Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

berryd
7. jún 2012

@veronika66 budes na 8. posch. na normalnej izbe, na nadstandard sa dava len po porode. ked budes mat po cisarskom, budes na jiske na 9. posch. niekolko hodin a potom na nadstandarde tiez na 9. posch.

veronika66
7. jún 2012

@berryd aha super dakujem tak sa budem stahovat no a ked nastupujem v pondelok rano a maju mi to robit v utorok co tam budem cely den robit ? Sa pýtam ako dilino ale ešte som nikdy nebola v nemocnici

berryd
7. jún 2012

@veronika66 v podstate nic 😀 budu ti natacat monitor, mozno aj viackrat. pride ti lekarka urobit prednasku, neviem si spomenut ako sa to vola....no o tom ze ta caka operacia. a urobia ti ultrazvuk, zrejme vecer, lebo cez den nestihaju kvoli normalnym pacientkam. tak si vezmi nejaku literaturu na citanie 😀 a budes pocuvat krajsie a menej krasne pribehy inych tehuliek a mamiciek 😉

veronika66
7. jún 2012

@berryd no super ďakujem a ked dojdem ráno tak veci si dam do izby alebo ako ? hned ma ubytuju ci ?

berryd
7. jún 2012

prides na prijem, po papierovackach sa prezlecies v satni, ak chces nechas si oblecenie u nich dole alebo si ho vezmes so sebou. ides hore na 8. posch. na oddelenie, tam ta posadia na stolicku pri vysetrovni, vyplnis nejake papiere a potom ta sestricky umiestnia na nejakej izbe. tam vas bude v lepsom pripade menej nez 4. tasku si das pod postel, kedze okrem maleho stolika tam nic ine nie je. odporucam mat so sebou vodu uz ked ides hore na oddelenie, lebo niekedy to ubytovavanie moze trvat dost dlho, to zavisi od toho kolko maju miesta a kolko zien prijimaju.

veronika66
7. jún 2012

@berryd takže to bude pekne cestovanie po nemocnici a s jedlom to bude ako ?Budem moct jest ked mi to idu na druhy den robit ? a mam si vybavit s domu alebo tam dostanem?

berryd
7. jún 2012

obed uz budes mat, ale to fakt netusim ci mozes aj veceru 😒 ....vlastne ked tak nad tym rozmyslam, mne cisarsky hrozil a veceru mi dali. tak by som povedala, ze dostanes aj ty, ale neber to ako 100% info . snad sa ti k tomu vyjadri aj nejaka baba s planovanym cisarskym...

amouramour
7. jún 2012

@veronika66 inak ked ja som tam isla s prenasanim, som sa hned hrabala na nadstandart, tam na klasickom mi boli nesympaticki, lebo tam bola dolezita pani ktora onanovala nad nalepkou z letiska na mojom kufri, moja otazka na nadstandart ju vytocila, ale nakoniec ma na neho dali - bola som na pooperacnom nadstandarte az do porodu a tam boli vsetci ako anjeli, citila som sa tam fakt fajn🙂

amouramour
7. jún 2012

@berryd ta JISka je na 8.poschodi a bude tam 24hodin🙂a da sa dostat na nadstandart aj pred ale na pooperacny na 8.poschodi

amouramour
7. jún 2012

@amelia17 inak to si ako mohla mat zazmluvneny nadstandart?to nie je mozne...teda asi pokial sa to neriesi obalockou alebo znamostou, je to skor o stasti ci je volno alebo nie🙂

strihalka
7. jún 2012

@amouramour ono mozno slovne zazmluvneny nadstandart...to ma kazdy...kazdy rekne ze chce a oni reknou pokud bude volny tak ano, dostanete se tam...ale to je take slovni co rikaji asi vsem zajemcum .-)

veronika66
8. jún 2012

tak sa budem snažiť byť fakt milá a pribaliť si môžem aj pevné nervy noo a niečo na čítanie 🙂

zuzkaamato
8. jún 2012

baby este taka otazka.. ked nemate zazmluvneneho lekara, ale po porode ste s nim spokojna, tak sa zvykne davat volaco do vacku tomu dotycnemu?

hradnapani
8. jún 2012

@zuzkaamato nestretla som sa s tym. Myslim, ze slovne podakovanie, ked ho stretnes na chodbe,uplne postaci 🙂 ved si odviedol svoju robotu predsa...
Ono, obvykle sa ani nepredstavia, tak by to asi bolo divne. Mozno v pripade, ze nejako doslova zachranil zivot zene alebo babatku, tak by som uvazovala nad nejakou formou podakovania okrem slovnej, ale peniazmi nie 🙂

berryd
8. jún 2012

@amouramour ano, pomylila som sa. na ten pooberacny nadstandard na 8. sa tiez da dostat len s tou obalockou alebo velmi velkou znamostou... 😒

berryd
8. jún 2012

@zuzkaamato nie, tiez som sa s tym nestretla. hradnapani ma pravdu, tiez by som to riesila iba v tych pripadoch. navyse je otazne ci vobec stretnes toho dotycneho lekara...

berryd
8. jún 2012

@veronika66 moja skusenost je, ze bud je to o znamosti alebo velkom stasti 😅

hradnapani
8. jún 2012

@berryd @zuzkaamato ano, to je pravda, ze nemusis natrafit na dotycneho, ale predsa len mavaju aj vecerne sluzby, kedy je viac kludu a da sa na nich natrafit. Pocas vizity by som mu tiez asi nedakovala, ze, ked tam je dalsia kopa ludi a navyse este bez pradla 😀 Ale este stale je tu forma, napisat dodatocne email alebo tak... keby tam bola nejaka extremna spokojnost 😉

andrema
8. jún 2012

ahojte, pred dvomi rokmi som rodila na Kramaroch a nebola som velmi spokojna, vsetci sa mi zdali taki odmerani, od sestriciek a doktorov, proste neochota...a kazda sestricka vravela nieco ine,tak som bola z toho zmatena...no teraz ako druhorodicka som mala uplne inu skusenost....na porodnici, mala som ale planovanu sekciu, boli vsetci super mily, aj sestricky na sestonedeli....uplne perfektne..ochotne, mile...akurat na jiske boli take nijake..nedalo sa mi spat a cucat tam 24hodin do plafona nebolo nic moc,ked s vami ani jedna sestra neprehovorila ani slovo...ale inak som bola nadmieru spokojna..

amouramour
8. jún 2012

@berryd no mne sa zadarilo aj bez jedneho aj bez druheho, som si ho len od tej tety na rovinu vypytala ci by sa nedalo, vypocula jej sprsku rozhorcenia a potom mi ho dali🙂

miskaska
8. jún 2012

Chcem sa spýtať, tie čo chodíte do poradne na Kramáre. Boli ste aj na ultrazvuku?

p4
8. jún 2012

@miskaska tam ides iba raz na prietoky, inak uz ziadny ultrazvuk.

miskaska
8. jún 2012

@p4 Aha..dík, aj keď Dr. to ani raz nespomínal. Na poradňu idem 20.6. pred tým na CTG.

p4
8. jún 2012

@miskaska uz si presne nepametam v ktorom tyzdni mi to robili,ale bolo to asi v 37tt. mozno ti ich bude robit najblizsie. pocula som ze oni posielaju na ultrazvuk hore do porodnice,ale mne ho napriklad robili priamo dole v ordinacii,tak neviem od coho to zalezi.

miskaska
8. jún 2012

@p4 No veď, som z toho zmätená. Niekto sa má objednať na UTZ, niekto nie, niekto chodí do poradne každý týždeň, ja mám väčšie rozostupy..ale tak budem dôverovať, že lekár vie, čo robí 🙂 .

veronika66
8. jún 2012

@miskaska ja som vždy bola aj na ultrazvuku ale zato ešte nikdy na tom slávnom monitore 😀

berryd
8. jún 2012

@amouramour no to si mala podla mna velke stastie 😀

amelia17
8. jún 2012

@amouramour chcela som povedat, ze som mala nadstandard dohodnuty... pytala som si ho v den, ked som nastupila do nemocnice a povedali mi, ze maju dost izieb volnych... mala som stastie

amelia17
8. jún 2012

@veronika66 ten slavny monitor som zazila prvykrat aj ja len den pred porodom... vraj je ultrazvuk omnoho lepsi, t.j. ma omnoho vacsiu vypovednu hodnotu... mne ho napr. natacali skoro kazde 4 hodiny den pred cisarakom a nevedeli najst nikdy naraz obe deti (mala som dvojicky), dokonca ma s tym mucili este aj rano o piatej, ked som uz mala cipok a musela lietat na zachod, tak to bolo strasne prijemne udrzat to a vydrzat hodinu kym najdu odozvy oboch deti, ktore sa hmyrili... totiz, oni ked su uz velke, pohybuju sa tak, aby ich ten pas netlacil a "utekaju" spod neho

chelonka
8. jún 2012

@veronika66 to fakt ja zas furt na monitor, tento týžden pre istotu 2 krat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre