Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
24. okt 2012

@cenculinka no, ak budes mat normalny porod, a vsetko bude ok, tak tam budes 4 dni, ak cisarsky tak 5 dni
ale je otazne, ci bude volna postel pre teba, lebo je to tam obmedzene, tusim 14-16 posteli je tam (7-8 izieb)
ale cudujem sa, ze ti nejdu rovno robit sekciu, ak vedia ze babo ma nieco so srdieckom

cenculinka
24. okt 2012

@liz_lemon no aj ja sa cudujem ☹ a tie postele to si myslela potom na tej JISke, kam maleho prevezu? cize ak budem normalne rodit, tak ma za nim nepustia napr. tie 4 dni a po sekcii tych cca 5 dni? super!!!

liz_lemon
24. okt 2012

@cenculinka nie, na JIS bude len on, mamy byvaju v takej ubytovni pre personal, ale je tam asi 7-8 izieb pre sprevadzajuce matky, a s tym je problem, lebo niekedy nemaju volne
asi nie, lebo najprv sa musis zotavit, ak by si mala cisarsky, tak musis byt 24 hodin na JIS, a az potom ta prevezu do porodnice na sestonedelie, ale otec za nim moze chodit

cenculinka
24. okt 2012

@liz_lemon clovece ja velmi uvazujem nad tou sekciou, aj tak mi bude prd platne, ze sa mozem po porode hybat, ked maly bude vo vedlajsej budove a ja za nim nebudem moct hned ist, tak nech ma rezu, no a co ze ma to bude potom par dni boliet, ale ked citam, co vsetko sa pri porodoch deje ci uz vinou, resp. ulahcenim si prace lekarov alebo "prirodzenymi" faktormi, tak neviem, ci chcem zazivat sitie po porode, oxytocin, krvacanie jak slak a cumenie celeho oddelenia na moju dorezanu vaginu ☹ a co este len to chuda dieta, ktopre budu potom este aj operovat ☹ ved ci ho vyberu bez problemov pri sekcii alebo vyzenu oxytocinom, myslim ze ta sekcia je prijatelnejsia ☹ ci?

liz_lemon
24. okt 2012

@cenculinka aj ja si myslim, ze by si mala mat cisarsky, aj ked aj ten ma svoje rizika, ale co ja viem, tak kazda baba u ktorej sa vedelo, ze babo ma nejaky problem, tak jej robili cisarsky
inak ja som mala cisarsky, a uplna pohoda, vobec to nebolo take hrozne, aspon mna to nejak ani nebolelo, a normalne som chodila v nedelu doobeda, a CR mi robili v piatok v noci

miroslawka2255
24. okt 2012

@cenculinka ubytovana budes potom priamo na oddeleni kardiologie alebo kardiochirurgie na piatom poschodi,tam kde bude maly.Aj ked bude na kardioare alebo na jiske.A ked bude prelozeny po vsetkom na oddelenie tak budes s nim na izbe 🙂

liz_lemon
24. okt 2012

@miroslawka2255 no, ja co viem, tak oddelenie patologickych novorodencov aj kardio maju izby pre matky v tej ubytovni, matky su mozno s vacsimi detmi, ale s babatkami urcite nie, ved tam su nonstop sestricky, matky by sa tam vobec nevyspali, pri tych pristrojoch

miroslawka2255
24. okt 2012

matky maju izbu pre matky na oddeleni alebo su na izbe pre pacientov,co sa tyka kardiocentra..robila som tam sedem rokov.mozno iba ak naozaj nie je ziadne miesto na oddeleni tak su na tej ubytovni,ale nepamatam,zeby sme tak mali ubytovanu mamicku

bmelinda
26. okt 2012

@kikuska16 ahoj,kikus odkial si?

kikuska16
26. okt 2012

@bmelinda Ahoj , žijem v BA 🙂 ale pochádzam z Nemšovej

bmelinda
26. okt 2012

@kikuska16 kiuš a v kolkátom si dnes?

jaz
28. okt 2012

@cenculinka @liz_lemon mamicky su skutocne ako vravi @miroslawka2255 ubytovane priamo na oddeleni kardiochirurgie, aj v case pokial je dietatko na Rap-ke (ta je na -2 posch.) alebo na Jis-ke (ta je na 5. posch. ako kardiochirurgia). malu operovali pred 2 rokmi a po 2 dnoch od operacie mi ju dali na oddelenie a uz sme sa zotavovali spolu
@cenculinka drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 🙂, v detskom kardiocentre su spickovi odbornici, je tam perfektna atmosfera, to sa neda porovnat s porodnicou alebo s oddelenim patolog. novorodencov, mna najviac prekvapilo, ze ked malinka spala v case vizity, tak ju nebudili, doviedla som ju na vysetrovnu az ked sa zobudila, mali sme k dispozicii kociar, ktory nam dali na oddeleni, tak nemusela byt len v postielke, ale sme sa aj kocikovali po chodbe 🙂

liz_lemon
28. okt 2012

@jaz ja som tam bola tento rok v auguste, a sice moj maly bol na OPN, ale viem, ze na tej ubytovni boli 2 alebo 3 izby, ktore patrili kardiocentru

ela_26
29. okt 2012

ahojte, maminy. prosim vas, neviete kolko je nadstandardnych jednopostelovych izieb na 600nedeli v tejto nemocnici? mam kamaratku z vychodu, pytam sa v jej mene. nie je pevne rozhodnuta ci rodit v KE-Saci alebo v BA. aj to je jedno z kriterii, ktore jej ma pomoct pri rozhodovani 🙂 chce byt sama na izbe, tak zistuje kde ma vacsie sance.
a druha otazka... v tejto nemocnici rodili/bude rodit velmi vela mamiciek, co ziju niekolko sto km od BA. ako ste to riesili? prisli ste radsej par dni vopred pred stanovenym porodom? a co v pripade ked to na vas pride skor? viem, ze je to individualne, ale stihli ste tych par sto km do nemocnice s tym, ze babo sa vypytalo na svet az v nemocnici?
velmi pekne dakujem za odpovede a prajem kazdej mamime vela zdravia jej a babatku 🙂

ponyxx
29. okt 2012

@ela_26 preco chce byt sama? Prvorodicka? Pokial uz ma odrodene, tak by som to pochopila, Ale je super sa mat s kym podelit o radosti a starosti. Ja som mozno mala stastie, ako prvorodicku ma priviezli na izbu k druhorodicke. Super bolo aj to,ze sme spolu lezali uz aj na vzdycharni, tak sme sa "poznali" a sme doteraz v kontakte. Vela mi pomohla aj ukludnila, postrazili sme si babatka, sli po sestricku ked trebalo... Nemusela som brat malu pokazde, ked mi ogrcala koplet oblecenie a musela som ist na novorodenecke. Jednoducho som si odbehla a bolo. Nemusela som stresovat,ze kym budem v sprche, ci si nevyplace pluca.... Moj nazor na vec a osobny postoj. Izieb je tam cca 10 tusim. A ako druhy moj nazor, ak ma blizsie Sacu, tak nevidim dovod preco by sa mala stresovat cestou do BA, pokial tu nema ake take rodinne zazemie. Je fajn ak ma potrebny servis z vonku kedykolvek. Na nieco sa zabudne stale a je to potrebne priniest. Aj hlupu mineralku 😉 Kamaratke prejem vsetko dobre.

ela_26
29. okt 2012

@ponyxx dakujem za info, odkazem jej Tvoj pohlad na vec 🙂 ja osobne som ale tiez za jednolozkovy nadstandard v jej pripade, i ked ovsem, byt s niekym na izbe ma svoje plusy, no i minusy (revka jedno babo, zobudi vsetky maminy a pripadne i ostane babatka 🙂). ja sa uz teraz modlim (samozrejme za prve sa modlim za zdravie mojej malej), nech je aspon volny 1postelovy nadstandard, aj ked nalepsie 2postelovy s tym, ze si tam ubytujem aj MM 🙂 mam totiz panicky strach z nemocnic, vsetko biele a zelene erarne mi nahana strach a hrozu, tak ak bude volne, budem len rada a urcite mi to ulahci pobyt v nemocnici... pozeram, ze Tebe sa to cim dalej krati, tak drzim palceky, nech vsetko dopadne v stastny a hlavne zdravy koniec 🙂

liz_lemon
29. okt 2012

@ela_26 ta jednolozkova izba je tam tusim len jedna, a pokial ide o to ubytko aj s manzelom, tak je to tak, ze akonahle nastane situacia, ze nebude nic volne a bude treba ubytovat nejaku babu po porode, tak tvoj manzel bude musiet odist
tiez som tam chcela partnera, ale toto mi rovno povedali, a este je to aj dost drahe, tusim 35 E/noc cena pre neho

ela_26
29. okt 2012

@liz_lemon to je jasne, ze maju prednost pacientky, snad sa na mna usmeje stastie, velmi v to dufam 🙂 clovek by si aj priplatil za tych par noci za nadstandard, len na tom nasom uzasnom slovensku, kde je vybavenie zdravotnictva za opicami, vsade len citam, ze je mala sanca, ze sa mi nejaky nadstandard ujde (samozrejme nehovorim o kochu, ale tolko platit nebudem ani nahodou) a dopredu vybavit sa to neda, tak naozaj len dufat. vam sa to teda podarilo? boli ste pekne traja pokope?

liz_lemon
29. okt 2012

@ela_26 nemyslim si, ze by bola mala sanca na nadstandard, ked som tam bola ja, boli dni, ked sme boli na celom nadstandardnom oddeleni len 3 baby 🙂

ela_26
30. okt 2012

baby, mam este jednu otazku, prosim, citala som v starsich prispevkoch, ze sa nohy na koze na Kramaroch vyvezuju? este stale sa to robi? a ze tie kozy su stare prastare a ani trochu nepolohovatelne. je to tak? naozaj nam to musia stale zneprijemnovat a urobit nam z porodu aj neprijemny zazitok? dakujem za odpoved
@liz_lemon snad mas pravdu, si druha, ktora mi povedala, ze sance na nadstandard tam su 🙂)

ponyxx
30. okt 2012

@ela_26 nadstandart je vymalovany pekne marhulkovo, takze z bielej nemusis mat strach 🙂 S tym placom babetiek je to tak...nakoniec sa moze stat, ze to tvoje bude placko. Pri tolkych izbach je priam zazrak ak je na oddeleni ticho 😀 . Moja mala jeden den taky preplakany, a ja som sa velice ospravedlnovala, ze susedu budim. Tak ma spacifikovala, ze nech nestresujem a som za to v pohode, deti placu. Tak si to nase herecky potom vymenili a plakala zase mala susedka. Moja sa budila kazde dve hodiny na papanie, takze ani nebolo moc casu na spanok ci oddych 😉
To vyvezovanie...neviem, ci si uz bola u Jandovej, teda ak chces rodit na Kramároch, myslim, ze to tam aj spomina...v principe sa to robi, teda myslim, ja si uz na take blbosti ani nespominam z prveho porodu. ALE....su maminky, ktore nie su velmi dobre naladene pri porodnych bolestiach a trosku spatkuju. Po druhe sa moze stat, ze pri tlakoch sa tie nohy z kozy zosmyknu a moze to narobit galibu. Svalstvo vtedy velmi neposlucha, hlavne ked je po. Ja som sa cela rozklepala a este ma zasivali, no keby som tam kopla lekarke po hlave asi by mi nepodakovala 😀 😀 . Netreba brat vsetko tragicky 😉

ponyxx
30. okt 2012

@ela_26 ps: ja som rodila koncom oktobra a bola fulka, az ked som odchadzala tak sa to trochu preriedilo, ale ja som isla hned na nadstandart. Pamatam si, ze jedna maminka tam chodila dva dni po sebe pytajuc izbu na deviatom a mala kocka smolu 😒

ela_26
30. okt 2012

@ponyxx ved prave, ked bude mala po mne, bude plakat nonstop, urcite mi nebude prijemne, ked spoluleziacu maminu pobudime 🙂) u Jandovej som este, nebola, ale chystam sa. to privazovanie ma mozno svoje opodstatnenie, ale urcite nie je nevyhnutne v kazdom pripade, ved to nerobia vsade v kazdej jednej nemocnici. ci nebodaj ano? 🤐
ty si mala s tym nadstandardom stastie, naozaj len dufat 🙂 mne ale ani na marhulkova farba na stenach nepomoze. nemocnic sa bojim ako cert kriza uz od mala. a dakujem pekne za odpoved 🙂

miriamka
30. okt 2012

@ela_26 Ja som rodila na Kramaroch 2x, a privezovali ma pokazdym ale poviem Ti, bolo mi to uplne jedno v tej chvili 😉

ponyxx
30. okt 2012

@miriamka
@ela_26 tak tak, ked pridu bolesti a chcu od teba aby si tlacila, tak ti mozu pustat aj sum mora a ani o tom nemusis vediet 😉

hradnapani
30. okt 2012

@ela_26 o tie kozy si nerob starost, su tam dve, neviem teda ci obe, ale minimalne jedna je tam polohovacia, nova. Mozes na nej aj polosediet, je to uplne v pohode. Priviazanie noh si vobec nepamatam, musela to byt rychlovka, ale vraj mi ich priviazali, resp. len takym pasom so suchym zipsom, ale fakt si na to nepamatam 😉

ponyxx
31. okt 2012

Som az prekvapena, ako rychlo to dnes slo na monitore, bodaj by to tak islo vzdy 🙂

moni244
31. okt 2012

ahojte, chcem sa opýtať, kde presne sa nachádzajú ambulancie na ultrazvuk? mám tam ísť 1.krát na prietoky a nikdy som v nemocnici na kramároch nebola. Viete mi poradiť? Ďakujem

ponyxx
31. okt 2012

@moni244 vojdes do polikliniky, vlavo su schody a potom stale do prava, az prides na koniec chodby, jedny z poslednych dveri su to 221, maju to aj na dverach 😉 . Jednoduche jako facka 😀

ponyxx
31. okt 2012

@moni244 mylim,ze tam sa robia vsetky prve monitory...potom zalezi aj od toho, ci mas zajednaneho lekara, lebo sa robia prietoky aj na 213-214 tusim, ale je to na tej istej chodbe ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre