Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

donka178
23. apr 2012

@blackswan75 ale nie na cestu domou .. to viem ze autosedacku treba 🙂
ale tam v nemocnicy ci nedaju oni ? 😝

donka178
23. apr 2012

@amouramour aha dobre dakujem 🙂

marianka0101
23. apr 2012

@donka178 perinky aj oblecenie pre drobcov ti oni daju, na chodbe sme mali stale nachystane kopky z cistymi vecami. Ja som vyuzivala ich, lebo oni ti tvoje neoperu, peru iba tie ich. Ale ako chces, nebudu ti zakazovat mat svoje veci pre drobca. Ja som mala iba ciapocku, rukavicky a plienocku na odgrcnutie svoju a inak potom az veci na cestu domov mi manzel priniesol.

lovesista
24. apr 2012

@donka178 vezmi si vlastne ponozticky pre drobca, ak mozem poradit. mne maleho priniesli iba v body, ani dupacky mu nedali, mal bose nozicky ☹ mal ich uplne ladove. bol december.
vraj ponoziek maju malo a nestihaju prat. dupacky mu nedali asi preto ze sa narodil velmi velky a dlhy (4,5 kilovy) pravdepodobne tam take velke na neho ani nemali 😅 preto som mu potom obliekala uz len nase vecicky

@marianka0101 mne rano pred porodom tiez namerali o 600g menej ako sa narodil. keby hned zistili ze bude mat 4,5 kila asi ma nenechaju rodit spontonne.. Ale nastastie somt o zvladla aj bez sekcie

katie1
24. apr 2012

@marianka0101 @amouramour baby to je fakt az take zle? Som myslela, ze tak 2-3 baby by sme boli na izbe.
So sprchami na chodbe ratam, tak to v nemockach byva...ak su ciste, tak to tych par dni dokazem vydrzat chodit na chodbu. Hm...ale dali ste mi chrobaka. Citala som, ze na nadstandarde su 1 a 2 lozkove izby. Na dvojlozkovej by sme boli teda dve baby?

marianka0101
24. apr 2012

@katie1 áno 1-2 lôžkové izby, ja som bola na 2-lôžkovej a bolo to fajn, lebo aj som sa mala s kým porozprávať a na druhú stranu tam bola aj taký kľud, keďže sme mali v izbe iba 2 detičky, tak sme sa aj docela dobre vyspali. Či sú sprchy na klasickom oddelení čisté, to neviem, iba z počutia, že schátralé, ale niečo sa nedávno tuším znovu rekonštruovalo, no neviem čo presne, to by musel napísať niekto,kto tam teraz v poslednej dobe bol.
@lovesista a áno, máš pravdu, aj ponožtičky treba, to som zabudla 🙂 No a môj nevládal ísť von, lebo bol veľký, dlhý a ešte mal aj veľkú hlavičku - po tatinovi, tak bol zaseknutý a to proste nešlo ☹

katie1
24. apr 2012

@marianka0101 Hm...to znie dobre 🙂 A kolko si tam bola dokopy noci? Aby som mala financnu predstavu dokopy.

vevuska1
24. apr 2012

@katie1 ahoj 🙂 ja som tam rodila pred 3 rokmi, tak neviem ci ti to pomoze, ale chystam sa tam v auguste znova, ja som lezala na nadstandarde a bola som velmi spokojna, na izbe sme boli dve, ja som tam lezala 5 dni lebo malinka mala novorodenecku zltacku, tak sa musela opalovat pod uv svetlom 🙂 inak normalne ak niesu ziadne kompliacie ci s tebou alebo s babom pustaju na 4 den domov

katie1
24. apr 2012

@vevuska1 no zacinam nad tym vazne rozmyslat, ze pojdem teda na nadstandard 🙂

vevuska1
24. apr 2012

@katie1 tak ja rozhodne tam, ako ja som tie peniaze nelutovala 🙂 na normalnej izbe som sic nebola, ale co som pocula, tak je to tam otras a hlavne tie sprchy su zevraj otrasne. mne by sa inak vobec nepacilo keby som mala byt na izbe s dakou mamickou podobnym ako su na luniku IX 😖 takychto mamiciek som tam videla teda ozaj dost, tie si urcite nadstandard platit nebudu. urcite ich nehadzem do jedneho vreca, ale su tam urcite aj take

donka178
24. apr 2012

@marianka0101
@lovesista
dakuje strasne ste mi pomohly lebo malinkemu som nachistala plnu tasku vecyciek ... tak ked tam maju tak zoberem len ciapocku , pancusky , rukavickya nejake tie dupacky ......... a ked pojdeme domou tak nech tatino donesie
🙂

donka178
24. apr 2012

@katie1 Tak ja urcite bi som chcela nadstandart len dufam ze tam bude volne lebo maju niekedy preplnene 😝

vevuska1
24. apr 2012

@donka178 ja si myslim, ze az taky problem snad nebude 🙂 a ked nanajvys jeden den by si bola na normalnej izbe, ved maminky prepustaju kady den z nemocky 🙂 ja dufam, ze to vymaknem ako pri prvom tehu, hed mali volnu izbu pre mna a vtedy ich mali viac volnych, takze nebol problem sa tam dostat. neviem ci ta porodnost po 3 rokoch nejak extra stupla

donka178
24. apr 2012

@vevuska1 asi mas pravdu jeden den na normalke neuskodi 😝 a potom sup sup na nadstandard 😀
ale ja som pocula ze tam maju niekedy vazne preplnene ze az musia zeny davat na sestonedelie alebo na ine oddelenie ☹ ....... tak dufam ze to az take hrozne nebude 😉

vevuska1
24. apr 2012

@donka178 fuuha, tak to som ja ozaj nepocula, respektive som sa o to zatial nezaujimala, do porodu este daleko, ale tak ja dufam, ze nebude tak plno 😒

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 ahoj, ja som teraz citala posledny cennik, tak tusim 18€ noc za nadstandart, zajtra idem na krv, tak to este ceknem, lebo je to na chodbe vyvesene, ak by si chcela este nieco vediet, tak napis...
ja som v roku 2010 rodila na kramaroch v oktobri a teda na cakacke som bola v izbe, kde prefukovali okna, ale inak sa dalo. Este by som zaskrtila jednu sestricku, lebo ta bola neprijemna jak vred na prdeli, ale bohuzial aj taky ludia sa najdu. Pytala som si samozrejme nadstandart a mala som stastie, lebo som tam sla hned. Boli sme dve, druha mamicka bola druhorodicka, takze mi velmi pomohla ako prvorodicke s cennymi radami. Dali sme si pozor na babetka, kym bola ta druha v sprchce, alebo si potrebovala odskocit...

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 a plienociek si zober o trosku viac, alebo nech ti mm postupne nosi, mne pre malu nevydrzali. Na novorodeneckom sice pozicali a nieco aj spolubyvajuca 🙂, ale na novorodeneckom maju plienok malo, tak treba urcite vratit :D

amouramour
24. apr 2012

@katie1 ja som bola napriklad aj pred porodom 3 noci kedze som prenasala a po porode 4 noci...ale standartne sa byva 4x24hodin po normalnom porode ak nie su komplikacie, to ta vyjde spolu 72 eur...a vazne sa to oplati, lenbo na klasickom oddeleni som tiez videla viacero mamiciek ako spomina vevuska1 - tiez nechcem byt rasista, ale tak vieme svoje:(a bat sa ze ti veci dostanu nohy, no nic moc...
@donka178 ...ono je to vzdy o stasti, su obdobia ked je poloprazdno a potom zas obdobia ked je kopec porodov, navyse na nadstandart myslim uprednostnuju mamicky po cisarskom

katie1
24. apr 2012

@ponyxx dakujem velmi pekne, si zlata. Uz som sa rozhodla, zaplatim si dvojlozkovy nadstandard 🙂 To sa plati vopred? Ci to mi asi vsetko vysvetlia ked tam zacnem chodit na poradne v tom 34tt, vsak?

ponyxx
24. apr 2012

@donka178 v nemocke ti daju obycajnu perinku, mne napr. viac vyhovovala ako zavinovacka, aj doma. V zavinovacke sa mi strasne posuvala, lebo su take mohutne. Ich perinky su tenke bez futra, takze sa tam da babatko pekne zabalit a najma drzia. Jasne, ze sa uviazes, ale mne to napr. vyhovovalo. A ani pri kojeni mi nezavadzala. Zavinocku si samozrejme zobrat mozes, vyskusas. Alebo ked pride navsteva a budu sa robit prve foto, tak si tam malinke mozes prelozit.

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 nadstandart sa plati pri odchode z nemocnice, lebo nikto nevie dopredu kolko tam bude. Ak pojdes na predporodnu pripravu k Jandovej, tak ona vela veci pekne vysvetli. Napr. manzel pri porode, ako dychat, ako sa plati, ako s epiduralkou a tak, ona je strasne fajn. V poradni budu sledovat, len teba a babatko 🙂

amouramour
24. apr 2012

@katie1 oni ti daju po porode taku fakturu na zaplatenie, ktoru zaplati potom manzel v platenych sluzbach...

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 a pred tym si kde rodila, ked teraz ides na kramare?

amouramour
24. apr 2012

@ponyxx uz sa to plati este kym tam si, ja som po prevezeni na izbu dostala papier na zaplatenie, povedali mi nech to partner zaplati do 24hodin...ze ak by som bola menej ze mi vratia peniaze potom...

ponyxx
24. apr 2012

@amouramour fu no pozriem doklady

amouramour
24. apr 2012

@ponyxx ono to takto bolo ked som tam rodila pred dvoma mesiacmi, len ma doniesli na izbu a dali mi papier, nech to do 24 hodin zaplatime a donesieme potvrdenie...asi sa boja aby im clovek neusiel🙂)))

ponyxx
24. apr 2012

@amouramour
@katie1 otec pri porode som platila vopred, aj epi, to ak ti nestihnu dat, tak prachy vratia...
no a teda mam tu doklad z dna porodu na 66,4 a ze preddavky samoplatcov... no a vyzera to za nadstandart 16,6 to stalo vtedy na den, teraz je to 18€. Tak sa ospravedlnujem...cii len rok a pol a ja si to uz nepamatam. Mozem sa vyhovorit na tehotensku demenciu? 😀 😀

katie1
24. apr 2012

@ponyxx ok, dik. Takze k Jandovej pojdem este pred poradnami v nemocke? Pocula som, ze sa k nej treba objednat. Ja som este nerodila. Syn je nevlastny.

ponyxx
24. apr 2012

@katie1 prepac.. 😅 . k Jandovej sa treba nahlasit vopred, ale si presne nepamatam kedy....je tam fasa natresk. Ona da potom podpis do tehu knizky, ze sa absolvovala priprava. Ono sa to robi vacsinou pre muzov, co chcu byt pri porode, Vysvetli tam, cely priebeh porodu, porodne doby, co maju chlapi robit atd. Neviem ci je to potrebne ak muz nejde ku porodu....inak je to fajn, lebo som sa aspon dozvedela ako to tam funguje a co ma moze cakat,najma pocitovo, lebo ona je psychologicka...fuu zabite ma, nespomeniem si...

ponyxx
24. apr 2012

ha nasla som diar...14.10 som tam bola a to som mala necely mesiac pred porodom...ta tak aspon mesiac pred...minimalne...ale od vtedy zmenila kancelmariu a ci sa zmenilo este nieco netusim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre