Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ella_joy
12. júl 2012

@vevuska1 dakujem pekne, a kedy tam bol muz? Na ktoru hodinu tam mam dojst? Diky

vevuska1
12. júl 2012

@ella_joy tak my sme jej najprv pisali mail a dohodli sme sa na 10 rano a chcela aby bol presny 🙂

ella_joy
12. júl 2012

Aha super, vdaka moc,tak jej napisem snad stihnem,kedze citam ze je no dovci do Augusta 😅
@vevuska1

klemente
12. júl 2012

baby, po ctg-čku pôjdem ešte v ten istý deň do poradne?

cicka22312
12. júl 2012

@katie1 AHoj to je u teba este skoro tam sa chodi mesiac pred terminom aspon tak ona objednava vsak sama uvidis lebo mna tak objednala tiez som bola v niakom 29tt a sama sa potom pytala kedy mam termin a potom ma objednala a presne mesiac pred terminom .A vela zien co tam bolo tak maly terminy aj skvor ako ja ale ja si myslim ze staci mesiac pred terminom.Ona je velmi super zena a vsetko povie co a ako.Ja som snou bola spokojna.

cicka22312
12. júl 2012

@ivka289 Ahoj ja som mala Rukavicovu a je fakt perfektna zena 🙂 ja ked som lezala uz v nemocke tak sa o mna hrozne starala za mnou prisla a opytala sa ako sa mam a tak 🙂 Neboj je velmi dobra doktorka len ultrazvuk nevie moc robit lebo mne namerala zle babo ale inak vo vsetkom je o.k a da sa snou porozpravat normalne a dohodnut 🙂 Je to dobra doktorka 😉

liz_lemon
12. júl 2012

@cicka22312 to nie je doktorkou, ze by ultrazvuk nevedela robit, to je samotnym pristrojom, su velmi nepresne, mne povedali, ze babo nerastie, ze nema ani 2 kg, a maly mal skoro 2,5 kg ked sa narodil

berryd
12. júl 2012

@zuzkaamato kedze pri prvom porode mi pichli velmi neskoro, stihla zabrat akurat na samotne tlacenie, takze som pri kontrakciach neregistrovala ziaden rozdiel, nechcem strasit, ale boleli rovnako priserne. no a co sa tyka samotneho tlacenia, tak by som povedala, ze s epi je to urcite lepsie. ja teda nie som typ co krici pri bolesti, ale bez epi som si veru pri poslednej kotrakcii pred tlacenim aj zakricala 😒 nastastie mala sa narodila na 2 zatlacenia 🙂

berryd
12. júl 2012

@glorita ja som sa vratila vcera a nadstandard bol uz plny. dostat sa tam je otazka znamosti alebo stastia.

berryd
12. júl 2012

@ponyxx liz_lemon ma pravdu, upratovacky sice chodia, ale vyberaju len smeti a utieraju podlahu. kupelne sa ziadna z nich ani nedotkla.

berryd
12. júl 2012

@cicka22312, liz_lemon nielen ultrazvuk maju zly ale aj monitor na cakatelskej izbe. mne monitor nevykazoval porodnu cinnost a mala sa narodila do 10 minut. bolo to velmi mile, islo ma roztrhnut od kontrakcii kazde 2 minuty a sestricka sa na mna usmievala, ze pani ale vy nemate porodnu cinnost, pozrite sa monitor nic neukazuje 😠

zuzkaamato
13. júl 2012

@berryd no to si si uzila na tych Kramaroch... Asponze ti epi zabrala pri prvom aspon na to tlacenie, ked uz nic ine. Neviem, ale podla mna by mal byt anesteziolog spickovy odbornik, ktory ta sleduje a presne vie, kedy to ma pichnut. Takto na tom len zarabaju, lebo ti to pichnu tak ci tak, aj ked to uz velakrat nema zmysel.
Ale asponze tentokrat to islo na 2 zatlacenia, super 🙂
Inac s tym umyvanim sprchacov si ma prekvapila. Asi si treba otvorit usta na tie upratovacky, aby poumyvali..
Ozaj a robili ti aj nastrih?

liz_lemon
13. júl 2012

@zuzkaamato jaj, otvorit si tam usta na niekoho? neviem, ale ja som bola v takom citovom rozpolozeni, ze mi bolo stale do placu, takze tak 🙂 skor je to tak, ze na teba si tam kazdy bude dovolovat, oni to tam maju ako dennu rutinu, to len pre zenu je to vsetko vynimocne
dokonca je tam vraj nejaka drza sanitarka, co nebola ochotna prezliect postel, ked ju poziadali, a nechcela ani pomoct s vecami babam tesne po sekcii, ze preco by im to mala vlacit

marianka0101
13. júl 2012

@veronika66
@leteku
@liz_lemon Ahojte, ďakujem za rady prečítala som si, len som nejako neodpovedala. Nakoniec som si tam hneď ráno volala a povedali mi, aby som hneď prišla, že nemám čakať na rizikovú poradňu, že ma hneď vyšetria. Našťastie sa podozrenie mojej pani doktorky nepotvrdilo, tak sa veľmi teším 🙂

berryd
13. júl 2012

@zuzkaamato @liz_lemon joj, ale anesteziologa volaju sestricky, nie je pri porode od zaciatku ani cely cas. len ked ho zavolaju, cize tazko povedat, kto vlastne urcuje kedy sa to ma pichnut 😒
co sa tyka upratovaciek, mam pocit, ze nemaju v naplni praci kazdodenne umyvanie sprchy ☹
liz_lemon ma pravdu, ja som po prvom tiez bola v rovnakom rozpolozeni...uplne rozhadzane hormony, takze som nenasla silu hadat sa kvoli niecomu...
a vo zvysku ma tiez liz_lemon pravdu, pre nich je to naozaj rutina. i ked sa mnohe snazia.
ano, robili nastrih, je priblizne taky isty ako pri prvom, co ma celkom prekvapilo, lebo syn bol o kilo tazsi a teda aj vacsi 😨

zuzkaamato
13. júl 2012

@berryd no tak diky baby, aspon sa na to trochu pripravim a nebudem sklamana, ked nam nebudu upratovat a ked sa ku mne budu spravat hnusne. esteze budem mat malu konecne pri sebe, tak to nebudem az tak riesit..
s tym anesteziologom to je hroza. moj gyndos rodi v kochu a vravel, ze tam anesteziolog sleduje pravidelne rodicku, aby vedel odhadnut spravny cas podania epi. ale tak to je koch.. a ani tam nie je urcite vsetko dokonale...

ivka289
13. júl 2012

@cicka22312 tak to je super heh, no v stredu mi bude robit ultrazvuk merania a tak... no som zvedava na kolko sa trafi 😉 dam potom vediet

ponyxx
13. júl 2012

@zuzkaamato ja som mala anesteziologicku a v pohode, dosla vcas, lebo ma sestricka sledovala na monitore a potom tam uz bola ta anesteziologicka myslim, ze dokonca. Ja ani neviem. Ale pytala sa ma, ci citim bolesti (kontrakcie) a dopichovala mi postupne...sitie som skoro vobec necitila, aj ked mi doktorka hovorila, ze toto budem asi citit, ale citila som iba take trhnutia pri tahani nite..... ja som asi obisla velmi dobre 😀 , som zvedava, ci take stastie budem mat aj pri druhom 🙂

hradnapani
13. júl 2012

@zuzkaamato vies, ono je to tak, ze vlastna skusenost je najlepsia. aj s tym upratovanim. ja som mala pocit, ze upratuju stale. Najviac ma dorazilo, ked rano po porode prisli umyvat zaluzie na oknach (o pol siestej, mala som pocit, ze sa mi sniva). Kupelnu a vecko umyvali pravidelne, teda na hygienu sa vobec nemozem stazovat (bola som na nadstandarde a bol plny, takze mali co robit). A tamojsia sanitarka mi velmi psychicky pomohla, podrzala ma, ked som sa citila velmi zle. Takze tak. Je to o ludoch a ich naladach alebo neviemcom v konkretnom case...

zuzkaamato
13. júl 2012

@hradnapani @ponyxx to je fakt, ze je to o vlastnych pocitoch a naladach a o tom, ake ma clovek ocakavania.. no uvidime.. neviem neviem, ci sa to uz dnes nedozviem 😀 je mi dnes nejak divne... aj ked chcela som dnes rodit.. no ale tak nemusim este 😀
z toho sitia mam ja dost haluze. dufam, ze epi zaberie aspon trochu...

ponyxx
13. júl 2012

@zuzkaamato no dolezite je tam dojst v cas, aby ti ju stihli pichnut....anisteziolog je tam jeden na viac oddeleni, takze sa tiez nerozkraja 🙂

zuzkaamato
13. júl 2012

@ponyxx no ved uvidime 🙂 sama som zvedava, ako to bude... 🙂 dufam, ze hlavne rychlo a co najmenej bolestivo 😀

ponyxx
13. júl 2012

@zuzkaamato budem drzat palceky 🙂

ponyxx
13. júl 2012

@ponyxx kedy mas termin?

ponyxx
13. júl 2012

@zuzkaamato sama seba sa pytam, dobra som... 😀 Ze kedy mas urceny termin? 🙂

zuzkaamato
13. júl 2012

@ponyxx v nedelu, ale podla posledneho uzv je mala 2 tyzdne pozadu, tak este si dava nacas...

svet1
13. júl 2012

Ahojte, maminky! Nemáte náhodou tel.č. na dr. Jandovú?

svet1
13. júl 2012

Na nete je zlé číslo... 😒

svet1
13. júl 2012

Aha, tak práve som si spätne prečítala, že už je na dovolenke... tak to mi veľmi teda nepomôže 🙂

V takom prípade mám inú otázku do pléna 🙂 Nepodarilo sa mi dovolať do poradne, tak neviem, ako to teraz funguje.
Pred necelými dvoma rokmi sa chodilo posledný mesiac na poradne a CTG už do pôrodnice. Ako je to teraz? Lebo v trnavskej pôrodnici mi pred dvoma týždňami tvrdili, že mám ešte čas, že sa mám objednať neskôr a dnes mi sestrička vraví, že ak nemám žiadny problém, až do pôrodu sa chodí k svojej dr, a do pôrodnice už len rodiť... Akože už mám toho naťahovania z ich strany dosť a tak chcem ísť zasa na Kramáre rodiť. Nevysmejú ma, keď budem chcieť ísť na poradňu a nič mi nie je, že nie??? 🙂 Ďakujem!

ponyxx
13. júl 2012

@svet1 do poradne sa chodi a aj na ctg, ak prelistujes par stran, tak tu najdes aj cislo a aj to ako to funguje 🙂 . Ja osobnu skusenost nemam, kedze mam lekara priamo na Kramaroch. Ak mas cas, tak si daj tych 10 stran do zadu, ono je tu o tom diskus kazdu chvilu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre