Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

strociatka
26. sep 2011

ahojte, v tejto teme som uuuuplne nova a velmi vas prosim o pomoc. Dcerku som rodila v Ruzinove, ale nebola som vobec spokojna. Druhe babatko chcem rodit na Kramaroch, ale moja gynekologicka mi len povedala, ze si mam vybrat porodnicu, takze nemam absolutne ziadne informacie, vlastne vobec neviem ako mam postupovat. Na nete som si nasla pripravu na porod u pani Jandovej, ale kontakt na nu uvedeny vobec nefunguje, viete mi poradit co mam robit? Za kym ist, kde sa vobec prihlasit, ako a kde, kedy objednat epidural.... mozete pisat aj do IP, vlastne som "tabula rasa" nic neviem 😒

prettybaby
26. sep 2011

@strociatka mas IP.)

len_henus
27. sep 2011

Ahojte 🙂)) chodí niektorá k Mudr. Plankovi do rizikovej ???

len_henus
27. sep 2011

@strociatka
Ahojky, keď zistíš, kde a ako objendať epidurál, tak by si mi mohla dať vedieť :D 🙂 🙂 🙂 Ďakujem ...

strociatka
27. sep 2011

@len_henus jasne, zatial este neviem skoro nic 😉

atanusa
27. sep 2011

@len_henus Ak chces epidural, staci si zajst s tehotenskou knizkou do anesteziologickej ambulancie, daju ti tam prestudovat par papierov, vypises formular a potom ta este pouci lekarka. Daju ti potvrdenie o pouceni a potom uz iba staci zajst do pokladne a zaplatit 150 eur...

strociatka
28. sep 2011

@atanusa aha, takze nemusim cakat do oktobra na sedenie s Dr. Jandovou, dobre vediet, asi si tam skocim, clovek nikdy nevie... daskujem za info 😉

livika
28. sep 2011

@strociatka Ahoj,,,,bola som na tom rovnako,teraz uz 3,5 rocnu dcerku som rodila v Ruzinove,nebola som vobec spokojna....Teraz som v juli rodila na Kramaroch,je to tisic a jedno.Moj velmi komplikovany porod zvladli bravurne a o pristupe sestriciek a doktorov ani nehovorim,su uzasni🙂
Drzim palce...

strociatka
28. sep 2011

@livika veru ano, porod v Ruzinove este ako tak, ale ta poporodna starostlivost, som tam prichadzala o nervy a laktacna poradkyna tam je asi len fatamorgana

tamoulik
29. sep 2011

Dievcata - tehulky z BA, pripadne okolia - v pondelok 3.10. bude v Materskom centre Podunajske Biskupice, Latoricka 4 stretnutie s dulou a certifikovanou laktacnou poradkynou o 16:00 ako zaciatok Kurzu pripravy na porod, dojcenie a rodicovstvo, kurz sa budeme snazit robit co najviac individualne, aby sa kazda mamicka dozvedela informacie, ktore ju zaujimaju 😉 kurz bude prebiehat v priebehu oktobra.

lulu999
1. okt 2011

Ahojte maminy, viete mi odporučiť naozaj dobreho pôrodníka na Kramaracoh? Ďakujem vopred za odporúčania!🙂

miroslavah
2. okt 2011

ahojte, ja som tiež rodila na Kramaroch. Napriek mojim problémom si myslím že Kramáre sú celkom fajn, personál bol prevažne OK - ako vždy sa nájdu aj vínimky! Určite by som opäť investovala do nadštandardu. A hlavne treba nezabudnite pozitívne myslieť!
Nechcem prvorodičky strašiť - ono každy porod je individualny - zavisi všetko od stavu rodičky aj dieťatka. Mojho prveho chalana som rodila pred 4 rokmi - noo - akože mam protichodne pocity - mala som urgentný cisársky - už som mala pekných pár hodín nenormálne bolesti na chrbte že mi až podlamovalo kolená - nakoniec - na moje aj bábove šťasie pri monitore prišli že malý má problémy a odchádza - a šup so mnou na cisársky - našťastie píšem preto, lebo keď malého odrodili - bol OK - tak mne zistili že ups - pár hodín som mala rupturu maternici - čiže roztrhnutú - z toho tie neuveriteľné bolesti - čo ma dosť iritovalo - tak moje bolesti ignorovali - vraj to je normálne - nemohla som vedieť aké majú byť keďže to bolo prvý krát. Keď som sa prebrala - no tiež som mala vývod a bola som hrozne slabá, lebo som niekoľko hodín vnútorne krvácala. Prišiel ku mne lekár a s úsmevom mi vysvetlil že môžem byť rada že ma rodil p. dr. Rusnák - že len vďaka nemu žijem a že mám byť rada že som neprišla o maternicu. Mala som 26 r. No poviem pravdu že som sa cez to dodnes úplne nepreniesla - lebo tam bolo zanedbanie starostlivosti - niekoľko tých príšerných hodín bolestí sa na mňa nepozrel ani raz lekár - ale vraj by aj tak nezistili že mám roztrhnutú maternicu ? Škoda že ma nikto nepočúval - podľa mňa stačilo trochu viac porozumenia a komunikácie. No to nebolo všetko - prepustili ma po týždni domov v nie moc dobrom stave - následne som 2 x prišla na pohotovosť s problémami - hnisla mi rana - 1x mi dali masť, 2x už aj s bolesťami a horúčkou - dali mi ATB na zápal prsníkov - mňa le prsia vôbec neboleli - ani som ich nemala začervenalé - v pohoode som kojila. Keď som prišla 3x tak mi 2 hodiny zrážali 40ssiatku - a to podotýkam že som doma zobrala paralen na horúčku. Zistili mi že mám v bruchu hnisavé ložistko 10x6 cm a do 3 hodín som išla na operačku - zas ma otvorili a vyčistili - vraj nevedeli zohnať chirurga tak mi nemohli dôkladne vyčistiť brušnú dutinu, lebo gynekológ nemôže ísť tak hlboko a ledva som sa prebudila tak mi oznámili že ma možno ešte raz otvoria - paráda - bola som s nervami na koncoch - mala som 3 týždňové bábo na novorodeneckom a z tých prvých troch týždňov mám nenormálne spomienky dodnes. Našťastie ma dali po týždni dokopy bez ďalšej operácie -ale ešte 3 mesiace som sa dávala dokopy. Našťastie som ďalej kojila - strašne som chcela a napriek problémom som neprestala. Druhého som rodila plánovane cisárskym - v spinálke - nebola som v plnej narkoze - ale po pôrode som bola v úplne inom stave ako pri prvom - som sa normálne do týždňa dala dokopy a išla domov. Som až lietala od radosti ako sa dobre cítim - s prvým pôrodom sa to nedá porovnať. Jasné že to bol cisársky a s tým súviselo aj dlhšie hojenie rany na bruchu a tak - nemôžem porovnať s normálnym pôrodom, ale si myslím že po cisárskom sa každá maminka dáva cca 3 mesiace dokopy - čiže si nemyslím že je to lepšie ako normálny pôrod - ale porovnať neviem. Hlavne držím všetkým mamkám palce a neberte môj prípad ako bežný vraj sa to stane jednej z tisícky - som sa tam cítila ako ... ani neviem povedať - lebo sa na mňa chodili pozerať denne desiatky lekárov a mali pri mojej posteli prednášky o mojom pôrode. Začínalo to slovami - no tak toto je tá ruptura uteri - čiže roztrhnutá maternica - no poviem že som sa pri tom necítila ako človek, ale ako kus masa...

ribana2
3. okt 2011

ahojte ..neviem či sa tu už dakto pýtal, ale neviete mi poradiť čo treba a ako skoro treba vybaviť otecka pri pôrode na kramároch? Je to tiež cez tú p. Jandovú? 🙂

chrobulka
3. okt 2011

@ribana2 - je to tiez cez pani Jandovu, napis jej mail, dohodni si termin na "poucenie", pojdete tam s chlapom a ona vam da papier - potvrdenie, ze ste to absolvovali a na zaklade toho ti v hlavnej pokladni vystavia prijmovy doklad, zaplatis tych 16.60 ci kolko to je a mas to v suchu.
+ ti da potvrdenie do materskej knizky. trva to cele cca 2,5 hodiny.
moj chlap si to pochvaloval...

lulu999
3. okt 2011

Babule naozaj neodporučíte niekoho na Kramároch? asi sa tam dosť tí lekári menia, rada by som vedela, kto je tam teraz medzi mamičkami odporúčaný?

ribana2
3. okt 2011

@chrobulka ďakujem 😀 a ešte nevieš ako skoro to treba ohlásiť, lebo môj partner začal chodiť na týždňovky do Nemecka a až tak do polky novembra a ja mám termín 16.12. tak aby sa to stíhalo 🙂

chrobulka
3. okt 2011

@ribana2 - mne pani Jandova pisala tak, ze najskor 5 tyzdnov pred planovanym terminom porodu, ale ja som bola dvojickova, nas zobrala skor. nic nepokazis, ak jej napises a ona ti presne odpise...
napis jej aj termin aky mas a radsej sa prihlas skor, ako keby malo byt neskoro... mava to dost plne...

ciusinka
3. okt 2011

@lulu999 Nemam sice este skusenost s porodom, ale uz niekolko rokov chodim k doc. Rusnakovi a je to uzasny clovek, moja teta u neho rodila minuly rok v novembri a vsetko na 1-ku, takze toho by som doporucila urcite 🙂

ribana2
3. okt 2011

@chrobulka no 5 týždnov je dosť..tak to sa jej radšej ozvem..len musím ešte zistiť kedy ten môj bude presne môcť a to je tiež otázne ☹

amouramour
3. okt 2011

@miroslavah len dostat sa na nadstandart, je pri tomto roku tehuliek asi tazke, ze?🙂

chrobulka
4. okt 2011

@amouramour - ja som rodila v auguste, bolo to tam plne, ale dostala som sa na nadstandard. prepusta sa totiz kazdy den. a moze sa stat, ze sa na kratky cas dostanes na 8. poschodie - standard, a budes "v poradi", cize ked sa uvolni nadstandard na 9. poschodi, presunu ta. baby takto boli na 8. pol dna, max jednu noc. ja som tam lezala 5 dni na rizikovom, na 8. poschodi, a nie je to take zle zase... aj ked, nadstandard je po porode lepsi 😉

harper
4. okt 2011

ahojte, 17.10 by som mala ist prvy krat na poradnu na kramare, bola som tam v maji 06. Aky je teraz postup, je nejake cislo, kde si treba zavolat aby som zistila ordinacne hodiny alebo sa treba aj objednat? Vdaka za odpoved.

miroslavah
4. okt 2011

@amouramour ani neviem - aj vtedy bolo veľa rodičiek, ale každy deň niekto išiel domov a tak nadštandard dostane ta ktora skor odrodi - neda sa tam vopred rezervovať miesto 🙂

hajajanka
5. okt 2011

Ahojte, len dnes som sa sem zaregistrovala prave kvoli info o Kramaroch. Vedeli by ste mi poradit, ci je nutne poucenie pre oteckov k druhemu porodu? My sme uz jeden porod absolvovali (pred 3-mi rokmi). Vtedy sme to poucenie nestihli, kedze mame mierne predcasniatko. Len sme na porodnici uhradili vtedy este 500 SK a bolo vybavene. Poucenie sme mali dohodnute na urcity termin s p. Jandovou, ale den pred tymto terminom som necakane porodila.

lubinkas
5. okt 2011

@hajajanka Ahoj, minuly tyzden so bola na Kramaroch na predporodnej priprave a boli tam maminy, co uz poucenie pre oteckov absolvovali a vravela im, z uz druhykrat nemusia. Ale neviem ako je to vo vasom pripade, ked ste ho vlastne nestihli absolvovat ... Skor si myslim, ze asi teraz budete musiet. Ale najjednoduchsie bude, ked napises p. Jandovej mail. Odpoveda velmi promptne. Pekny vecer

hajajanka
5. okt 2011

@lubinkas Dakujem za odpoved. Uz som jej napisala, tak uvidim, co odpise. Pravdupovediac, rada by som sa tomu vyhla 😀

czechzuzanaba
5. okt 2011

a ta prednaska u p. Jandove je povinna? Nemam kam dat dcerku, pocas prednasky....Teda uz jsme na te prednasce byli, u prvniho tehu.

salomuska
5. okt 2011

@czechzuzanaba ked si to uz raz absolvovala, tak nemusis znova. staci, ked pride manzel s tehotenskou knizkou a ona ti to tam zapise. dohodni si s nou termin cez mail. aj nam to tak navrhla 😉

czechzuzanaba
5. okt 2011

@salomuska fajn, tak to jsem rada. Diky za info.

czechzuzanaba
6. okt 2011

Neni tu nahodou nekdo, kdo rodil na Kramaroch s dulou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre