Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bleelka
4. apr 2012

@lenkapar jeeeeej, dakujem krasne, velmi si mi pomohla! tak sa to potom nezmenilo, tie dvestovkove dvere sa mi marili, ale cislo som netusila, moc moc dakujem! vsetko dobre ti zelam!

lenkapar
4. apr 2012

@bleelka niet za čo 🙂 už tam zajtra idem piaty krát, tak som momentálne v obraze 😉 tiež ti želám všetko dobré 🙂

bleelka
4. apr 2012

@lenkapar 🙂 dakujem!

amouramour
5. apr 2012

@1eli moju sestru mali prijat v utorok a v nedelu porodila, takze stihla bez nuteneho odchodu do nemocnice, tak nezufaj, babo sa rozhodne isto v spravny cas🙂inak ona porodila bez nastrihu, takze ked sa da urcite nenastrihavaju....a obe sme isli bez zazmluvnenia a absolutna spokojnost, ona i ja sa na porod nemozeme stazovat🙂

wieruska1
5. apr 2012

@sabiatko ja som to zaplatila druhy den, a dnes ked ma preoustia mi za ten jeden den vratia.... Trosku vela byrokracie na moj vkus ale budiz ;)

wieruska1
5. apr 2012

@1eli lekara na porod som mala zazmluvneneho a porodne asistentky boli super, aj sme posrandovali.... Ale ako hovorim, ja som neni moc citliva takze poznamky ako tlacte inak to urobime za vas som brala skor ako prosim nekecaj a pomoz mi ak mas ako ;) niekoho ineho by sa to mohlo dotknut....

tehullka
5. apr 2012

ahojte. ja som na kramaroch rodila pred 2 tyždnami. tiez som si pred porodom pozerala rôzne fora o tejtoj pôrodnici. Boli fakt niektore negativne ale aj niektore dost pozitivne. Ale kazda skusenost je individualna. Ja môžem povedat, že som bola naozaj velmi spokojna. Oplati sa ti zaplatit za nadstandart, budes mat vecsie pohodlie ty aj tvoj maly uzlik ked sa narodi. Prístup personálu bol vyborny aspon ja som teda za tie 4 dni mala štastie na super sestricky. Doktora som zamzluvneneho nemala a nelutujem. Mojho maleho anjelika priniesla na svet vynikajuca doktorka Blažková. Vsetko je to naozaj o nahode pokial nemas vsetko zazmluvnene, co mne tiez pride tak trochu aj zbytocne. Ale teraz viem, ze ak budem chcet mat dalsie babetko uz nebudem vahat kde ho priviest na svet. Kramare to istia🙂

sabiatko
5. apr 2012

@1eli to si tiez obcas kukam - aprilovky 🙂 niektore uz babenka maju. tak aspon tam budeme kamosky z MK 🙂 aj tak tajne dufam, ze sa stretneme na izbe uz skorej 🙂 sa len bojim v akom stave bude personal v utorok po velkej noci 😝

1eli
6. apr 2012

@sabiatko
Ahoj no verím, že budu oddýchnutí fajnovo najedení a hlavne príjemní. Skôr sa bojím, že nás tam bude naozaj vela a to si myslím, že potom budu riešiť ako na páse to znamená, že sa nám nejak extremne venovať nebudu ale na druhej strane keby , že sa tam stretneme dobrá partia tak nam aspon bude veselo. Joj tajne dufam.
@amouramour

Joj moja bodaj by som tak dopadla aj ja, že v nedelu už by som aj išla možno ked budem malému dohovárať možno sa umúdry a ak nie tak mám smolu musím vydržať do utorka. No nepomožem si predsa len on je šéf.

drobec222
6. apr 2012

Ahojte, ja som rodila na Kramaroch pred cca 4 tyzdnami, mala som stastie na tu istu doktorku (Mlynarcikova) ako pri prvom. Bola som s nou max. spokojna aj pri prvom aj pri druhom, vsetko mi pekne vysvetlila, co ide robit a na co sa mam pripravit. Sestricky boli tiez super, ochotne. Akurat ked som rodila tak bol v porodnici taky natresk, nadstandard na 9.posch aj standard na 8 posch. uplne plny, tak umiestnovali baby na 8. posch na gynekologicky nadstandard. Boli sme tam taka rarita 🙂 ale aj sestricky aj doktori boli ustretovi a mili, ked sme nieco potrebovali stacilo povedat 🙂

sabiatko
6. apr 2012

@1eli ved to, ze po sviatkoch tam bude narvane jak dnes v tescu. urcite aj vela planovanych sekcii, takze si davam zavazok, ze najneskor v nedelu 🙂

dkd
6. apr 2012

ahojte baby chcem sa spytat ako to tam je s tym nadštandartom kolko stoji izba na den?no ako to tu čitam tak asi ani nebude volne ked je tak vela bab na april.no ja mam termin až ku koncu ale može to byt aj skor.uvidime čo nam povie teraz vo štvrtok na poradni.

dkd
6. apr 2012

@tehullka ahoj ak sa možem spytat čo tam stoji izba nadštandart?lebo jeden povie tak a druhy tak dakujem

ninaoli
6. apr 2012

@dkd za dvojlozko na nadstandarte 18 a jednolozko 40 platis si styri noci

dkd
6. apr 2012

@ninaoli dakujem a čitala som že tam su aj 3ložkove?

ninaoli
6. apr 2012

@dkd myslim,ze ano ale aj za tie sa plati 18 eur

dkd
6. apr 2012

@ninaoli tak ti pekne dakujem aspon viem .

marianka0101
6. apr 2012

@bleelka na to ôsme poschodie sa chodilo na ultrazvuk, ozaj sa máš objednať na monitor? Číslo neviem, rodila som v 9/2009 a teraz sa chystám znovu v 10/2012 🙂

sabiatko
6. apr 2012

@1eli ahoj eli. este som sa chcela opytat... si objednana na utorok na monitor? mne dala teraz sestricka telefon, ze sa mam potom objednat, len v o stvrtok som zabudla a teraz piatok pondelok je sviatok, tak sa mi to zrejme ani nepodari.

ewicka223
6. apr 2012

caute maminky, kde a ako sa objednava k Jandovej na tu skolenie ?

sabiatko
7. apr 2012

@ewicka223 ahoj. najlepsie mailom: katarina.jandova@kr.unb.sk . jej napis, ze mas zaujem o prednasky a ti napise kedy mozes dojst.

ewicka223
7. apr 2012

@sabiatko dakujem ,idem napisat. A ako to prebieha ? kolko trva a plati sa ?

1eli
7. apr 2012

@sabiatko
Nie nekázali mi ale bola som na monitore vo štvrtok a poviem ti , že volný termín je možno niekedy v stredu mala to tam zapísané uplne, že brutal ja si myslim, že ked nas príjmu a ubytuju ( ked to poviem kamoškám tak sa mi smeju či nejdem na výlet) potom nám budu robiť vyšetrenia postupne takže určite budeme absolvovať aj monitor ale možno niekde inde alebo poobede ked sa tam už nerobí.

bleelka
7. apr 2012

@marianka0101 no nakoniec to mam ist na uzv na to 8.posch. na monitor sa chodi na prve a az od 36tt, takze mne kazali ist na prietoky, pomylila som si to 😒 cislo mi povedali a nasla som to aj na nete, ale nepodarilo sa mi tam zatial dovolat. vo stvrtok mi nedvihali a od piatka je volno, tak skusim az v pondelok...

sabiatko
7. apr 2012

@ewicka223 nemas za co 🙂 za prednasky sa neplati. jandova ti odpise, kedy mozes prist, aj kde to bude. ja som bola len na jednej - otecko pri porode, ale su aj o dojceni a asi aj ine. moja trvala dve hodky a ostatne neviem kolko trvaju. ale bolo to celkom zaujimave, hoci pre mna uz nic nove. a je zlata a mozes sa jej popytat co potrebujes.
@1eli no ved nam ten monitor urcite musia spravit a viem, ze je to tak, ze ked treba, tak beru aj neobjednane. dufam, ze aj na prietoky ma poslu, lebo som nebola uz od 37 tt a doki ma tam nechcel poslat a uz sa mi to nechcelo riesit. dufam, ze bude vsetko ok. a taky maly vylet to je, uplna dovolenka, len si lezis v posteli, jedlo ti varia, nemusis sa o nikoho starat, upratovat 😀 a domov sa vratis o 10 kg lahsia a este aj s novym clenom rodiny 🙂 parada...

amouramour
7. apr 2012

@sabiatko tie prietoky ti spravia asi az ked ta prijmu na hospitalizaciu kvoli prenasaniu, ak budes prenasat...aj ja som bola v 37tt a potom az ked ma prijali do nemocnice...

marianka0101
7. apr 2012

@bleelka no mne sa teraz niečo marí, že ja som sa tam bola objednať osobne a pýtam sa teraz manžela a on hovorí, že áno, boli sme sa tam osobne objednať, ono sa tam dosť aj čakalo na termín, ja som sa objednala a až o nejaké 2 týždne som mala termín

amouramour
7. apr 2012

@bleelka na ultrazvuk sa objednava osobne, telefon je mala sanca ze ti zdvihnu

amouramour
7. apr 2012

nemate niekto prosim skusenost s navstevou kramarov aj po porode?ci sa tam da normalne chodit...chcela by som totiz zmenit svojho gynekologa...dakujem🙂

1eli
7. apr 2012

@sabiatko

No tak takto, že dovolenka som sa nad tým nezamýšľala to ti ma fakt nenapadlo. A na prietoky som tiež bola naposledy tušim v 38tt odvtedy nič. Ale teraz predpokladám, že budu robiť aj ultrazvuk asi nie? Aby vedeli váhu a tak či? No neviem nemám skusenosti. A od kedy prenášaš? Kedy si mala oficiálny termín? Jedna baba čo tu písala tiež, že prenáša sa dlho neozvala tak už to má možno aj za sebou. Možno to chytí aj nás nie? Joj to je take zbožné prianie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre