Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzkaamato
22. jún 2012

@berryd vidis, deku som chcela aj ja zobrat, len som zabudla na nu 🙂 ved manzel prinesie, keby naaahodou bolo treba...

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato poviem ti, ze ten pobyt mi prospel, aj ked mi bolo strasne smutno, ale nohy mi krasne odpuchli, teraz ked som doma, tak ich mam otrasne...
presne ako hovoris, uz viem, ake to tam je, takze ked sa dostanem na nadstandard, bude to super 🙂
ale personal je tam skvely, sestricky su velmi mile, takze to vyvazi aj tie podmienky na standarde

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon tak nohy hore a nic nerobit, oddychovat.. ja som dnes mala tiez totalne opuchnute, ale tak nastastie tlak mam dobry...
jaj, bodaj by bol ten nadstandard volny.. 🙂

berryd
22. jún 2012

@zuzkaamato ani ja ju este nemam pripravenu 😀 tiez ma to napadlo az teraz ked som ti pisala spravu 😀 mam v plane vziat vsak len taku tenucku, nic hrube ani flisove...

zuzkaamato
22. jún 2012

@berryd ja mam aj tak len tenku. a vlastne jednu flisku, ale to urcite nie na leto.. a v najhorsom aj plienkou sa da prikryt, myslim tou textilnou, radsej si ich beriem, su aj v zozname. ale maju hlavne multifunkcne vyuzitie... ale je to dobry napad deka ked pridu navstevy.. 🙂

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato to je zvlastne, ze tam som ich vobec nemala vylozene, doma ich mam, a nepomaha, dokonca, ked ich tak mam cca 1/2 hodinu, tak nemozem dychat, ako mi babo tlaci na pluca, a mozno je to aj z toho tepla, co bolo teraz posledne dni
bude, ze cele 9. poschodie je prerobene, izieb je tam dost, a prepustaju kazdy den, rychlo sa to tam meni

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon tak to je fakt zvlastne.. ja som sa dnes snazila mat vylozene nohy, ale po 10 minutach som to tiez nevydrzala. mne skor tlaci na krize ako na pluca, ale je to neprijemne..
urcite s tym ma suvis to teplo. ked boli 20tky, tak mne nohy vobec nepuchli.
chodievas na kramare do poradne?

liz_lemon
22. jún 2012

@zuzkaamato asi to bolo v tom, ze som tam len lezala a spala, co sa mi doma az tak nedari 🙂
ano, tento tyzden som tam bola prvykrat, chodim k Turkotovi

zuzkaamato
22. jún 2012

@liz_lemon musis sa aj doma setrit, ved uz len par tyzdnov a bude babo na svete. ja pokial sa da, tak toho doma moc nerobim.. ked tak mi pomaha manzel s upratovanim a tak. maximalne nieco navarim, ale vela oddychujeem.
ja som este nebola na poradni. buduci tyzden idem na prvy monitor a potom sa rovno objednam na poradnu. som zvedava, ku komu budem chodit.. a hlavne ci je vsetko ako ma byt..

berryd
22. jún 2012

@liz_lemon a turkotu si si sama vybrala, alebo to bola nahoda?

amouramour
22. jún 2012

@bleelka ja by som sa nebala, ze ta nechaju vela prenasat🙂mne ked nezabrali vyvolavacky po 2 dnoch, 3.den hned rano sekcia

liz_lemon
23. jún 2012

@berryd oboje, lebo uplnou nahodou zacal pracovat u mojej gynekologicky (ma tam materno-fetalnu ambulanciu), a kedze som posledne tyzdne k nemu chodila, tak chodim aj na Kramare k nemu

liz_lemon
23. jún 2012

@zuzkaamato ja sa doma nepretrham od roboty 🙂 nastastie mam priatela, co je absolutne schopny vsetko porobit, ale strasne sa mi nechce lezat
ja idem na monitor v stredu, v utorok na ultrazvuk, mam to v opacnom poradi 🙂
ak by si si mohla vybrat, odporucam dr. Turkotu, on tam byva v stredu od 13 do 14:30, je starostlivy, nic nezanedbava, aj aj vysetruje celkom v pohode

zuzkaamato
23. jún 2012

@liz_lemon no uvidim, ci mi daju na vyber lekara.. ale ked, tak si budem pamatat turkotu 🙂 akurat, ze tuto stredu mame rande s Jandovou, takze k nemu sa nedostanem. ktovie, na kedy mi vobec daju poradnu...
som zvedava, ake to bude na tom monitore... ci sa mala vobec bude hybat. idem tam na 7mu rano, tak neviem neviem.. vtedy zvykneme este spat 😀

liz_lemon
23. jún 2012

@zuzkaamato no ved uvidis, ci niekoho rovno urcia, alebo sa da vyberat, ja som mala v tomto stastie, ze mi rovno napisal papiere, aj ked si nemyslim, ze je to az take podstatne, ku komu sa chodi do poradne, ale aspon je citlivy pri vysetreni, lebo napr. dr. Tokolyova je strasna, aj ked ako osoba mi je sympaticka, ale vysetruje desne
ja som kazdy den hore od 5:30-6 🙂

zuzkaamato
23. jún 2012

@liz_lemon tiez si myslim, ze do poradne na kramare nepojdem uz velakrat, tak mi na tom az tak nezalezi. ale tiez tu niektore baby pisali, ze nie vsetci su citlivi pri vysetreni. z coho mam trosku strach, lebo neviem, o com je to vysetrenie. ale tak uvidime.. zvlastne je, ze chlapi su vzdy jemnejsi ako zeny.. radsej by som mala nejakeho doktora ako zenu...
ja niekedy dokazem spat aj do pol 9ej rano.. uzzivam si to, kym mam este moznost 🙂 ale zislo by sa mi zacat vstavat skor, nech si zvykam...

zuzkaamato
23. jún 2012

baby k odsavacke si do nemocnice treba zobrat aj vlastne nadobky na mlieko? a treba ju predtym sterilizovat? dakujem 🙂

liz_lemon
23. jún 2012

@zuzkaamato vysetruje sa tam klasicky vaginalne, premeriaval mi aj brucho metrom (krajcirskym 🙂 potom nacuval takym lievikom, a este pred prichodom dr. sestricka merala tlak a brala moc + ten monitor a ultrazvuk
inak moja gynekologicka vysetruje perfektne, ani to necitim, asi je to svetla vynimka 🙂
mne to vstavanie ostalo odkedy ma prepustili z nemocnice, lebo tam budia rano o 6

zuzkaamato
23. jún 2012

@liz_lemon ja mam doktora a v zivote som nic necitila, aj ked mi parkrat povedal, ze sa mam uvolnit.. no uvidime, horsie ako porod to nebude 😀
inac ako si to riesila v sprchach, ked si nie je kam odlozit veci?

mima.k
23. jún 2012

@zuzkaamato netreba ti brat vlastne nadoby na mlieko, tam ti daju kompotovu flasu, ktoru ti oznacia menom. A odsavacku Ti na novorodeneckom vysterilizuju.

zuzkaamato
23. jún 2012

@mima.k kompotovu flasu ?? 😀 😀 wow... ale tak asi je to praktickejsie, ako milion mrnavych nadobiek.. dobre, dakujem 🙂

liz_lemon
23. jún 2012

@zuzkaamato ja som sa chodila sprchovat skoro rano, a vtedy tam nikto nebol, takze ta jedna stolicka bola volna, ale aj tak to bol des 🙂 lebo je mala, a ked tam mas osusku, pripadne zupan + hygienicke potreby...

zuzkaamato
23. jún 2012

@liz_lemon boze, to su podmienky.. ☹ pritom taka stolicka sa uz dnes da kupit fakt za par eur.. asi im tam nejaku donesiem 😀

liz_lemon
23. jún 2012

@zuzkaamato tak stolicky tam su aj dalsie, ale v tej ich "jedalni" ale budes sa s tym vlacit cez celu chodbu?
a urcite si zober slapky do sprchy, aby si nieco nechytila

berryd
23. jún 2012

@zuzkaamato isty cas bol v sprche aj stojan na infuzky, na to sa dobre vesali veci 😀 😀 no a radiator...ale to je na vlastne riziko 😅

liz_lemon
23. jún 2012

@berryd ano, stojany na infuzky su tam stale, ale to ma nenapadlo, aby som si tam zavesila veci 🙂

berryd
23. jún 2012

@liz_lemon 😀 tak v auguste mozes skusit 🙂 🙂

zuzkaamato
23. jún 2012

@liz_lemon @berryd slapky do sprchy boli jedna z prvych veci, ktore som mala zbalene 😀 mne sa hnusia sprchy aj v niektorych hoteloch, tak neviem, ako to tam prezijem.. ale budem musiet 😀
a ten stojan na infuzky neni zly napad 🙂

chelonka
23. jún 2012

@zuzkaamato ak bude spať tak ti ju zobudia 😀

zuzkaamato
23. jún 2012

@chelonka podla mna bude spat. rano sa fakt moc nehybe... som zvedava na to budenie 😀 dufam, ze tam nestravim pol dna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre