Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

janak159
1. sep 2012

@andyb25 ja som sa dovolala hned na druhy krat, volala som rano okolo 08.00... asi som mala stastie

lucica
2. sep 2012

@janak159 Inak info pre viacere mamicky, pozor, v informovanom suhlase nakonci je aj formulka, ze ti nevadi pritomnosť študentov pri porode, tak ak si to neželate, tak pozor!!!!!!!!!!!!!

iviatko
2. sep 2012

@lucica Dobre vediet,diky.

moni244
2. sep 2012

ahojte, rozmýšlam o pôrodnici, aj keď mám termín až v januári. Kramáre mám najbližšie. Chcela by som sa spýtať pár otázok, keďže je to dosť obšírna téma a má veľa strán. Hlavne ma zaujíma, aký je tam personál, izby a sociálne zariadenie. Ďalej by ma zaujímalo, či tesne po pôrode prikladajú bábätko k matke, alebo ho len ukážu a hneď berú preč. A bábätka sú celý čas na izbe s matkou? a ako to tam je s návštevami? Dá sa bábätko zobrať von? To hlavne kvôli priateľovi, lebo nechce byť pri pôrode. Aby si ju mohol podržať skôr ako nás pustia z nemocnice. Vopred ďakujem

dandelions
3. sep 2012

Rodila som v pondelok 27.8. na Kramaroch a bola som na nadstandart izbe, ak by niekto chcel nejake info kluuudne piste maminky 🙂 rada odpoviem 🙂

ponyxx
3. sep 2012

@moni244 ja ti dam vlastne poznatky, teda tie ktore mozem. Ja som babatko prilozene nemal, ale museli ho doavat do inkubatora, takze to je ine. Bola som na nadstandarte a v ramci moznosti su izby ciste s vlastnym soc. zariadenim a TV. Stravu nosia na izbu. Personal s ktorym som sa stretla bol ustretovi. Najma sestricky na novorodeneckom. Ale vsade sa nasla vynimka, ktorej zjedli ranajky 🙂. Ja som typ cloveka, ktory to chape a nerozmazava jednotlive nalady ostatnych, lebo ani ja nie som dokonala a aj ja som vedela byt na kolegov, ci okolie neprijemna 😉 . Kazdeho treba brat s rezervou. Moj muz si o pol piatej rano po porode vybavil aby ho pustili za malou na novorodenecke a bol tam so mnou este 2x,kym mi malu nedali na izbu. Inak sa babatko da zobrat aj k navsteve na chodbu. V zime treba ratat s prievanom. Ciapocka a decka na perinke povinna vybava. Navstevu treba upozornit, aby nechodili nachladeni, lebo predsa je tam kopec mamiciek a deticiek, ktore nemaju vybudovanu imunitu. Rodila som bez zazmluvneneho lekara a bola som spokojna...Hlavne si treba uvedomit, ze ides do porodnice na slovensku a nie do 5* hotela na Belearoch 😉

ponyxx
3. sep 2012

@dandelions blahozelam k malinkemu a obom vela zdravicka 🙂 Ja len jednu mam, rodila si so zazmluvnenym lekarom alebo nie? Ak ano,tak koho si mala a ci si bola spokojna 🙂 Dakujem

lucica
3. sep 2012

@dandelions Ahoj, ja mam len otazocku, ci si isla hned na nadstandard, alebo az neskor. Ako je to teraz s kapacitami. Ja mam v nedelu termin a uvidime kedy ma to chyti.
Stale mam kontrakcie, ale take nepravidelne. Niekedy aj 2-3 za hodinu potom aj 2-3-4 hodiny klud a potom zasa. To su asi iba poslickovia, vsak? Nie su nejak bolestive, je to len taky slabý kŕč. Ale brucho mi tvrdne niekolkokrat za hodinu, ale je to bez bolesti. V akom stave si išla do porodnice?

dandelions
3. sep 2012

@ponyxx veeelmi pekne dakujem 🙂 nemala som zazmluvneneho lekara, rodil ma doktor pruzinec, neskutocnyyy clovek, k nemu som chodila aj do poradne, staale vtipkoval aj pocas sitia 🙂 cely porod mi opakoval ze som fantasticka co mi dodavalo este viacej sil 🙂 a staale ma usmernoval, bola som nastrihnuta aj trosku natrhnuta ale som 7.dni po porode a normalne funugjem, rana sa velmi rychlo hoji a co som sa stretla s maminkami v porodnici co ich tiez on kedysi rodil povedali ze on ma zazracne ruky co sa sitia tyka, velmi rychle zahojenie a minimalna jazva, kazdy den chodil na izbu ma osobne skontrolovat aj ked denno denne chodili vizity 🙂 takze nadmieru spokojna 🙂

dandelions
3. sep 2012

@lucica prisla som s jemnymi kontrakciami, isli sme cez urgentny prijem tam som sa prezliekla, isla som potom na cakacku kde mi spravili monitor, spravili odbery krvi, a prisiel lekar a uz som bola na 3 cm otvorena, doktor mi potom pustil vodu a uz to islo velmi rychlo, ja som prisla doobeda a to bol nadstandard uplne plny, ale do vecera ked som porodila 17:21 uz bol volny tak ma previezli rovno tam, ono bolo v ten den asi 10 porodov co som cakala a potom aj vecer bolo dost porodov, kazdy den okolo 14.00 prepustaju maminky, cize ten nadstandard sa stale uvolnuje, urcite sa ti ujde miestecko 🙂 podla mna uz ti to pride coskoro ak to mavas v takychto intervaloch, ked uz to bude kazdy 10 minut take stahovanie v podbrusku alebo pocit na menzes ktory vyraza do krizov treba utekaaaaaaaaaaaaat 🙂

ponyxx
3. sep 2012

@dandelions tak to si mala super stastie...

lucica
3. sep 2012

@dandelions dakujem za rady. Cize za take prave kontrakcie mam brat az take ktore aj trosku bolia v podbrusku alebo krizoch, nie iba to ked mi stvrdne brusko bez akejkolvek bolesti?

veronika66
3. sep 2012

@dandelions aj ja som mala dr.Pružinca síce pri sekcii ale tiež spokojná na maximu vždy došiel kuknút aj mna aj malého 🙂 🙂 a ked bola vizita sa iný doktori smialy že aha tu šil doktor krajčír 😀 😀

katie1
3. sep 2012

@janak159 Takze ked mi da sestricka termin poradne vo dverach 217, tak mam ist opat do dveri 221 sa objednat na monitor na ten isty termin? To uz potom nemusim cakat v rade? Alebo je lepsie si tam zavolat nech mi daju termin na ten konkretny den?
Dakujem moc za info 😉
@dandelions gratulujem! Ja sa len chcem spytat, ci si mala muza pri porode a ci ho poslali este domov ked si bola otvorena na tie 3 cm alebo ho tam uz nechali cakat. Dakujem 🙂

janak159
3. sep 2012

@katie1 ano presne tak, potom co ti daju na 217 termin, tak sa chod na 221 objednat na monitor, nemusis tam cakat, len zaklop a vojdi do vnutra a povedz, ze sa chces objednat.

janak159
3. sep 2012

@lucica a ty si odmietla podpisat ten informovany suhlas? ak ano, tak co ti povedali? len ma zaujima reakcia. Inak som si citala chartu prav pacienta a pacient ma pravo kedykolvek informovany suhlas odvolat alebo odvolat cast z neho.

lin123
3. sep 2012

@dandelions gratulujem k babatku. 🙂
chcela by som sa opytat ako to vyzera na porodnych salach resp. na porodnom boxe. Ci je tam mamicka sama s personalom prip. s oteckom alebo je tam viac stolov pre rodicky v ramci jednej miestnosti.

zuzuj
3. sep 2012

Ahojte baby, ja viem, že už teraz pojdem na plánovyný cisarák. Neviete mi niektorá povedať, ked idete takto plánovane, dá sa dopredu objednať nadštandart?.

amouramour
3. sep 2012

@zuzuj bohuzial neda...je to o stasti bud je volne miesto alebo nie...

zuzuj
3. sep 2012

@amouramour dakujem....to je riadne na prdku... ☹

amouramour
3. sep 2012

@zuzuj ono fakt do poslednej chvile netusis, ja som bola v nemocnici uz pred porodom na pooperacnom nadstandarte ale itak ked som isla rodit musela som vsetko balit a to ci sa urcite na andstandart dostanem som sa dozvedela az chvilku pred odvezenim na izbu...ale neboj, ono sa aj mmainky prepustaju kazdy den, plus nie vsetky kocky chcu nadstandart, niektore si vyslovne povedia standart

zuzuj
3. sep 2012

@amouramour No ja som take stastie prvy porod nemala a to bolo zle, lebo som mala komplikacie a sa mi to zhorsilo kedze nemal kto pomoct. Tak som si to teraz naplanovala, ze uz chcem aby tam bol niekto so mnou. A nastvala som sa, lebo mi na Antolskej povedali, ze je izba obsadena a preto nemozem a nasledne ked som lezala po narkoze, tak vedla mna baba a za nou dosiel prednosta - jeho tlacenka a hovori jej....krsným menom....pripravil som pre teba nadstandart...tak zajtra tam pojdes...tam ma skoro piclo...este ze som bola slaba a samo clovek sa boji nieco namietat., lebo sa to potom aj odrazi na ochote personálu....a to bola len kvapocka v mori co sa na Antolskej deje...takze nikdy viac...ale dufala som ze Kramare ked uz takto ides sa to da dohodnut... 😒 uz sa nechcem spoliehat na stastie...

lucica
4. sep 2012

@janak159 Ja som ešte nerodila, ešte ma to len čaka niekedy v priebehu týždňa, nakoľko termín mám v nedelu. Ale bola som na to upozorňovaná, aby som si na to dávala pozor. Mám to aj v pôrodnom pláne napísané, že si neželám prítomnosť študentov pri pôrode. Teda nie že by mi vadili študenti. Pokiaľ by tam mal byť jeden študent ktorý by z toho naozaj niečo mal, tak kľudne, ale 5 študentov keď bude stáť pri dverách a iba pozerať tak im to asi moc nedá.
Chcela by som aj v informovanom súhlase sa ohradiť na tú formulku čo tam bude. Ale uvidíme ako pochodím.

brumka
4. sep 2012

na Kramare byt vami by som nechodila nikdy, rodila som tam teraz som bola aj na pootovosti no nikdy viac, neludske spravanie, takto sa ani nepriatelovi nik nechova.

wieruska1
4. sep 2012

@lucica vaginalne vysetrenie som mala az od 38 tyzdna, dovtedy mi doktor vzdy kontroloval krcok len cez utz

miriem
4. sep 2012

@brumka Ono je to podla mna vo vsetkych nemocniciach rovnake. Ja som zas zazila katastrofalne spravanie na pohotovosti v Ruzinove, kde o mne hovorili ako o "tom potrate v 8tt"- inak syncek je krasny zdravy a ma uz cez 8mes. Taktiez doktorka hore na gynekologii 😠 😠 - no odchadzala som s placom a manzel totalne vytoceny... Rodila som potom na Kramaroch a teda okrem prijimacej sestricky v porodnici si nemozem stazovat uplne na nic. Bola som tam velmi spokojna. Takze- je jedno aka nemocnica, zalezi na akych ludi natrafis.

brumka
4. sep 2012

@miriem ja som na kramaroch bola na pohotovosti v 36tt s krvacanim ma poslali domov ze si vymyslam, pri porode mi dcerka skoro umrela, a teraz som tam bola 2x a potratila som, ze co ked krvacam, co maju robit. prvy den len spinenie a druhy den krv. takze tak

wieruska1
4. sep 2012

@moni244
Ahoj ja som rodila 1.4 a neviem ssi to vynachvalit. Mala som zaplateneho porodnika co nelutujem ani na sekundu a odporucam kazdej mamicke. Starali sa o mna prikladne na porodnej sale sme srandovali. Manzela presvedcili nech ostane pri porode a je stastny ze bol pri tom. Na cakacke som nebola kedze som v noci dostala kontrakcie a do nemocnice som prisla o 11 rano uz otvorena 5 cm. Babatko hned po porode prilozia. Pootom ho na sitie odnesu pomeraju povazia a len otru. Pootm ho na dve hodiny po porode kedy je zena este na sale donesu. Tam si aj s manzelom. Myslim ze aj ked nechce byt pri porode uz v tejto chvyli tam byt moze. Izbu odporucam nadstandard. Dve maminy, dve babatka kupelka wc telka ziaden luxus ale prijemne a ciste. Personal je ok aj ked ja som v tomto smere nenarocna a blbe reci ma nemozu rozhodit ani po porode ;) manzel chodil kukat malu aj o 11 večr lebo musel v robote toho vela stihnut aby s nami mohol po prichode domov nerusene ostat co najdlhsie.....niektore moje zname neboli nadsene aj ked sto ludi sto chuti..... Bola som prvorodicka.

miriem
4. sep 2012

@brumka Presne tak isto v Ruzinove, ze a co ked krvacate? Co my s tym mame robit? Bud to vydrzi, alebo potratite- chodte domov a ked potratite uplne, dojdite na kyret 😠 Tehotenstva v 1.trimestri ich velmi nezaujimaju, zachranuju az tie 2.trimestrove a samozrejme 3.trimestrove. Ja som vtedy este nemala ani tehu knizku, takze to som pre nich ani nebola tehotna. Katastrofa ☹

brumka
4. sep 2012

@miriem moj lekar len krutil hlavou, ze mali ma na pozorovanie nechat :( co uz proste u mna kramare skoncili, som si myslela ze nahoda aky personla ale ked sa to stalo 4x zo 4 navstev tak to uz je moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre