Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
30. júl 2012

@miriamka toto poslala dr. Jandova:
Čo si priniesť do pôrodnice?
Budúca mamička,
onedlho sa vo Vašom živote odohrá významná udalosť. Do rodiny pribudne ďalší člen – Vaše dieťatko. Je samozrejmosťou, že všetky ženy rodia v pôrodnici. Iste na to pamätáte, a preto si zavčasu pripravte do osobitnej tašky veci, ktoré budete v pôrodnici potrebovať pre seba i pre Vaše dieťatko. Dobre tiež strážte Vašu tehotenskú knižku, kde sú dôležité záznamy, ktoré umožnia lekárom čo najlepšie viesť pôrod, ako aj rýchlo a správne zhodnotiť stav novorodeniatka.
Do pôrodnice si prineste:
občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky (tzv. čestné prehlásenie o priznaní otcovstva)
tehotenskú knižku a preukaz zdravotného poistenca
Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta
toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy
balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár
uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)
župan
prezuvky + šľapky do sprchy
voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr. rádio, MP3 prehrávač al. CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka
Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

lucica
1. aug 2012

Ahojte, dnes som sa išla objednať na Kramáre na poradňu ku konkretnemu porodnikovi a vraj sa netreba objednať, stací ak prídem v čase kedy má on poradne s tehotenskou knižkou a močom a počkám si. Len predtým musím mať absolvovaný monitor. No na ten sa mi snáď podarí objednať.
Ultrazvuk sa robí na poradni, alebo na ten sa tiež nejak objednáva?
Viete prípadne poradiť, či ešte niečo treba robiť... k Jandovej ohľadom otecka pri porode idem v utorok o 10:00 na prvé stretnutie, to ďalšie bude vraj už aj s oteckom. Ona mi asi povie kde ohľadom epidurálky a to je asi všetko. Ak náhodou na niečo zabúdam, dajte vedieť.

liz_lemon
1. aug 2012

@lucica ano, k porodnikovi proste len prides bez objednania, tak si len zavolaj na monitor, najlepsie v den, ked ma poradnu tvoj porodnik, aby si tam nemusela chodit 2x
ultrazvuk sa robi na 8. posch, ale to ti povie porodnik, ci treba ist
inak uz nic netreba

janak159
1. aug 2012

Ahojte, ja sa tiez uz pomaly chystam do poradne na Kramare. Chcela by som sa objednat ku konkretnemu lekarovi, myslim, ze niekto tu pisal, ze sa to da. Len neviem vlastne kto kedy ordinuje. Hladala som to aj na oficialnej stranke fakultnej nemocnice, ale nie som z toho moc mudra. Je ten rozpis aspon zaveseny niekde pri tych ambulanciach, kam chodia tehotne do poradne posledny mesiac?

Este sa chcem spytat tych z vas, ktore si zazmluvnuju porodnika, ci sa treba s lekarom dohodnut na poradni a ak ano, ako vasi lekari reagovali, suhlasili v pohode?

flower24
1. aug 2012

Ahojte, chcem Vas poprosit o radu a odporucanie na dobreho porodnika. Hladam niekoho, kto je skuseny a rozhodny, najme pri komplikovanych tehu ako mam aj ja 😒 Ak ste mali niektora takeho, budem vdacna, ked mi poradite. Zatial uvazujem o Mudr. Janym a Mudr. Turkotom - mate s nimi niektora skusenost ako porodnikom?

marianka0101
1. aug 2012

@flower24 mudr. Jany ma rodil. Cely den si ma nikto nevsimal, az on bol nas zachranca, rozhodol sa pre sekciu pre nepostupujuci porod, teda po dohode so mnou. No a mudr. Turkota, k tomu chodim na ultrazvuk, lebo ma zmluvu s mojou doktorkou, robi jej pacientkam tie dolezite ultrazvuky. Taky pohodak, svojsky nemala som s nim problem

liz_lemon
1. aug 2012

@flower24 ja som chodila k Turkotovi cele tehotenstvo, ale za porodnika som ho nakoniec nechcela, lebo mi prisiel naladovy, vobec si ma nepamatal...ale ako odbornik je dobry, taky ze nic nezanedba

miriamka
1. aug 2012

Kocky, kedy su poradne ked nikoho nezazmluvnujem? Lebo chcem sa na monitor zajtra objednat tak nech viem den...

flower24
1. aug 2012

@marianka0101 A mala si Janyho zazmluvneneho alebo mal prave len sluzbu? Podobnu situaciu ako si mala Ty, poznam ked som tam lezala, ked kocke vedla zachranil akutnou sekciou dietatko po tom, co tam tyzden krvacala a vsetci, ze je to zatial ok, pritom sa jej odlucovala placenta...Mna operoval a dost sa potom o mna zaujimal, kontroloval, vzal na UZV...

@liz_lemon Mudr. Turkotu poznam len z vizit, no odporucili mi ho a citala som o nom chvaly, co sa odbornosti tyka, mensie negativum naladovost, ako spominas Ty. Mala si ho ako svojho gynekologa pocas tehotenstva, ci si k nemu chodila len na UZV, ze si Ta nepamatal?

liz_lemon
1. aug 2012

@flower24 on pracuje u mojej dr. takze robil mi aj ultrazvuky a aj ine vysetrenia, detto do poradne na kramare som chodila k nemu, dokonca sme sa bavili o zazmluvneni, ale potom som bola hospitalizovana na jeho ziadost, a tam si ma vobec nepamatal, raz na mna dokonca zvysoval hlas...takze tak

marianka0101
1. aug 2012

@flower24 no Janyho som nemala zazmluvneneho, ale bola som vdacna ze prisiel do prace, lebo sme sa od rana od 4:00 trapili a ako prisiel vecer o siestej do prace, tak sa to hned rozhybalo... Jemu jedinemu sa to nezdalo normalne, ze som na 5cm otvorena pol dna a ni nepomaha. Maly mal nakoniec 4320g a to mal mat akoze povodne o 1kg menej. Ale teda dobre odhadol situaciu 🙂 inak neviem ci je to pravda, ale vraj robil u zachranky a teda je trenovany na rizikove situacie

flower24
1. aug 2012

Pekny "chlapisko" Vas malinky 😉 Super. Tak sa mi zatial len potvrdzuje, ze Jany je v tych akutnych pripadoch dobry...ak mate niektora inu skusenost, sup ho sem 🙂

vevuska1
2. aug 2012

ahojte babule, chcem sa spytat kedy je nejlepsi cas si zavolat na kramare ked sa chcem objednat do poradni? ci da sa hocikedy? a este, viem, ze tu uz to cisielko koluje, ale nechce sa mi to hladat neviem kolko stranok dozadu, nemate cisielko, kd sa da objednat? a na ten monitor sa objednava zvlast, ci tam kde sa objednavam do poradne? dakujem pekne za infosky

miriamka
2. aug 2012

@vevuska1...ja si idem volat uz dnes...

nastasyk
2. aug 2012

@vevuska1 Ja som tam volala dnes a tak mam aktualne info. Na poradnu Ta neobjednaju, len na monitor a tam mi vraj vsetko vysvetlia aj ma objednaju na poradnu. Takže cislo na monitor je 02/5954 2583. Ja som volala dnes rano a termin mi dali buduci stvrtok.

miriamka
2. aug 2012

@nastasyk...tak to sa vidime, aj ja idem vo stvrtok na monitor. Myslis ze v ten den vybavime aj poradnu?

vevuska1
2. aug 2012

@nastasyk no ja som tam tiez teraz volala a som sa chcela objednat na poradnu, tak mi dala cislo na zidzika ci ako sa vola, tam mi nik nedvyha, takze nemam sa objednavat na poradnu ale na monitor? a odtial ma poslu potom na tu 217? ja som z toho uz jelen 😀

vevuska1
2. aug 2012

@miriamka a iba mam zavolat a povedat, ze sa chcem objednat na ctg? tod vse? na poradnu ma otom oni poslu?

miriamka
2. aug 2012

@vevuska1...hej, tam som sa len na monitor objednala, co viem s tym vysledkom potom ides nejaku lekarovi...a uvidim teda ci aj poradnu zmaknem v ten den.

nastasyk
2. aug 2012

@miriamka
@vevuska1 Tak to sa urcite stretneme🙂 ja som volala na poradnu a oni ma hned zrusili, ze sa mam objednať na monitor, ze tam mi povedia aj vsetko o poradni a zaradia ma do systemu. Takže dufam, ze tie poradne vybavime vo stvrtok, ved ja uz budem zacinat 38. TT...to skor porodim ako sa na tu poradnu dostanem🙂

vevuska1
2. aug 2012

@miriamka no tak si tam zavolam znovu, budem za debila 😀 bo som tam pre chvilou volala, ze sa chcem na poradnu objednat, bo moja dr mi dala toto cislo, ze sa mam objednat na poradnie a ctg mi nic nevravela, ale dakujem za info 😉

miriamka
2. aug 2012

@nastasyk...takze myslis, ze stvrtok aj poradnu vybavime? Beries si tam aj moc? Ja dufam, ze vo stvrtok vybavim vsetko...ked uz cestujem do BA.

vevuska1
2. aug 2012

@nastasyk jeeej, super dik, idem aj volat hned 🙂 a pozeram, ze mame rovnaky termin porodu 😉

vevuska1
2. aug 2012

@miriamka
@nastasyk tak uz som aj objednana tiez na stvrtok o 9:20 🙂 o poradni mi nespomenula nic, ja dufam, ze ju v ten den vybavim lebo neviem kde dam krpku potom

nastasyk
2. aug 2012

@miriamka zoberiem aj moc preistotu, rada by som to mala z krku. Tajne dufam, ze tehotne zeny nebudu hore dole prehanat. Ja mam prist na ten monitor na 7.00 a o 10.00 mam aj s manzelom predporodnu pripravu s pani Jandovou, este chcem ist aj na poucenie k epi, tak tam asi stravim cely den🙂

miriamka
2. aug 2012

@nastasyk...my tak isto vo stvrtok, k Jandovej ideme nastastie len pre peciatku...ale aj epi chcem vybavit ked sa da.Na to poucenie na epi sa objednavas niekam?

nastasyk
2. aug 2012

@vevuska1 tak to sa tam mozno streneme na konci augusta. Aj ked podla dnesnej poradne pojdem mozno aj skor, dr. povedala, ze pokoj a musim este aspon dva tyzdne vydrzat... a to sa dnes stahujeme takze ma tu balia kamaratky a ja z postele komandujem🙂

nastasyk
2. aug 2012

@miriamka na poucenie sa neobjednava, to som sa uz pani Jandovej pytala, staci ak tam prides (cislo dveri 152 myslim) od pol deviatej do pol druhej by tam mali byt a mozno si len chvilu pockas.

vevuska1
2. aug 2012

@nastasyk no uvidime, ja som malu mala v 38 tt 🙂 v 37 tt som mala prvu poradnu a o 3 dni som uz aj isla 😀 ale teraz mam pocit, ze sa to povlece alebo to pride tiez tak nahle a mala nas prekvapi 🙂 chces ist aj na nadstandard? ja som k jandovej uz iba muza poslala aby mohol byt pri porode a epi tentokrat nechcem
inak na epi sa neobjednava, staci ak sa pride v ordinacnych hodinach, daju vyplnit taky dotaznik, zavolaju dnu, povedia co a ako bude a ides domov, no a samzrejme este zaplatit 😝

nastasyk
2. aug 2012

@vevuska1 Aj mne vsetci hovoria, ze budem prenasat, ale ja si myslim, ze to bude skor🙂 Ja chcem ist na nadstandart, vsetky kamosky mi to odporucaju, otazne je, ci sa tam dostanem🙂 ja si chcem epi zajednat, ale ak sa bude dat, radsej by som isla bet...uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre