Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
17. nov 2012

@misulka47 skakanie po bruchu - teda tlačenie dietata von, to robia, v tedy ked vidia že mamička nevie vytlačiť bábo, alebo už nevladze, ale ked nastala iná komplikácia 😀 oni to nerobia len tak

iviatko
17. nov 2012

@chelonka ja som sa opustala, nevladala, mala som pocit, ze uz lietam nad telom, ale nikto mi netlacil na brucho.

anjelicek30
18. nov 2012

@misulka47 ja nemam este veci do porodnice kupene 😀 dufam, ze ma pustia tento tyzden a budem si moct vsetko nachystat 🙂 nemam este ani vecicky pre babatko oprate, ze sak mam cas 😀 no, len clovek nikdy nevie 😀

misulka47
18. nov 2012

@anjelicek30 no vsak to, ze nikdy nevies, ja som nastastie teaz doprala posledne aj pozehlila...a tasku mam zbalenu do tristvrtky...inak ti poviem ze sme nechali v lekarni a v drogerii majland 😝

liz_lemon
18. nov 2012

@iviatko ja som zial taku skusenost nemala, na obycajnom odd. boli sestricky, ktore boli mile, cloveka vedeli povzbudit, a boli velmi ohladuplne a chapave, co sa o tych na nadstandarde vobec nedalo povedat

anjelicek30
18. nov 2012

@misulka47 to verim 😀

cenculinka
19. nov 2012

@anjelicek30 a ako to vyzera s lozkami? je tam stale tak strasne vela mamiciek? chi chi mam cudne otazky, viem, ale ked som tam bola minuly tyzden na ctg, tak bol riadny naval a dnes mi v poradni dr. zidzik vravel, ze v pondelok mam prist aj s taskou, ze mi NAJDU postel 😀 tak sa pytam, ci si tu tasku mam brat alebo ma este poslu domov 😀

anjelicek30
20. nov 2012

@cenculinka stale tu niekto odchadza a prichadza 😀 uz pustili vsetky mamicky s babatkami, okrem jednej. Inak vcera odisli dve kocky rodit. Dnes dve na sekciu, ide to tu ako po masle 😀 ale je tu plno stale. Neviem ako to teraz vyzera na nadstandarde. Kazdopadne postel tu volnu najdu, to sa neboj 😀 minimalne moja sa uvolni, kedze asi stvrtok ma uz asi konecne pustia domov 😀

cenculinka
20. nov 2012

@anjelicek30 chi chi chi tak drzim palce, aby to ten stvrtok vyslo 🙂

ponyxx
22. nov 2012

Tak nas včera pustili domov. O 9 dní sa nám naše slniečko ohlásilo skôr. Pôrod síce parádny bez nástrihu, len s to odniesol krčok maternice a veci s ním súviace, tak ma nakoniec aj tak zašívali a to mali teda čo robiť cca 45 minút. Vďaka bohu za epidurálku, inak by mi to museli robiť v celkovej anesteze a zbytočne by som prišla o prvé chvíle s mojim malým voňavým 🙂 uzlíčkom.

domeli
22. nov 2012

@ponyxx Blahoželám k bábätku a prajem všetko dobré - veľa síl a zdravíčka obom 🙂

dulkagabulka
22. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh

ponyxx
23. nov 2012

A žienky tých košieľok aj tri, potila som sa na tej super posteli jak somár v kufri 😀

cenculinka
23. nov 2012

@ponyxx ako si vedela, ze uz rodis? ja viem ze odveci otazka, ale z tohto mam najvacsi strach, ze kedy uz ist do tej nemocnice ☹ bola som tam dnes na ctg hore na 8C, od rana mam pravidelne tvrdnutie brucha a aj ma vzdy pri tom boli, ale na ctg mam tu spodnu krivku okolo asi 30? joj ten papierik z 8C je taky hlupy 🙂 sa neviem v nom vyznat. no a zaznam mam dobry, zajtra znova na 8C na czg, tak ale nieze uz rodim a ani o tom neviem ☹

ranya
23. nov 2012

@cenculinka ja som sa pave z kramarov vratrila, ale este bez baba, bola som na pozorovani...sono a monitor ti ropbil turkota?

ked je kontrakcia, tak spodna krivka aspon 80 az 100....radsej cez 100, inak to nie je.....robili mi molnitor asi 25 krat, tak uz viem, aky ma byt hahaha

ranya
23. nov 2012

@ponyxx a kto ta robil?

ranya
23. nov 2012

@anjelicek30 nebodaj sme tam boli spolu na 8C? 🙂

cenculinka
23. nov 2012

@ranya mna sledoval cunderlik, mam za nim prist zase zajtra 🙂 tak idem dobalit tasku, dam si horucu vanu a uvidime, co sa bude dalej diat 🙂 inak na nete baby pisali, ze mali pri porode vzdy krivky do 100, ale to zalezi podla mna aj od toho, ako je nastavena ta stupnica, nie? 🙂 lebo mam tych zaznamov tiez pozehnane, kedze maly ma chore srdce a na kazdom ine ciselne hodnoty 🙂 jedneho by z toho porazilo 🙂

ranya
23. nov 2012

nam to sestricka povedala, ze kontrakcie su az min ked je 80....tak preto...

a ktory je cunderlik...vobec neviem 🙂 skus opisat🙂

evickav
23. nov 2012

@cenculinka držím palce nech to s malinkým zvládnete čo najlepšie 🙂 a hlavne potom tá operácia nech je čím skôr za vami, aby ste sa mohli tešiť z malinkého doma a užili si spolu krásne Vianoce 🙂

nastasyk
23. nov 2012

@misulka47 Ja som nezaregistrovala, ze by mi dali oxytocin...a k tomu tlaceniu na brucho, ja som bola rada, ze mi pomohli, moj maly mal 3720 g a bez ich pomoci mi to vobec neslo... a ked zatlacili, mali bol hned von.... takze oni vedia co robia, netreba sa dopredu bat...

ponyxx
24. nov 2012

@cenculinka To máš bolesti v podbrušku, ako keby si mala menzes, len je to intenzívnejšie. Ak sa ti bolesť opakovane vracia po rozdýchaní, tak rodíš 😀
@ranya rodila ma Tichá a zašíval doc. Plank, nevychádzali z údivu, čo mi tam malá narobila.. 😕
@misulka47
@nastasyk mne sa vidí, že oxik davajú automaticky. Ja ho teda v prepúštacej správe mám. Mne dávali toľko, že neviem kedy mi tiekli ATB a kedy iba infuzku s klasickým roztokom 🙄

hama27
24. nov 2012

@ponyxx spominala si, ze si zazmluvnis Bohacikovu, takze si sa nakoniec rozhodla, ze to nechas na nahodu? 😵

evickav
24. nov 2012

@cenculinka moc moc gratulujem k malinkému Félixovi 🙂 myslím na vás a posielam veľa pozitívnej energie a držím vám silno palčeky, aby ste to zvládli a nech ste čo najskôr spolu s malinkým 🙂

anjelicek30
25. nov 2012

@ranya urcite ano, ja som lezala ns 850 izbe, vcera ma stahovali na koniec chodby, este ma nechceli pustit beeee, ze musim mat ukonceny 36 tt

anjelicek30
25. nov 2012

@cenculinka uz mas babo? Tak gratulujem, kde si lezala? Ak na 8c, tak sme sa mozno stretli, ja tu trcim od 15.11.

anjelicek30
25. nov 2012

@ponyxx blahozelam k babatku 😀

ponyxx
25. nov 2012

@cenculinka gratulujem k suhajkovi, a prajem vam obom vela zdravicka 🙂
@hama27 no rozhodla za mna malinka 🙂, Bohacikova akurat ten tyzden mala dovolenku a pritomna bola az od pondelka a ja som rodila v sobotu 🙂 Ale som rada, ze tam bol aspon Plank s tym jeho "no co sa deje " 😀 😀

barbora21
25. nov 2012

Bay prosim vas mam tri otazky:

1. Potrebujem do porodnice pribor a misku na polievku?
2. Da sa tam niekde urobit horuca voda...teda cajik?
3.Na jednolozkovy nadstandard moze chodit navsteva priamo na izbu, resp. aspon manzel?

Dakujem 🙂 🙂

liz_lemon
25. nov 2012

@barbora21 pribor potrebujes, misku nie
je tam kuchynka, ci je tam rychlovarna kanvica, vsak neviem, ale mozes si ju priniest
inak caj je tam k dispozicii, a je velmi dobry, 2 druhy
neviem, ale skor asi nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre