Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
13. feb 2012

@ivulik211 staci aj sladkost, hlavne neprist hladna🙂
@ivanka.7 dakujem krasne, este 2v1 ale dnes sa uz citim cely den vseliako, tak snad by sa aj mohlo zadarit🙂

johanka.
14. feb 2012

ahojte, na zajtra mi dali termin na utz, tie co ste tam uz boli - to co je za ultrazvuk, cez brucho alebo vaginalny? Ze ci nebude problem zobrat tam so sebou malu. Zabudla som sa to opytat dnes sestricky.

amouramour
14. feb 2012

@johanka. v takomto vysokom tyzdni uz len cez brusko🙂je to vcelku rychlovka, len skontroluju prietoky, pribliznu vahu a do 4 minutiek si von...kamoske nedovolili manzela, ale tak verim, ze malu by isto nenechali vonku...len ten cas na ktory ta objednaju je vacsinou len orientacny, treba ratat chvilku s cakanim...

johanka.
14. feb 2012

@amouramour vdaka, tak to beriem malu so sebou. Uz som ju tam mala na morfologickom ultrazvuku aj na prietokoch, vzdy sa s tym bez problemov vysporiadali 🙂 Len skoda, ze pre mna tie 4 minuty znamenaju aspon poldnovy vylet: vychystat drobca, zbalit jej nieco na chrumanie, nejake hracky, nejake knizky, cestovat do Blavy, potom ked sme uz v Blave, tak treba ist aj manzela do prace pozriet, inak by to mala asi neprezila, potom cestovat naspat, vybavit pripadne nejaky nakup, co je s malou tiez riadna akcia...

Prave citam v inej teme, ze ty uz rodis, tak drzim palce, nech ti to dobre dopadne.

merry580
14. feb 2012

@sabiatko určite im povedz, ze nie si z BA, ze by si hned rada na poradnu...oni su tam docela milé, ja som nemala nikdy problém. drzim palce...

amouramour
14. feb 2012

@johanka. no to je uz ina logostika, sa fakt nabehate...a odkial cestujete, zdaleka?ja sa mmt liecim, vcerajsie bolesti nejak ustali a namiesto toho mi prisla chripka a je mi uplne mizerne:(

kessinka
14. feb 2012

V piatok som sa vrátila z Kramárov, a čo sa týka starostlivsti a prístupu, tak ich musím naozaj pochváliť. Ležala som na nadštandarde a všetky sestričky nielen zo šestonedelia, ale aj z novorodeneckého boli naozaj milé a starali sa...keď sme potrebovali pomôcť, tak nebol problém, ani o druhej v noci 🙂

vivi
14. feb 2012

@amouramour Ahoj, ako sa máš? Už dačo cítiš? Mne dnes na CTGčku natočili pekné 3 kontrakcie, ale potom prestali. Všade som čítala, že kontrakcia je taká vlna od žalúdka smerom dole, mňa však len riadne bolelo dole brucho. Potom prestalo, tak to boli len riadny "poslíčkovia" 😉 Sestrička povedala, že neskôr by som už cítila aj vlny, keby to pokračovalo.

vivi
14. feb 2012

@amouramour držím palce ak by sme si už dovtedy nepísmenkovali. 😉

amouramour
14. feb 2012

@vivi ahoj, ja este 2v1 aj s tou hnusnou chorobou navyse, ale tak snad to coskoro prejde...vidis, sa tam mozno aj stretneme, ty si uz taka rozbehnuta🙂))

sabiatko
14. feb 2012

@amouramour tak babka zatial maleho povaruje a krpca prinajhorsom troska pohladkm a zobudi sa, zatial to vzdy fungovalo 🙂

sabiatko
14. feb 2012

aaaaa este sa ma teta pytala, ked som sa chcela objednat, ze ci chcem ist ku konkretnemu doktorovi, alebo mi to je jedno. najprv som si myslela, ze mysli, ci si chcem nejakeho zazmluvnit, co nechcem, tak to potom znamena, ze si mozem aj vybrat, kto mi bude robit poradnu? ak ano, tak s kym mate dobre skusenosti, ze taky schopny lekar? a este som sa chcela opytat... som tam telefonovala na 59542794 a teta mi povedala, ze nabuduce mam volat na koncove cislo 583. vy na ake volate, aky je v tom rozdiel? lebo to cislo mi dala sestricka mojej gynekologicky... dakujem.
inak ja sa uz tak tesim na babetko 🙂)))))))))))

johanka.
14. feb 2012

@amouramour aha, a tak nadejne to vyzeralo. Tak sa pekne kuriruj, nech nejdes rodit prilis nachcipana. Ja dochadzam z Vysokej, to je tak 30km.

Inak nechapem, nejak to na Kramaroch prehanaju s tymi vysetreniami, nie? Ked som rodila v 2009, tak som tam bola na poradni 2-krat, monitor mi robili raz, na prvej poradni, a to bolo vsetko, pritom som vtedy bola akoze rizikova. A rodila som presne v den terminu, cize to nebolo,ze by sa viac nestihlo kvoli predcasnemu porodu . No a teraz, ze kazdy tyzden poradna aj monitor a k tomu aj nejaky ultrazvuk?! Dnes som bola na monitore, v piatok mam prist na poradnu a predtym sa este zastavit aj na monitor (ano, znova, aby bol akoze cerstvy), a zajtra este na ultrazvuk - za jeden tyzden sa tam trieskat trikrat, pomoooc! To potrebuju vytiahnut co najviac penazi od poistovni, ci co? Najlepsie asi porodit hned po ukoncenom 38tt, necakat do 40-teho.

johanka.
14. feb 2012

@sabiatko to asi mysleli, ci si nechces niekoho zazmluvnit, by som si tipla. Inak tam su asi vsetci doktori dobri, podla mna si skor vyberas (ak si chces vybrat) podla toho, kto ti sedi ako osoba, a to je naozaj individualne. Mne sa velmi paci dr.Prochazka, taky razny, otvoreny clovek, so silnou doverou v prirodzene schopnosti organizmu. No ja nikoho nezazmluvnujem.

sabiatko
14. feb 2012

@johanka. no ved to prave neviem, ze ako to myslela, ale sak ked sa ma opyta aj nabuduce, tak sa jej opytam, co tym presne mysli. som pocula, ze na kramaroch su vsetko dobri doktori, ved preto tam aj chcem rodit 🙂 a co sa vlastne robi na poradni? som myslela, ze to zahrna aj ultrazvuk. dufam, ze sa bude dat vsetko mat v jeden den, sak sama vies, ake to je cestovat s velkym bruchom a este dietatom...

amouramour
14. feb 2012

@johanka. aj ja mam pocit, ze chodim ako na klavir🙂a tiez nezazmluvnujem, ono chudaci samotni lekari ani z toho moc nemaju a musia byt stale v pohotovosti....

@sabiatko ...na poradni zmeraju tlak, skontroluju moc a pozru ta rucne...velmi rychla zalezitost🙂

denaalubos
15. feb 2012

@johanka. no ved takuto otazku som mala prave ja na mojho dr., ze ci je potrebne chodit do tej nemocky kde chcem rodit na tie predporodne poradne, a povedal mi ze vobec nemusim, ze on ako moj dr, je za mna zodpovedny a v tehu knizke maju vsetko popisane, takze mozem ist rodit kam kolvek bez toho aby som tam niekedy pred tym bola.
Islo mi prave o to , aby som sa na tie kramare nemusela trepat pred porodom dva tri krat do tyzdna, takze chvala bohu o tom co tu pises budem ukratena.... 🙂 teda od toho budem ukratena

ivulik211
15. feb 2012

Ahojte to je pravda s tými poradnami človek tam ide 2-3x do týždna. dnes som bola na ctg včera na utz. baby nemate nejaké skúsenosti s dr kleskenom bud. tyzden k nemu idem na poradnu lebo môj dr je na dovolenke tak len že na čo sa mám pripraviť

drobec222
15. feb 2012

@ivulik211 ked sa dohodnes tak kludne mozes mat monitor aj poradnu v 1 den 🙂 sestricky su ustretove

sundance
15. feb 2012

Ahojte, no ja som mala dnes monitor aj poradňu - mala som to naraz. Lenže sa im to nejako nepáčilo (museli namňa čakať na poradni 20minut), že mám chodiť dva krát do týždňa, že je to lepšie, a že budem aj viacej pod kontrolou, aj keď zatiaľ nerodíme a že všetko je v poriadku. Takže 1x monitor a potom poradňa....Inak ja to mám 50km...ale čo už....

@amouramour Inak dr. Rukavicová je veeeeľmi milá. Fakt taká príjemná mladá doktorka. a pýtala som sa na utz. a hovorila, že až tak v 39týždni, ale tiež že tam neposiela všetky pacientky, že ak mám záujem tak sa mám pripomenuť na druhý týždeň. tak uvidííím 🙂 ale bola fakt super

amouramour
15. feb 2012

@sundance hej, ona je mila, len niekedy sa ozaj dost ponahla🙂my sme nejak inak moc nepokrocili, tak buduci tyzden v stredu rano ak nic idem na prijem:(

johanka.
15. feb 2012

@sabiatko
@denaalubos no prave, dost des toto cestovanie, navyse ked so sebou este taham dvojrocne dieta, vsetko trva patkrat dlhsie. Kvoli parminutovemu vysetreniu mam program na pol dna. Nepijem, lebo nie je velmi kam chodit na zachod, a ked aj je prilezitost, v spolocnosti maleho dietata je to taka akcia, ze sa tomu radsej vyhnem, takze pitny rezim nula bodov. So stravou podobne, bohuzial aj u dietata, len kadejake nahrazky poriadneho jedla. Po ceste domov sa malej podari v aute zdriemnut, takze ju vecer nemozem dostat do postele (a konecne si sama oddychnut), potom je na druhy den nevyspata, lebo rano dlho spat proste nevie... skratka hroza. Tak mi to pride trochu kontraproduktivne, taketo dokladne kontroly. A toto zazivat cely mesiac dva-trikrat do tyzdna?! To mi ani na um nezislo, ze za tie da roky sa to na Kramaroch takto zmenilo. Rozhodla som sa prave, ze piatkovy monitor a poradnu zajtra zrusim, som nachcipana, a to dost, proste by som to asi nezvladla. A uvazujem, ci nezavolat svojmu doktorovi a nepoprosit ho o poradne aj v deviatom mesiaci, netusila som, ze je aj taka moznost, nasadila si mi cervika do hlavy, denaalubos. To sice tiez chodim do Blavy, ale urcite by ma tam netahal trikrat do tyzdna, da sa lepsie dohodnut na termine a sestricka mi ochotne pomoze s malou pocas vysetrenia, ak by som ju nemohla nechat manzelovi.

sabiatko
15. feb 2012

@johanka. presne, moj bude mat teraz tiez dva roky a ked na mna musi cakat na chodbe (babka obcas varuje), tak vresti jak pavian a dneska som zrovna bola na kardio a doktorka ma tak zrubala, ze co nosim dieta pod 12 rokov do nemocnice, ze som si mala zabezpecit opatrovanie, lebo ten vreskot rozculuje doktorov 😖 dobre mi dala. len mne ho nema kto povarovat. polka rodiny 400 km het a moja polka rodiny nie je schopna sa o maleho postarat. tak co mam robit? dnes mi trvalo 2 hodiny sa dovlacit do blavy cez tie zaveje este a smyklave neodhrabane chodniky, bus mi zdrhol, jedlo som zabudla doma... a este mi aj lekarka nalozila. si vela ludi neuvedomuje, ake tazke je vybavovat veci s malym dietatom. tak nech si na mna aj na kramaroch poziapu, ale trikrat sa tam trepat nebudem, sak to mi este sposobi predcasny porod, taka makacka.

denaalubos
16. feb 2012

@sabiatko no ja by som im tam hned povedala svoje,keby si dovolil niekto na mna huucat, za dieta,niektorí ludia su fakt primitivni, hned sa rozculim,ked nieco taketo citam...ach,chvalabohu,ze budem od tohto chodenia po kramaroch ukratena,lebo si to viem zivo predstavit ako sa tam chovaju, a posielaju z dveri do dveri... Katastrofa

sundance
16. feb 2012

@amouramour a ty teraz stále chodíš k nej? takže ak budem prenášať týždeň, tak potom idem do nemocnice...
ja mam stále taký pocit, že budem určite prenášať ☹ neviem ja to nejako tak podvedome cítim 🙂 ale možno sa mýlim🙂 šak už teraz ma všetko tlačí🙂)
Držííím palce, potom daj vedieť 🙂

amouramour
16. feb 2012

@sundance no ja som dufala, ze nebudem, lebo tiez to vyzeralo ze malej sa bude na svet chciet ist nacas🙂ale tak je to hroza, vela mamiciek to zvlada asi lepsie, len ja uz som na smrt unavena, asi mi ani ta chripka moc nepomohla...ja chodim k nej, ale stalo sa, ze tam uz bola 2x aj ina a bola velmi mila tiez🙂

furi2012
16. feb 2012

baby, neviete ci je na standarde tiez wifi? skor si myslim ze nie, ale co ak naaahodou... zajtra totiz nastupujem na prijem, lebo to uz bude 7my den po termine a obavam sa ze sa tam unudim, tak by mi bodlo to vediet, ci si mam zhanat net do mobilu ci nie

monika0001
16. feb 2012

@furi2012 co ja viem tak hej...

furi2012
16. feb 2012

@monika0001 to by bolo supeeer ked tam je, normalne si mi zdvihla naladu. dakujem

kvetinqa
16. feb 2012

@furi2012 ked som ja rodila pred rokom, tak na standarde nebol... ale tak snad sa to uz zmenilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre