Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

berryd
12. júl 2012

@zuzkaamato dievcatko 🙂 2900g a 50 cm, taka mala vlasata spagetka :D rodila ma dr. mlynarcikova, velmi zlata, sikovna doktorka, nemala som ju zazmluvnenu.
co sa tyka doktorov, nemozem povedat kriveho slova, ako na gynekologii tak aj na novorodeneckom. sestricku na nadstandarde boli velmi mile a sikovne. sestricky z novorodeneckeho su tiez zlate, akurat ze velmi nepomozu, vacsinou ma kazda uplne iny nazor a radu. no a uplne najhorsie je to so sestrickami na porodnici. tam sa mi potvrdil zazitok z prveho porodu, ze mozu byt mile ale proste na teba kaslu. vdaka tomu mi minule dali epi na poslednu chvilu a tentokrat sa to nestihlo vobec 😠

berryd
12. júl 2012

@ivka289 u rukavicovej som sice nerodila, zazila som ju na oddeleni. velmi mila a sikovna lekarka, podla mojho nazoru 🙂

liz_lemon
12. júl 2012

@berryd presne doktori su super, ale tie sestricky...hlavne na novorodeneckom, presne si to povedala, kazda hovori nieco ine, a vobec nepomozu, samozrejme najdu sa aj tam vynimky

miriamka
12. júl 2012

Kocky...kedy mam volat na Kramare ak sa rozhodnem tam rodit?

liz_lemon
12. júl 2012

@ivka289 velmi mila mlada doktorka, ochotne vsetko vysvetli, dobre si sa dostala

liz_lemon
12. júl 2012

@miriamka nemusis nikomu nic oznamovat, staci ked tam prides rovno rodit

vevuska1
12. júl 2012

@ella_joy staci ak pojde tvoj muz alebo ty ak mozes a ona ti da iba potvrdenie do tehu knizky a apier na zaplatenie, tod vse 🙂 moj muz bol pred dvoma tyzdnami, ja som tam nemusela byt vobec

miriamka
12. júl 2012

@liz_lemon...a nemusim predtym ist na prietoky alebo nieco take?

kucanka
12. júl 2012

@berryd gratulujem k dcérke. S nevšímavosťou na pôrodnici máš absolútnu pravdu a to nie len sestričky ale ani doktorka o mňa celú noc nezakopla 😒 až keď sa menili smeny zistili že som otvorená na 10 a za 10 minút bol malý na svete. Ale s novorodeneckým som bola celkom spokojná až na to že dojčenie mi ukazovala sanitárka ☹

dandelions
12. júl 2012

@miriamka treba sa v 36.tyzdni objednat do poradne a na monitor, posledny mesiac chodis do tej porodnice kde chces rodit na kontroly, ak chces mat niekoho pri porode treba absolvovat predporodnu pripravu pre otecka alebo sprevadzajucu osobu u pani Dr.jandovej, ak chces Epiduralku treba navstivit anesteziologa na poucenie, otecko pri porode 30€, EPI 152€, to sa plati este pred porodom v pokladni

zuzkaamato
12. júl 2012

@berryd tak gratulujem k vlasatej spagetke 🙂 a super, ze mas dobru skusenost s doktormi a sestrami, teda az na tie z novorodeneckeho... ale tak tych par dni to clovek nejak prezije.. a ked mozes porovnat porod s epi a bez nej, tak je to velky rozdiel?

glorita
12. júl 2012

baby,je uz zrekostruovane aj nestandardne odd.?Je vela na nadstandarde?ma vobec clovek snacu sa tam teraz v lete dostat?

miriamka
12. júl 2012

@dandelions...na akom cisle sa objedna na poradnu a monitor? Lekara nezazmluvnujem...Pani Jandovu uz mam dohodnutu.

veronika66
12. júl 2012

@glorita je to tam prerobené a je to krásne 🙂 ak máš otázky popýtaj sa bola som tam pred mesiacom 🙂 🙂 a či sa tam dostať je otázka podľa počtu zaujemkýň ja keď som bola nebol problém 🙂

ponyxx
12. júl 2012

@berryd gratulujem k babulke.. no tie sestricky na porodnici tazky oriesok. Na mna bola jedna neprijemna, ale kontrolovali ma furt....

glorita
12. júl 2012

@veronika66 a je to prerobene aj na nestandarde?ja som bola pred 4,5 roka na nadstan. a bola som s mm na izbe,max.spokojnost,len mam obavumze sa nedostanem a pojdem na nestan.odd.,z coho nemam prave najprijemnejsie pocity..ako to tam vyzera?co vlastne zrekonsruovali?

liz_lemon
12. júl 2012

@glorita ja som sa odtial vratila pred tyzdnom, a nadstandard bol v podstate poloprazdny, boli tam asi 4 baby, je to asi skor o stasti, lebo kludne sa moze stat, ze sa to naplni
klasicky standard nie je vobec prerobeny, je to tam hnusne, ale ani nadstandard nie je nic extra, aspon ja som cakala rozhodne viac, ako uplne zelene vodovodne baterie, ktore zjavne nikto nikdy neumyl, mini sprchovaci kut, ktory tiez nebol pravidelne udrziavany

liz_lemon
12. júl 2012

@miriamka 02/59542583

ivka289
12. júl 2012

@berryd
@liz_lemon Tak to sa tesim =) Lebo mi prisla este ako studentka taka malinka 😀

A ozaj, neviete kedy treba povedat, ze chcem nadstandartku izbu???

liz_lemon
12. júl 2012

@ivka289 je to mlada baba, ale fajn
to sa ta budu stale pytat, hned ako prides rodit, nemusis sa bat 🙂

veronika66
12. júl 2012

@glorita neviem ako to bolo predtým ale je tam tv pekna izba fajn postele a na nenadstandade som bola jednu noc pred sekciou nebolo zle ale wc a sprchy spolocne na chodbe a postele vysoke co by mi po sekcii nesedelo dobre a 4 baby na izbe

ponyxx
12. júl 2012

@liz_lemon mozno si mala smolu na izbu, lebo sprchu pucuju kazdy den.... myslim, ze od nemocnice sa neda ocakavat ani pri nadstandarte 5* hotel....

liz_lemon
12. júl 2012

@ponyxx ano, mala, lebo baba, co bola so mnou, bola aj v inych izbach, a povedala, ze ta nasa je ovela horsia ako ine
inak nam umyvali sprchu asi raz za tyzden

ponyxx
12. júl 2012

@liz_lemon priznam sa, ze ak nad tym tak rozmyslam, tak neviem, ci nam pucovali sprchu kazdy den, ale tetusky upratovacky chodili kazdy den... Dokonca mi raz jedna vliezla do kupelne, ked som bola v sprche! 😖 A pamatas si cislo izby? Ja som bola tusim na 205, alebo 203. Ta bola tak na par krokov od cajoveho stolika 😀

liz_lemon
12. júl 2012

@ponyxx ano, upratovacka chodila kazdy den, ale to umyvanie nic moc, ked si zoberies, ze ide o priestor, kde su novorodenci...
ale ved tam boli izby ocislovane 9xx, nie 2xx, lebo podla 9. poschodia

ponyxx
12. júl 2012

@liz_lemon fuu, tak to som pekne mimo, uz si toho strasne maaalo pamatam 😀 😀 tak namiesto 2ky si daj 9tku 😀

liz_lemon
12. júl 2012

@ponyxx ja som mala izbu na uplnom konci chodby, teda na opacnom ako ty

katie1
12. júl 2012

Ahojte. Na poradni mi moja dr. povedala, ze ked planujem rodit na Kramaroch, tak sa mam objednat u p. Jandovej a absolvovat psychoprofylakticku pripravu na porod. Dala mi aj kontakty na nu. Kedy je najlepsie jej napisat a objednat sa? Nie je to skoro sa uz teraz objednavat, ci to je jedno?

nherry
12. júl 2012

@katie1 Ahoj prednaska sa robi najskor mesiac pred terminom porodu. Inac zajtra ide na dovolenku a vrati sa az 30.7 🙂

liz_lemon
12. júl 2012

@katie1 ale vobec to nemusis absolvovat, ja som tam bola, a nic co by som este nevedela, som sa nedozvedela, aj ked boli tam baby, co sa pytali uplne zakladne veci, co sa daju najst na nete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre