Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ponyxx
17. máj 2012

@ewicka223 ja ani neviem, ktora to je, vcera som mala mat u nej ultazvuk, ale boli na operacke, tak mi uzv robil Elo 😀

mwt
17. máj 2012

@ewicka223 a tu doktorku si mala na poradni, ci pri porode? Pretoze ja k nej chodim na poradnu..... nieco zanedbala???

lucica
17. máj 2012

@jana776 Ja mám tiež v pláne ísť do pôrodnice až keď budú kontrakcie častejšie, t.j. každých cca. 5 minut, ale kedze som prvorodicka neviem co mam cakat. Ako vyzerá taká kontrakcia? Je to len taký tlak na brucho a kríže? Alebo ako sa to prejavuje?

lilitela
17. máj 2012

@ewicka223 Ja som tiez rodila na Kramaroch, minuly rok a tiez mam zmiesane pocity. Som vdacna, ze mi pomohli porodit dceru, ale mohlo to byt aj lepsie. Ocakavala som minimalne to, co sami o sebe deklaruju na nete. A ze je teda toho dost, co mohlo byt inak. Ale neviem, ono to zavisi asi od mamicky. Niektore sme narocnejsie, ine zase nie. Ja som mala vyssie ocakavania.

ponyxx
17. máj 2012

@lilitela ano vsetko je ralativne, ja som rodila cca o tretej rano, takze som nespala ani sekundu pocas celeho dna. Lezala som na polohovatelnom kresle, do brucha mi tlacili dve sestricky, lebo som nevladala tlacit a este som sa musela rukami kozy drzat....no co mam na to povedat, ale pristup lekarky bol oki

veronika66
17. máj 2012

som teraz trošku vystrašené s tích rečí o kramároch keďže aj ja tam už čoskoro idem 😒 😒

ewicka223
17. máj 2012

@ponyxx elo je tiez jeden z "expertov "........

ponyxx
17. máj 2012

@veronika66 neboooj, kazdy porod je strasny 😀 😀 😀 a je jedno kde...kamoska na antolskej s vyvolavackami sa trapila asi 15 hodin...ked to nejde, tak to nejde....ked porodis, tak ti je aj tak vsetko jedno, ci je to lahky alebo tazky porod. Ja som malu nevedela vytlacit, a pani doktorka Gerincova zartom dodala, ze nabuduce, nech to tlacenie je lepsie 🙂

ponyxx
17. máj 2012

@ewicka223 babule si ho tu chvalia...ja si o sebe myslim, ze som v pohode, ale ked ma niekto vytoci, neznam brata....sme ludia 🙂 Bohacikovej sa sestricky boja jak cert kriza....a co teraz. Kamoske na antolskej naprv pichli epi a o 10 minut ju rezali....sa neda niekedy predvidat, ja vsetko berem, tak ako ide a blbe reci doktorkov si nevsimam...

bleelka
17. máj 2012

kocky, mate skusenost s druhym porodom ako rychlo to ide? prve som rodila na kramaroch a aj dalsie sa chystam. len neviem ako to idem poriesit s prvorodenou. prvy porod bol do 12,5 hodiny po odteceni plodovej vody, no kazdy mi hovori, ze druhy bude do 3 hodin. tak sa teraz obavam ci vobec stihne manzel dojst z prace domov, vyzdvihnut mna aj malu, odviest nas a do nemocky kde sa stretneme s bratom, ktory bude strazit dcerku kym neporodim. povodny plan bol taky, ze mu ju zavezieme do centra a potom manzel mna na kramare a potom ked ma odovzda, vrati sa k nim a bude s nimi kym ho nezavolam, ze som na boxe...ale teraz ked pocuvam ako rychlo ide druhy porod, tak asi zostane rovno v nemocke, ale to ho aj tak nepustia hned, jedine, ze by to slo fakt extra rychlo a sla by som rovno na box... ako ste to poriesili tie co uz mate deticky? hlavne je tu niekto kto musel tahat dieta so sebou do nemocky, napriklad v noci? dakujeeeem

ponyxx
17. máj 2012

@bleelka vybav si k dcerke nejaku susedu, babicku, kamaratku, ktora je ochotna doletiet k vam aj v noci....inak asi porodis sama ako vela druhorodicie 😉

bleelka
17. máj 2012

@ponyxx jeeemine, nestras aj ty! a ako dlho od zistenia ze rodim musim vypadnut z bytu ked do porodky je to autom podla premavky 30-50 minut?

ponyxx
17. máj 2012

@bleelka podla mna najlepsie hned 🙂 a zalezi od dlzky kontrakcii, to je strasne individualne...

ponyxx
17. máj 2012

@bleelka kamoske doma odtiekla voda a v nemocke jej povedali, ze voda moze oddtekat aj zopar hodin. Asi dolezite su kontrakcie

bleelka
17. máj 2012

@ponyxx dakujem. no ved to, ze mne pri prvom tehu odtiehla voda o 21.00 a bolesti zacali az 00.30... neviem ako to bude ak nahodou neodtecie voda, ale zacne to kontrakciami, neviem ci to odsledujem pri tom pobehovani okolo malej....

jana776
17. máj 2012

@lucica myslim, ze ked dostanes kontrakciu, tak ti bude jasne ze je to ono 😝
Silna krcova bolest v celej maternici, teda vzadu, vpredu, hore, dole.... a hlavne pravidelne sa opakujuca, s pauzami ked ta nic neboli.

jana776
17. máj 2012

@bleelka ahoj, presne toto riesim aj ja, ze co s malou ked to pride. Pri prvom porode mi vstupne vysetrenia, monitor a tak trvali asi hodinu, az potom som sla na porodnu salu a zavolali manzela.
Takze zatial je plan taky, ze ked to pride, tak sadame vsetci do auta, volame manzelovej sestre, ktora tiez sadne do auta a podla priebehu porodu bud manzel odnesie malu domov sestre, alebo ju sestra vyzdvihne v nemocnici a odvezie sama. Tak dufam ze to nejako vyjde. A ze to nebude v noci ako prvy porod. Ak sa nieco skomplikuje, tak asi budem rodit sama, ale to pevne verim ze nie, lebo ma tam porazi 🙂

lin123
17. máj 2012

Ahojte mamicky. Zaujima ma, ci po porode prikladaju babatko hned k prsniku po narodeni alebo ho najprv pomeraju a daju do perinky? Aku mate prosim skusenost?

quaxi
17. máj 2012

@bleelka ja som rodila prve 10h a druhe 8h a to som bola pri druhom uz par tyzdnov na 2cm otvorena. Porod do 3h ma veeelmi malo zien, mozno tak siedmy v poradi by uz bol u vacsiny do 3h, ale druhy urcite nie. Priemer na 2. porod je 8h a to je este drviva vacsina porodov u nas umelo urychlovanych, takze bez zasahov by trvali dlhsie. Prave po odteceni vody sa vobec netreba ponahlat do porodnice - ak nenastanu kontrakcie tak staci vyrazit po 12h od odtecenia (teda realne podla zahranicnych studii by sa dalo cakat aj niekolko dni, ale to nasi lekari neuznavaju). Iba ak mas streptokoka, tak by ti 4h po odteceni mali dat ATB, takze prist o 4h - kopa casu zohnat aj babicku zo susedneho mesta. Ak ti zacnu kontrakcie, tiez netreba okamzite letiet, take porody idu obvykle pomalsie ako tie s odtecenou vodou, takze normalne si pockaj kym budu kontrakcie dostatocne dlhe, caste a pravidelne. Neboj sa ze by si to neodsledovala, kontrakcie pri postupujucom porode si uz vypytaju tvoju pozornost raznejsie nez dcerka 😉 Prinajhorsom ked budes mat pocit ze to ma moc rychly spad, zavolas sanitku a si tam podstatne rychlejsie nez vlastnym autom cez zapchy. Ale ak mate kdekolvek v BA niekoho na strazenie, tak na 95% stihne ku vam prist a ty sa potom spokojne odvezies do nemocky a este si tam par hodin pokysnes aj s muzom. Do nemocky sa vobec neoplati ist hned po zacati kontrakcii, mali by byt minimalne 45 sekund dlhe, kazdych 4-5 minut a taketo uz aspon hodinu, s tym ze citis ze postupne silneju. V tomto stadiu si otvorena zhruba na 3-5cm takze este ta cakaju v priemere nejake 3-4h rodenia.

miskaska
17. máj 2012

@lin123 Akurat som bola na Kramaroch na predporodnej priprave a Dr. Jandova, co to vedie hovorila, ze babo prikladaju, ale zalezi to od okolnosti. Myslim, ze ked bude vsetko OK a povies, ze si to tak zelas, tak to spravia.

quaxi
17. máj 2012

@lin123 standardne najprv utru, oblecu, az potom prinesu. Ale ked si pytas este nahe, nepomerane, treba povedat vopred, aj gynekologom, ale aj pocas porodu si zavolat z novorodeneckeho lekarku a dohodnut sa, ich primarka to velmi podporuje, takze ked tam bude, vyhoveju ti, ked tam nebude, zalezi na tom, na koho natrafis, ci bude ochotny. Tiez mozes vopred reverzom odmietnut meranie a vazenie skor nez 2h po porode, ak nebudu ochotni bez toho.

strihalka
17. máj 2012

@lin123 hodne zalezi hlavne od toho v jakem stavu je babetko..pokud od prnoho pohledu je zdrave tak podporuji prilozeni....pokud ovsem ma babetko zivotni funkce nejak ohrozeny....tak bohuzel

bleelka
17. máj 2012

@jana776 tak to si na tom presne ako ja!!! len namiesto sestry je moj brat a tiez som prve rodila v noci a s tym rozdielom, ze mojho muza pustili az ked som bola na boxe co bolo od prijatia dobrych paaar hodin. prijali ma okolo 22.30, vstupne vysetrenia okolo 23.00 a mala sa narodila 9.33, mazel dosiel par minut predtym, dal mi pusu, chytil za ruku, potlacila som a mala bola na svete... skoro to nestihol 😒

bleelka
17. máj 2012

@quaxi jeej, dakujem za ukludnenie! no ja viem, ze po odteceni vody treba ist co najskor do porodky prave...ale je fakt, ze kontrakcie zacnu az neskor, ale do 12 hodin po odteceni vody by mal nastat porod, u mna to bolo 12,5 hod bez zasahov a mam aj streptokoka, takze kvoli infuzke sa budem ponahlat aby aspon jedna stiekla... drz palce! a ukludnila si ma, dakujem krasne!

bleelka
17. máj 2012

@lin123 beru ho hned prec a za par minut ti ho donesu. ziadna tragedia, nemyslim, ze ked ti ho donesu o 5-10 minut stane sa nieco strasne a male sa neskor neprisaje... mne ju pomerali, zistili apgar score, zabalili a doniesli a dve hodky sme vegetili na sale... a kojim dodnes i ked uz nie je mlieko, ale kolostrum a obavam sa, ze bude po porode tandem 😒

salomuska
17. máj 2012

@lin123 pokial je babo v poriadku a mas zaujem, prilozia ti ho ho hned. ale radsej sa na to opytaj a dohodni sa vopred. pre mna to bol najsilnejsi a najkrajsi moment z celeho porodu 😉

jana776
18. máj 2012

@bleelka ahoj, tak to si na tom presne ako ja. Ja tiez kojim dodnes a vyzera ze dame tandem. Najlepsie by bolo keby mi pustili k porodu aj malu, ta by si cuckala a mala by som oxytocinu na rozdavanie 😀 Ale pri nasich porodniciach tomu neverim ani nahodou....

bleelka
18. máj 2012

@jana776 ejha ake podobne osudy, porod zacaty v noci, plan na dalsi rovnaky, kojenie starsieho, aj deti mame priblizne rovnako stare, aj byvame blizko seba a este sme aj menovkyne 😉

bleelka
18. máj 2012

@jana776 ja sa skor bojim aby mi tym sanim neprivodila porod skor. tym, ze ideme rodit druhe do 3 rokov prveho nemyslim, ze budeme musiet nejako urychlovat porod 😉 skor sa obavam aby sme to stihli do porodky...

jana776
18. máj 2012

@bleelka no ja som si na zaciatku povedala ze musim vydrzat aspon do 36 tt, potom mi to uz bude jedno. Takze este drzim, aj ked naposledy na poradni som uz bola trochu otvorena.... Takze z mojho pohladu si ty uz za vodou 😀 a mozes rodit 🙂
Podla mna to do porodnice stihneme, aj keby boli neviem ake zapchy. Ved hadam to bude trvat viac ako nejaku hodinu a pol. A ked porodim za hodinu, tak to sa budem zase tesit ze ako rychlo, aj ked v aute 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre