Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lucia16911
27. jún 2012

@micika no zajtra ráno pred siedou tam mám už byt

micika
27. jún 2012

@lucia16911 sice musis skoro vstavat ale zasa vyhoda ze zaparkujes aj na neplatených 🙂 ja som dnes bola o 10tej na monitore potom v poradni a nakoniec u p. Jandovej a za parkovisko som zaplatila skoro 10E ☹ , to je podla mna najhorsie na kramaroch to parkovanie

lucia16911
27. jún 2012

@micika no lenže ja nejdem autom...som mala havárku pred rokom a odvtedy sa bojím jazdit ( aj ked sa nikomu nič nstalo ) mna tam priatel dovezie a naspet idem autobusom...no ale to parkovanie poznám ked sme boli na 3D tak se tiež platili okolo 3 eur a to sme boli len hodku

micika
27. jún 2012

@lucia16911 jaj tak to chapem ze sa bojis jazdit. Ak ides na monitor tak sa hlavne dobre naranajkuj alebo nieco male zjedz pred monitorom, lebo ja som dnes ranajkovala asi vyse hodinu predtym a museli mi ho opakovat lebo mala spala....alebo bola len leniva 🙂

lucia16911
27. jún 2012

@micika dakujem za radu..zoberem si tam nejaký keks má rada sladké to ju vždy zobudí 🙂 tak tesne pred ho zjem 🙂

micika
27. jún 2012

@lucia16911 jej aj ty budes mat dievcatko?
som pozerala ze uz jednu princeznu mas 🙂 , uz mate aj meno?

lucia16911
27. jún 2012

@micika ano budeme mat 2 dievčatko 🙂 máme po dllllhom zvažovaní nakoniec vyhrala Nikolka🙂 a vy pre aké ste sa rozhodli?

micika
27. jún 2012

@lucia16911 no my sme nezvazovali vobec ja som vzdy chcela Leu tak uz len bolo na manzelovi nech to nie je chalan 🙂

micika
27. jún 2012

@lucia16911 zajtra daj potom vediet ku komu ta priradili v poradni

lucia16911
27. jún 2012

@micika pekné meno aj my sme nad nim rozmýšlali-mali sme ich viac-Lea,Elisa,Miška,Nikolka..ja som zase vždy chcela chlapca Patrika no nesplnilo sa mi....ale zase na 2 strane viac by mi bolo lúto keby to boli 2 chlapci-lebo predsa dievča je dievča....ale už stačí-2 deti sú na túto dobu až až--nooo možno ale za 10rokov? skúsime ešte 1...ale to ešte nie je na 100%

lucia16911
27. jún 2012

@micika jasné dám 🙂

nherry
28. jún 2012

Ahojte, prosim o radu. Buduci tyzden koncim u svojej dr a mam sa hlasit na Kramaroch. Ale vobec netusim ako to tam chodi a kam ist. Doktora si k porodu zajednavat nechcem. Ako som pochopila chodi sa na monitor a potom k dr. Da sa dohodnut aby som to mala v jeden den? Predpokladam, ze sa vsade caka a neobjednava sa. Da sa vybrat dotor na poradnu resp koho by ste mi urcite neodporucili 🙂 . Strasne budem rada za akukolvek radu 😉

liz_lemon
28. jún 2012

@nherry musis najprv zavolat na 02/59542583, a objednat sa na monitor (c.d. 221), po monitore ides s vysledkom do ambulancie 217, aby ti ho zhodnotili a tam ta aj rovno zaradia k niektoremu z lekarov, pripadne sa tusim sa aj vybrat, ku komu chces chodit
v jeden den sa to da naplanovat, ale moze sa ti kludne stat, ze budes mat medzi monitorom a poradnou niekolko hodinove okno (napr. ja budem mat buduci tyzden 3 hodiny medzi tym)
na monitor sa vzdy objednava na konkretny cas a do poradne nie, tam je vzdy lekar v urcitom rozpati, a ide sa tak, ako baby prisli, takze cim skor prides, tym prv budes vybavena

lucia16911
28. jún 2012

@micika ahoj 🙂 tak nakoniec aj mne museli opakovat dokonca ma sestra poslala do bufetu nech si idem kúpit niečo jest a kofolu-že tá je sladká-že určite ju zobudí...no ani to nepomohlo a nakoniec mi ju musela doktorka zobudit...mám íst zase 4.7. a priradili ma k Rusnákovi...len na monitor sa musí objednávat,že?som od doktora išla domov-už som si nepametala že sa tam musí objednávat-no teraz to tu jedna maička písala...a neobjednala som sa tak si tam musím zajtra zavolat...a kým som čakala nech ma zoberie som uháčkovala bábenku čiapku... 🙂

jana776
29. jún 2012

ahojte, neviete mi prosim niekto poradit ako sa mozem skontaktovat s Jandovou ohladom pripravy otecka na porod? Teda ak to stale robi Jandova. Tel cislo na stranke nefunguje a mejl tam nie je 🙂 Dakujem za pomoc.

strihalka
29. jún 2012
liz_lemon
29. jún 2012

@jana776 da sa tam ist najskor mesiac pred porodom, mne dala termin 12.07. o 10:00, trva to cca 2 hodiny

jana776
29. jún 2012

@strihalka @liz_lemon dakujem vam za info 🙂

janula8375
29. jún 2012

uz len 3dni, v pondelok idem na prijem a v utorok asi na sekciu trochu sa bojim ale dufam ze vsetko dobre dopaddne,maly je velky 3970ga mame polohu KP aspon to budem mat skor za sebou drzte palce

liz_lemon
29. jún 2012

@janula8375 aj mna to caka ale 2 tyzdne po tebe, musim ist aj k anesteziologovi nieco podpisovat ohladom spinalky?
asi blba otazka, ale dali ti vybrat den? lebo mne dr. hovoril, ze teoreticky to mozne je, chcela by som 18.7.

janula8375
29. jún 2012

@liz_lemon ja som bola dnes na ultrazvuk a s vysledkom som isla na 217 tam mi hned sestricka po konzultacii s lekarom oznamila ze mam prist v pondelok o 8.30 na prijem,chcela som az na utorok lebo priatel pride az v utorok z prace ale nedalo sa lebo je to uz tretie a 7.7. mam normalne termin

liz_lemon
29. jún 2012

@janula8375 prosim ta, a kde si bola na ultrazvuku, lebo ja chodim do nemocnice na 8. poschodie, a vraj je tam teraz pokazeny

janula8375
29. jún 2012

@liz_lemon a ty preco mas ist na sekciu tiez mas zlu polohu? ja este neviem ci si dam celkovu alebo len spinal necham to na pondelok drzim ti palce

janula8375
29. jún 2012

@liz_lemon na 8.poscodi ale objednali maa este pred 2 tyzdnami neviem sice ci fungovali obidva ale jeden isliel urcite

liz_lemon
29. jún 2012

@janula8375 ano, otocene zadockom dolu
lebo ja som tam bola minuly tyzden, a tento tyzden mi dr. na poradni povedal, ze je pokazeny, ze si tam mam volat v pondelok, ci je to uz ok

liz_lemon
29. jún 2012

@janula8375 myslim, ze ked je vsetko ok, dak davaju spinalnu, ta celkova je ak by nastali nejake komplikacie, lebo ze to rychlejsie ucinkuje

nherry
29. jún 2012

@liz_lemon super dakujem moc za info.

zuzkaamato
29. jún 2012

kocky prave som sa nastvala. zena manzelovho kolegu sa nedavno vratila z kramarov a zevraj ich babatko krmili flaskou. teraz ma holka problemy s kojenim, lebo babatko samozrejme odmieta prsnik a chce pit z flasky... no dufam, ze to tam tak nefunguje bezne.. neviem detaily, kvoli comu nekojila, ale aj tak ma to prekvapilo...

marianka0101
29. jún 2012

@zuzkaamato fúha ☹ no to sa mi až nechce veriť, ja som tam bola pred tromi rokmi a to neexistovalo. Mala som aj na izbe mamičku, ktoré bola nešťastná, že jej malinká veľa plačkala a prosila ich o sunar a teda oni že nie, že nieje dôvod, že musíme to mliečko rozbehnúť, pekne jej pomáhali a max dali malej trošku glukózy zo striekačky na ukľudnenie. Nechce sa mi veriť, že by len tak... keď už, tak podľa mňa mali dôvod... lebo fakt čo šom tam bola som sa s tým nestretla. A čo sme si aj odstriekali trošku mliečka, tak max čo bolo tiež dať trošku na "privoňanie" zo striekačky a snažiť sa pekne prsník...

zuzkaamato
29. jún 2012

@marianka0101 no dufam, ze je za tym nieco. ale tak o tom sa uz chlapi nebavili, tak neviem... ale verim tomu, ze to bude v pohode. pisem si teraz aj s kockou, ktora tam bola nedavno. sice rodila cisarskym, ale to je fuk. a ta mi vravela, ze sestry velmi pomahali s dojcenim, tak dufam, ze to tak bude aj naozaj. este sa jej musim opytat, ci jej maleho nejako dokrmovali. ale ak bude problem, tak si tam zavolam svoju laktacnu a budem s nou spolupracovat, aby sa mliecko rozbehlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre