Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka viem, co to je mat doma drobca a byt v porodnici .( ja som to znasala velmi zle, som slaboch .)

hajajanka
8. nov 2011

A este jedna otazocka. Ked mi budu vyvolavat porod, tak ma poslu na normalnu vzdycharen alebo si to odkrutim na izbe? A ak ste mali niektora vyvolavany porod, je to tazsie a dlhsie ako prirodzeny? Prvy mi od prichodu trval cca 4 hodinky, z toho dve boli take intenzivne, inak sa to dalo zvladnut (rodila som bez epi, teraz budem s epi).

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Nie si slaboch, preco by si bola? Ja som vcera skoro plakala, ze musim odist ☹ Ja som sice isla od synovho jedneho roka do prace, ale po praci som bola stale s nim. Este som nebola mimo domu na noc, takze tak. Ja to beriem horsie ako on, on si to este tak neuvedomuje (ale uz hovori, ze maminka, nechod ☹ ).

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka tak mne vyvolavali Radula tie dva roky dozadu. Prenasala som tyzden. Nastupila som v pondelok(tyzden po termine) na standard, tam bola jeden den a v utorok rano po vizite, ze mam si zbalit veci a ist hore na salu, ze ideme vyvolavat.
Lezala som tam na vzdycharni, prve slabunke nieco som zacitila poobede o 14tej a potom take silnejsie okolo 18tej-19tej, potom som isla do boxu uz pomaly a radulin sa narodil o 22:20 (3 zatlacenia).
ci je to tazsie a dlhsie? je to podla mna individualne.

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka ja viem, nemysli na to, ja viem, ake to budes mat, ale hlavu hore, nemala som to spominat,vsak?
drz sa. (Ja som prerevala po porode hadam vsetky dni, tajne do vankusa, pritom som Davidka mala uz pri sebe)
Neviem kolko ma tvoj maly rokov, moj mal v cas porodu 1rok aj 11 mesiacov necelych. Uz si zvazovala ci Ta tam bude chodit pozerat? Ja som to zakazala, lebo ja by som asi revala na chdobe,keby dosiel s tatom cely cas a nechcem vidiet, co by robil on keby odchadzali z navstevnych hodin. Tak som radsej tyzden trpela a on bol uuuuplne spokojny u mojej maminy .-)))

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Takze vsetky veci si si preniesla na vzdycharen a potom ti zase vsetko odniesli na izbu? Dobre to chapem? Ja sa teraz dost spolieham na epi, tak snad to nebude az take hrozne.

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka
@hajajanka tak tak, vsetko mi odniesli tam hore zbalene.
no k EPI - radula som rodila s EPI, aj ked mi ju nedopustili z potom, klebo anestezilogicka bola odvolana na inu operaciu, len mi nieco ine pichli, uz neviem co. Davidka - EPI som zaplatenu mala, ale nepichli mi ju, vraj to zvaldnem, som druhorodicka a pojde to vraj rychlo. Mali pravdu. Takze mi vratili peniaze(bez tyhc 10 eur)

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Ma 3 rocky a kedze ja som teraz skoro cele tehu doma na rizikovom, tak je dost naviazany. Ja som to mala tak rozmyslene, ze ked porodim, 4 dni v porodke vydrzim bez neho, nech ho zbytocne nedrazdim. Ale teraz vlastne neviem, kolko budem z domu. Pred porodom snad nie dlhsie ako tyzden, potom sa narodi babetko a ked bude hned operacia a prevoz na detsku JISku, tak mozno dalsie dva tyzdne (aj to som optimista). Ale to budem asi na vecer chodit domov, uvidim.

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Na epi ma nahovoril vlastne moj lekar, aby sa nestalo, ze nebudem vladat, ak to bude dlhsie. Keby to bol normalny prirodzeny porod, epi by som nezvazovala.

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka tka to urobil spravne lekar si myslim- asi fakt tym vyvolavanim a EPI sa to mozno natahuje.
no uvidis prve dni, co Ti na vizite povedia.
Ja som teraz lezala s jednou mamickou, ktora porodila 12te dieta, ale tusim v 34tom tyzdni, a bolo v detskej fakultnej po porode, lebo plucka nemalo vyvinute uplne. Maminka bola zlata, taka usmiata, plna energie, elanu, nam tam pomahala.) chodila za malym a pustili ju potom normalne domov a potom z domu chodila za malym asi.

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby To je dobre, ze bola taka optimistka. Ja sa zatial drzim, snad mi to vydrzi. No, nic, idem z MK, ideme si dat do tela troska vitaminu C v podobe ovocia.

strociatka
8. nov 2011

mne prvy porod vyvolavali a priznam sa, ze bez EPI by som to asi nezvladla, lebo ked mi dali prostagladin aj oxytocin, som mala pocit, ze sa mi ide roztrhnut panva, vobec som nemala kontrakcie, ale len jednu obrovsku suvislu bolest - EPI rycho zabrala a ja som uz vobec nevedela o nicom, takze sa priznavam, ze neviem ako vyzera porod. Vsetko mi hovorili, kedy tlacit a tak, lebo som fakt nic necitila a bola pritom uplne vpohode pohybliva, bola to uzasna ulava. Takze teraz netusim co ma caka a citim sa uplne ako prvorodicka.

amouramour
8. nov 2011

kolko je inak posteli na nadstandarte?

prettybaby
8. nov 2011

@hajajanka dobruuuuu chut .-))))drzim palce a potom sa ozvi .-))), budem Ta tu sledovat, ako sa dari .-)

prettybaby
8. nov 2011

@amouramour na izbe? ja som lezala na dvojke

prettybaby
8. nov 2011

@amouramour
kolko dokopy,och to neviem ./

prettybaby
8. nov 2011

@strociatka neboj, zvladnes to, ja som strasny slaboch a strachoprt a hen som tu, zvladla som to

hajajanka
8. nov 2011

@prettybaby Dakujem, dam vediet, ako sme dopadli.

amouramour - ja som lezala na 3-lozkovej izbe (bola jedina volna). Kupelna bola sice mimo izby, ale patrila len tejto izbe, takze cistucke uplne vsetko. Tato trojkova je len jedna, myslim.

amouramour
8. nov 2011

@hajajanka jasne, itak si nerobim moc nadej nadsatandart, je strasne vela tehotnych🙂

strociatka
8. nov 2011

oplati sa v tejto situacii si zazmluvnit lekara?

prettybaby
8. nov 2011

@amouramour jeeeej teraz kukam ake meno mate vybrate - Paulinka - po tom ja tuuuuuzim sto rokov .-) no my sme uz skoncili, dve deti stacia .)

prettybaby
8. nov 2011

@strociatka ja neviem, ja som toto neriesila ani pri prvom ani pri druhom porode

amouramour
8. nov 2011

@prettybaby aj mne sa toto meno uz odjakziva pacilo, tak som si splnila sen🙂)))

prettybaby
8. nov 2011

@amouramour jooooj naozaj pre mna najkrajsie meno dievcenske .))))tak tak sny sa maju nielen snivat , ale aj plnit .)))

strociatka
8. nov 2011

jaaaaj, uz chcem rodit, mam veeelke brucho, praska a boli a malemu sa von akosi nie a nie a nie...

kiwinka
8. nov 2011

@seiv neviem ako by sme sa tvarili, keby nase zdravie bolo v rukach "doktorov mláďat", budeme takým verit a doverovat?bez znalosti, praxe a pod...?
Prihlasilo sa ich veeelmi vela na miesto starých skúseních lekarov , tí budu robit aj za menej a budu radi, ze maju zamestnanie.

seiv
8. nov 2011

@hajajanka mne vyvolavali porod tri dni a nedarilo sa. Pocas tej doby som normalne bola na odd. Nakoniec stvrty den ma poslali na porodnicu a tam mi vlozili tabletku priamo do krcka, ale aj tak sa nic nestalo. Otvorila som sa len na 2 cm. Prednosta mi na dalsi den, co uz som noc stravila na vzdycharni, praskol vodu a poslali ma na vzdycharen. Tam sa rozbehli ukrutne bolesti. Slabu kontrakciu som ani nemala. Po 14 hodinach mi urobili sekciu v noci pre nepokracujuci porod a mala som inak gestozu, preto sa ponahlali.

seiv
8. nov 2011

@kiwinka a kam by akoze isli robit ? treba sa na to triezvo pozerat. Urcite okolite staty cakaju na huf nasich lekarov :D ako nic v zlom, ale zbytocne sa siri panika. Pochybujem, ze sa prihlasilo "veeelmi vela " na ich miesta . Vzdy sa da najst porovnatelne kvalitny lekar v kazdej inej nemocnici. Tak ako vie zenu sprasit doktor v Ruzinove alebo na Antolskej , tak vie aj na Kramaroch. Radsej by tie zeny mali byt v klude a nie sa zaoberat takymito hovadinami ! nikomu to neprospieva!

kiwinka
8. nov 2011

@seiv

baby ano budte v klude to je na prvom mieste!

strociatka
9. nov 2011

Baby viete poradit? Kedy su cvicenia u p. Jandovej? Uplne mi to vypadlo... uz teraz moc krat diiiik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre