Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

moni244
31. okt 2012

@ponyxx ďakujem, lebo ja mám z takýchto veľkých komplexov rešpekt 😀 zajednaného lekára nemám, idem tam 1. krát

ponyxx
31. okt 2012

@moni244 tak to bude asi na 221, potom sa ta sestricka bude pytat, ci si budes niekoho zazmluvnovat, alebo nie...podla toho sa dohodne dalsi monitor

moni244
31. okt 2012

@ponyxx ďakujem na info

ponyxx
31. okt 2012

@moni244 za malo 😉

kannah
31. okt 2012

Baby a sedi vasa skusenost s tym, co ma porodnica napisane v Sprievodcovi? Lebo minuly rok vysli nalepsie v Bratislave ale ja som si nie moc ista, ze ci to, co tam pisu aj naozaj plati: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
Pripadne, ak ste tam rodili, tak im zahlasujte, lebo to maju clekom dobre tie vysledky, lne ci je to pravda? 😒
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

lin123
3. nov 2012

Ahojte. Rodila som v polovici oktobra na Kramaroch. Lezala som na standarde a aj na nadstandarde. Mala som cisarsky rez. Ak by vas nieco zaujimalo, mozte sa pytat.

liz_lemon
3. nov 2012

@kannah ja som sa pre Kramare rozhodla aj na zaklade tohto hodnotenia, ale zial nebolo to take super, skor prislo sklamanie, a neviem, ci by som tam rodila druhykrat, jedine, co hodnotim na jednotku su lekari, zvysok nic moc

ponyxx
4. nov 2012

@liz_lemon myslim, ale ze to je tak podobne v kazdej nemocke....kamosku tretorodicku v Ruzinove nechali skoro porodit v sede na stolicke....reku tu sa posadte....az kym nekricala, ze ona uz sediet nemoze, tak potom sa jej horko tazko ujali. PEDA-u samozrejme nestihli a rychly porod ju potrhal....takze asi tak... 😠

ponyxx
4. nov 2012

@lin123 blahozelam k babatku a prajem vam obom vela zdravicka 🙂.
Mna zaujimaju len dve blbosti...treba misku, alebo netreba a kolko jednorazoviek treba. Nasla som zoznam na nete, ale myslim, ze stary. Pisu, ze treba zobrat pre babatko 30ks jednorazoviek, no ja si pamatam 10kuskov, tak som zmatena 😀 Dakujem

lin123
5. nov 2012

@ponyxx Dakujem.
Misku netreba, ale pribor urcite ano a odporucam aj pohar. Stalo sa, ze nas bolo uplne plne oddelenie a suseda na izbe nemala pohar, ja som mala aj svoj aj erarny, tak som jej pozicala.
Plienok som si zobrala 30, keby sme tam lezali standardne 4 dni, tak akurat tak aj staci,ale boli sme tam tam tyzden a tak musel manzel doniest dalsie kusy. 10 ks je urcite malo. Len tolko kusov zobrali z mojich plienok pre maleho, ked som isla na cisarsky, aby mali na prve dva dni.

lin123
5. nov 2012

@liz_lemon ja podobne, tiez som bola sklamana. Ale myslim si, ze sa s tymto mozme stretnut aj v inej nemocnici..ale uz teraz rozmyslam, ze ked ma bude cakat druhy porod, predsalen skusim niekde inde.

ponyxx
5. nov 2012

@lin123 Ďakujem mam kupene to male balenie, tusim 43 kuskov je tam? 🙂
A co ta tak sklamalo, prostredie alebo pristup lekarov, sestriciek.. ja si tentokrat idem aj zaplatit primarku..

liz_lemon
5. nov 2012

@lin123 ja som vsade citala, ake je to super na Kramaroch, potom som zistila realitu, tak sa aj trosku obavam, ake to bude inde 🙂
ale aspon uz nebudem prvorodicka, co je zo vsetkeho vedla jak ta jedla 🙂

ponyxx
5. nov 2012

@liz_lemon je to na potvoru s tymi nemocnicami... ja si zopakujem Kramare a uz by aj stacilo 😀

ponyxx
6. nov 2012

Dievcence, ktore sa chystate rodit a balite, pripadne si budete balit, tasku do nemocnice...odporucam si pripravit na vrch do tasky nejake igelitky, kde zbalite drahemu veci v ktorych ste prisli 😉

jankaa23
6. nov 2012

treba do porodnice na kramaroch zbalit aj oblecenie pre dietatko bo prve som rodila v ruzinove a tam netrebalo skoro nic brat tak neviem ;)

marianka0101
6. nov 2012

@jankaa23 netreba, oblečenie dostaneš, vypýtaš si na novorodeneckom, ale je to na tebe, ak chceš, môžeš mať aj svoje

janka3a
6. nov 2012

ja som mala svoje oblecenie, erar mi nedali.Babatko malo nemocnicne, domov, ked sme sli, dala som si svoje

lin123
6. nov 2012

@ponyxx videla som ako sa doktori dokazu spravat k mamickam, ktore si ich zazmluvnili a k mamickam ako som bola napr. ja,ktore si ziadneho nezazmluvnili. Veeelky rozdiel...mala som akutny cisarsky rez, zle som to znasala, doteraz neviem, kto mi ho robil, taka bola uzasna komunikacia s personalom, mala som dohodnuty nadstandard, dostala som sa na standardne oddelenie, kde bol prievan, hluk..niektore sestricky velmi ochotne, niektore nula bodov...ked som urgovala nadstandard, bolo mi povedane, ze sa s tym musim zmierit, ze sa tam nemusim ani dostat a to som bola na cakacke dva dni a prepustali kazdy den..takze nechapem...ale potom potom ako som si to chcela vydupkat, sme sa viacere mamicky zo standardneho na nadstatndard este v ten den dostali. Zaujimave. Zrazu to islo...na nadstandarde bol klud, taka pohodicka, lepsie som sa zotavovala, samozrejme placuce babatka..ale to je normalka. Kazdu chvilu tam bol aaj novorodenecka sestricka, co som na standardnom postradala. Tam bola len obcas. Mali sme a este aj mame problem s kojenim, malemu davali glukozu, neskor materske mlieko a napokon nutrilon cez flasu. Tak, teraz bojujeme.

liz_lemon
6. nov 2012

@lin123 ja som mala tiez akutny cisarsky, a nemala som nikoho zazmluvneneho, ale pristup lekarov bol super, ale zase mozno aj preto, lebo v tom case som tam bola jedina rodicka

ponyxx
6. nov 2012

@jankaa23 zober si pre babo len to co je v zozname, teda ciapocku, rukavicky a decku. Rukavicky som pri prvom ani nepouzila, lebo je tam sakra teplov v zimnych mesiacoch. Decku a ciapocku vyuzijes pri presune na novorodenecke a ked ti pride navsteva. Na internete najdes zoznam veci. Pripadne ti mozem preposlat na mail, mne ho poslala Jandova. Jednorazoviek, radsej o trosku viac ako je pisanych tych 30 kusokov ;) Ak chces tak si mozes zabalit vlastnu odsavacku 😉

ponyxx
6. nov 2012

@lin123 ach tak to mi je luto. Ja som mala stastie? Asi naozaj, lebo ja som sa na nadstandart dostala hned, aj bez zazmluvnenia a boli tam maminky, ktore chodili veru dva dni sa pytat a nic...Ono asi bolo pred tebou vela zien, co chceli ist na deviate...tazko hodnotit. A ze ma rodila Gerincova viem len vdaka tomu, ze som bola u nej na USG a pamatala som si ju...Ja som si odrkutila povinne ranne kontrolne jazdy a bolo mi fuk, ze ma nechodi nikto viac kontrolovat. Primarka sa opytala, ci mam tazkosti, tak som povedala, co ma boli a s cim mam problem...dala mi doniest nejake lieciky a bolo. Problem som mala vyrieseny aj bez toho, aby som mala niekoho zazmluvneneho 😎

kikuska16
7. nov 2012

Ahojte, termín mám v januári, zatial som bola u Jandovej na prvej prednáške, poslala mi zoznam čo do pôrodnice.. Budem potrebovať 2 nočné košele, jednu na porod? - ja som myslela že rodiť budem v nemocničnej košeli nejakej.
A druhá vec, majú tam k dispozícií dosť odsávačiek? Alebo si treba doniesť svoju?

miskaska
7. nov 2012

@kikuska16 na Kramaroch nedavaju erarne kosele...

evickav
7. nov 2012

@kikuska16 ahoj, môžem sa spýtať - Jandovej si písala alebo volala na objednanie? my tam ideme s mm 1x na budúci piatok na rizikovú poradňu, tak som sa jej chcela spýtať na prípravu pred pôrodom pre mm, keďže chce byť pri pôrode,,, a ešte nejaké veci by som sa chcela popýtať, tak neviem či písať alebo volať

kikuska16
7. nov 2012

@evickav Ahoj, radšej jej napíš, ona hneď v ten deň odpovie, je moc milá. Na tej prvej prednáške hovorila o tom, že vždy v utorok je prednáška o dojčení a tretia prednáška bývava vždy v stredu s mužmi - tú by mali absolvovať ak chcú byť pri pôrode. A povedala iba tolko že radšej sa máme informovať mailom, či sa náhodu tie prednášky nezrušili.

evickav
7. nov 2012

@kikuska16 ďakujem
písať mám na túto adresu?
katarina.jandova@kr.unb.sk
to som našla na nete

kikuska16
7. nov 2012

@evickav písala mi z tohto mailu : jandova@psycheeduca.sk

🙂

evickav
7. nov 2012

@kikuska16 ďakujem
idem písať 🙂

kikuska16
8. nov 2012

Neviete či v nemocnici zapožičiavajú aj monitor dychu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre