Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk no ja sa uz dva tyzdne citim uplne strasne, uz minuly tyzden som si myslela, ze ideme, ale zas iba plany poplach. vsetko ma uz boli, panva, krize, lonova kost, proste cely spodok a stale nic, na poradni mi dr povedala, ze som stale zavreta a zatial sa nic nedeje, tak som teda zvedava kedy to pride, uz by aj mohlo 😝

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 Ja presne tak isto...lonove kosti mi praskaju na cely byt, spodok ma boli tak, ze ked chvilu chodim musim lezat a dr. vcera tiez, ze krcok este drzi sa cudoval... no asi sa tym malym este nechce, ale uz by pomaly aj mohli...Aj ked na druhej strane mam z toho ako prvorodicka aj dost velky strach...

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk no veru, asi sa im nehce 🙂 ale ved este maju cas, no nie? malu som mala v 38 tt, tak som myslela, ze aj teraz to pojde tak skor, ale tejto sa nechce 😀 a ja ako druhorodicka mam este vacsi 😀

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 no ved Ty zas vies do coho ides, ja este nie🙂 aj ked co to som nastudovala🙂 tak si budeme navzajom drzat palce, nech je to cim skor🙂

vevuska1
16. aug 2012

@nastasyk veru, nech uz to mame za sebou a hlavne nech to ide lahko a rychlo 🙂 mozno sa tam este aj stretneme 😀

nastasyk
16. aug 2012

@vevuska1 🙂 to by bolo fajn mat tam aspon internetovu znamu tvar🙂

ponyxx
17. aug 2012

@zojaaa moja a co by si robila, keby si mala rodit normalne? Tiez vidis a pocujes vsetko 😀 . Neboj zvladnes to..ak si das celkovu, tak prides o prve minutky zivota svojich deti. Ja som cakala dlho kym mala zaplace, lebo ju museli ozivovat a nebolo mi to jedno, ale ten pocit ked konecne zaplakala bol nadherny 😉 . Drzim prsty nech ti to dobre dopadne, nech uz sa rozhodnes akokolvek.

zojaaa
17. aug 2012

@ponyxx
Ahoj moja 😎
No kebyze cakam jedno babatko, tak takto neuvazujem, ale dvojicky sa rodia skor, maju nizsie porodne hmotnosti a aj ine rizika a komplikacie, ktore sa mozu vyskytnut, takze ratam s tym, ze pri porode sa mozno vyskytnu aj komplikacie......pri jednom by som asi nieco taketo neriesila, ale ja budem rada, ked budu mat aspon po 2,5kg......,a ktovie v ktorom tt sa narodia.....

ponyxx
17. aug 2012

@zojaaa urcite mas este dost casu na nastudovanie skusenosti inych maminiek v inych forach...Ci si sa uz k niecomu dopracovala? Aj tu je takmer kazdy nazor iny, kazda ti tu opise vlastnu skusenost a ta zavsi od roznych okolnosti. Takze, ci ti budu radit to, alebo ono, aj tak je konecne rozhodnutie na tebe...Urcite treba zvazit aj mozne vedlajsie ucinky jednotlivej anestezy...

zojaaa
17. aug 2012

@ponyxx
Uz som si nejake veci nastudovala, ale osobna skusenost inych mamiciek je tiez dobra 😎
A samozrejme si dam poradit aj od anesteziologicky.....mam za sebou uz sest anestez, takze v podstate pri celkovej viem do coho by som isla, ale spinal nepoznam.....

marianka0101
17. aug 2012

@zojaaa fu, no 6 anestez je ozaj dost, to ti najlepsie povie anesteziolog, co je pre teba lepsie zo zdravotneho hladiska... Tu by som to ja nechala na lekarov urcite.

miriamka
19. aug 2012

Nerodila niektora s pozitivnym testom na streptokoka na Kramaroch? Ako postupovali?

miskaska
19. aug 2012

@miriamka Ja, ale rodila som tyzden po termine s vyvolavackou. Takze mi dali cipok na vyvolanie porodu a rovno aj infuziu ATB. Tie rychlo stiekli. Ale treba im to pre istotu pripomenut, aj ked je to napisane v tehu knizke.

lin123
20. aug 2012

ahojte. Viete mi prosim poradit? Pisala som Dr. jandovej,ale uz je to viac ako tyzden, co neodpisala. Neviete, ci je na dovolenke? Potrebujem vediet, kedy je mozne ist na prednasku o star. o babatko, dojceni a pod. Pocas leta sa mohol menit bezny den a cas...

marianka0101
21. aug 2012

@lin123 Ja som jej písala iba včera a zatiaľ sa neozvala

miriamka
21. aug 2012

@lin123...pani Dr.Jandova ma dovolenku az do 27.augusta

marianka0101
21. aug 2012

@miriamka aha, ďakujeme, ja som myslela, že už má po... tak to má teraz asi už druhú

moninka1
21. aug 2012

ahojte zienky, neviete nahodou, ci sa na kramaroch nachadza nejaka nadstandardna izba, kde je mozne sa ubytovat aj s manzelom, pripadne so starsim dietatkom? ak nahodou ano, aka je cena? dakujem za odpoved

veronika66
21. aug 2012

@moninka1 ahoj je taka možnost ale ak bude nával rodičiek čo vraj momentalne je tak ho kludne poslu preč a cena j tuším 35€ nooc

marianka0101
21. aug 2012

@moninka1 to dieťatko ti asi nedovolia, dospelú osobu áno, ale iba keď nieje plno, čo práve v septembri býva, jeden z najvyťaženejších mesiacov, VIANOČNÉ DETIČKY 🙂 tak ich volajú

ponyxx
21. aug 2012

@moninka1 som velmi zvedava, ci ti to dovolia..osobne by som nechala manzela a dieta doma. Aj pre mna budu 4 dni bez malej tazke, ale myslim si, ze nemocnica nie je to prave orechove pre "zdravych" ludi.... je to samozrejme iba moj nazor ;)

moninka1
21. aug 2012

@ponyxx
@marianka0101
@veronika66
dakujem vam vsetkym za odpovede. najradsej by som volila ambulantny porod a nezostavala v porodnici ani ja s malickou, ale zistujem aj moznu alternativu, kedze povazujem prichod dietatka za vec, ktora sa tyka celej rodiny a chcem rozbehnut spravnym sposobom tandemove dojcenie...
vsetkym drzim palce pri porode

lucica
22. aug 2012

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či si niektorá z vás zazmluvňovala doktora. Kedy ste sa s nim bavili ake mate predstavy o porode? Na poradni? Zmluvu mame uz podpisanu, len kedy dohodnut veci k porodu, pripadne prejst porodny plan.Ďakujem

vevuska1
23. aug 2012

@moninka1 je mozne sa ubytovat aj s oteckom 🙂 ja lezim akurat na kramaroch a vedla na izbe je maminka aj s oteckom 🙂 otecko na izbe plati tusim 30 eur na noc ak maju volne izby dvojky, tak ta kludne ubytuju aj s oteckom 🙂

lin123
23. aug 2012

ahojte. V čom ste rodili alebo budet rodit? Stare tricko alebo pyžamo dojčenske?

vevuska1
23. aug 2012

@lin123 ja som rodila v nocnej kosely ktora sa da cela rozopnut, vobec sa mi nezaspinila az potom na izbe, tak manzel vzal domov oprat, dala som druhu a dnes mi donesie novu opranu a vymenim za staru zase 🙂

lin123
23. aug 2012

@vevuska1 Takže by som mohla využiť jedno dojčenske pyžamko? Je to nočná košela, ktorá sa dá rozopnúť na prsiach pri každom prsníku zvlášť. Takže po narodení babatka by som si to rozopla a dala malé na hruď..je to dobrá predstava? 🙂

katie1
23. aug 2012

@lin123 ano, ja mam take kojenecke dve a beriem obe do nemocnice - jednu k porodu a druhu nahradnu 🙂

lin123
23. aug 2012

@katie1 dakujem 🙂

nastasyk
23. aug 2012

@vevuska1 A PO PORODE KED TAM DVE HODINY LEZIS, tak ta niecim zakryju? lebo ja mam kosel na porod taku bez gombikov, takze ju budem musiet vyhrnut, len tam nechcem lezat dve hodiny naha🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre