Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
29. nov 2011

@kvietok23 mozno poslu fakturu MUDrcovi Kollarovi,. 😀

czechzuzanaba
29. nov 2011

No ja jsem zvedava, jak budeme vsecky rodit na Antolske.......To muze byt dobre hororovy scenar. Nekde jsem cetla, ze na BA pripada v prumeru denne 30 porodu....

kvietok23
29. nov 2011

@krpcek no, ja by som ho dala rovno zavret inac, magora...
neveim si to predstavit a snad sa to do cca 1/2 decembra nejako utrasie. ak nie, tak neviem teda

miriem
29. nov 2011

@kaby V jednej diskusii tu na konikovi som citala, ze na Antolskej pripravuju 3 poschodia len pre porodnicu a ze rataju s tym, ze budu musiet zvladnut cca 30 porodov denne. Ak by aj pripravili lozka, bude dost porodnikov? A bude dost porodnych boxov? Vsak kolko ich tam maju, 3 max 4 na 30 porodov denne? Asi aj chodby sa zmenia na porodne saly...
Inak aj Koch hlasi totalny narast pacientiek, takze tam to tiez nebude jednoduche. Jedna kocka sa stazovala, ze na poradni jej tam nestihali ani zmerat tlak...

kvietok23
29. nov 2011

@miriem ja osm to pisala o tej antolskej, lebo mi kamosku prepustili odtial v sobotu, tak to tam videla 🙂 no, ved to, co porodnikov stiahnu aj z kramarov a ruzinova, co nedali vypovede, aleob ja neviem, ja mam z toho strasny stres
koch ak by dal akciu na 500€tak by osm sla, ale 1200 je fakt vela, ved za to je dovolenka v lete 😠

hajajanka
29. nov 2011

Uf, esteze som to stihla skor, lebo tiez som mala termin az v polovici decembra a u Kocha by ma ako rizikovu nevzali. Neviem si predstavit, ze sa bude rodit v jednej porodnici. Na Kramaroch mali denne tak zo 10 porodov a na novorodeneckom teda lietali cely den bez zastavenia. Cele oddelenie tam praskalo vo svikoch. Myslim si, ze to troska zlahcili, ked si myslia, ze jedna porodnica na to bude stacit, aj ked na nu vyhradia tri poschodia.
Ja sama som zvedava, ako to bude v DFNsP v BA, kam sa chystame na vysetrenia s malou v decembri... 😠

cecil36
29. nov 2011

@hajajanka prosim ta a preco by si nemohla rodit v kochu? Ja som tiez rizikova a teraz zvazujme kocha, aj som to babe na recepcii povedala a aj ma objednala. Tak neviem....hmmm

krpcek
29. nov 2011

@cecil36 bez problemov ta zobrali do kochu, aj ked si tam nechodila od 36 tt?

cecil36
29. nov 2011

@krpcek este som u nich nebola, iba telefonovala dnes s recepcnou a objednala ma na piatok. Tak snad hej, povedala, ze este stiham cca dve poradne u nich. Len ja som rizikova, aj som jej to povedala, ze ja mozem len cisarom. Na to mi povedala, ze ved to posudi dr. u nich.

kaby
29. nov 2011

@miriem neviem, ja mam lekara v Kochu a vsetko funguje tak ako ma, lekar sa mi doposial venoval tolko casu kolko mal. Tento tyzden idem na kontrolu, tak uvidim. Chcem sa popytat uz aj na porod...
Pri takejto situacii aka nastala nebudem riskovat svoj zivot ani zivot dietata niekde na chodbe na Antolskej.... Ale co tí ludia, ktorí si nemozu dovolit starostlivost v sukromnom zariadeni????
Inac som velmi zvedava ako sa bude riesit, ked zomrie zopar ludi v ramci celeho SK......

seiv
29. nov 2011

@kaby nijak!vsetci na vsetko zabudnu a bude...povedia ze by sa to stalo Aj tak;)a nadalej budu sluzit uz mozno aj s novymi platmi a este tucnejsimi obalkami vo vrecku ! Ach! je mi do placu! A to som zdravotnik!!!

kaby
29. nov 2011

@seiv hlavne ze pán Kollár má buducnost zabezpecenu......

hajajanka
30. nov 2011

@cecil36 Pretoze som mala rizikove tehu a tiez babatko malo problemy pred narodenim a lekari predpokladali prevoz do detskej nem. A niekde som citala vyjadrenie, ze rizikove pacientky neberu, tak teraz neviem... Ale kazdopadne som rada, ze som si to odrodila na Kramaroch a vam ostatnym drzim palce, aby ste mali hlavne bezproblemove porody a co najmenej stresu pri zhanani porodnice.

miriem
30. nov 2011

@kaby Ta kocka co sa stazovala, ze na nu nemali moc casu nemala nikoho zazmluvneneho a sama priznala, ze keby mala dohodnuteho lekara, asi by to bolo lepsie... Len cloveka to zamrzi, ze palti 1200€, co nie je az tak malo a venuju ti 2 minuty a ani ti neodmeraju tlak. Ja by som sa citila, ze ma nanedbali ☹

kaby
30. nov 2011

@miriem a je aj ich pacientkou, alebo tam sla len rodit? ...

miriem
30. nov 2011

@kaby Jaj tak to uz neviem, ci je ich pacientkou. Len v sukromnej diskusii decembroviek to pisala, ze bola z toho pristupu trochu znechutena...podrobnosti ale neviem.

lovesista
30. nov 2011

@cecil36 myslim ze v Kochu beru len bezproblemove porody, rizikovky nie.. aspon tak nam vravela Dr. Jandova na prednaske.

boze baby ja mam ist zajtra o 12 na Kramre do poradne, som zvedava ci tam niekoho najdem 😨

keziah
30. nov 2011

@lovesista ved si tam rano zavolaj, ja som bola dnes a cakala som tam okolo troch hodin, lebo vsetci lekari mali akurat nejake sedenie, ze co dalej a tam sa dozvedeli, ze idu do nudzoveho rezimu

cecil36
30. nov 2011

@lovesista ved toho sa bojim, ja som dnes mala monitor a poradnu na kramaroch a to bol neorganizovany chaos. Ziadny dr. okrem bohacikovej, nemal mi kto skontrolovat monitor, sestricky nic nevedeli........Ked prisiel moj dr. zrusil vsetky zazmluvnene pacientky....Tak fakt neviem kam pojdem rodit 😒

cecil36
30. nov 2011

@keziah tak to sme sa tam urcite stretli 😉

lovesista
30. nov 2011

@cecil36 @keziah tak ked tam bol dnes taky chaos ako pisete nechcem vidiet co tam bude zajtra 😨
tvoj doktor ta nakoniec aj vysetril, alebo ako to dopadlo? ten monitor ti skontrolovala Bohacikova ci nikto?
jemine 😔

cecil36
30. nov 2011

@lovesista mna nakoniec vysetril moj dr. aj pozrel monitor, ale stravila som tam styri hodiny 😒 Monitor by sa mal skontrolovat skor, ale nik tam nebol, tak ho nemal kto kontrolovat. A bohacikova nevedela co skor.....

lovesista
30. nov 2011

@cecil36 no super, toto este bude vesele 😀 pozeram ze mame pribizne rovnaky termin, mozno sa stretneme v porodnici. len v ktorej to bude, ze? 😅
Bohacikova myslim vypoved vobec nedala alebo ju stiahla, hovorili baby co k nej chodia. ja chodim ku Plankovi, ten vypoved dal no neviem ako je na tom teraz.. 😒

cecil36
30. nov 2011

@lovesista Ja chodim k Turkotovi, a ten ak sa nic nezmeni do zajtra, tak od zajtra uz nebude lekarom na Kramaroch. Tak to bude fakt vesele. Ja by som mala mat sekciu 15.12., ale tiez neviem kde 😀 INak mne sa zda povedoma, neviem ci sme sa nestretli u Jandovej na priprave 😉

lovesista
30. nov 2011

@cecil36 ja mam teraz svetlohnede vlasy, tak po bradu 🙂 u Jandovej som bola este v Oktobri na tom uvodnom sedeni, a minuly tyzden v utorok na prednaske o Dojceni, prebalovani, atd. moze byt ze sme sa stretli na jednej z nich 🙂
tak zajtra napisem ako som pochodila v poradni ja.. drzte palce

cecil36
30. nov 2011

@lovesista drzim palce 🙂

jankalac
1. dec 2011

tak som bola dnes na kramaroch na prehliadke/poradni, cestou k mojmu gyndakovi na kazdych druhych dverach visel papier - docasne neordinujeme pre PN.... vraj zrusili 3 oddelenia na kramaroch, porodnicu zatial nespominali... a nikto este nevie co bude dalej, sestricky si medzi sebou zistuju co bude a kto co vie.... tak hadam budeme buduci tyzden vediet viac.. 😒

czechzuzanaba
1. dec 2011

@cecil36
@jankohrasko

Tak podle mojich info funguje porodnica na Kramaroch zatim normalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre