Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzikak
23. jan 2012

@ivulik211
hm, nepamatam si ta . Bolo nas nam dost 🙂 ja som bola priamo oproti pani Jandovej v takom zapadnutom kresle 🙂 radsej som mala ostat na stolicke lebo sa tam nesedelo moc dobre. A ako bolo na cviceni ? Ja som sa zahlasila na stvrtok

ivulik211
23. jan 2012

@zuzikak no jasné bolo nas tam dosť 😀 cvičenie bolo fajne, dosť náročné lebo už niesom s tym bruchom taká ohybná ako dakedy. nacvičovali sme dýchanie na všetky pôr. doby tak je to dost náročné takto na nečisto tak si to ani nechcem predstaviť priamo v akcii. a bolo tam hrozne teplo tak si zober vodu 😉 na bud. štvrtok potom idem zasa.

zuzikak
23. jan 2012

@ivulik211 teplo? dobre vediet. Tak si vezmem nieco s kratkym rukavom 🙂 tak sa tam asi uvidime dalsi stvrtok, lebo planujem chodit v tieto dni. Iny mi moc nevyhovuje (koli praci) Som velmi na to cvicenie zvedava 🙂 Sa mi zda skoro si nacvicovat dychanie ked tam idem prvy krat ale zase aspon mam viac casu precvicovat 🙂

ivulik211
23. jan 2012

@zuzikak ono to bude zakaždým asi o tom istom aspoň sa trocha rozhýbeme 😉

zuzikak
23. jan 2012

@ivulik211 no uvidime ale zas to nie je na skodu. Aspon stale precvicujes to iste a ked nahodou vynechas, tak nic nezmeskas 🙂

merry580
23. jan 2012

ahojte baby, chcem sa spytat ako to chodi na poradni na kramaroch. Robia aj ultrazvuk? a ked tak v ktorom tyzdni. Bola som tam teraz prvy krat a robili mi len monitor a potom ma len doktorka pozrela krcok a standartne tlak a moc. zaujima ma ci je maly dobre otoceny. ak mate skusenosti, budem vdacna za info.

amouramour
23. jan 2012

@merry580 ahoj, ja som bola na ultrazvuku dnes🙂ako ma objednali na prvu poradnu tak ma poslali sa objednat aj na ultrazvuk, len tam boli dost preplnene terminy....ale na poradni ultrazvuk nerobia, posielaju na 8.poschodie

merry580
24. jan 2012

@amouramour dakujem za info. mna nikam neposlali, len že zase mam prisť o týždeň. Tak sa nato spýtam.

ivulik211
24. jan 2012

ahojte, chcem sa iba spýtať kedy ste začali chodiť na poradne na kramáre. Lebo mňa môj dr ešte objednal 14.2 k nemu (37tt) a od 38tt vraj mám potom ísť na kramáre - mne sa to zdá neskoro keĎ vsade sa píše od 36tt tak neviem

amouramour
24. jan 2012

@ivulik211 ja som bola naposledy v 35tt u mojho a potom uz v 36tt na kramaroch🙂

@merry580 mozno ta poslu uz rovno na dalsej poradni🙂

kessinka
24. jan 2012

@merry580 mňa na ultrazvuk poslali objednať sa až v 38. tt, s tým že najbližší voľný termín mali 4 dni pred TP, takže si myslím že už ho pravdepodobne ani nestihnem

denaalubos
24. jan 2012

Baby viete mi poradit dobreho gynekologa alebo gynekologicku na kramaroch, ktoremu by som sa sla objedna k tomu 36tt pred tym nez teda budem rodit, bo chcem na kramaroch a svojmu chodim do TT. A dr.Jandova vravela, ze na 1.pos.su gynekologovia a ze kde sa objednam tam budem, tak len ze s ktorym mate dobre skusenosti, a asi najlepsie by bolo tam kde ma v ambulancii rovno aj UZV, lebo citam tu ze vas posielaju hore dole a nnerobia to naraz tak nejak nechhapem a vysvetlila som si to tym ze asi to nemaju niektorí v ambulancii... Prosim skusene poradte 😵

kessinka
24. jan 2012

@denaalubos myslím, že oni sa v tých ambulanciách striedajú, takže vlastne nik nemá ultrazvuk priamo v ambulancii a všetky sa robia na 8. poschodí...
inak s gynekológmi na kramároch nemám veľa skúseností, takže odporúčať neviem nikoho...

furi2012
25. jan 2012

@denaalubos oni sa v tych ambulanciach naozaj striedaju a ultrazvuk nemaju. myslim ze bezne sa tam neobjednava ku konkretnemu gynekologovi, iba ta objednaju na nejaky termin ked maju volne a kto tam bude, ten vysetruje. ale ak by sa predsalen dalo ku konkretnemu, tak p.Bohacikova vyzera v pohode 🙂

merry580
25. jan 2012

@amouramour A ked ťa tam poslali dali ti nejaky papier? alebo si len prišla, že sa chceš objednať? lebo rozmyšlam, že ked ma tam nepošlu, tak sa pojdem proste objednať, len že či nahodou k tomu nepotrebujem nejake odporučanie alebo take niečo....

merry580
25. jan 2012

@denaalubos teba hlavne ako prve pošlu objednať sa na monitor (č dveri 221) a mne napr. rovno tam ked ma objednavala sestrička povedala ku ktorej lekarke pojdem potom po monitore. čiže chod ako prve tam a oni ťa usmernia. Vybrať si môžeš podla mna len vtedy, ak si lekara zaplatiš.

vivi
25. jan 2012

ako často sa majú robiť CTG monitor a prietoky?

amouramour
25. jan 2012

@merry580 mna poslala sestricka ale papier mi nedavala, len som povedala, ze ma poslali z ambulancie🙂len tie terminy mali dost preplnene.....
@vivi to neviem, vsade to robia ale menej ako na kramaroch, tu je to kazdy tyzden, teda ctg
@denaalubos tak ako ti napisali, lekara si mozes vybrat len ked zazmluvnujes, ja som dnes bola na druhej poradni a bola tam ina lekarka ako minule, takze sa striedaju

veronika.86
25. jan 2012

Ahoj,tak pridam skusenosti aj ja 🙂 termin mam 7.2. a na Kramaroch som bola uz dvakrat v poradni u Mudr.Kleskena,dvakrat na kontrole prietokov uz od 30 tt a teraz som objednana buduci tyzden na monitor,mali sme uz aj jeden plany poplach 😉 takze sme natrenovani,musim vsak povedat ze som bola prijemne prekvapena,dovalili sme sa tam o polnoci na urgent,zobrali ma hned prednostne,necakali sme ani 3 minuty a potom ma aj s manzelom sestricka odprevadila na 8 poschodie (este na provizorne odelenie),tam si ma zobrala druha usmiata sestricka a manzel cakal vonku,s tym ze mu daju vediet,lekarka aj sestricky boli uzasne,spravili mi sono,monitor aj klasicke vysetrenie a poslali ma domov,ze je vsetko v poriadku ale mam mat kludovy rezim,ale vsetko s usmevom,ziadne vycitky ze som ich tam zbytocne vyrusila,dufam ze taketo stastie budeme mat aj ked pojdeme uz na ostro.. 😀

amouramour
25. jan 2012

@veronika.86 sa tiez priklanam k zatial pozitivnym skusenostiam s personalom, snad im to aj ostane🙂je to lepsie ako v sukromnom sanatoriu do ktoreho som chodila doteraz, najma co sa tyka pomoci ked clovek naozaj potrebuje

lucy109
25. jan 2012

@ivulik211 tak ja som sa uz v 34.dovalila na kramare do poradne,lebo som si chcela omrknut lekara keby daco, a uz ma rovno objednal na monitor a vpohode,mili boli, zaroven som este v35. isla k mojmu gynekologovi a robil mi odbery a ekg,..rodila, som v 39 tyzdni, nepocuvla by som tvojho gynekologa,chod tam skor,ma sa chodit od 36.urcite

lucy109
25. jan 2012

@denaalubos vyborny je mudr.turkota alebo mudr.cunderlik

lucy109
25. jan 2012

@vivi na kramaroch kazdy tyzden,pripadne ako povie lekar a pred porodom vas budu monitorovat, hned ked pridete

ivulik211
26. jan 2012

@lucy109 dík, no určite pôjdem skôr ved človek nikdy nevie...

ivulik211
26. jan 2012

@lucy109 inak ja by som mala mať práve dr. turkotu tak som rada že maš na neho dobré referencie 😉

jankohrasko
26. jan 2012

@denaalubos my sme mali dr. Cunderlika pocas tehu, a pri porode, max. spokojnost. Aj dr. Turkota je dobry, ale strasne bolestive vaginalne vysetrenia ☹

veronika.86
26. jan 2012

@amouramour ja tiez velmi dufam ze na rovnake zoskupenie lekarov a sestriciek narazim aj v den porodu,mas aj zazmluvneneho lekara?

amouramour
26. jan 2012

@veronika.86 nie nezazmluvnujem, kedze tam lekarov ani nepoznam...ale verim, ze to bude ok aj bez🙂

cecil36
26. jan 2012

Pridavam dobre referencie na dr. Turkotu 🙂 . Robil mi sekciu a chodila som k nemu aj do poradne. Je uzasny a vysetrenie som ani necitila, co pri inych dr. ano.

veronika.86
26. jan 2012

@amouramour Aj ja idem na "slepo" moj lekar totiz odisiel na dva tyzdne na lyzovacku,ja dufam ze dovtedy uz porodim a ineho som nechcela,takze sa spolahnem na toho,na koho natrafim..a dufam ze uz tam pojdeme na ostro a nie ze ma poslu naspat domov,ze mamicka este nerodime.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre