Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

strihalka
14. apr 2012

@czechzuzanaba no jen to, co je v seznamu...zupan, nocni kosile, rucniky, pleny, plenky...mam to v jedne velke sportovni tasce...

biba07
14. apr 2012

@pufa musim lebo mam problem s klbami bedrovymi...

pufa
14. apr 2012

@biba07 drzim ti palce, aby to malo co najlepsi priebeh 🙂

lucy109
14. apr 2012

@strihalka na nadstardate dostanes monitor dychu,vlozky,podlozky, ranajky vecere na izbu,staci si monitor vypytat od sestricky,keby nahodou zabudli..na standard myslim treba priniest vlastny

strihalka
14. apr 2012

@lucy109 dakujem...no rada bych nadstandart...ale nez jsem se dozvedela co zahrnuje nadstandart tak jsem si vlozky a pdlozky nakoupila...ale co, aspon jim usetrim.-)stejnak se tam asi hned nedostanu☹ tak budou potreba..super, ze ten monitor tam je, urcite budu klidnejsi...joj, uz abych tam nekde lezela s malou

prettybaby
14. apr 2012

@strihalka vlozky a podlozky si nechaj na doma, tam ich zuzitkujes a podlozky mozes neskor pripadne vyuzit pri oducani od plienky .))))inak , sledujem Ta, odkedy si otehotnela, ja som tusim vtedy porodila alebo isla rodit Dávidka, tak vzdy ked zbadam nahodou nejaky Tvoj prispevok,kuknem v ktorom uz si a teraz som skoro padla na rit, ze 40tt .-) drz sa 🙂

lucy109
14. apr 2012

@strihalka vlozky a podlozky sa zidu aj doma...doporucujem si zaplatit na kramaroch vsetko co sa da,ak sa da.aj zazmluvneny lekar je dobra vec,nemozu si ta prehadzovat a posuvat,lebo si napisana na papieri pod konkretnym lekarom a keby to dlhsie trvalo stara sa o teba tvoj lekar, keby nestihol prist vratia peniaze..epiduralka je tiez super vec, ustupia trosku bolesti, ale najma na zaver necitit vobec zasivanie...a muz alebo niekto pri porode,tiez dobra vec 😉 ...keby si sa hned nedostala na nadstandart treba ich otravovat stale,nenechat to tak a zoberu ta hned ked sa im uvolni...za chvilku ju mas tu 😀 ..zelam,nech to prebehne co najlepsie 🙂

prettybaby
14. apr 2012

@strihalka a inak ja som pri prvom syncekovi bola na nadstandarde a teraz pri druhom bolo plno, tak ma dali na 8.me a akoze uplna pohodicka. Ok, nemala som WC a sprchu na izbe ale na chodbe, ale vydrzat sa to dalo. Ale kazdy mame ine predstavy a naroky, takze beriem na vedomie,kazdeho pohlad,ci nazor .)

strihalka
14. apr 2012

@prettybaby jee, to je mile🙂 no pravda, hrozne to leti, nedavno jsem odpocitavala dny po ovu a ted odpocitavam dny do porodu 🙂 ale zase ty vlozky a podlozky nejsou taka polozka, abych na tom usetrila kdyz to provnam s cenama, co jsme zatim do male investovali, tak to nejak neresim a kdyz zbude tak zbude..podlozky muzu vyuzit aj pri prebalovani venku ...
@lucy109 co se tyce moznosti na Kramaroch, tak jsem byla na redpordnim u p.Jandove....a v podstate vse mame zaplacene, jen bych se rada dostala co nejdriv na 9.poschodi....ted mi lezi kamaradka co v patek porodila, a je tam plno, tak nevim....snad budou vsichni co tamelzi bez problemu, rychlo je pusti domu a bude apson jedna postylka volna.-) teda dve, jeste pro malou.-)

lucy109
14. apr 2012

@strihalka tam sa to rychlo strieda neboj, prepustaju,primaju stale dokola..keby prave nahodou nie,tak sa im musis pripominat,nenechat to tak a hned ta presunu..jedna moja kamoska mala vraj take fajn baby na standarde,ze tam zostala..no mne to vyhovovalo na tom nadstadarde, viac sukromia 😉

amouramour
14. apr 2012

@biba07 mineralku sytenu pri kojeni ani pit asi nebudes...mne doniesli navstevy jablkovy dzus to som pila pol na pol s vodou, alebo neperliva voda, ale caj mas k dispozicii aj na chodbe a mozes si uvarit aj vlastny🙂strava sa da, len po cisarskom su to len ciste bujony, kase a pod....
@czechzuzanaba ...inak ono sa to nezda s tymi vecami...take ve osusky, zupan a 3 nocne kosele, papuce zaberu cely maly kufor...potom dalsiu tasku som mala podlozky pod babo a seba, deka a veci pre babatko, vlozky, plienocky a pod...a tretia mala taska kozmetika a drobnosti...

donka178
14. apr 2012

@lucy109 ahojte ja som tu nova a som 33tt a budem rodit na kramaroch , strasne ste mi pomohly z info a chcem sa opitat ze ked chcem nadstandard co si mam vibavit alebo kde to mam nahlasit ?
diki 🙂

seiv
15. apr 2012

@donka178 ked ta budu primat na porodnicu, tak sa budu hned pytat co chces, ci nasdstandart alebo standart ...

amouramour
15. apr 2012

@strihalka inak podlozky moc na nadstandarte nedavali, esteze som mala vlastne, ale tak mozno o ne stacilo len poprosit, ale itak tie moje sa mi viac pozdavali...a ten monitor mi tam ani nechybal, postielka pri hlave rovno a clovek tam moc nenaspi...ale zas ja nemam monitor ani doma...a vlozky by som mozno odporucila aj zobrat, mne boli prijemnejsie ako tie erarne....a ja som bola bez zazmluvnenia a vyborna starostlivost, aj pocas cisarskeho boli velmi mili, aj na mna rozpravali takze musim pochvalit, takisto sestra i kamoska nemali zazmluvnenych a velka spokojnost...

donka178
15. apr 2012

ahojte mamicki
dneska sme kupili kocik 🙂 🙂 🙂
konecne lebo som sa nevedela rozhodnut
a aj vlozky , podlozky tiez .... chcem si zaplatit nadstandard ale tak prepripad 😉
a aj moju tasku do porodnice budem uz mat ,, a este pre babo 🙂

donka178
16. apr 2012

cawte mamicki
chcela som sa spitat ze aku tasku je najlepsie zabalit pre babo do porodnice mislite ze staci ta z kocika ??

seiv
16. apr 2012

@donka178 no v podstate ano. Das tam plienky, vlhcene utierky, textilne plienky 3ks, dudusku, a rezervne body, ponozky, deku... ostatne dostanes

donka178
16. apr 2012

@seiv super dik 😉

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
donka178
22. apr 2012

Halllllo to uz na kramare nikto nepojde 🙂

marianka0101
22. apr 2012

@donka178 ja pôjdem na 100%, no za takých 25 týždňov 🙂

katie1
22. apr 2012

@marianka0101 ahoj, tak to sa tam asi stretneme...ja tiez rozmyslam nad Kramarmi 🙂
Si tam rodila aj prveho? Bola si spokojna?

marianka0101
22. apr 2012

@katie1 bola som spokojná, síce pôrod bol ťažký, nakoniec po 19 hodinách trápenia akútny cisársky, pre nepostupujúci pôrod,ktorého príčina bola, veľkosť bábätka... Drobec mal 4320g a podľa ich výpočtov, mal mať o 1 kg menej tak nechápali, ako je možné že nejde von... Keď som sa po narkóze prebudila a našla som si lístoček s mierami malého, tak som neverila, že je môj, hneď som ich obvinila, že ho vymenila, lebo môj mal mať max 3300g 🙂 No ale inak všetko ostatné bolo super, nemôžem sa sťažovať, bola som od začiatku na nadštandarde a prístup sestričiek bola perfektný a aj sestričky na novorodeneckom boli skvelé. Docela sa tam teším, už aby to bolo 🙂

srvatko
22. apr 2012

Sa teším s tebou, tak sa predsa zaradilo super, ja už každý 😉 deň čakám kedy sa rozpadnem. Tak sa drž.....
@marianka0101

katie1
23. apr 2012

@marianka0101 tak to bol riadny valibuk 🙂 A aj teraz planujes ist na nadstandard? Ja rozmyslam nad klasickym standardom, tak dufam, ze to bude v pohode, mne nevadi, ze budem s niekym na izbe...

marianka0101
23. apr 2012

@srvatko a my sa pozname? Lebo ten 38tt mi ma niekoho sediii 🙂 no tak,ci tak, drzim palce, aby to bolo co najskor, lebo tieto posledne tyzdne su uz ozaj tazke, uplne na nevydrzanie...

marianka0101
23. apr 2012

@katie1 no ja ak sa bude dat, tak by som chcela znovu ten nadstandard. Ta sprcha a wc na izbe je na nezaplatenie, taky klud tam bol,mala som dobry pocit z toho, no a vyhoda je, ze ked mi aj navsteva prisla, tak su tam stolicky a aj boxy, kde si mozes babatko polozit, co je fajn. Tak ale prezijem aj na normalnej izbe, ale radsej by som isla sem. A teda ja pocitam, ze znovu budem mat vacsie babeno, tak teda asi to bude cisarsky, tak ta sprcha a wc sa mi hodi na izbe

donka178
23. apr 2012

ahojte chcem sa opitat ....... dneska som zabalila tasku pre malicke do porodnice mam zabalit aj zavinovacku ?

amouramour
23. apr 2012

@katie1 no len tam nie si len s niekym, ale casto aj 4 mamky s babatkami...a su tam na chodbe myslim len dve sprchy pre vsetkych plus na izbe si nemas kam odlozit ani veci...ja spatne beriem nadstandart ako najlepsiu investiciu🙂
@donka178 ja by som si druhykrat asi vzala, oni ti sice daju erarne, len tie mi s tym zavazovanim liezli na nervy🙂

blackswan75
23. apr 2012

@donka178 zavinovacku no neviem lebo babo podla zakona musi byt aj novorodenec v autosedacke, a nie v zavinovacke, ja mam nachystanu autosedacku a do nej taku deku co ma otvory na priputanie babatka. 😉
ale ty asi myslis veci nie na odchod domov ale co mu tam das, tak si vezmi ked chces svoju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre