ani vo vláskoch, ale tvárička a ušká stále.... :confounded: Uvidím zajtra v poradni. :wink: Aj ty o chvíľočku budeš už opisovať pôrod. To letíííííííííííííííííííííí s :astonished: strašne. A stááááááááále neviete pohlavie? :grinning: A kedy máš poradňu ďalšiu? Edris šiel do škôlky, som zvedavá koľko vydrží zdravý :rolling_eyes: . A musíme mu kúpiť boty - teraz má len kožené tenisky a v nich aj šiel.....a vonku je zimaaaa. :unamused:
12. nov 2007 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kyliefox, my sme to sedenie absolvovali, staci jeden "rodic",mali sme tam aj otecka bez mamicky :wink:
12. nov 2007 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok