Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vevuska1
25. apr 2012

inak baby neviete ako to je pri druhom porode a manzelom pri porode? my sme uz raz u pani jandovej boli, koli tom aby mohol byt manzel pri porode, ale neviem ako to je pri druhom ked uz vlastne vsetko vieme, myslite ze to musime absolvovat este raz? alebo staci uz iba zaplatit?
inak moj muz bol pri celom porode, aj do sprchy so mnou mohol aj vsetko 🙂 ale tiez ho najprv poslali domov a aj dobre bolo bo ja som na tej vzdycharni bola dva dni a stale otvorena na 2 cm 😖 nakoniec mi dali vyvolavacku a potom sa to uz rozbehlo ked mi pichli vodu som volala muzovi a ten tam bol do 15 min. vtedy sme byvali v raci, teraz uz to mame dalej, teraz sme vo vinosadoch, tak hadam nam to pojde rychlejsie ako minule 🙂

pajka22
25. apr 2012

@vevuska1 ahojko ja som tam poslala len muza a ani tam nemusel byt len mu to potvrdila ....len jej to napis potom do mailu ze posles muza 😉

vevuska1
25. apr 2012

@pajka22 tak to je super, ze uz to nebudeme musiet absolvovat 🙂 ved uz vieme co a ako, zatial mame cas na to, ale tak pre istotu sa informujem uz teraz

lupatko
26. apr 2012

niekto tu spomínal, že kramáre majú svoju vlastnú matrikárku, ktorá so mnou spíše všetky potrebné údaje. viete mi to o tom prosím niekto napísať niečo viac? zaujímalo by hlavne ako to funguje keď nie sme zobratý.. treba mať zo sebou nejaké vyhlásenie o priznaní otcovstva alebo tak?

quaxi
26. apr 2012

@vevuska1 ja som ku Jandovej skocila pocas cakania na poradnu, len nech mi podpise ze sme tam boli a da papiere na zaplatenie otecka. On tam vobec nemusel ist, stacilo jej povedat ze uz bol pri prvom porode.

pajka22
26. apr 2012

@vevuska1 jasne chapem vsak treba 🙂

pajka22
26. apr 2012

@lupatko ano treba ho mat to priznanie otcovstva to das potom matrikarke na kramaroch 🙂

aduska_ba
26. apr 2012

Ahojte babulky.Chcem sa opytat v ktorom mesiaci treba prist na predporodu pripravu?

ella_joy
26. apr 2012

@lupatko tako Ti pajka22 pisala, treba si vybavit na matrike predtym priznanie o otcovstve, kde budete obaja (my sme to robili rovno na matrike, prisluchajucej Kramarom), a ked som isla na porod, dala som to sestram, nech malemu daju hned otcovo priezvisko, a potom aj matrikarke,ked pride za Tebou na izbu po narodenini babatka.

ella_joy
26. apr 2012

@aduska_ba staci ked pojdes mesiac pred planovanym porodom, ale boli tam aj baby,co boli v 32tt...ono su tam aj tehu cvicenia, tak ak chces chodit, tak kludne mozes zaca aj skor, tusim od 28tt...ja som nechodila,tak som si nie ista 😕

lupatko
26. apr 2012

@ella_joy @pajka22 a keď chcem aby mal malý moje priezvisko aj tak to potrebujem?

ella_joy
26. apr 2012

@lupatko nie nie, dieta automaticky dostava priezvisko matky, aj trvale bydlisko

ivanka.7
26. apr 2012

@ella_joy na trvaly pobyt treba dieta prihlasit

amouramour
26. apr 2012

@vevuska1 moja sestra rodila tretie a musela sa tam ist aspon zapisat a plus nejaku zaciatocnu polhodku pobudnut...
@lupatko treba mat vyhlasenie a obciansky...inak pani matrikarka na kramaroch VELMI VELMI neprijemna osoba!

@lupatko ono potrebujes kvoli rodnemu listu, otec musi suhlasit s priezviskom a aj sa prizna k otcovstvu ale priezvisko mozes mat aj svoje🙂ba dokonca je to mozno aj lepsie rozhodnutie ako dat partnerove...

lupatko
26. apr 2012

@amouramour dakujem ti moc, takze staci ked zbehneme tuto ku nam na matriku, vybavime priznanie otcovstva aj to, ze suhlasi s tym aby malo dieťa moje priezvisko. A potom si to potvrdenie aj s obcianskym beriem do porodnice, kde to odovzdam tete matrikarke.. A potom uz len priatel pojde s mojim a jeho obcianskych na tu matriku na kramaroch kde mu vydaju rodny list.. dobre som to pochopila??
Ja si myslim,ze je ovela lepsie aby mal maly moje priezvisko.. A ked sa casom vezmeme, tak budeme mat vsetci spolocne.. Vobec som nemala teraz na rychlo vybavovat svadbu,zbytocne sa tym stresovat... Aj tak by som si to naplno neuzila a mala by som taky pocit, ze to aj tak bolo vsetko koli malemu.. Ked bude maly vacsi a bude uz behat bude to krajsie.. A nakoniec som rada,ze som sa tak rozhodla, kedze uz dlhsiu dobu mam klud na lozku..

@ivanka.7 a s tym prihlasenim na trvaly pobyt je to ako? kde sa to vybavuje? som myslela, ze to automaticky bude mat take ako ja..

amouramour
26. apr 2012

@lupatko presne tak🙂inak ten trvaly pobyt sa vybavuje podla toho obecneho uradu kde patris...inak dieta ma automaicky tp podla teba...tam staci doneist opat obciansky a rodny list dietatka

ella_joy
26. apr 2012

@ivanka.7 tak tak, ale davaju automaticky,tak ako pise @amouramour a potom si vybavujes prihlasenie..teda aspon mne to tak pred rokom fungovalo, cize syn je tam, kde mam ja trvaly pobyt, aj som tam s nim musela ist..aj ked zijeme v BA....
@amouramour ta matrikarka, mam otras spomienku na nu, nevedela som ani kde je sever po porode, ona bola ako harpija...taka vacsejsia zuradna osoba, je to ta ista stale?

lupatko
26. apr 2012

@amouramour super, ďakujem ti moc za info.. Doteraz som žiadne podobné oficiálne veci nevybavovala, tak si pripadám jak totálny neandertálec 😅

ivanka.7
26. apr 2012

@lupatko na miestnom urade 🙂 najlepsie je si najskor zavolat a opytat sa ich... mne tam bol manzel s mojim OP 🙂
@ella_joy

lupatko
26. apr 2012

@ivanka.7 dakujem 😉

katie1
26. apr 2012

@amouramour @ella_joy baby my tiez nie sme zosobaseni a tiez nemame rovnaky trvaly pobyt, ale zijeme v priatelovom byte. Dieta musi mat automaticky moj trvaly pobyt alebo moze mat aj tento kde zijeme (TP otca dietata)?

chelonka
26. apr 2012

@aduska_ba ahoj na predporodnu pripravu sa može chodiť od 25tt najprv je taka pred príprava kde ti povedia čo a ako z hladiska formalít, pokial nie si vydata, o EPI, o poradni, kde a kedy sa hlasiť o nadštandarte a tak. potom druha čas tej predprípravy vysvetluje čo je vlasne kontracia z čoho sa sklada, ako sa da ovplyvniť, ako a prečo je dôležíte cvičenie akékolkvek pred porodom a tak, potom sme preberali ich terminologou čo používaju aby sme vedeli o čom hovoria a dost vela zaujímavý veci je tam - toto býva stale utorky o 11:00 ale treba sa dopredu mailom ozvať tej pani Janodvej , potom ak mas zaujem nasleduje laktačná- dojcenska príprava - toto býva tiež utorky o 14:00 a potom je predpríprava ked chceš mať niekoho pri porode - to musíte absolovať obaja a to býva stredy a štvrtky a tam sa tiež musíš dopredu mailom dohodnuť s p. Jandovou a toto trva cca 2 hodky. Na všetky návštevy pokial pracuješ, si priniesieš priepustku a tam ju ju potvrdia zadara ako navšteva lekára aj partnerovi samozrejme.

Ja som bola teraz na tej prvej predpríprave v utorok a nelutujem že som bola naozaj aj velmi zaujímavé veci som sa tam dozvedela a aj ta pani hovorila, že veelmi vítaju, ked mamičky chodia na tieto predprípravy a hlavne na tie s partnerom lebo tam sa do detailov prebera čo sa deje počas porodu čo sa može satať aky je postup - že mamička je ovela viac pripravena a ovela lepšie sa snou spolupracuje.

ella_joy
26. apr 2012

@katie1 ahoj, ked budete mat rodny list babatka, mozete ho nahlasit aj na adresu, kde zijete, ak je priatel majitelom, je to ako by si si aj Ty menila trvaly, treba ist na MU casti kde byvate, a tam predlozite LV a to, ze otec dietata tam byva, a chcete tam mat aj babatko...nemal by byt problem, ja som to chcela tak, ale sa nedalo, lebo moj priatel je cudzinec, a vtedy este nemal byt napisany na seba...inak tetusky nemali problem.
Teraz si idem dat trvaly uz do BA, aby dtuhe babo uz dostalo trvaly automaticky, a nemusela som to riesit cez priatela...lebo tie ked vidia cudzinca,tak su v strese....a to o vyhlaseni otcovsta ani nevravim..sudny prekladatel musel s nami... 😀

amouramour
26. apr 2012

@katie1 moze mat aj otca ale myslim, ze to potrebujete spolu nejak vybavit, ale urcite to ide, na urade ti isto poradia🙂
@lupatko ono je to strasna byrokracia po narodeni babatka🙂

kaby
26. apr 2012

@katie1 dieta ma trvaly pobyt tam, kde ma trvaly pobyt matka.... 🙂

szdan
27. apr 2012

@lupatko mala by stačiť kópia jeho OP. Otcovstvo vlastne potvrdí tým, že prevezme rodný list dieťatka na Miestnom úrade.

donka178
28. apr 2012

a ked sa zacalo o vibavovani ako mam ja postupovat ?????
trvaly pobyt mam v nitre obec pohranice a rodit budem v bratislave co mam v BA spravit ??? aco v nitre ??
🙂
DIKI

alenaxxx
28. apr 2012

@lupatko
Ahoj, takze pred porodom si musis na matrike vybavit suhlas s otcovstvom. Musis prist aj s partnerom, musite ma obcianske a vypisu tam s vami ten suhlas, zaroven aj ake priezvisko davate dietatu. Tento doklad si potom musis zobrat so sebou do porodnice. Asi na druhy den po porode, alebo treti teraz neviem, pride k vam do izby matrikarka ktorej musis dat ten original doklad a ona s tebou spise nejake udaje na zaklade ktorych vam potom na matrike vystavia rodny list... takze takto

lupatko
28. apr 2012

@alenaxxx ďakujem ti 😉

micika
1. máj 2012

@chelonka ahojky mozem ta poprosit o kontakt na pani Jandovu, ja som si totiz nasla email na nete aj telefone cislo ale ani na jedno nereaguje. Chcela by som absolvovat predporodnu pripravu s oteckom, jeden kurz sme apsolvovali v ramci nasho zdrav. zariadenia ale myslim ze priamo v porodnici to bude lepsie. Dakujem krasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre