Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bizynka
20. jún 2012

ahojte, ja by som len chcela prispiet svojou skusenostou s Kramarmi, ja som tam rodila v marci, rodila ma Dr. Mlynarcikova, velmi mila mlada doktorka 🙂 rodila som v noci a bola som tam jedina rodicka, ale viem, ze den predtym bolo velmi vela porodov, hlavne sekcii... povodne som chcela ist na nadstandard, ale nebol volny, tak som bola na standarde. po dvoch dnoch sa ma prisli spytat, ci mam este stale zaujem ist na nadstandard, ale ja uz som povedala ze nie, lebo uz som bola celkom zabyvana a mala som fajn spolubyvajuce 🙂 mala som zo standardu na zaciatku strach, ze ako to tam bude, ked su zachody a sprchy na chodbe, lebo ked som rodila prveho synceka, tak som bola na nadstandarde, ale v inej nemocnici... ale bola to pohodicka... ked som potrebovala ist, vzdy som sa dostala a cakala som len niekedy a aj to minimalne... navstevy mohli prist v podstate kedykolvek, boli na chodbe a babatko som si vzdy brala so sebou... ja som nemala problem s nikym, vsetci doktori aj sestricky aj ostatni boli mili... takze v mojom pripade maximalna spokojnost 🙂 mozem Kramare len odporucit 🙂

bleelka
22. jún 2012

ahojte kocky. viete mi niektora povedat ako to prebieha na Kramaroch pri prenasani? v pondelok mam nastupit na prijem ak dovtedy neporodim... daju mi uz v pondelok vyvolavacku alebo az v utorok? ako je to tam teraz? je tam plno? vdaka za info!

lovesista
22. jún 2012

@bleelka ked som ja lezala na kramaroch (tyzden, kvoli cukrovke) tak to bolo tak, ze zenu ktora prenasala prijali rano a hned jej dali vyvolavacku. takto sa mi ich na izbe za ten tyzden vystriedalo niekolko.
ale urcite to zavisi aj od nalezu .. je to urcite individualne. ja som tam bola v novembri.

liz_lemon
22. jún 2012

@bleelka ja som tam bola 2 tyzdne dozadu, a vyvolavacku hned nedavali, cakali ci sa to nerozbehne samo, potom postupne babe davali nieco, ale asi az po 2-3 dnoch, kazdy den bola niekolkokrat na monitore

bleelka
22. jún 2012

@liz_lemon fuha, coze? mne povedali, ze nechavaju tyzden prenasat!!! ja v den prijmu bude uztyzden po termine! to ani nezartuj, ze ma tam takto este mozu drzat par dni... ved to uz je ohrozenie zdravia dietata 😠 dakujem za info a snad to nebude tak ako pises ☹

liz_lemon
22. jún 2012

@bleelka ta baba, bola myslim tiez tyzden po termine, ked ju prijali, a porodila na 4. den od prijatia, a vsetko bolo v pohode, oni vedia co robia, neboj sa 🙂

bleelka
22. jún 2012

@liz_lemon takze ju tam len sledovali alebo jej teda aj nieco davali? nakoniec porodila samovolne alebo na zaklade vyvolania? juj, to je strasne, moja mama prisla k nam na 2 tyzdne na vypomoc s novorodencom a 28.6. uz odchadza domov, musi do prace...to malu nakoniec ani neuvidi? 😢 😢 😢 ja uz chcem porodiiiit. a este k tomu moja prvorodena bude tolko dni bezo mna kym budem v nemocke... aaaaaa, to je situacia!!! dakujem za info!!!

liz_lemon
22. jún 2012

@bleelka najprv jej nedavali nic, len ju pozreli, ci sa otvara, a ten monitor robili, a potom jej zacali davat nieco, ale ja neviem co to bolo, mam pocit, ze nejake tabletky alebo cipky
najprv to vyzeralo, ze nic nezabera, ale porod sa rozbehol, neviem ci na zaklade tych liekov alebo samovolne, len viem, ze to islo rychlo lebo po tom, co ju odviezli do 3 hodin porodila

bleelka
22. jún 2012

@liz_lemon ale to nieco co jej davali jej zacali davat az na ten treti den po prijati?

liz_lemon
22. jún 2012

@bleelka mam pocit, ze druhy az treti den po prijati

bleelka
22. jún 2012

@liz_lemon dakujem krasne. ono to asi zalezi od nalezu...ak nie je krcok spotrebovany, tak asi cakaju, ak ano, tak hned daju vyvolavacku...uvidime ako to bude u mna... drz palce nech porodim behom 2 dni aj bez celej tej tortury...

liz_lemon
22. jún 2012

@bleelka drzim, lebo podmienky tam nie su idealne, hlavne ked je vsetko plne a nie je mozne si zaplatit nadstandard

zuzkaamato
22. jún 2012

@bizynka ahoj... a ak sa mozem spytat. ako vyzeraju tie zachody a sprchy na chodbach standardu? a kolko ich tam je? ja by som chcela nadstandard, ale vidim, ze v poslednom case je to otazka stastia, ked rodi tolko zien... mam tak trochu paniku z tych sprch na chodbe...

katie1
22. jún 2012

@bizynka ahoj. A kolko bab vas bolo na izbe na standarde?

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato
@katie1
na standarde su 4 baby, ak su po porode s babatkami, tak su 3
zachody su ciste, dokonca je tam aj toaletny papier, ale su to stare zachody, ktore sa splachuju na taku tu snuru, su tam 2
sprchy su 3, pricom nie je si kam odlozit uterak a pod., je tam iba 1 stolicka, na prvej sprche chyba jedna cast zasuvacich dveri, takze sa treba sprchovat opatrne, aby voda nestriekala kade tade, na jednej je zaves a posledna je rovno pri okne 🙂

berryd
22. jún 2012

@bleelka ja som rodila minuly rok na kramaroch, hospitalizovali ma tyzden po termine a vyvolavacku mi dali nasledujuci den po nastupe, pondelok ma prijali, vysetrili ma, dali na monitor, skonstatovali, ze sa nic nedeje. a utorok po rannej vizite mi dali vyvolavacku, co bola tabletka ku krcku. porodila som v noci o 2.12, cize vlastne stredu nadranom 🙂

bleelka
22. jún 2012

@berryd dakujem pekne. presne tomuto som sa chcela vyhnut aby som tam travila co i len den navyse kvoli malej dcerke...chcela som aby ma hned riesili, nepotrebujem tam vegetit na pozorovani... ale stale je lepsi prirodzeny ako vyvovavany porod, to sa musi uznat... takze jedine dufat, ze to pojde do toho pondelka aj same a ak nie, tak vydrzat, pre babo...dakujem za info!

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon fuu, no nepotesila si ma, ale aj tak dakujem za info 🙂 budem dufat, ze sa na ten nadstandard dostanem.. ale ved v najhorsom sa to da prezit, ze? 🙂

berryd
22. jún 2012

@bleelka asi to bude zavisiet do lekara, ktory ta bude prijimat. no a samozrejme od tvojho stavu 🙂 ozaj, prenasala si aj prve?

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato ja ked som zbadala tie sprchy, tak mi trvalo asi 2 dni, kym som tam isla 🙂 ale clovek si zvykne na vsetko, ked musi
inak ja ked som tam bola, tak behom dvoch dni sa to tam dost uvolnilo, a oddelenie bolo poloprazdne, takze sanca na nadstandard urcite je

bleelka
22. jún 2012

@berryd asi ano, skor asi od nalezu...moju znamu prijimali na 4.den po prenasani, na 5.jej dali rano vyvolavacku, nezabrala, vecer o pol osmej jej dali druhu a do 4 hodin maly na svete... ale ona mala krcok uz uplne spotrebovany den pred prijatim, moj drzi ako fras... a prve som rodila 2 tyzdne pred terminom, mala som infekciu nejaku, brala som vag.cipky, tak podla mna toto narusilo zatku a plodove obaly a preto mi odisla voda skor... juj, ako to super bolo... kazdy mi hovoril, ze druhe pojde teda tiez skor alebo dokonca aj o 3 tyzdne, mozno preto mi to pripada ako vecnost, lebo uz cakam od konca maja, ze sa mala narodi a stale nic a nakoniec mi hrozi hospitalizacia ako postterminova gravidita??? 😕 😅

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon no uvidime 🙂 este by som sa ta opytala, ci si treba pre babo zobrat preistotu nejake oblecenie, kym budeme v porodnici?

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato podla mna netreba, ale co viem, tak baby tam mali vlastne veci, len perinka bola "erarna"

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon no uvidim, ak sa mi to zmesti do tasky, tak nieco zbalim. ale ak nie, tak si dam doniest.
okej, dakujem ti za info 🙂

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato jasne, doniest sa da kedykolvek, nastastie sa tam striktne nedodrziavaju navstevy, takze nie je problem

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon a ty si tam vlastne preco bola, ked mas pisany len 35. tt?

berryd
22. jún 2012

@bleelka mna prijimali s tym, ze som otvorena na 1 cm a ze to nic neznamena 😒 ked mi dali tabletku tak sa mi spustili kontrakcie, podla monitoru to vyzeralo velmi nadejne, ze to pojde rychlo..no a kontrakcie na obed prestali ☹ tak sme sa manzelom prechadzali po celej nemocnice, vysla som na 9. poschodie peso asi 2x, bola som brutalne unavena 😀 kazdopadne to asi zabralo, lebo vecer o pol siestej znova nastupili kontrakcie a postupne to silnelo, az som o pol deviatej bola vo vzdycharni. a tam ma totalne uzemnila sestricka, ked mi oznamila po zhliadnuti vysledkov z monitoru, ze to su kontrakcie z vyvolavacky a ze porodim tak najskor na druhy den o desiatej! skoro ma slak trafil!! 😠 a predsa som porodila skor 😀 😀
ja teraz cakam druhe, termin mam v juli a tiez mi kazdy hovori, ze druhe pojde skor a zatial nic 😕 inak to mame presne opacne, lebo ja mam teraz nejaku infekciu a beriem cipky...tak dobra sprava, zeby to mohlo urychlit vsetko 🙂

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato porozorovanie, ci nemam preeklampsiu, nastastie ma po 5 dnoch pustili

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon chudatko ☹ tak fajn, ze si v poriadku... ale aspon vies, do coho pojdes 🙂

berryd
22. jún 2012

@zuzkaamato ja neberiem, davaju kojenecke kosielky a zavinovacku. v takychto teplach to bude dost. minuly rok nemali problem kedykolvek oblecko vymenit a dat ciste. ja beriem len ciapocku, rukavicky, ponozky a jednu deku, keby nahodou bolo chladnejsie, no najma pre pripad navstev ked vynesiem malu na chodbu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre