Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vrtulka27
5. dec 2007

A jedno nechapem, 9.1. mam termin takze teraz som v 36 tt a ona ma stale presviedcala ze som v 35 tt.........ked mam termin 9.1. tak neviem komu sibe ci jej alebo mne????neviem ako to rataju.Kazdy tyzden by som mala chodit uz na poradnu.....a 2 tyzdne som uz nikde nebola, moj doktor mi povedal ze uz musim zacat chodit na kramare.....tak sa so mnou rozlucil....a takto ma odpinkla na kramaroch.......rozumiete tomu niekto?????

deniska30
5. dec 2007

No aj ja som bola naposledy u mojej teraz v pondelok a to zajtra zacinam 39 tt - ratam od poslednej menstruacie... a tiez som sa pytala, ze ci to nie je neskoro a ona povedala, ze nie....
Vrtulka mozno ked si OK, tak je to v pohode, lebo aj ja si myslim, ze som nic nezmeskala, ved aj tak ma na Kramaroch budu pozerat a robit presne to iste co aj moja gynekologicka.

julova
5. dec 2007

Deniska - dnes som u nej bola 😉...a presunula ma preto, lebo uzivam na zrazanlivost Fraxiparine 😖...lebo len na ten sa pytala, preco si picham injekcie a povedala, ze od bud. stredy sa teda mam hlasit u doc. Planka na 214-ke, lebo tlak, moc som mala OK a CS 0...takze asi kvoli tej zrazanlivsti...ale teda fakt je to tam ako na beziacom pase 🤐 ...tak ale hadam je to znak toho, ze je vsetko OK 🙂

deniska30
5. dec 2007

Ahá tak asi preto... Ja som si dnes bola definitivne zaplatit tu epiduralku, uz som sa rozhodla, ze si ju dam a bola som hore na 9-tom kuknut jednu kamosku, co porodila v pondelok maleho Kristianka - je nadherny.

julova
5. dec 2007

Vrtulka - aj ja som bola dnes 1x a to uz som v strede 37 tt..ale skor ma proste ta sestricka neobjednala 😖....a predtym som u mojej bola naposledy 8.11. cize takmer mesiac som u Dr. nebola.....

vrtulka27
5. dec 2007

julova neviem......ved vidis komunikacia je na bode mrazu, ale zajtra tam zavolam znova a ked bude zasa takto reagovat tak sa uz neovladnem!
Tak ja zo slusnosti ze sa objednam.....a ona takto.Vies nechcela som tam ist bez ohlasenia ked neviem ako to tam chodi.......

julova
5. dec 2007

Deniska - aj ja som si ju dnes zaplatila, aj ked este neviem isto, ci mi ju budu moct pichnut kvoli tejto zrazanlivosti...ale este mi budu robit koagul. vysetrenie a keby som mala OK hodnoty, tak mi ju budu moct dat 🙂...tak pre istotu....a ved v najhorsom korunky vratia, ked ju nepouziju 🙂

vrtulka27
5. dec 2007

julova ale moj doktor z Ma povedal, ked som bola u neho posledny krat.....ze uz je nacase tam zacat chodit.....a cim skor! Tak ja tomu nerozumiem......

julova
5. dec 2007

No to mi povedala aj moja Dr. ze NAJNESKOR v 36 tt..a vidis....ale tak ked je vsetko OK...no ono sa aj musis objednat,ked budes chodit do poradne do dveri c. 222 😉...na c. 214 sa neobjednava, len sa caka....

vrtulka27
5. dec 2007

Deniska stale mi teraz tvrdne brucho a citim sa uz nejako divne....a moj doktor mi povedal ze mam babo o 2 tyzdne vacsie......tak mam normalne hrozu....kludne to moze prist aj skor.

deniska30
5. dec 2007

Presne tak, ked ju nahodou z nejakeho dovodu nepichnu, peniazky vratia... je to super psychicka poistka - si myslim...
Vrtulka a si nejako rizikova? Alebo si mala pocas teho nejake problemy? Ked si OK, neboj.... a kedy si naposledy bola u svojho doktora?
Kocky a este som sa chcela spytat aj kedy vam robili naposledy USG? Lebo mne v 32 tt, tak sa chcem spytat v pondelok, ze ci mi ho budu teraz robit, lebo mala mala polohu KP II naposledy, tak dufam, ze sa uz otocila.

matak
5. dec 2007

Ahoj julova ja tam chodim od zaciatku tehotenstva.
Martinka aj s rodinkou gratulujem vam a prajem vela vela stasticka, zdraviska
aby ste sa lubili stale viac a viac.Krasny prispevok,klobuk dolu, ze aj v dnesnej dobe dokazu chlapi nieco take napisat a priznat. 🙂

deniska30
5. dec 2007

Vrtulka, tak im toto skus povedat, ze sa necitis dobre a nech ta zoberu.... no ono to vzdy moze prist skorej to je pravda.

julova
5. dec 2007

Denis - presne...psychicka podpora-tak to aj ja beriem...budem mat v hlave, ze ju mam zabezpecenu 🙂...a ked uz pojde do tuheho, tak ci s nou alebo bez nej, uz cesta naspat nebude mozna 😀 😉

Mne naposledy babo pozerala moja Dr. toho 8.11. - to som bola tusim v 34 tt a tiez bola mala otocena este priecne...ale v tej ambulancii kde som dnes bola nemaju ultrazvuk...vedla rizikovej poradne som videla na dverach ze ultrazvuk...tak hadam este ju pozru...ved to by mali, aby mohli pocitat pripadne s cisarskym...alebo co...lebo ja fakt neviem odhadnut, ako je nas drobcek otoceny....

ale uz sme fakt blizko "ciela" ze 😅 ...ja sa tak tesim 🙂

vrtulka27
5. dec 2007

Denis ja som od zaciatku na rizikovom.......cize cely cas doma.Len zo zaciatku som lezala v nemocnici.....a potom uz to bolo OK.Ved zajtra tam zavolam.

julova
5. dec 2007

vrtulka 😒 ...tak to sa teda nedaj odbit len tak...drzim palceky 🙂

vrtulka27
5. dec 2007

Julova tak ty sa tesis? aj ja ale stale sa nejako do toho neviem vzit....lepsie povedane neviem si to predstavit ked uz bude to male na svete a vsetko sa mi v zivote zmeni......

julova
5. dec 2007

hej tesim..aj bojim, ako to budem zvladat...ale radost je vacsia ako ten strach z "neznameho" 😉....

vrtulka27
5. dec 2007

inak mas super termin :o) budes v telke......juchuuuuuuu teda ak sa to narodi presne......

deniska30
5. dec 2007

Aj ja sa tesim aj bojim aj neviem co este dokopy, teraz uz pred finisom mam taketo pocity.

julova
5. dec 2007

vrtulka dakujem...ale uz som si svojich 5 minut slavy v TV natocila nedavno 😀...popravde by som nerada ten termin, ked mozno bude centr. prijem plny opilcov, ktori sa nebudu vediet na silvestra ovladat 😠 😀 ..ale ak "nahodou" vyjde, tak Vam vsetkym zamavam 😀

Deniska presne...je to zmes vsetkeho....a dnes som volala s kolegynkou...dnes o 14:40 porodila na Antolskej ich princeznu...volala som s nou asi 4 hodiny PO a normalne mi tiekli pri telefone slzy od dojatia 🙂....a zajtra ju ideme pozriet 😵

vrtulka27
5. dec 2007

Ja mam take pocity ze dovidenia.......strasne zmiesane....a uz sa zacina vo mne prebudzat strach.....a zo vsetkeho mam jeden velky kolotoc!!!hlavne aby bolo vsetko OK.

kyliefox271
5. dec 2007

julova jasne tak uz viem 🙂
deniska k Dr.Ferakovej

julova
5. dec 2007

Kylie 🙂....tak nabuduce Ti zamavam zo zaciatku chodby od 214-ky 😀

kyliefox271
5. dec 2007

julova no ale ak v stredu tak asi to nepojde 🙂 ze buduci tyzden mam prist vo stvrtok a spravi mi ultrazvuk, aj som rada,ze sa to pohne,lebo tato poradna je o nicom,ved vies. No a este lepsie by bolo keby som ani ten ultrazvuk nestihla a uz radsej porodila 🙂
ja som aj pozerala ci tam neuvidim nejaku znamu tvar,ale netrklo mi,tak dobre,ze si napisala 🙂

julova
5. dec 2007

kylie...aha...ja idem teda v stredu...ze mam chodit k doc. Plankovi...a ten je tam tusim pondelok, streda, piatok od 10 do 12:00...tak som to nechala uz v tu stredu...ved nevadi...a mozno Ty vydrzis, na mna to pride skor a stretneme sa vo "vzdycharni" 😀....ale tiez uz by som prijala aj skor...uz je to riadny zaber...a fakt...take sup-sup to bolo 🙄 ...

kyliefox271
5. dec 2007

julova hej sup sup, ja som tam bola 1.krat minulu stredu,a v tehotenskej knizke mam aj dost papierov od mojej lekarky,ale oni si to ani nepozreli(to som zistila podla otazok,co sa ma pytali,ze su fakt mimo, ale inak sa ani nestazujem, to je to najmenej co ma trapi, ved tam to fakt ide ako na pase.Skor dufam,ze pri porode budem spokojna.
V pondelok sme s priatelom absolvovali sedenie u Dr.Jandovej a mala si pravdu,bolo to fajn 🙂 To sa mi pacilo.

julova
5. dec 2007

kylie..ja som bola dnes prvykrat a presne detto...a aj som zabudla doma skumavku s mocom a do knizky mi napisala ze moc negativny 😀...ohladom tej zrazanlivosti mam v knizke dva papiere od hematologicky, ale mam poznamku aj v knizke...sa ma pytala na hodnoty a pritom to tam bolo napisane 🙄 ..ale presne to vnimam ako Ty...dolezitejsie je pre mna, aby bol porod OK 😉....a Dr. Jandovu by som pri nom celkom brala...bola zlata a tak velmi zazivne vie rozpravat..normalne ma tie jej reci ukludnovali 🙂...a co priatel, ked si mu to prelozila? 🙂

deniska30
5. dec 2007

Som pocula ze Dr. Ferakova je fajn. Jedna kocka, co s nou chodim cvicit tam tiez bola teraz v pondelok.

kyliefox271
5. dec 2007

julova on teoriu ovlada a ja som mu len povedala presnejsie ako to na Kramaroch funguje-co kde kedy moze konkretne v tejto porodnici byt..Ma knihu tak kazdy vecer cita.. 🙂 a takto porod ovladam celkom dobre aj ja,ale v praxi urcite vsetko zabudnem a velmi sa bojim,ze sa poddam bolesti.Ale verim,ze porodime v poriadku,rychlo a lahko.
A ten moc podla mna ani nejak nekontroluju,ja myslim,ze sestricka ani nevie ktora skumavka je ktorej.. 🙂
Poznas Dr.Planka? Vela ludi si ho chvali.Mne bol sympaticky,ked som lezala na Kramaroch,aj ked ma nechcel pustit domov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre