Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
14. jún 2012

@zuzkaamato šak ta nocna kosela sa ti pacit nemusí a hlavne ta čo budeš mať počas porodu, ja som tiež v zivote nenosila nočne kosele a tak som si aj kupila 2 za 6e čo mali gombíky takmer po brucho a tiež sa mi nejak nepacia a na čo doma ich potom aj tak nosiť nebudem 😀

zuzkaamato
14. jún 2012

@chelonka ja viem, ja som take teliatko 😀 tie kosele su ale fakt strasne, co som videla. bud bodkovane alebo pasikave alebo take ako po babke, hroza 😀 ale teraz sa mi smeje, ked tu riesim koselu. budem rada, ze som rada po porode... si myslim... budem mat ine starosti..
fuu, inak nepotesila si ma, ze musis chodit na kramare tak casto.. to teda nnei bohvieco. a soferujes este sama? ja uz mam obcas take stavy, ze si na to moc netrufam a manzel asi nebude moct tolkokrat za tyzden odbiehat z prace. no uvidime. keby aspon neboli hice ako hlasia na buduci tyzden... to parkovanie si pozriem. minimalne raz tam pojdem s muzom, tak to obhliadneme. a ciastocne sa spolieham na parkovisko pri detskej nemocnici, aj ked to je platene. alle nechce sa mi ist kilometer peso... a to CTG to je ten monitor? co sa tam vlastne vsetko zistuje?

vevuska1
15. jún 2012

@mamimonka no moja mne malu tiez neprilozili hned, mala som trosku horsi porod, takze najprv malu zobrali, poriadne ju pozreli, poutierali a potom mi ju doniesli uz ked ma zasivali a prilozili, ale to uz bola zabalena v perinke. ale oni zvyknu nechavat ta este aspon 2 hodky po porode aj drahym aj babom na izbe a tam sa mozte pokusat sa dojcit, ja som tu moznost nemala lebo po mne to slo ako na pase, sme tam boli 5 mamiciek co sa rozhodli, ze idme rodit, takze dr tam behali jak s nasolenou ritou 😀 hned som sla na nadstandard a asi po 3 hodkach mi doniesli malu a uz bola stale iba so mnou

lucica
15. jún 2012

@mamimonka Musíš jednoducho povedať že chceš to dieťa. Kramáre su baby friendly nemocnica a z podmienok udelenia titulu baby friendly to jednoducho vychádza, že musia prikladať. Nemám ešte osobné skúsnosti, ale keď povieš porodnikovi a sestrám že chceš, tak musia pokiaľ samozrejme dieťa nie je ohrozené na živote, prípadne nemá nejaké kompikácie, kedy by muselo ísť na novorodenecke. A ak tam bude muž, tak pover týmto jeho, lebo ty budeš mať hlavu určite niekde mimo, tak nech on komunikuje s lekarmi a reprodukuje im tovje a jeho priania. Dieťa je predsa od narodenia vaše a čo sa s ním bude diať rozhodujete len a len vy. Ste predsa jeho právny zástupcovia. Pokiaľ nie sú žiadne komplikácie, nevidím dvôvod, prečo by nemohlo byť celé 2 hodinky čo budeš po porode na operačke s vami.

zuzkaamato
15. jún 2012

kocky odpisala mi Jandova, ze vzdy v utorky byva priprava na porod, ale bez partnera. niektore ste tu pisali, ze ste to mali vsetko spolu, sice to trvalo 3 hodiny ci kolko. idem jej odpisat, len chcem vediet, ci sa to da absolvovat naozaj v jeden den aj s muzom, nech tam nechodime x krat... sme mimo ba

liz_lemon
15. jún 2012

baby, ktore uz chodite na Kramare do poradne, ako to tam prebieha, konkretne u doktora v ambulancii, ake vysetrenia sa robia? idem v utorok, tak aby som vedela co mozem cakat

mamimonka
15. jún 2012

@vevuska1
@lucica takže ak bude všetko v poriadku čo verím že bude, tak budem trvať na tom, že chcem bábätko položiť telo na telo 🙂

mamimonka
15. jún 2012

@vevuska1 ty moja a to ani tie dve hodky po pôrode si nemohla byť s mužom a malou??.. to sa mi vôbec nepáči. mala si aj muža pri pôrode? .. to ho normálne potom vyhodili?

vevuska1
15. jún 2012

@mamimonka nebol lebo sme nemali kde byt, hned po mne sla dalsia mamicka rodit co cakala kym vypadnem :D 5 naraz nas rodilo, najpr nic a potom zrazu vsetky 🙂
normalne ma zobrali na posteli na nadstandard a muz isiel so mnou ma odprevadit a potom siel on domov, malu dali na novorodenecke este trosku sa poohrievat, bo sme to nemali moc lahke 😒 ale hned asi po 3 alebo 2 hodkach mi ju doniesli na izbu
a muz bol so mnou cely cas skoro 🙂 chodil so mnou do sprchy, prechadzal sa, neskor ked som mala iba lezat mi nosil navlhcenu gazu a vlhcil mi pery lebo ocas porodu nesmies nic pit a ti poviem to je hruuuuza, tak ja som vzdy cucala tu gazu jak besna, strasne som bola smadna. takze mi bol strasne velkou oporou, ja by som to snad ani nezvladla bez neho

amouramour
15. jún 2012

@vevuska1 ale ty si asi mala muza na jednotke nadstandarte, ze? lebo mna ked doniesli z intenzivky a mala som problem chodit a poprosila ci by ho nempohli pustit ku mne, kedze som nevedela, ci zvladnem ist do miestnosti pre navstevy, tak mi sestra povedala kategoricky nie, ze ak chcem mam ist za nim...aj moja spolubyvajuca povedala, ze kludne ho mozu pustit, ale ona ze nie, ze ked nemam jednotku, tak len v priestoroch urcenych pre navstevy...

ema13
15. jún 2012

Ahojte, tiez som pred rokom rodila na Kramaroch, v lete 2011. Mam len jednu otazku. Ako sa da dostat na nadstandard izbu? Pretoze som vsetkym sestrickam, ktore sa ma na to pytali pred i po porode povedala, ze mam zaujem o nadstandard a navyse som bola po cisarskom reze. Dokonca ma ubezpecovali na JIS-ke, ze som hned prva v poradi, ale za cely pobyt v porodnici som sa tam nedostala. A bola som sa aj osobne pytat sestriciek na nadstandarde. Tak mi poradte...to naozaj treba dat "vsimne"??? A komu???? Chceli by sme totiz aj druhe dieta, a to uz by som chcela stravit na nadstandarde.

vevuska1
15. jún 2012

@amouramour ja som nebola na intenzivke, normalne na osmicke som rodila a oviezli ma na deviate 🙂 ani na nadstandard moc nepustaju oteckov, maximalne tak do tej jedalni kde bol televozot

vevuska1
15. jún 2012

@ema13 nikumu sme ziadne vsimne nedavali ak maju volne miesto hned presuvaju mamicky tam ktore chcu a viem, ze mamicky po cisarskom reze maju prednost, takze neviem kde bol problem 😒

ema13
15. jún 2012

@vevuska1 Tak ani ja netusim, kde bol problem...niekedy sa deju veci medzi nebom a zemou... len dufam, ze nabuduce si ten nadstandard uzijem aj ja.

amouramour
15. jún 2012

@ema13 myslim, ze to bola nejaka vynimocna zhoda nahod, lebo ak jasne povies, ze chces nadstandart, tak ti ho daju - samozrejme ak je volny

berryd
16. jún 2012

@amouramour nebola vobec vynimocna, mam rovnaku skusenost. skor opacna situacia je vynimocna zhoda nahod ☹

ema13
16. jún 2012

@amouramour Ved to, kazdej sestricke, ktora sa ma na to pytala, pred aj po porode, som jasne povedala, ze chcem nadstandard. A bola som sa osobne pytat aj na oddeleni s nadstandardnymi izbami. Ale bolo zvlastne, ze za 5 dni, co som bola na oddeleni sestonedelia, sa neuvolnila 1 postel? A pritom tam isli baby, o ktorych som vedela, ze rodili po mne. Troska zvlastna spravodlivost...☹

amouramour
16. jún 2012

@berryd to je fakt zvlastne, ja som nemala ziadneho lekara zazmluvneneho a na nadstandart som sa dostala aj pooperacny aj na 6to nedelie, takisto aj dalsie moje zname....preto som sa cudovala...mozno zhoda nahod a vy ste tam boli prave pocas obdobia ked bolo porodov fakt vela?

katka116
16. jún 2012

Dievcata, ktore ste rodili na Kramaroch, ako je to s pristupom nemocnice k zltacke babatka? Rodila som v Ruzinove, babatka su pri zltacke odvazane do casti kde nemaju maminky pristup.. Ja som sa tam dostala, deti lezia vedla seba, prelepene oci paskou, mali by babatko priniest na dojcenie.. Ale sestricky nestihaju a maminy musia odsavat a krmia babatka z flase.. Mam fantastickeho porodnika z Ruzinova, ale to novorodecke otras - neviete ako to je na Kramaroch prip. na Antolskej? Vdaka

ba80
16. jún 2012

@katka116 my sme mali so spolubyvajucou nase "zlte" babatka normalne na izbe... aj starsiu som tak mala, len mi nosili lampu na izbu, ked bolo treba...

ba80
16. jún 2012

@berryd ja som teda tiez nemala s nadstandardom problem...

katka116
16. jún 2012

@ba80 dakujem za odpoved

majusqwa
17. jún 2012

@vevuska1 a nevies nahodou, ako to je, ak sice nechcem manzela pri porode, ale pri vsetkych tych "procedurach" predtym ano? lebo niekde som citala, ze miesto na vzdycharni sa da byt kdesi na chodbe s manzelom. rozmyslam, ci nebude lepsie absolvovat prednasku a potom na porod len odide.

janula8375
17. jún 2012

@liz_lemon ahoj ja tam idem uz treti krat ked som isla prvy musela som sa najprv objednat na CTG a s vysledkom som isla na 217 za lekarom ked nemas zazmluvneneho lekara,tam ma objednali na poradnu,ktora prebieha tak ako poradna u tvojho gynekologa takze namas sa coho bat ,neviem ako ostatne ale ja som tam ani dlho necakala, nezabudni sa pred tym ctg najest

majusqwa
17. jún 2012

@zuzkaamato mne tiez zistili streptokoka a Zidzik mi len povedal, ze nic zvlastne, kopec zien to ma. akurat mi musia podat ATB pred porodom. len mam pocit, ze sa tam asi s niekym pobijem, kedze odmietam oxytocin :D ratam s tym, ze mi podaju ATB a po polhodke budu chciet co najrychlejsie odrodit aj s oxy. tak som sama zvedava, ako to odpadne.
co sa tyka CTG, naozaj si daj nieco sladke - ja si davam vzdy predtym sladke ranajky. ale tak ja nemam problem, ze by sa mi malinka nehybala. vzdy, ked mi prilozia tie blbinky na brusko, trieska len do nich :P

@liz_lemon popisem ti moju skusenost (ale myslim, ze je to viac-menej pre vsetky rovnake). prvykrat som prisla na CTG a potom so zaznamom na dvere 217 - len mi povedala sestricka, ze vsetko OK a mam prist o tyzden do tych istych dveri. cize prvykrat som lekara ani nevidela, len mi pozrel zaznam.
druhykrat som prisla zasa na CTG, potom do poradne - sestricka ti otvori zvnutra dvere na satni, vyzlecies sa do pol pasa a oni ta zavolaju. odovzdas ranny moc, hopsnes na kozu a a lekar ti urobi vaginalne vysetrenie. ja mam Zidzika a nemozem sa stazovat - vzdy mi povie, ze je to trosku neprijemne vysetrenie, ale inak je podla mna jemny a citlivy. potom mi este sestricka zmeria tlak, vypisu sa papiere a je to 🙂

majusqwa
17. jún 2012

@janula8375 @liz_lemon co sa cakania tyka, zalezi od toho, kolko ludi tam maju. pred dvomi tyzdnami som na CTG cakala maximalne pol hodky, potom mi dal lekar urobit este jeden a to ma sestricka vzala hned, lebo tam nikto nebol. a minuly tyzden som cakala skoro dve hodky - bolo vela tehu a okrem toho takmer kazda druha musela ist na opakovany. potom uz sestricka rovno volala lekarom, nech nedavaju opakovat, lebo tam budu do siestej vecer. takze zalezi od okolnosti...

liz_lemon
17. jún 2012

@janula8375
@majusqwa
no, lebo ja mam svojho lekara, ktory tam ordinuje, a ten mi kazal prist rovno k nemu, ze oni ma potom objednaju, kam bude treba, takze uplne iny postup, aky je bezne

janula8375
17. jún 2012

@majusqwa ja som bola teraz v piatok tiez vybavena raz dva a aj sestricka hovorila ze vela porodilo lebo tam nemali nikoho ale sa mi zda ze je lepsie ked tam ides zrana ako potom neskor

majusqwa
17. jún 2012

@liz_lemon ale myslim, ze v konecnom dosledku to budes mat rovnake ako my 🙂 ten monitor musis absolvovat aj tak. a mozno to budes mat lepsie v tom, ze ta objednaju skor na ultrazvuk. lebo mna objednali az po termine dva dni :P tak mozno ti to vybavi skor.

@janula8375 odkedy som zacal chodit na kramare, tak ine nepocuvam, len ako neberu nezazmluvnene rodicky :D najskor bolo dva tyzdne uplne plno, potom ich vytopilo ci co, potom zasa cosi... tak dufam, ze tam odrodim, aj ked nemam zazmluvneneho lekara. ale ktosi mi hovoril, ze velmi vela tehotnych prenasa a ked prsi, tak dietatka chcu von. tak neviem, ci je na tom cosi pravdy... 🙂

zuzkaamato
17. jún 2012

@majusqwa vdaka za info 🙂 preco je tak vela zien proti tomu oxytocinu? ja som si teda este nestudovala, co to je, ale podla diskusii tu vidim, ze s tym viacere maju problem. preco?
zajtra idem volat na kramare, ci mi daju bud. tyzden termin na ten monitor. asi si mam dat radsej termin niekedy doobeda, ze? a je to vysetrenie fakt neprijemne? doteraz som u svojho doktora nemala ziadne, ktore by mi pripadalo ako nejak extra neprijemne.. to asi len ti chlapi lekari si myslia, ze to je pre nas neprijemne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre