Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzkaamato
25. jún 2012

@chelonka on nechce, lebo ze to smrdi 😀 ako keby uz niekedy v zivote nejake babo prebaloval... ale to si dufam len robi srandu, neviem.. no pokial ma nastve, tak mu odidem na tyzden a necham ich tu samych a bude 😀 ale nie, my sme sa v zivote nehadali, tak dufam, ze nebude dovod na hadku prebalovanie.. podla mna z malej bude tak namakko, ze ju bude opatrovat viac nez ja 🙂

amouramour
25. jún 2012

@lauricka no to hej, ale cez den ledva dve hodky za cely den a to nie naraz🙂

chelonka
25. jún 2012

@zuzkaamato jaaaaj no smrdí to je jasne, ale je iné ked je to cudzie, ale ked to bude jeho určite to bude brat inak 😀 😀 😀 no ocinkovia veru zvyknu rozmaznávať svoje dievčatka 😀

zuzkaamato
25. jún 2012

@chelonka no ja sama som zvedava, ako velmi to bude smrdiet 😀
no a ty co? citam, ze dnes bola poradna. co znamena CS 9? a povedal ti doktor, ze kedy mas prist,ak to na teba nepride samo?

chelonka
25. jún 2012

@zuzkaamato CS je cervix skore max je 10.
Cervix skóre číselne hodnotí päť parametrov – časť plodu, ktorá prilieha na panvový vchod, priestupnosť maternicového hrdla, skrátenie maternicového čípku, jeho konzistenciu a umiestnenie. Jeho maximálna hodnota je 10 bodov.
no poradna bola, ja som mala včera už termín porodu a nič tak ked to na mna nepríde samo do nedele, tak už mám ísť rovno na príjem do porodnice

hradnapani
25. jún 2012

@zuzkaamato @chelonka dievcata, chystajte oteckov na prebalovanie, lebo ak budete kojit (a nie prikrmovat UM alebo len UM), tak stolica dojcenych babatiek vobec nie je citit! az ked zacnu s prikrmami, ale dovtedy si oteckovia uz tak zvyknu, ze si ani nevsimnu, kedy to zacalo smrdiet 🙂

zuzkaamato
25. jún 2012

@chelonka som si to aj ja mohla vyguglit, len som leniva 😀 😀
no som zvedava, kedy to na teba pride 🙂
ja idem zajtra na prvy monitor na kramare, tak uvidime, co mi povedia... len dufam, ze sa bude hybat ta krpana moja 😀

zuzkaamato
25. jún 2012

@hradnapani no super, tak tento argument ho urcite presvedci.. 🙂 ja bys om rada kojila, snad to pojde. umelej vyzive neverim, tak hadam budem ako dojna krava a mliecka bude akurat 😀

chelonka
25. jún 2012

@hradnapani tak moj sa teší tak či tak, aj ked to bude smrdkať, je zvyknuty od nasho hafana 😀 zvykne jej umývať riťku zvykne jej umývať riťku dosť často kedže ho máme v byte a niekedy ju ma proste okakanu a tiež to veru nevonia s kombinaciou teplej vody 😀 😀

chelonka
25. jún 2012

@zuzkaamato šak to nevadí
no to som veru zvedava aj ja. dnes tie CTG išli tak super, nemuseli baby dlho čakať aj ked ich bolo vela, bo babatka posluchali a hýbali sa 😀 a som zvedava komu ťa priradia do poradne 😀

zuzkaamato
25. jún 2012

@chelonka no dufam, ze aj zajtra to pojde tak rychlo. nakoniec ma vezie muz, aj ked som chcela ist sama. ale mam paniku z parkovania 😀 tak dufam, ze tam nestravime cele doobedie.
a do poradne som aj ja zvedava, komu pojdem. snad to bude niekto v pohode. ale to ma asi az na buduci tyzden daju, ze?
inak vidis, my mame tiez psa a akurat ho vcera kupal. a zbiera po nom aj hovienka, tak snad mu nejake babatkovske nebude smrdiet viac ako psacie 😀

opelastra
25. jún 2012

@opelastra takže dnes sme porodili v 37tt cisarským narodil sa nam Dominik 2700g 49cm a sme v poriadku 😉 rodilo sa nám super doc.Rusnák super personál super uvidíme ako dalej 🙂

zuzkaamato
25. jún 2012

@opelastra gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂 ty sa mas 🙂 a ako sa citits, ked uz si schopna sa nam ozvat?

lucica
25. jún 2012

@opelastra gratulujem, drzim palce nech ste zdravi

chelonka
25. jún 2012

@opelastra gratulujeeeem, a si na nadštandarte? ako jej to teraz na kramároch je tam moc plno? na kerom poschodí sa teraz funguje?

opelastra
25. jún 2012

@chelonka ešte na pooperačnom kedže sme šli cisarským ale zajtra na 2-postelovej izbe 9.posch.bola 1 maminka pred nami tiež cisar. po my a dalšia maminka zasa cisar. 😒

opelastra
25. jún 2012

@zuzkaamato začiname cítit bruško ☹

amouramour
25. jún 2012

@opelastra ked ti dovolia pit, tak hlavne vela vela pi to pomaha🙂a blahozelam🙂

zuzkaamato
25. jún 2012

@opelastra neboj, to bude dobre 🙂 ale uz mas babatko a uz nemas brusko 🙂

liz_lemon
25. jún 2012

@zuzkaamato praveze baby po porode maju brucho rovnake ako pred nim, ja som o tom nevedela, ako bolo mi jasne, ze to brucho sa nestrati okamzite, ale aj tak ma to prekvapilo, dokonca na ultrazvuku sa dr. kazdej baby pytala, ci je pred alebo po porode

zuzkaamato
25. jún 2012

@liz_lemon to fakt? tak aj mne je jasne, ze tie kila navyse a natiahnuta koza nezmizne hned, ale ze to je az takto, ze sa musia pytat, ci si pred alebo po porode ☹ tss, to je nespravodlivost 😠 ktovie, ci tie stahovacie pasy po porode pomahaju...

zuzkaamato
25. jún 2012

baby rano idem na prvy monitor. po nom idem s jeho vysledkom do dveri 217, kde mi ho zhodnoti kto? nejaky gynekolog? a na 217 sa rovno objednam aj do poradne, hej? spravne som to pochopila...? vdaka 🙂

liz_lemon
25. jún 2012

@zuzkaamato ano, fakt sa to neda rozoznat, ktora to uz ma za sebou a ktora este nie 🙂 minule som videla v meste zenu s malinkym babom, mozno 2 mesiace malo, a ta zena mala velke brucho, a mne to neslo do hlavy, ze take male a uz bude mat dalsie, a az teraz mi je jasne, ze to mala brucho este po porode take velke
pytala som sa, ze kedy sa to zmensi, a ze je to individualne

zuzkaamato
25. jún 2012

@liz_lemon hm, tak to si ma nepotesila... je fakt, ze aj ja som parkrat videla taketo zeny, ktore mali male mimca a boli bruchate.. no uvidime, ako na tom budeme my 🙂 nie ze by som si nejako zakladala na svojej postave, ale uz by som si rada zacala obliekat veci, ktore som nosila pred bruchom 🙂

liz_lemon
25. jún 2012

@zuzkaamato ja mam velke obavy, ze ani ak by mi brucho rychlo zmizlo, tak si nebudem moct nic povodne obliect :( dufam, ze aspon pocas kojenia schudnem, a potom uz len cvicit 🙂

zuzkaamato
25. jún 2012

@liz_lemon akurat citam temu na konikovi o bruchu po porode. ako si aj ty napisala, je to individualne... niektore zeny maju brucho po case v pohode, inym ovisa koza a nikdy uz nebude ako predtym.. no budeme to musiet skusist s tym cvicenim. aj ked ja som na to dost leniva, ale snad sa donutim, ked na to konecne bude cas...

liz_lemon
25. jún 2012

@zuzkaamato viem, ze po porode kazu nejak tlacit na maternicu, asi aj to by mohlo pomoct

zuzkaamato
25. jún 2012

@liz_lemon hej a v tom fore, co som citala, bolo dokonca pisane, ze lahnut si cim skor na brucho, tym sa maternica vraj stahuje. ale ze sestry to zakazuju, tak neviem. ale dava to logiku, aby sa maternica zacala stahovat, aby si lezala na bruchu. len si to neviem predstavit. myslim si, ze to musi dost boliet.. ktovie..

liz_lemon
25. jún 2012

@zuzkaamato no, mne zatial hrozi cisarsky, tak ja si na to brucho nebudem moct dlho lahnut 🙂

ivanka.7
25. jún 2012

@zuzkaamato je to individualne, ja som si po 3 tyzdnoch obliekla prve nohavice spred tehotenstva (nosim dost vypasovane vsetko) a po mesiaci a pol som obliekla uz vsetko. Nabrala som 16 kil, teraz mam navyse uz len 2 a to mi vaha uz mesiac stoji. A som po cisarskom, takze na bruchu som veru po porode spat nemohla :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre