Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
13. sep 2012

@lucica Ahoj,mna to caka v pondelok...predtym idem este rano na monitor a poradnu, a hospitalizuju ma.A ty to tak mas?

lucica
13. sep 2012

Neviem, mám prísť zajtra ráno o 7,00 tam kde chodim na poradnu na 214-ku. Sestrička povedala, že mi vy=íše prijímacie papiere a vysvetlí mi čo a . Monitor mi spravia asi hore na oddeleni uz. Inak ja som bola na monitore aj poradni včera. A ako si na tom ty? Ja som sa este ani nezačala otvárať. V nedelu budem mať týždeň po termíne. Doktor mi povedal, že do nedele ho necháme, či sa nerozhodne sám a v pondelok by mi začali porod vyvolávať. Tak som zvedavá ako dopadneme. Kiežby sa chcem do zajtra rozhýbať sám.

miriamka
13. sep 2012

@lucica Ja som mala poradnu v utorok aj s monitorom...do pondelka tomu nechavaju tiez volny priebeh a ak nic, v pondelok aj s taskou ale to ma len hospitalizuju a ratam ze utorok budu vyvolavat.Inac nemas cislo na 214 ked sa chcem na pondelok rano na poradnu objednat?
A teda moj nalez je krcek skrateny 1cm...otvorena na 1,5 prsta

lucica
13. sep 2012

@miriamka Ja som volala ešte v 36. tyzdni naposledy, ale je to 02 / 59 54 24 23. Na normalnu poradnu sa ale nedalo objednat. Ja som musela prist vtedy ked ma poradnu lekar, ktoreho som si zazmluvnovala a cakat. Brala rad za radom.

janak159
14. sep 2012

Ahojte... tak ja to uz mam za sebou 🙂 uz sme aj doma z porodnice. nasa princezna sa narodila 8.9. dva dni po termine, porod sa rozbehol normalne, ale nakoniec to musel byt cisar, lebo nepostupoval. Ja som bola tiez velmi spokojna. Mam pocit, ze oproti mojmu prvemu porodu mali aj na porodnici normalnejsie a ludskejsi pristup. Tie porodne boxy nie su bohvieco, ale su tam novsie porodne kresla, ktore sa daju polohovat. Je tam fitlopta, neviem, ci maju aj karimatky, nepytala som sa. pichli mi super epi, tak ze som v urcitej faze kontrakcie takmer vobec necitila, potom sa to o dost zhorsilo, ked mi ku koncu pustili vodu, ale to aj tak nepomohlo. tiez som bola potom asi 1 a pol dna na RES a potom ma prelozili na nadstandard, kde je uplne na nezaplatenie to, ze mate kupelnu na izbu, to je uplne jedno ci ste na nu 2 alebo 4, aj tak je to ovela ovela lepsie. super je tiez, ze nosia jedlo na izbu, takze nemusite odbiehat do babatka, alebo si ho brat so sebou do jedalne. ja som bola v takom case, ze sme mali este dost teplo a dusno, ale to sme museli nejako vydrzat. kedze sme s malou nemali vaznejsie problemy, tak nas pustili este dokonca o den skor domov. viac menej jedine, co by som vytkla je to, ze mi malu dali dost neskoro po porode, bala som sa ako sa mi rozbehne mlieko. Keby to bolo moje prve dieta, tak by to mohol byt celkom problem. Ak vas nieco este zaujima, tak sa opytajte.

fialkaa
14. sep 2012

@janak159 ahojky, gratulujem k babatku. ja sa chystam na Kramare v januari rodit. z minuleho porodu mam skarede spomienky na wc, ktore je hned pred porodnou salou. ako to tam vyzera dnes? nie je to zrekonstruovane? mam pocit, ze som niekde pocula, ze to na Kramaroch renovovali, ale neviem to isto. diky

pe
14. sep 2012

ja by som mala na vas babulky otazku, ze ako je to s kupanim babatka na nad a na standarde, na oboch si ho mozem kupat sama alebo ich odnasaju alebo ako je to? mna toto totiz dost ovplyvni, ci pojdem na standard alebo radsej nadst., chcela by som si totiz babo kupat sama... bojim sa on...

liz_lemon
14. sep 2012

@pe sama si ho budes kupat na novorodeneckom

pe
14. sep 2012

cize je jedno, kde budeme lezat, kupat si budem sama, to je super 🙂 a ty odporucas co, kde si lezala?

liz_lemon
14. sep 2012

@pe na oboch, nadstandard je samozrejme lepsi, aj ked tiez to nie je nejaka slava, ale aspon je tam ta kupelna a wc

pe
14. sep 2012

to je jasne, ze je to prijemnejsie, ale zas je to dost peniazkov, tak spekulujem...

ponyxx
15. sep 2012

@pe kupanie je sice za asistencie sestriciek, ale netusim, ci ho kupu aj pred kupanim s mamickami.....Nas klasicky volali na kupanie.
@fialkaa ja som rodila pred dvoma rokmi a na porodnici to vecko teda nic moc, ale dalo sa to v pohode prezit aj v tedy. Urcite bolo v lepsom stave ako na chodbe pri monitoroch na prvom 🙂

ponyxx
15. sep 2012

@janak159 gratulujem k babatku. Mne sa laktacia v pohode rozbehla po dni a pol. Mala bola v inkubatore. A na izbu som ju dostala po dvoch dnoch. Raz som bola na prilozenie na novorodeneckom a mala sa nacucla ako pijavicka 😀

janak159
15. sep 2012

@fialkaa wc su tusim na porodnici dve... jedno je spolu so sprchou a druhe je samostatne a obe uplne pouzitelne, asi ich rekonstruovali. inak su priestory porodnice len vymalovane, tam sa nejaka vacsia prerabka nerobila. podla mna je to tam ale celkom fajn. necakaj vsak nejake utulne priestory.

janak159
15. sep 2012

@ponyxx tak to je super... nam sa mliecko tiez nakoniec v pohode rozbehlo.. len mne sa zdal ten 1 a pol den bez malej hrozne dlho.

fialkaa
15. sep 2012

@janak159 tak to som rada, celkom mi odlahlo. leboto povodne wcko bolo ako zo zleho sna.dakujem , pekny den

ponyxx
15. sep 2012

@janak159 no vidis to, niekedy nosili babatka iba na kojenie....mne sa to zda s odstupom casu celkom fajn. Aspon som si trochu oddychla po porode, obkukala tahy od spolubyvajucej a ked mi malu priniesli, tak som nebola v strese, ze co s nou 🙂 Mohli by to robit podla mna vsetkym maminkam, nechat ich den na zotavenie aj po normalnom porode a potom im doniest malinke na izbu. Mna strasne bolela kostrc, takze kazde vstavanie z postele, alebo len pohyb na posteli boli muky. To si neviem predstavit, ako sa musia citit maminky po cisaraku...

janak159
15. sep 2012

@ponyxx ano mas uplnu pravdu, ja som tiez dala trochu za ten cas, co mi dali malu dokopy. ale mohli mi ju aspon castejsie priniest na prilozenie. za ten 1 a pol den co bola odo mna som ju videla 5 minut.

ponyxx
15. sep 2012

@janak159 myslim,ze keby si si ju vypytala, tak by ti ju doniesli. Ja som ju v podstate dostala az na treti den. Lebo narodila sa 31.10, potom som bola na novorodeneckom, ze co sa deje, lebo primarka povedala, ze na druhy den ju dostanem, tak 1.11 mi ju dali poobede na izbu s tym, ze mi ju na noc este zobrali. A to som aj s muzom bola za primarkou, ze preco ju este nemam u seba. Tak mi ju dali az 2.11 k sebe a 4teho sme sli dom... Ale davala som im kolostrum do skumavky...

iviatko
17. sep 2012

@ponyxx ja som pri prvom chodila ako lev 4 hodky po porode,kde mam maleho,neviem si predstavit,ze by bol den prec odo mna. To ani teraz,ked pojdem rodit.

ponyxx
17. sep 2012

@iviatko ono ked sa musi, tak sa musi....bohuzial moja musela byt v inkubatore, tak ja som moc na vyber nemala 😉

zojaaa
18. sep 2012

Ahojte, s ktorym lekarom na kramaroch ste boli spokojne a naopak kto sa vam nepozdaval?? 😉

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susans13
19. sep 2012

Ahojte, nemate nahodou niektora telefónne cisla na monitor (ambulancia 221) potrebujem sa preobjednat a nie som z BA. Pripadne neviete ci na monitor mozem prist aj bez objednania ?
dakujem

liz_lemon
19. sep 2012

@susans13 to cislo tu je zverejnene asi milionkrat
02/59542583

iviatko
19. sep 2012

@susans13 urcite sa objednaj,inak by si tu musela veeeelmi dlho cakat. Aj objednane cakaju aj hodinu :/

susans13
19. sep 2012

Dakujem velmi pekne za to cislo ! Idem volat

ranya
19. sep 2012

@janak159 mala si nejakeho lekara?

erinka123
19. sep 2012

kočky je dobre si zbaliť zo sebou aj nejake veci pre drobca??? aj zavinovačku či deku? alebo to všetko mi daju? a kolko dni sa leži po sekcii ak niesu komplikacie? lebo v utorok idem na hospitalizaciu nech viem či si mam ešte niečo dobalit. Veľka vdaka...

vevuska1
19. sep 2012

@erinka123 pre drobca si nemusis brat nic, ak chces mozes nejaku deku, ale perinku a aj oblecko ti daju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre