Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ba80
4. jún 2012

@zuzkaamato ja parkovavam na tom platenom vacsinou a skrina tam je... 😉 ...ostatne neodpovedam, mala som 2x sc a deti uz su doma... 😀

ba80
4. jún 2012

@zuzkaamato zhanaj kosele, pri vizite nemozes mat ani sietovane gatky... 😅

ponyxx
4. jún 2012

@ba80 no to by bolo kukat na podvozok cez sietku 🙂
@zuzkaamato cez den si mozes byt v com chces, ale pocas vizity musis ukazat ako si na tom s hojenim a pod, takze to na holaka. Na holaka je to dobre aj cez den, lebo sa lepsie hoji pripadny nastrih, kazda rana predsa potrebuje dychat, aby sa zahojila ;)

ivanka.7
4. jún 2012

@zuzkaamato ja som sa na pyzamo nemohla pozriet este asi dva tyzdne doma :D normalne som v nocnych koseliach vitala aj vsetky pripadne navstevy (samozrejme, prisla len mamina, sestry, svokrovci a svagrovci, inak nikto) a detsku doktorku :D a aj na doma je podla mna lepsie, ked mas len nejake priedusne nohavicky, rany sa lepsie hoja. Nehovoriac o tom, ze ak mas koselu na kojenie, tak to mas doma potom velmi jednoduche 🙂 a take kosele mozu aj pekne vyzerat 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

@ba80 @ponyxx @ivanka.7 dakujem za odpovede 🙂 pytam sa jak blba, ja viem 😀

zuzkaamato
4. jún 2012

fuu, tusim zacinam stresovat... uz nech je po porode a nech sme s malou uz doma v klude. v nemocnici som lezala len raz este ako krpata, tak mam z toho celkom nervy 😖

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato ... tak ako baby pisu, urcite si zozen minimalne 2 nocne kosele - na porod a na vizity. Ja tiez vobec nenosim doma nocne kosele, ale v porodnici je to nevyhnutnost. Spodok treba stale stale vetrat, poporodne vlozky menis kazdu chvilku, sprchuj sa casto, sietkovane nohavicky nos len pri navstevach, ja som urobila chybu a nosila som ich aj pocas dna, ale rana sa mi zapalila, dokonca aj dovnutra sa mi dostala nejaka potvora, ktoru mi museli preliecovat.

Co sa tyka nastrihu, ten Ti urobia, ked je treba a ani nevies kedy ... ja som nastrih pri tlaceni vobec necitila, ale zato tie 3 stehy pri siti ano ... ale dalo sa to vydrzat 🙂

No a s parkingom na Kramaroch je vseobecny problem - pokial ides rodit a ides cez urgentny prijem, tak parkujete priamo tam. Ak za Tebou pride navsteva, tak si musi najst miesto kde sa len da 🙂 ... viem, ze moj manzel pocas navstev parkoval cez den az dole pri Patronke, co nemal sancu najst miesto 🙂

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato .... mne sa v porodnici lezalo celkom dobre, na Kramaroch mi poskytli dobry servis 🙂 Aj teraz sa tam celkom tesim ... aspon si oddychnem tie 4 dni, lebo doma je to makacka - s velkym bruchom lietam okolo 2rocnej dcerky a riesim este aj domacnost 😖.

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato ... este k tej skrini - na nadstandarde je v izbe jedna skrina pre obe mamicky, co je super 🙂, obe mate aj svoje nocne stoliky. Na klasickej izbe, kde su 3-4 mamicky skrina vobec nie je, len nocny stolik, takze vsetky veci mas len v taske pod postelou ☹.

zuzkaamato
4. jún 2012

@emka1 obdivujem maminy, ktore maju tak male deti a trufli si na dalsie 🙂 klobuk dole, ja neviem, ci by som to zvladla 🙂 drzim palce. a teraz cakas chlapca ci opat dievcatko?
ta skrina je super vec, uz teraz mam strach, kolko veci si tam budem potrebovat zobrat a kam ich vsetky dam.
este sa ta mozem opytat, ako to je s babatkom po porode? v pripade normaleho porodu by malo byt uz babo so mnou na izbe, ze? ale ako to je, ked sa potrebujem ist osprchovat alebo trebars najest alebo tak. mozem ho zatial zverit sestrickam? alebo to mam vyriesit pocas toho, kym bude spat? neviem si predstavit od nej odist a nechat ju bez dozoru....

ponyxx
4. jún 2012

@zuzkaamato kym sa osprchujes, tak ti malinku ustrazia maminky,alebo maminka na izbe 🙂, na nadstandarte jes na izbe, takze sa nemas velkmi kam chodit prestravovat. 🙂 neviem ako to bezi na standartnom oddeleni. Veci si zober len tie, ktore su v zozname, pokial by ti nieco chybalo tak ti to donesu. Ja som to tu spominala, ze na nadstandarte davaju nepremokave podlozky pod teba, ale urcite si nejake pre istotu zober, lebo setria...

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato .... myslim, ze 2-3 roky rozdiel medzi detmi je tak akurat 🙂 ... aspon budu mat k sebe blizsie, aj zaujmamy aj vekom, budu sa vediet spolu prehrat a dufam, ze budu dobre kamosky 🙂. Teraz cakame druhe dievcatko, tak budeme mat doma veselo 🙂

Radila by som Ti zbalit si do porodnice veci do 2 tasiek - jednu mensiu na prijem a porod, kde budes mat nocnu koselu, osusku, prezuvky, hygienicke potreby a vsetky veci, ktore potrebujes hlavne sama pre seba. A druhu tasku vacsiu, kde budes mat ostatne veci pre babo, plienky, a pre seba na prezlecenie uz na izbu. Mne sa to takto osvedcilo pred 2 rokmi.

Pokial ide o babo, ja som rodila pred 2 rokmi na cez vikend, zo soboty na nedelu v noci mi zacali kontrakcie, celu noc som vobec nespala, skoro rano v nedelu sme startovali do porodnice a mala sa narodila presne na obed, takze som vlastne vobec nespala viac ako 24 hodin. Sestricky mi priniesli malu v nedelu vecer na izbu, ze mi ju uz nechaju, ale ja som ich poprosila, aby ju zobrali k sebe na novorodenecke cez noc, ze sa potrebujem aspon poslednu noc vyspat 🙂 takze mi ju priniesli az rano v pondelok o 6.00. a odvtedy uz bola so mnou stale.

Ak ste na izbe 2 mamicky, vzdy sme sa pri detoch prestriedali - jedna sa sprchovala, alebo si isla nieco rychlo vybavit alebo isla pre obed - takze pri detoch vzdy niekto z nas bol. Deticky vacsinu casu prespia 🙂. Alebo ked chces, mozes babo nosit aj na novorodencke, ale to je podla mna zbytocne ... mamicky si navzajom na izbe vzdy pomohli 😉. Sestricky na novorodenckom som vyuzivala vtedy, ked som nieco potrebovala - pomoct s kojenim, okupat, poradit a pod.

ponyxx
4. jún 2012

@emka1
@zuzkaamato ja budem mat medzi detmi rozdiel 2 roky a par tyzdnov ak sa malinke opat nepoponahla. Prva dcera sa vypytala o tyzden skor 🙂 Tie dve tasky su dobry napad. Ja som mm pred porodom nabalila tasku s vecami,v ktorych som dosla, s tym, nech mi ich potom donesie spat, ked budem odchadzat..

oliverka
4. jún 2012

Praktická otázka:
Keď sa objednám na Kramároch do poradne, asi za koľko dní mi dajú termín? Neviem odhadnúť ten správny čas na telefonát 🙂 Presne o týždeň mám u svojho poradňu v 37 tt a potom by som mala ísť na Kramáre. Ale neviem, kedy mám volať, ak sa chcem objednať na ten týždeň od 18. do 22. júna. 😒

ava11
4. jún 2012

@zuzkaamato Ja som bola väčšinu času v nočnej košeli, ale niekedy som na sebe mala aj tepláky a veľké tričko. Všetkým je to tam úplne jedno a pri vizite si len proste vyzlečieš spodok a ukážeš, čo máš 🙂 Sieťkované nohavičky som mala na sebe stále, lebo so bez nich nevedela nič robiť, ani ležať, ani chodiť a už vôbec nie skákať okolo malého. Inak ja nabudúce budem mať normálne voľnejšie gaťky, lebo na tie sieťované som cyhtila zúfalú alergiu, ktorá sa mi rozšírila po celom tele a škriabala som sa ešte mesiac po pôrode. A vôbec som nemala pocit, že by tie sieťované robili nejaké vzdušno medzi nohami, keď som tam aj tak mala napchaté dve hrubé vložky, ktoré boli večne krvavé (a to som menila fakt často). S deťmi na izbe netreba veľmi stresovať, mne sa malý zobudil a začal vrešťať zásadne vtedy, keď sa išlo jesť, ale nejako som to neriešila. Dostal papať a ležal v postieľke, troška si pokričal, spolubývajúce mi ho čičíkali a proste trebalo to vydržať.

emka1
4. jún 2012

@oliverka ... vzdy volaj tyzden pred tym 🙂 ... objednavaju vzdy na dalsi tyzden a volaj vzdy rano. Po poslednej poradni u svojho dr. mozes hned volat na Kramare a objednat sa na prvy monitor.

zuzkaamato
4. jún 2012

@emka1 @ponyxx @ava11 vobeec nemam predstavu o tom, ako to bude, ked bude babo na svete 🙂 zvyknut si na novy rezim a tak. preto sa pytam ako blba 🙂 ale super, ze si mamicky navzajom postrazia deti, to mi vobec nenapadlo. snad budem s nejakou slusnou maminou na izbe. ale ved asi kazda novopecena mamina ma o svoje baby strach a preto sa dokaze postarat aj o to dalsie na izbe. no uvidime, ako to cele dopadne...mne uz sa o tom kazdu noc sniva ako som v porodnici 😀 ale tuto noc sa mi snivalo aspon nieco pekne, ako sa mi mala prvykrat prisala a ako som ju kojila. to bolo super 🙂

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato ... neboj, nebudes mat cas vsetko vnimat, tak to pojde rychlo okolo babatka a vsetko sa vyvinie postupne samo, mozna na zaciatku budes mat trosku paniku, ale o par dni uz to budes brat lahsie. Hlavne klud, aby si bola v pohode a mala dost mliecka pre babo 🙂

opelastra
4. jún 2012

@renca3 dcéra bola dnes u dr.Rusnáka a nevedela si vynachvalit 🙂 ludský prístup 😉 neberie mamičku ako tovar už sa dúfam nebude až tak bát pôrodu 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

@emka1 dufam, ze mliecka bude dost. da sa tvorba mlieka nejako podporit este pred porodom, nevies?

p4
4. jún 2012

@zuzkaamato v lekarni predavaju homeopatika na tvorbu mliecka, alebo si pozri na mojalekaren.sk a ak by si mala zo zaciatku problem, tak na Kramaroch ti kazde rano prinesu glukozu v striekacke, kym ti mliecko nenabehne. 🙂

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato ... pred porodom nie, ale az po porode uvidis, hlavne treba pit vela tekutin, prip. caj pre kojace matky, alebo aj tie homeopatika riccinus communis 5CH. Ako pise @p4 - pokial sa Ti miecko rozbehne to trva asi 3-4 dni po porode, dovtedy Ti sestricky mozu davat pre babo trosku glukozy v striekacke, alebo umele miiecko Bebu od Nestle v striekacke, ak by bolo babo velmi hladne.

p4
4. jún 2012

@emka1 este ze poznas tie homeopatika,lebo ja som si nevedela spomenut ako sa volali. 🙂

berryd
4. jún 2012

@zuzkaamato ja mam termin 14-teho, tak sa asi stretneme 🙂

veronika66
4. jún 2012

ahojte chcem sa opýtať mamini čo rodili nedávno, že keď sa narodí bábätko či na neho píšu meno a priezvisko alebo sa dá iba krúžok na ruku ? Ako to je? 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

@emka1 @p4 tak super, ze existuju aj homeopatika na to. ale tak snad nebude problem, uvidime... vraj aj Vinea pomaha, ked zena koji, je to pravda?

zuzkaamato
4. jún 2012

@berryd jeej, super 🙂
uz nech to je, brucha som si uz uzila dost...
a bola si na Kramaroch uz aj v poradi?

ribana2
4. jún 2012

@zuzkaamato ahoj, ja som bola v decembri, prvý krát v živote v nemocnici a to pri porode, z kanily som mala priam paranoju, ale všetko prebehlo uplne super, nastrih som necítila, pri zašivaní som sa rozprávala s doktorkou a kochala malým, mala som jednu košelu na porod, hned som ju poslala domov a dve na izbe, ale boli doooosť prepotené a mlieko mi vytekalo, bo tam som nenosila podprsenku...aj sieťované nohavičky som nosila nonstop okrem vizity a nemala som s ničím problém...všetko je dosť individuálne, tak nech ti to dobre dopadne a držím palce 😀

ribana2
4. jún 2012

@veronika66 malý mal kružok na ruke a na perinke bolo napísané meno a priezvisko a rodila som v decembri, tak sa to asi od vtedy nemenilo 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

@ribana2 dakujem 🙂
no tak super, ze si to tak dobre zvladla. asi to je dost o povahe kazdej zeny, ako sa k porodu postavi. ja mam sice strach, ale babatko je vytuzene a strasne sa na neho tesim. a myslim si, ze hned ako ju zbadam, nebude ma uz nejake zasivanie alebo bolesti alebo nieco zaujimat. aspon dufam 🙂
a rodila si na Kramaroch? bola si spokojna?
aj tak mi pripada zvlastne, ze nemaju erarne nocne kosele. aspon teda na porod, nech si nemusis zasvinit vlastnu.. ale to je detail, musim si proste aspon zo tri kupit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre