Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzkaamato
4. jún 2012

ozaj, este mi napadlo. vraj na Kramaroch, ale aj v inych porodniciach robia s vizitami strasne halo. ze buzeruju, aby bola izba upratana a na vizitu samotnu niekedy cakate aj polhodinu s rozkrocenymi nohami.. co je na tom pravdy? a kolko vizit denne robia?
dakujem 🙂

berryd
4. jún 2012

@zuzkaamato do poradne nechodim na kramare, lebo moj lekar ma sukromnu ambulanciu a ordinuje aj na kramaroch, tak by to bolo zbytocne duplicitne. ano, robia velke halo s vizitami, vsetko treba odlozit, co je fakt smiesne kedze na standarde si niet kam odlozit veci, iba ak do tasky pod postel. ale zase s rozkrocenymi nohami netreba cakat polhodinu. staci ich rozkrocit ked vojde vizita 😀 vizita sa robi kazdy den, predtym chodia sestricky obzerat ci je vsetko ok, a 2x do tyzdna chodi velka vizita, to je vtedy vacsie halo, ale da sa to prezit. no a potom denne chodi novorodenecka vizita. cize skoro cele doobedie je o program postarane :D

emka1
4. jún 2012

@zuzkaamato ... ano, aj Vinea je vyborna na podporu mliecka, len ju netreba pit denne na litre, je to predsa len kaloricky sladeny napoj ... staci si ju riedit vodou podla chuti 🙂

pokial mam info, tak erarne kosele poskytuju len v Ruzinove, je mozne, ze tu svoju si pri porode ani nezaspinis, urcite si kup zopar, nie je to taky vydavok, ved snad nerodis posledny krat 🙂 ... ja si beriem so sebou vsetky kosele, ktore som mala pri prvej dcerke pred 2 rokmi, takze ich zuzitkujem opat 🙂

@veronika66 ... neviem ci zmenili postup, ale pred 2 rokmi mala dcerka na jednej rucicke kruzok s cislom, ktore som mala na ruke aj ja a na druhej rucicke mala jedinecnu ruzovu pasku s menom a priezviskom + meno a priezvisko mala aj na perinke

berryd
4. jún 2012

@zuzkaamato niekde som citala, ze vinea zmenila zlozenie, tak ze uz to nie je az tak pravda, ze pomaha pri tvorbe mlieka...ale zase, ked tomu budes verit, tak to pomoze 🙂 mne to pomohlo :D

ribana2
4. jún 2012

@zuzkaamato inak ja sa panicky bojím bolesti, ale bola som na všetko psychicky pripravená a hlavne som vedela do čoho idem.......bola som na kramároch a uplná spokojnosť, bola som na nadštandarde, ani epidurálku som nemala, keďže sa bojím inekcie 🙂 ...ja som isla v takej staršej ošuchanej košeli rodiť...mala vianočný motív a ja som rodila 11.12. 😀 kup si takú košelu čo sa dá v predu odopínať, nie takú čo tam má diery a cez to máš dať prso..takú som mala a zle sa mi kojilo, keďže sme sa to ja aj malý len učili a hlavne vydrž v tom kojení, neboj mlieko máš a mať budeš 😀 ja som v to verila a stále kojím a malý nemá ešte ani pol rok a má 8kg 😀

lucy109
4. jún 2012

@zuzkaamato to su uplne blbosti, vizity byvaju denne vacsinou jedna gynekologicka a jedna novorodenecka, na izbu ti chodi upratovacka raz, dvakrat denne...noo aj s rozkrocenymi nohami mozes cakat, ked chces, ale vacsinou sa venujes dietatku alebo oddychujes v akej chces polohe...kontroluju ta, ci nepotrebujes dlhsiu hospitalizaciu trva to velmi kratko..poriadok?ja som nezazila ziadnu buzeraciu, sestricky boli vsetky vpohode

lucy109
4. jún 2012

@zuzkaamato je tam platene parkovisko, ale ked rodis ides autom cez urgent- to je akoby si isla na pohotovost a beru ta do porodnice, skryna na nadstandarde je k dispozicii, nastrih robia, ale ked mas zazmluvneneho porodnika mozes sa s nim o tom porozpravat. myslim,ze nastrih je lepsi ako pripadne roztrhnutie- ked mas epiduralku vacsinou ziadne zasivanie necitis, az na druhy den- po dvoch tyzdnoch bolest zo zasivania u vacsiny zien zmizne uplne

ponyxx
4. jún 2012

@berryd
@zuzkaamato vineu kupila kofola a ta ju vyraba z koncentratu, tak to uz je asi 2-3 roky dievcence. Takze vinea uz nie je robena z mustu ako kedysi. Kupte si radsej cerne pivecko 🙂

nastasyk
4. jún 2012

@ponyxx
@zuzkaamato
@berryd Matysak robi hroznovy dzus aj must v takych malych flasiach, je to prirodne a vyborne. Ja odporucam🙂

berryd
4. jún 2012

@nastasyk ano ten je vyborny, len drahsi. stale mi prijde lacnejsie verit, ze vinea pomaha 😀 😀

nastasyk
4. jún 2012

@berryd 🙂 ja som vineu milovala, ale ako zmenili zlozenie, uz mi tak nechuti...skoda, bol to moj naj napoj🙂

besanel
4. jún 2012

Ja som rodila na kramároch pred rokom..buzerácia bola podľa mňa horšia ako na vojne..od 5.00ráno až do 23.00 večer bol taký rozruch na izbách a na chodbách ktorý spôsobovali sestričky,že som sa cítila skôr ako na detskom a nie ako na novorodeneckom kde si mamičky po pôrode potrebujú oddýchnuť ☹ ale keďže som tam strávila len 4 dni dalo sa to vydržať..pri pôrode určite nenastrihávajú každú ženu,je to individuálne a na pôrodných sálach sú sestričky veľmi milé 🙂 a čo sa týka tej vinei a iných hroznových štiav či muštov - vinea je sýtená a sýtené nápoje by kojace matky nemali piť lebo nafukujú a taktiež hroznový mušt nafukuje takže síce sa možno mlieko urobí,ale zároveň sa tým ubližuje bábätku lebo ho z toho bolí bruško 😒

cruellka
4. jún 2012

@bleelka Ahoj tak ja som dnes bola na poradni u Židzika,ale zasa tam nebol.Bola tam namiesto neho doktorka a tá bola celkom v pohode.Takže zatial stále neviem aký Židzik je 🙂

gretocka
4. jún 2012

@besanel suhlasim, ze sestricky robili obcas trochu dusno na sestonedeli aj ked by som urcite nepovedala, ze rozruch od piatej do jedenastej - dalo sa to s trochou nadhladu v pohode zvladnut a to som tam bola 7 dni. Sestricky z novorodeneckeho - velka poklona. Napriek tomu neskutocnemu humbuku co tam mali, boli velmi mile a vzdy ochotne poradit a pomoct. Aj laktacna poradkyna p. Lavothova (snad som jej neskomolila meno)

No a k vinei: ja som vineu pila, mam chlapceka (vraj su na nafukovanie a koliky nachylnejsi) a v zivote sme ziadny problem nemali. Je to velmi individualne. Okrem Vinei pomaha este Caro ale HLAVNE pozitivne nastavenie psychiky a caste kojenie - cim vacsi dopyt, tym vacsia ponuka 🙂

gretocka
4. jún 2012

a inak Židzika som mala pri porode, moc toho nenahovoril a tym padom z neho nemam zly pocit 😀

zuzkaamato
4. jún 2012

@berryd no parada, tak sa aspon doobeda nebudeme "nudit" 😀 nechapem ten humbuk s vizitami, je to zvlastne. ale ked o tom clovek vie, aspon sa na to moze pripravit... a vineu asi pit budem, ked to teda pomaha. aj ked niektore baby pisu, ze uz ma ine zlozenie, ale aj tak mi chuti 😀

zuzkaamato
4. jún 2012

@emka1 jasne, kosele nakupim, ved mozno mi v nich po navrate z porodnice bude aj doma dobre. aspon sa "spodok" vyvetra 😀

zuzkaamato
4. jún 2012

@ribana2 ked kosela, tak asi jedine s gombikmi. nad inou som ani neuvazovala a ani som nevedela, ze nejaka s dierami existuje 😀 tak ale uz viem...
na to kojenie sa tesim, aj ked asi to nebude len taka sranda. ale kedze z toho nemam paniku, tak snad to bude vsetko v pohode...
som rada, ze mas s Kramarmi dobru skusenost.. snad to tam prebehne v pohode aj v mojom pripade... ja si asi EPI zaplatim, ale jej vyuzitie zvazim az pri porode. z ihiel strach nemam, ale skor sa bojim toho, ze ju bud zle pichnu alebo ze ju pichnu neskoro a nezaberie.. uvidime 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

@nastasyk matysak, no jasneee... ved ten mi fakt chuti, mnam.. super, vdaka za pripomenutie 🙂

zuzkaamato
4. jún 2012

neviete nahodou niekto, aky maju na Kramaroch pristup k darovaniu pupocnikovej krvi do verejneho registra? mate s tym niektora skusenost? dakujem

besanel
4. jún 2012

@gretocka ..mám pocit že do tejto diskusie sa môže zapojiť každý a vyjadriť svoj názor či skúsenosť..ja tú skúsenosť dobrú nemám bohužial..sestričky sa so sanitármi ešte o 23.00 rehotali na chodbe a nebolo to len raz takže viem o čom som sem písala..nebudem opisovať ďalšie veci ktoré som tam zažila..detské sestry klobúk dole,sú veľmi ochotné a milé ale gynekologické sestry boli veľmi neohladuplné..rodila som už druhý krát a prvý krát v inej pôrodnici takže myslím že mám aj s čím porovnávať

a k tej vinei..ak si mala dieťa bez kolikových problémov tak ti gratulujem ale nie všetky deti sú také!!!

p4
4. jún 2012

@cruellka ja som Zidzikovi nosila monitor a prisiel mi ako nejaky uchyl. 😀 akoze,tak vyzeral. 😀
@besanel ja som tiez nemala ziadne namietky na 6to nedeli. sestricky boli zlate a iba pred vizitou sme museli upratat a cakat s nohami od seba. inak kym nam nemali nieco pichnut,alebo podat nejaky liek, tak do izby vobec nechodili.
a k vinei, treba si ju odbublinkovat, nechat proste odstat a moze sa pit, to po prve a po druhe,ja som pila bublinkovu a malemu z toho nic nebolo. ved bublinky nejdu do mlieka. 😉

natas4
4. jún 2012

@besanel ja som malu kojila a pila som vineu a nic jej nebolo 😉 jedla som vsetko aj strukoviny aj kapustu..podla mna treba jest vsetko s mierou 😉 ja som lezala tyzden na gynekologii a sestricky boli uplne super, na sestonedeli bolo tiez fajn, sestricky super (lezala som na nadstandarde) ale nemam dobru skusenost s novorodeneckym...vdaka tym sestram som uz v nemocnici dostala zapal prsnikov...ale celkovo som bola na Kramaroch velmi spokojna...a co sa tyka buzeracie ohladom upratovania kvoli vizite, tak som v prvy den sestricke s usmevom povedala ze si za izbu platim a neprisla som tam upratovat, tak nam potom dali pokoj cely pobyt 😀 samozrejme ze som si poriadok udrzovala , aj ja mam rada poriadok a cisto

ribana2
4. jún 2012

@zuzkaamato ja som sa bála aj toho, že ju zle pichnú a nebudem vedieť tlačiť...takže som bola na oblbovákoch, keď povedali tlačte tak to už bolo to najlepšie heheheh a na dve kontrakcie bol malý valibuk 4kg vonku heheh

hama27
4. jún 2012

@zuzkaamato čo som počula, tak vraj Eurocordu skončil nejaký grant tuším z Nórska na základe ktorého brali do verejného registra pupočníkovú krv od každého, kto ju dobrovoľne daroval. A tým, že skončil, tak si stanovili, že do verejného registra budú brať iba pupočníkovú krv od detí, ktorých pôrodná váha je vyššia ako 4 kg. Ale pokiaľ máš záujem ju darovať, tak sa radšej potom ešte na pôrodnici spýtaj. My sme dávali malej krv uskladniť, takže to urobili automaticky (hoci ona by splňala podmienku min. 4 kg 🙂
Inak, čo sa týka kojenia, existuje celkom dobrý web www.mamila.sk, kde sa dozvieš cenné info ohľadom kojenia a môžeš tam nájsť aj zoznam laktačných poradkýň vrámci tvojho regionu. Ja napríklad teraz uživam Costi na potvoru tvorby mlieka. Tiež som užívala aj More Milk Plus, ale po čase som začala mať pocit, že už akosi prestávajú účinkovať (rovnako ako Ricinnus Communis). Dôležité je však, aby sa dieťa vedelo správne prisať a potom už iba kojiť a kojiť a poriadne piť. V prípade laktačnej krízy treba kojiť aj 15-krát v priebehu 24 hodín. Ale veď prečítaj si mamilu, príp. iné články a uvidíš.

andul18
5. jún 2012

@lupatko neviem, ci uz si sa objednavala na Kramare, ja som volala dnes na cislo 02/59542583 (nejaka kocka ho sem dala) volala som uz o 7:15 (aby mi to niekto zdvihol) a sestricka mi dala termin na piatok 8.6. 10:40 dvere 221. Chcela vediet presne kedy mam termin......... trosku ma to prekvapilo, ze tak skoro, lebo som pocitala s poradnou az na buduci tyzden (kedze vcera som bola na poslednej poradni u svojej doktorky).

ponyxx
5. jún 2012

ja som jednu vizitu, takmer prespala. Bola som taka unavena, ze som ani nevnimala sestricku, kedy dosla povedat, ze dosla vizita. A ziadna kovbojka to nebola. Som sa prebudila ltt, dala dole perinu ukazala rozkrok a bolo. Spala som dalej :D

bleelka
5. jún 2012

@andul18 mne pri prvom tehu nechceli urobit poradnu v tom tyzdni, v ktorom som este mala u svojho lekara, takze aj ja som prekvapena, ze ti dali uz tento piatok, ale tak lepsie skor ako neskoro 😉

zuzkaamato
5. jún 2012

@ribana2 aha, cize, ked sa nepichne EPI, tak mozu dat aj nejake ine oblbovaky? to som nevedela. Ved prave to je to, ze to mozu zle pichnut a potom rodicka nespolupracuje a nevie tlacit. Z toho mam este vacsi strach ako z toho, ze to netrafia a bude to proste boliet. Ked clovek z kazdej strany pocuva nejake hororove scenare, to je strasne. V mojom okoli sa stali oba pripady. Aj to, ze mamina nespolupracovala po pichnuti a aj to, ze ju nevedeli napichnut a celu ju rozrypali... No uvidim.. Ale asi si ju preistitu zaplatim...
Fuu a 4 kilove babo na 2 kontrakcie... gratulujem 🙂 To by som brala aj ja...

zuzkaamato
5. jún 2012

@hama27 Dakujem. Skusim sa na to opytat svojho gynekologa, ci o tom nieco nevie, pripadne ako pises, tak neskor v porodnici na poradniach.
A vdaka za ten web o kojeni, idem si to nastudovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre