Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bambula1307
10. jan 2012

@ivulik211 na anesteziologicku poradnu ohladom epiduralky vraj treba ist v 37t..urcite nie skor..tak nam pani Jandova povedala 🙂..a cvicenia urcite stihnes 🙂)

katuskads
10. jan 2012

@amouramour No epidural mam vybavenu uz teba len zaplatit a porodit 🙂

katuskads
10. jan 2012

@krpcek To vazne??? odkial to vies je to na 100%???? ☹ ☹ ☹

amouramour
10. jan 2012

@katuskads ja si ju planujem tiez zaplatit ale len pre istotu...ja ju totiz nechcema ale necham si ju ako zadne vratka🙂

inak chodite aj niektora k lekarovi, ktoreho nezazmluvnujete?ci sa spravaju inak, horsie...lebo mne to pride u mna troska hlupost dat niekomu koho nepoznam len tak peniaze za pracu, ktoru by tam mali robit normalne....

krpcek
10. jan 2012

@katuskads este minuly tyzden mi to hovoril moj dr. a je to aj vyvesene na dverach poradne.

katuuus
10. jan 2012

ahoj, dievcata, som tu prvy raz a hladam aktualne info o porode na Kramaroch pocas sucasnej rekonstrukcie porodnice, vraj by to malo byt hotove do 21.1., termin mam 25.1., ale uz by som aj isla rodit, trapi ma vsak to docasne obmedzenie pristupu oteckov pri porode pocas toho provizoria, mate s tym niektora aktualnu skusenost? moj manzel bol pri 1. porode, chce byt aj pri 2. a aj ja to chcem a je uz aj "zaskoleny" u Dr. Jandovej a mame to zaplatene... a mate niektora skusenosti alebo referencie na Dr. Cukasovu (ambulancia vedla monitora). Vdaka.

katuskads
10. jan 2012

@amouramour Ved prave oto tu ide Je to drahe 230e zazmluvneni lekar plus epidural150e plus20e otec pri porode je to fakt vela a pri dnesnej materskej ???? ani ja nemam zazmluvneneho zatial som nic nepocula ze by sa spravali inak .

amouramour
10. jan 2012

@katuskads mne tam hlavne ide o ten princip...zaplatit aby sa niekto postaral o mna tak ako ma?ine by to bolo ak by som mala vyslovene svojho lekara, ktoreho chcem pri porode...no vsak uvidime🙂

sabiatko
10. jan 2012

ahojte. tiez sa chystam okolo 3. aprila na kramare. chcela by som len vediet, ci je potrebne chodit k dr. jandovej, ked chce moj manzel byt pri porode. som sa jej to aj v maily pytala, ale akosi mi na to zabudla odpovedat. pri prvom porode uz bol, ale v kosiciach a bez nejakeho zaskolenia. tak ak sa niektore chystate rodit s manzelom, viete mi povedat, ci je nutne chodit pred tym k dr. jandovej? vdaka.

amouramour
10. jan 2012

@sabiatko myslim, ze je to ich podmienka, ona ti to zaznaci aj do tehu knizky ale tak pocula som, ze stane sa, ze nestihnes, porodis skor a da sa urobit vynimka🙂

katuuus
10. jan 2012

ZAZMLUVNIT CI NEZAZMLUVNIT PORODNIKA? Povodne som si chcela zazmluvnit (pre lepsi pocit a istotu dokladnej starostlivosti), ale na zaklade zistenych skusenosti mamin, ktore mali zazmluvneneho dr. som prisla k zaveru, ze to az taka vyhra byt nemusi, lebo:
- z tych 230 € dr. dostane len 20 - 30%, t.j. 46 - 69 € (fakt sa mu to oplati????), zvysok ide nemocnici,
- kedze takych zmluv moze mat doktor x, nemoze stihnut vsetky zazmluvnene porody, v praxi sa to riesi tak, ze ak nestihne prist k vasmu porodu, mate narok na vratenie penazi, co vsak nie je automaticky proces, ale si to musite "vybehat" (ale moja planovana istota je tym padom v cudu), alebo si vas dr. zavola na termin, kedy ma sluzbu a pusti vam plodovu vodu, cim vyvola porod,
- najhorsou skusenostou niektorych zazmluvnenych mamiciek bolo cakanie na dotycneho dr., ktory sa mal dopravit z druheho konca mesta a prip. aj trcal v zapche, ked uz islo "do tuheho" (prisli silne kotrakcie) a odmietavy postoj sluzbukonajuceho personalu v nemocnici s konstatovanim, ze ked mate zazmluvneneho dr., mate cakat na neho (a nechali vas tak),
- po porode sa niektori zazmluvneni doktori ani neunuvali prist pozriet/skontrolovat mamicku :o(
Tak neviem, sama mam dilemu, nie som fanusikom platenia vopred, skor by som dala "dakovne" za dobre odvedenie porodu a starostlivost.
Ale ako zabezpecit, ze zdravotnicky personal urobi vsetko, ako ma a nic nezanedba??? To neviem. Snad mi pomoze ta ucast manzela pri porode.

amouramour
10. jan 2012

@katuuus si to tak pekne zhrnula, uplne s tebou suhlasim...a ja verim, ze postarat sa musia, moja sestra v 27tt musela ist kvoli krvacaniu na kramare, kde aj lezala, nemala nikoho vybaveneho a vsetci okolo nej skakali a mala super starostlivost, takze asi aj to stastie tam robi svoje, ale v dnesnej dobe ked sa medializovalo par pripadov z trnavskej nemocnice si myslim, ze odflaknut porod si maloktory lekar dovoli...

kessinka
10. jan 2012

Ahojte 🙂 Chcela som sa spýtať či má niekto nejaké skúsenosti alebo referencie na mudr. Gottschalovú? 🙂

mala som ísť dnes k nej na poradňu ale zastupoval ju iný doktor a trošku som bola zdesená, prišla mi tá prehliadka taká...veľmi z rýchlika (nestihla som sa popýtať čo som chcela ani sa pobaviť o ťažkostiach, či je to tak ako som si myslela)...len dúfam že to bolo tým že mali časový sklz (dostala som sa na radu hodinu a pol po tom čo som bola objednaná)

ale zase, aby som sa len nesťažovala, sestrička na monitore aj p. Jandová boli veľmi milé a v pohode mi zodpovedali na všetky otázky čo som na nich mala 🙂

ivulik211
10. jan 2012

@bambula1307 oukej super dakujem za info ona nam to isto v utorok aj povie tak to je fajn ze takto o všetkom informujú na jednom sedení. NO len aby sa malý nevypýtal skôr a potom by mi ju nechceli pichnúť 😀

saska697
11. jan 2012

@kamilka22 Juuuj tak to si ma velmi potesila🙂) Dakujem za odpoved🙂)

saska697
11. jan 2012

@krpcek To sa dobre cita🙂) ze je taky. Bala som sa co je zac,lebo nikde som sa onom nedocitala nic...

krpcek
11. jan 2012

@saska697 je tu na koniku o nom kratka tema, skus pohladat. A ty k nemu uz ides, ci len planujes ist?

saska697
11. jan 2012

Uz pojdem dnes mu budem volat koli terminu,kedy mozem prist idem k nemu po odporuceni od mojho dr.

amouramour
11. jan 2012

@kessinka ja som u nej bola raz na zaciatku tehu a je velmi mila a zevraj aj dobra odbornicka🙂ma inak sukromnu prax v Pezinku

krpcek
11. jan 2012

@saska697 co ja viem, tak berie rodicky az mesiac pred terminom. . . jedine ak by mal sukromnu ambulanciu, ale to neviem ako by uz stihal - sak je stale v nemocnici.

saska697
11. jan 2012

@krpcek Tak to neviem ako ma ale ja potrebujem poradnu a aj porodnika a moj dr. ma prenechal jemu nakolko moj dr. sa specializuje na onkogynekologiu.

krpcek
11. jan 2012

@saska697 ahaaa, no sak uvidis, co ti povie. viem, ze jedna kamoska k nemu chodila na poradne do nemocnice, tak mozno si ta bude tak volavat. drzim palce. 🙂

saska697
11. jan 2012

@krpcek Dakujem🙂) No uvidim🙂) som rada,ze si mi odpisala🙂) A ako tak pozeram zachvilku uz budes mat babatko pri sebe tak drzim palceky a nech ste zdravucky

ivulik211
11. jan 2012

baby, ktoré ste rodili na kramároch. ako je to tam pri príchode do nemocnice. myslím keď vás dajú na vzdycháreň alebo ako sa to volá. tam sú viaceré maminky spolu alebo ste tam samé s manželom. A manžel môže byť hneď s vami alebo ho pošlu domov a zavolajú až na finále? dakujem

saska697
11. jan 2012

@krpcek A uz som aj objednana na zajtra. Aky prijemny dr. Kedy mozem prist ja tak pridem🙂)ze Wau🙂))

miriem
11. jan 2012

@ivulik211 V prvej dobe porodnej si na vzdycharni sama a manzela volaju, az ked ides na porodnu salu. Ak nik iny v tom case nerodi,mozno pustia manzela aj na vzdycharen- zavisi od ustretovosti personalu. Najlepsie je prist do porodnice uz v takom stave, ze ides rovno na salu a vzdycharni sa vyhnes. Mne sa podarilo ukecat doktora aby som na sale mohla mat dve sprevazdajuce osoby- manzela aj kamaratku. Do marca by uz mala byt aj ukoncena rekonstrukcia sal, takze budes rodit uz v krajsom. Drzim palce, nech to dobre dopadne.

ava11
11. jan 2012

Dievčatá, ktoré ste mali otecka pri pôrode, dobre si to predstavujem, že začnem mať častejšie kontrakcie, prídeme spolu do nemocnice, mňa šupnú na vzdycháreň, jeho do čakárne a potom ho zavolajú až keď pôjdem rodiť? To tam bude sedieť aj 10 hodín? Či ak sa budem cítiť ok, môžem sa prechádzať tam, kde on čaká? Nemáme nemocnicu nejako extrémne ďaleko od domu, čiže asi bude múdrejšie ho poslať domov, ale tak predsa len, asi je ťažké odhadnúť, kedy sa treba vrátiť.

ivulik211
11. jan 2012

@miriem ďakujem. tak to aj plánujem vydržať čo najdlhšie doma len fakt neviem či potom nezmeškám možnosť napichnutia EPI, neviem si to predstaviť ako to bude prebiehať. no najradšej by som aj počas 1 fazy bola s manželom. a ved uvidíme ako to celé napokon dopadne 🙂

ivulik211
11. jan 2012

@ava11 čo mi rodili kamošky na antolskej tak mužov normálne poslali domov, do roboty skrátka preč a predtým než išli rodiť ich upozornili že môžu zavolať manželovi aby prišiel... takže asi tak

krpcek
11. jan 2012

@saska697 super, som zvedava, aky budes mat dojem zajtra, potom napis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre