Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
13. júl 2012

@svet1 dr. Jandova je este v robote, dnes som bola na Kramaroch, a stretla som ju
napis jej mail, telefon nedviha katarina.jandova@kr.unb.sk

vevuska1
13. júl 2012

@ponyxx tak to si mala ozaj stastie 🙂 ja som citila kazdy jeden steh co mi robili a epi som mala, ale mam pocit, ze nezabrala, ale anesteziologicku som mala super, cely cas tam bola pri mne a dokonca aj chodila volat sestricky aby ma kontrolovali lebo ani jedna tam pri mne nebola 😒 a ked dosla jedna, tak ze co sa deje so mnou, hovorim, z ja uz rodiiim a ona, ze este urco nie a ked ma pozreli tak uz som bola na 9 cm otvorena, tak hned volali dr a do 15 min som porodila. teraz epi zvazujem, ale asi si ju nedam, ved hadam zvladnem aj bez nej 🙂

svet1
13. júl 2012

@ponyx @liz_lemon Ďakujem za odpovede. Akurát čítam... ale prča je, že na stránke majú total iné čísla, ako ste tu baby dávali... Od desiatej som sa snažila dovolať na číslo, kde písali, že sa má objednávať 02/59 54 27 94 a číslo na dr. Jandovú je neexistujúce... paráda, že? Tak v pondelok si zavolám na to, čo ste sem dávali. 02/59 54 25 83 🙂

vevuska1
13. júl 2012

@svet1 jandovej sa nepokusaj ani volat lebo ona aj tak telefon nedvihne, napis jej radsej mail 🙂 na ten ti odpovie ak moze hned

svet1
13. júl 2012

@vevuska1 Vlastne som od nej len chcela potvrdiť alebo vyvrátiť tú teóriu z TT nemocnice o poradniach v poslednom mesiaci. Neviem, či má TT vlastné pravidlá, či čo...

svet1
13. júl 2012

@vevuska1 Teda, aby som nevyznela ako šiši, že prečo práve od nej... lebo na poradni mi nikto nedvíhal, tak ma napadla ona 🙂

liz_lemon
13. júl 2012

@svet1 tak to ju vobec nemusis kontaktovat, posledne 4 tyzdne pred porodom sa chodi do poradne na Kramare, ale povinne to nie je, na Kramaroch mozes rodit aj ked si tam do poradne nechodila, cize je to na tebe
ale zrejme je lepsie tam chodit, aspon spoznas lekarov a tak
zavolaj si na CTG 02/59542583, tam sa objednas

svet1
13. júl 2012

@liz_lemon Ďakujem, v pondelok si volám 🙂

vevuska1
13. júl 2012

@svet1 a ty chces ist rodit na kramare? ak hej tak by som tam asi potom na tie poradne sla, spoznas doktorov a aj oni budu co to o tebe vediet, ale inak nemusis.

svet1
13. júl 2012

@vevuska1 Áno, chcem. Najprv som chcela ísť do TT, ale tam si zo mňa robia zjavne dobrý deň ( a už zo začiatku som nemala dobrý pocit z nich), tak som sa rozhodla, že idem zasa na Kramáre.

nherry
13. júl 2012

@svet1 Ahoj, co som pocula tak vraj v TT sa do nemocnice nechodi. Sestra tam rodila cca 2,5 roka dozadu a ze vraj to uz zrusili. Sa cudovala ze ja uz dem na Kramare ked som len 35tt. Tak asi vsade je to inde. Radsej si ale asi treba zavolat ked chces rodit v BA.

hradnapani
13. júl 2012

@svet1 na tvojom mieste by som sa na tie kramare ani neunuvala. pri druhom dietati, ak nejake bude, budem tiez chodit k svojej lekarke az do konca. Pride mi to uplne zbytocne a zatazujuce. Fakt, ak tvoj lekar nevidi problem, tak je to ok. V porodnici ich vobec nezaujima, ci si tam chodila do poradne.
Ale ak tam chces chodit, smiat sa vobec nebudu, chodia tam tehotne ci problemy maju alebo nemaju...

klemente
13. júl 2012

baby, treba si do pôrodnice vziať aj zavinovačku, alebo tam dávajú?

svet1
13. júl 2012

@nherry @hradnapani Akože... nešla by som ani... ale moja doktorka ma posiela už do pôrodnice na poradne, že treba placentu sledovať, či je ešte ok, CTG a tak. Že oná na to nemá prístroje... Tá by mohla pozrieť len ručne-stručne a max. UTZ nakuknúť, či je malý ok.
A v TT ma nechcú, tak mám jedno, či chodím do BA na Kramáre, či do Petržalky k svojej 😀 Jedno aj druhé je pre mňa trochu komplikované teraz s malou. Preto som nad TT uvažovala, lebo je najbližšie. Ale nepočúvam a ani osobne nezažívam nič dobré ☹

klemente
13. júl 2012

Ozaj, mňa objednali na poradňu v 9. mesiaci po 3 týždňoch. To čo má byť?? Veď v poslednom mesiaci sa chodí každý týždeň, nie? Lebo že toho majú veľa a mám prísť, ak budem mať problémy:( Akurát na ctg som objednaná každý týždeň. A o ultrazvuku už nehovorím. Ten vraj nemusí byť až do pôrodu. Naposledy som na ňom bola ešte u svojho gynekológa minulý utorok. ..

vevuska1
13. júl 2012

@klemente netrba si brat, davaju tam take tie latkove perinky, pre babo si vezmi, iba plienky, vlhcne utierky, ciapocku a rukavicky, kosielky davaju pre baba tiez

klemente
13. júl 2012

@vevuska1 čiže presne to, čo je v zozname od Jandovej, tak?🙂

klemente
13. júl 2012

@vevuska1 a stačia jedny rukavičky?

vevuska1
13. júl 2012

@klemente neviem co tam je, ale ja som pre babo nebrala nic na oblecko ani perinku, muz doniesol vecicky ked sme sli uz domov a este som mala jednu deku zo sebou, ale to som tam rodila v marci a to bola este zima vonku

vevuska1
13. júl 2012

@klemente pre istotu si zober dvoje, ak by babo moc slintalo a strkalo si rucicky do ust tak vymenis nech nema mokre 🙂 ciapocka staci jedna a ked tak este ponozticky nejake

amouramour
13. júl 2012

@klemente a v kolkom si presne tyzdni?inak ultrazvuk sa zas prilis casto ani nema robit, nie je to ani najzdravsie

klemente
13. júl 2012

Čo si myslíte o tom, že som objednaná na poradňu až tak neskoro? Veď ako skontrolujú stav kŕčka alebo kedy môžem očakávať pôrod? Normálne začínam stresovať.

klemente
13. júl 2012

@amouramour ten ultrazvuk aj chápem, ale poradňa po 3 týždňoch? To znamená, že za celý deviaty mesiac len jedna, aj to týždeň pred termínom..Dnes som presne 36+6tt.

vevuska1
13. júl 2012

@klemente inak aj som tak mala pri dcerke a ctg som ani nestihla a v 38 tt uz som aj rodila a poradnu iba jednu za sebou a tusim 3 dni na tom som rodila, so, zvedava ako to bude teraz

amouramour
13. júl 2012

@klemente no to je uz ine, inak nechapem preco ta nezoberu, ved jedna poradna trva tak 3 minutky

klemente
13. júl 2012

@vevuska1 ja sa už tiež cítim všelijako. Tlaky a pichanie dole, poslíčkovia, otvorená som na špic prsta už asi mesiac. V 38 tt myslíš že si bola 37 a nejaké dni? Stále neviem ako presne sa to ráta.

klemente
13. júl 2012

@amouramour ani ma nezadelili k žiadnemu konkrétnemu doktorovi. Keď to tu čítam, každá tu hádže mená, no mne povedal akýsi doktor, na moju otázku, že: k tomu, ktorý tu práve bude. No a celý čas sa sťažoval na to, ako je toho veľa a bla bla a žena Slovensku je to tak, no ja za to samozrejme nemôžem, len mám prísť, ked budem mať problém..
Tá hlienová zátka nemusí byť sfarbená len do ružova alebo krvava, však? Pozorujem taký hustý hlien, krémovožltej farby, ale úplne že dosť.

vevuska1
13. júl 2012

@klemente no ja som 2 dni lezala na tej vzdycharni s kontrakciami ale porod nepostupoval dalej, potom mi dali vyvolavacku a porod sa pohol. v 38 tt sa mala narodila

amouramour
13. júl 2012

@klemente inak aj mne sa na poradni striedali lekarky🙂take som ja nezazila, mne sa ani na vyvolavacky nerozbehol porod🙂drzim palce

klemente
13. júl 2012

@vevuska1 kedy si šla do nemocnice? Mala si normálne pravidelné kontrakcie v krátkych intervaloch a aj tak nič??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre