Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

amouramour
4. mar 2012

ja som nedavno rodila na kramaroch🙂nemala som nikoho zazmluvneneho a pohoda, lekari su tam fajn a aj vacsina sestriciek....co mne troska vadilo bolo velky tlak na dojcenie a na pribytky vahy babatka, to bolo trocha stresujuce a samozrejme velke vizity, ked sa upratovalo o 106🙂troska som bola sklamana z toho, ze aj ked som bola prvorodicka, nic moc mi neukazali, akurat prebalenie babatka a uz mi ho tam nechali na starost, taktiez ohladom dojcenia - skusala som ako sa dalo podla seba, nik to tam neukazal a zo zaciatku som dostavala vcelku protichodne informacie, ale potom prisla laktacna poradkyna, ktora velmi pomohla, je velmi fajn aj po ludskej stranke taky anjel🙂inak som bola na nadstandarte a izby boli pekne a sprcha velke plus....

ivulik211
4. mar 2012

@amouramour ahoj som rada že v celku dobre info 😀 my to vraj mame o chvílu ale vôbec sa tak necítim. tak hádam to malý pochopí že už má iba 9 dní 😀 a ešte raz gratulujem k malinkej.

strihalka
5. mar 2012

Pani dr Jandova odpovedela hned dneska na mail, tak mame dohodnute stretko 13.3. o 11hodine na predporodni pripravu...je tu jeste nekdo na toto datum? 🙂

rybka31
5. mar 2012

Ano, samozrejme, tak ako pisala kocka predtym, ked ides na predporodnu prirpavu, tak sa tam musi zucastnit aj otecko, ak ho chces pri porode.Musi byt tiez pouceny a tym padom si s nou musis dohodnut termin, elbo ona pracuje v takej malej miestnosti v suterene.Cize ide vzdy o pocet ludi, ktori sa jej tam zmestia.Na predporodnej prirpave okrem faz porodu, epiduralky a moznosti pritomnosti blizskej sooby budete pocuvat aj prednasku o o pupocnikovej krvi atd.Je to prednaska trvajuca zhruba do 3 hodin.

rybka31
5. mar 2012

Co sa tyka upratovaia pred velkou vizitou, mozem to potvrdit, zajvne maju obrovsky respekt pred najvyssim.o ale ja osobne beriem ako ich system fungovania.Za mna tam chodila naozaj skoro kazdy den laktacna poradkyna aukazovala nam presne ako kojit, ale zober si to tak bdues tam 4-5 dni a doma sa zaraidis aj tak podla seba ako ti to bdue vyhovovat a urcite je vybornym naapdom aj najst si laktacnu poradnu.Ja osobne som t na zaciatku zvazovala, ale zvaldla som to aj bez nej nakoniec.Kojim uz skoro rok a zatial som nastastie nemala zaidne vacsi problem.Zo zaciatku to bolo pre mna neprijemne a bolestive, cize mala som hodne bolestive bradavky pri kojeni, ale vyriesila som to tym, ze som zacala pouzivat klobuciky.To hodne pomohlo, za par tyzdnov uz to nebolo potrebne a kojila som bez nich.Taktiez musim povedat a potvrdit, ze sa mi nepacilo to tzv. 24-hodinovy roaming lebo ako mamicka som bola po prirodzenom porode hodne vycerpana a mala som dieta s vynimkou prvych dvoch noci potom uz permanentne pri sebe co znamena ze sa on komplet staras sama.Jeiden v noci dobiehali sestricky, ak dietatko zacalo plakat dost nahals a neprestavalo, to tam dobehli skoro okamzite z novorodeneckeho, ale inak ako sestricky je ich tam naozaj dost velmi prijemnych a ochotnych ti vyvseltit co je treba.Takze ber to tak nikde nebdues spokojna an 100 percent a hovorim, zena je tam max 4-5 dni, takze aj to celkovo hodnotim pozitivne.

rybka31
5. mar 2012

Aby som to uviedla na pravu mieru, do predporodnej prirpavy su zahrnute vsetky tie temy, ktore som pisala v predoslom prispevku vratane prednasky o pupocnikovej krvi.PhDr. Jandova ti vysvetli vsetko ohaldne foriem darovania ako aj systemu splacania, ked sa rozhodne si pupocnikovu krv uschovat atd..Toto je na kazdej mamicke a na jej zvazeni ako sa rozhodne.

strihalka
5. mar 2012

@rybka31 nevim teda me bylo receno ze to uvodni stretko trva 60minut cca...

rybka31
5. mar 2012

Ano, oni su v skutocnosti ak sa pamatam dobre, dve.To prve urcite trva zhruba tych 60 minut, ale to druhe kde ides aj s oteckom a kde by mala byt uz aj prednaska je uz ovela dlhsie.

strihalka
5. mar 2012

@rybka31 ok ja abych vedela se zaridit🙂

rybka31
5. mar 2012

Nemas za co.Kludne sa pytaj ak mas este dalsie otazky. Hlavne nech sa Vam dari.Drzte sa. 🙂

amouramour
5. mar 2012

@strihalka my sme boli na priprave pre oteckov 2,5 hod🙂

ava11
6. mar 2012

volám už druhý deň objednať sa do prvej poradne a buď nikto nedvíha alebo je obsadené. fasa. a potom budú pindať, kde som bola doteraz 😠

seiv
6. mar 2012

@ava11 posli manzela alebo niekoho nech ta osobne objedna🙂

sundance
6. mar 2012

Baby, tie čo ste prenášali, kedy Vám povedali, že máte prísť na príjem? A ako to potom prebieha?

sabiatko
6. mar 2012

@ava11 ani mne nedvihali, potom polozili, zas nedvihali... tak ma sla objednat mama, aj to nebolo celkom jednoduche. ale podarilo sa.

ella_joy
7. mar 2012

@sundance mna hospitalizovali na 8den po TP, tak ma tam objednal moj gyndos (on robi aj na Kramaroch)...nastasie som uz som bola aj na 5 otvorena, ani nevem ako...tak som a v ten den rodila...Neboj,uz to mate cobydup 😉 aj ked je to take depkoidne .. 😖 Drzim palce

sundance
7. mar 2012

@ella_joy ahoj, no ja mám prísť na príjem utorok, čiže týždeň po TP...no a po dnešnej poradni, že to vôbec nevyzerá tak že budem rodiť.... ☹

marsejlka
7. mar 2012

@sundance ja som mala termin 27.2. a prijali ma v pondelok...tiez mi na poslednej poradni povedal, ze to nevyzera vobec na porod....a dnes je siedmeho a stale nic...prides v utorok do ambulancie, daju ti papiere, poslu na ekg, potom na prijem, prezliect sa a hore na oddelenie, kde vypisu s tebou papiere, vysetria ta, urobia ultrazvuk a budes cakat, co dalej 😉

sundance
7. mar 2012

@marsejlka no si ma teda nepotešila... ☹ a ráno si išla kedy na príjem o koľkej? a to teraz čakáš a nič stebou nerobia? nevyvolávajú????

marsejlka
7. mar 2012

@sundance rano som isla na pol deviatu, tak mi sestricka hovorila...no, v pondelok nas prijali 8 poterminovych a ostali sme iba 2, ktore neporodili, s tym, ze tej jednej zacnu vyvolavat porod az zajtra...mne dali vcera tabletku, tak som mala slabe kontrakcie, dnes mi dali druhu tabletku a akurat mi to vsetko utlmilo...takze cakam, co mi povedia rano 😒

sundance
7. mar 2012

@marsejlka mne sestrička nehovorila, že na kolku...ale pondelok idem na monitor sa spýtam...a tým čo už porodili tak tým vyvolávali? som myslela, že začnú vyvolávať hneď v ten deň ako príjmu...a nadštandard nehrozí asi že?

marsejlka
7. mar 2012

hej, im vyvolavali...nam zacali az na druhy den...nadstandard nehrozi, ani na normalnom oddeleni nemaju pomaly kde davat mamicky

andrema
7. mar 2012

@marsejlka ahoj, no pred dvomi rokmi som na tom bola presne rovnako ako ty. Skoncilo to cisarskym, drzim palce

marsejlka
7. mar 2012

@andrema dakujem, tiez si myslim, ze to skonci cisarskym 😠

andrema
7. mar 2012

@marsejlka este stale cakas? no mna prijali v piatok a nic nerobili az do pondelka 😠 , v utorok vyvolavali drhykrat a mala sa narodila o 9tej vecer, co ma tam mali ako poslednu. Kvoli tomuto uvazujem,ci pojdem rodit znova na Kramare

sundance
7. mar 2012

@marsejlka no dúfam, že mi to hneď začnú vyvolávať....normalne mám depku...... ☹

ella_joy
7. mar 2012

@sundance nebooooj, nemusis to byt aj Ty, kto bude cakat..ja viem, ze je to na prd,ked baby okolo rodia, a Ty nic, ale babatenku je u Teba v brusku dobre, ono vie, kedy von...inde hned vyvolavaju, mne sa na Kramaroch lubi, ze to netlacia...takto sa aspon uvolni ten naval, a Vy s babatkom budete mat volnejsie 😉 leeen, aby si tam uz nesla s rozbehnutymi kontrakciami este pred tym utorkom 😉

sundance
8. mar 2012

@ella_joy ďakujem za podporu🙂 som zvedavá ako dopadneme. daj vedieť ako ste dopadli vy 😉

ivulik211
8. mar 2012

ahojte tak my uz sme na svete.Adamko sa mnarodil 6.3. este sme na kramaroch tak ak sa chcete aktualne informovat pytajte sa 🙂 porod bol trosku dlhsi ale spontanny s epi.vsetci od upratovacky az po anesteziologicku bolii uzasni mili perfektni povzbudzovali upokojovali som rada ze som rodila tu. som na nadstandarde a aj tu su vsetci skveli takze ozaj odporucam 😀

sundance
8. mar 2012

@ivulik211 jej super. gratulujem ešte raz 😉 aj ja by som tam už rada bola...ako to na teba prišlo? ak neporodím do pondelka tak utorok nastupujem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre