Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

domeli
19. okt 2012

@liz_lemon dík za info, tak to potom zmenili - trocha nefér, ale čo už. Len nech je nejaký nadštandard voľný aj v decembri...

liz_lemon
19. okt 2012

@domeli je to nefer, ale este sa mozes dostat aj na izbu, kde som bola ja, bola sice 2-lozkova, zato mala kupelnu pre 4 osoby (1 kupelna pre 2 izby) a ta kupelna bola hnus, spinava
drzim palce, aby si mala lepsiu izbu

iviatko
19. okt 2012

Tie kupelne su na zaplakanie spinave vsade.@liz_lemon

liz_lemon
19. okt 2012

@iviatko som rada, ze konecne niekto potvrdil co som videla, lebo tu vsetky baby hovorili, ze mali super cistu kupelnu, ale napr. moja spolubyvajuca byvala vo viacerych izbach, a povedala mi, ze ta nasa spolocna je najhorsia co sa cistoty tyka, uplne zelene baterie sme mali :(

slavka034
19. okt 2012

baby ja som ležala minulý týždeň na 8/C a môžem absolútne s pokojným vedomím a svedomím vyhlásiť že som bola nadmieru spokojná so všetkým aj s čistotou WC a kúpelní...nepotrebovala som ani nadštandard stačila mi klasická izba kde sme boli 3 maminky a bolo veselo 😀 ...aj zdravotnícky personál bol na 100% a na tých 5 max.6 dní čo sa tam strávi ak je všetko OK to stačí...upratovací personál pracuje len cca do 14:00 a potom je to na samotných mamičkách v akom stave udržujú po sebe poriadok....kto je ako naučený z domu

evickav
19. okt 2012

@cintulka ahoj, ja sa tiež chystám rodiť na kramároch,,, bývame pri Skalici,,, ako si riešila poradne pred pôrodom? chodila si tam každý týždeň? a ako si riešila samotný pôrod? ja mám termín síce 8.1., ale podľa sona to môže byť aj skôr,,, čiže cez sviatky,,, šla si do pôrodnice až s bolesťami, či po odtečení plodovej vody? som samá otázka, ale nad týmto už dlhšie rozmýšľam, že ako to vlastne mám urobiť,,, predsa len je to 100 km,,,

liz_lemon
19. okt 2012

@evickav na poradne nemusis chodit na Kramare, rodit tam mozes aj bez toho

iviatko
19. okt 2012

@liz_lemon ano, baterie katastrofa, ale aj sprchove kuty...upratovacka len umyla vanicku, ostatne ostalo strasne/// keby som mala cistiace prostriedky, vyumyvam to tam :D

liz_lemon
19. okt 2012

@iviatko a ze nadstandard 🙂 ja som bola neskor s malym hospitalizovana v detskej fakultnej, a tam to bolo ako v hoteli, uplna parada, a zadarmo 🙂 aj ked radsej tam nikdy nebyt s dietatom...

evickav
19. okt 2012

@liz_lemon aj keď som riziková? a aj s bábenkom by mohli byť problémy - zatiaľ je síce všetko v poriadku, ale malinkému hrozí nejaký problém so srdiečkom,,, to bude asi lepšie tam ísť na rizikovú a tam mi konkrétne povedia, či?

cintulka
19. okt 2012

@evickav no ja som si to rozmyslela na poslednu chvilu že tam pojdem rodit,chcela som v skalici,prišla som tam v den ked mi odtiekla plodova voda,opýtala som sa na nadšandart a hotovo išli sme hned rodit§tak velmi ti neporadim!a rodili sme 17.1:prajem všetko dobre! 🙂

liz_lemon
19. okt 2012

@evickav jaj, no tak to tam radsej chod, nech ta sleduju, chodi sa tam raz do tyzdna do poradne + CTG, na to sa objednava, tak si to budes musiet zariadit tak, aby si oboje vybavila v jeden den

evickav
19. okt 2012

@liz_lemon
@cintulka
ďakujem, radšej si tam zavolám a popýtam sa priamo na rizikovej ambulancii
prajem pekný dník 🙂

cintulka
19. okt 2012

jasne!pekný dnik prajem!

ponyxx
22. okt 2012

Od buduceho tyzdna uz ficim na tyzdennom ctg, Kto ide buducu stredu cca na 7:20?

ponyxx
22. okt 2012

Dobra rada nad zlato...co odporucate na oblecenie na porod? Riesim dilemu pripadneho prilozenia malinkej hned na porodnej sale....lebo ked si zoberiem obyc nocnu koselu, tak to mi ju moc na telo neprilozia 😒 , typy, triky? Dakujeeem 😀

slavka034
22. okt 2012

@ponyxx no ja som rodila sekciou takže tam som mala to zelené operačné na sebe 😀 😀 😀 😀 😀
ale ak pôjdeš prirodzene tak si daj nejaké tričko s gombíkmi to bude stačiť

iviatko
23. okt 2012

@ponyxx normalne si kup nocnu koselu na kojenie,ja som si z bazaru kupila na porod a je super 🙂) je na gombiky a len som ich rozopla po stranach.

ponyxx
23. okt 2012

@iviatko taku mam 🙂, tak okej, ja som to prilozenie pri prvej vobec neriesila a ani mu ju kvoli komplikaciam neprilozili...snad tento krat to bude ine 🙂
@slavka034
@iviatko Dakujem

iviatko
23. okt 2012

@ponyxx neboj,dobre bude 🙂))

hradnapani
23. okt 2012

@ponyxx coby neprilozili, aj ked budes mat obycajnu koselu alebo tricko? ved sa to vyhrnie a spodok aj tak prikryju plachtou. toto naozaj nie je prekazka, u nas s tym nebol problem 😉

ponyxx
23. okt 2012

@hradnapani dik ;)

cenculinka
23. okt 2012

@evickav ja budem tiez rodit na kramaroch, lebo nas maly uz ma tu srdcovu vadu zial potvrdenu ☹ mame to 400 km ☹

a teda babenky, poviem vam, ze som uz poriadne zmatena ☹ ved si neviem vobec predstavit, co ma caka, prve mimco a hned takto do vody budem hodena a hold musim sa naucit plavat 🙂 31.10. idem na vysetrenie k dr. cunderlikovi, tak mi hadam povie, aky bude nasledovat postup. budem tam chodit do poradne + CTG kazdy tyzden? to by som uz mala byt cca 36 tt. to poradnu mi bude vzdy niekto iny robit? ste si niektora volali sanitku, ked ste zacali rodit? lebo by som teda bola rada, ak by moj mm bol so mnou, len tam nemoze byt cely mesiac a cakat, tak ked to na mna pride, budem totiz byvat pri babke, tak jedine ta sanitka, ci? boze ani neviem, ci mi maleho hned zoberu a prenesu vedla do detskej polikliniky na kardiologiu alebo co ☹ a mali ste niektora aj EPI? boli ste spokojne? a ocko pri porode ako dlho pred a pocas tam mohol byt? ☹ vsak za par dni uz odchadzam z domu, tak panikarim 🙂

aduska_ba
23. okt 2012

@cenculinka ahojky drzim moc moc palceky.Citala som ,ze budes mat mudr Cunderlika.Uzastny lekar.Ja som teraz pri nom rodila.

liz_lemon
23. okt 2012

@cenculinka poradnu ti bude robit stale ten isty lekar
ak ma babatko nieco so srdieckom, tak ti ho urcite rovno po porode prevezu do detskej fakultnej na JIS, a hned ako budes moct, ta tam hospitalizuju tiez, a budes moct pri nom byt stale, ale byvat budes na inom poschodi, zober si so sebou aj take domace oblecenie (teplaky a pod.)

evickav
23. okt 2012

@cenculinka to ma mrzí, aj viete presne o čo sa jedná? my ideme teraz v piatok ešte na screening do Brna a som moc zvedavá, čo nám tam povedia,,, u môjho dr. je všetko v poriadku,,, ale cítim, že sa mi začala ozývať reuma, tak sa bojím,,, a v Brne nám povedali, že v Blave sú moc dobrí lekári na detskej kardiológii,,, tak verím, že budete v dobrých rukách 🙂

cenculinka
24. okt 2012

@aduska_ba nuz ci ho budem mat pri porode neviem, lebo zazmluvnovat si ho nebudem, bola som pri nom na sone a on ma k sebe objednal aj na dalsie a vravel, ze teda budem na sono chodit k nemu, no ale ci bude mat sluzbu ked budem rodit, to neviem 🙂

cenculinka
24. okt 2012

@evickav hej, na kardiologii nam doktorka vysvetlila, ze co za vadu maly ma a ako sa asi bude postupovat ☹ no co uz, ale hlave je, ze to vieme dopredu. si neviem predstavit, ze by sa mi maly narodil u nas a museli by ho hned prevazat do BA a ja by som kukala jak puk, ze co sa deje ☹ tak sme sa s tym uz nejak vyrovnali a uz len cakame, kedy sa ten cely kolotoc zacne 🙂

cenculinka
24. okt 2012

@liz_lemon 🙂 uz len vediet, ako dlho tam bude biedacik sam ☹ lebo na kardiu by ho chceli tak na 3. den od porodu operovat, tak ale dovtedy ja tam este asi nebudem ☹ no ved uvidime ☹ uff, ani neviem, ci by som nechcela radsej sekciu ☹

evickav
24. okt 2012

@cenculinka máš pravdu,je veľmi dôležité, že to už viete a môžete sa podľa toho zariadiť,,, a je aj dobré, keď pôrodník vie o možných komplikáciách,,, ešteže máme dnes také vymoženosti, že medicína postupuje stále dopredu,,, za čias našich rodičov by to možné nebolo,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre