Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ponyxx
6. dec 2012

@macicky98 jeeemine a to kto ti take povedal? ze cez sklo? 😀 😀
@fialkaa treba sa objednat najprv na monitor ctg 02/59542583 dvere 221 prve poschodie polikliniky, tam uz dostanes instrukcie od sestricky, ak si nebudes zazmluvnovat, tak ti lekara priradia. Prve ctg sa hodnoti na 217 vacsinou Dr. Zidizik 😉

fialkaa
6. dec 2012

@ponyxx diky prosim ta a ty si ku komu chodila?mala si zmluvneho lekara? ja som pred 3 rokmi chodila k mudr. prochazkovi v pondelok, kde to fungovalo naprd. mne ide aj o to, ze ak by som mala chodievat v pondelok, tak mam problem, pretoze uz 17.12. som objednana k zubarovi a tam by bol problem s preobjednanim.

domeli
6. dec 2012

@fialkaa na Kramároch majú momentálne plno - zažívam to sama. Ja som tam šla prvýkrát 22.11. - tak ma objednali na monitor a tento prvý mi zhodnotili v ambulancii č. 217. Na monitore sa ma ale sestričky pýtali, že či chcem niekoho zazmluvňovať, resp. či mám niekoho vybratého, ku komu chcem chodiť. Keď som povedala, že zatiaľ nie, tak mi povedali: Dobre, tak Vás dávam k Dr. Ferákovej budúcu stredu. Kámoška čo ale išla po mne, tak tej povedali, že už ju nemajú kam zaradiť, tak že nech ide na č. 217 a že tam ju zaradia. Tam sa sestričky pred ňou pohádali, že ju nemajú kam dať, lebo všetci majú plno, tak jej povedali, že bude chodiť každý týždeň na č. 214 podľa toho, ako ju objednajú a kto tam práve bude.

fialkaa
6. dec 2012

@domeli to neznie velmi dobre. prosim ta a ako to funguje u mudr. ferakovej? myslim tym, kedy tam chodis, ako dlho tam cakas, ako to prebieha ...c. 217 to je uplne na konci chodby? lebo tam som chodila a to bolo naprd.

liz_lemon
6. dec 2012

@macicky98 ja som tam rodila v auguste, ziadne sklo tam nebolo

mamina0907
6. dec 2012

@fialkaa
Ja som tam zacala chodit minuly tyzden a musim otvorene povedat hroza.jeden den monitor,druhy poradna ,UZV dalsi den.nic tam nedokazu zosuladit ,aby nam to aspon z casti ulahcili.po kazdom monitore sa treba hlasit v ambulancii 217,kde ho zhodnotia,cize cakacka..poradna asi v tom style,ze prides a cakas a len sledujes,ako si pan dr.vybavuje pacientky mimo poradia,odbieha na UZV a ked ho odvolaju na sal,tak mas smolu.pred tym som chodila do sukromnej amb,nebola som na taketo nieco zvyknuta.nie som fajnovka,ani konfliktny clovek,ale v 9 mes. mam uz tiez toho dost.okrem toho dochadzam zo Senca.takze taka je moja skusenost a nezostava nam nic ine len sa obrnit trpezlivostou.drzim palce.

fialkaa
6. dec 2012

@mamina0907 moje nervy. a ku komu chodis? to sa vzdy chodi na monitor? ja som bola pri prvom synovi na monitore jedinykrat, ked mudr. nepocul dobre ozvy ....

bosoriak
6. dec 2012

@mamina0907 Ja som chodila na kramare tiez na poradne a len ti chcem poradit, aby si im oznamila, ze tam budes chodit v jeden den. Ja som im hned povedala, ze ja sa trepat zo Senca (tiez som odtialto) trikrat do tyzdna nebudem, okrem toho muz v zahranici a doma 2,5 rocna dcera. Nemali s tym problem, takze som si to spravila tak, ze som isla na monitor co najneskor, poobede som ho dala vyhodnotit nie na 217-tke, ale svojej lekarke a bolo. Ak nemas nejake vazne problemy, tak chodit na kontroly 3x do tyzdna je od nich fakt bezohladne.
Ale je to tam katastrofa, co si ja pamatam, to je fakt.

mamina0907
6. dec 2012

mna pridelili dr.Zidzikovi,ten ma poradnu v stredu.na monitor sa chodi posleny mes. tehotenstva kazdy tyzden.termin sa vsak neda vybrat,kedze maju vela.ja som z toho tiez nestastna,pretoze ma posledne tyzdne trapia opuchy.neobujem ani cizmy a uz nezapnem zimnu bundu.kedze mame dec. termin,tak predsa nebudem kupovat novu zimnu vybavu,takze chodim v teniskach ,ako debo.mozno ty budes mat viac stastia,ale viem aj z minulosti,ze pred tymi amb byva vzdy vela tehuliek.

moni244
6. dec 2012

no ste ma teraz potešili. Ja mám u svojej gynekologičky poslednú poradňu 17. decembra, som zvedavá, ako mne dajú monitori medzi sviatkami

misulka47
6. dec 2012

@mamina0907 mne tiez dalii na 13teho monitor a na 17 poradnu a medzitym 11 idem este na ultrazvuk, takze uplne super!akurat sestricka na monitore mi povedala ze ked tam budem toho 11teho mam sa prist pozriet a ak budu mat volne zoberu ma na mon itor,, no tak uvidim...

ponyxx
6. dec 2012

@fialkaa ja som si chcelaa zazmluvnovat Bohacikovu a to sa hned da v jeden den 🙂 , dokonca mi vybavili aj uzv na 8mom aj ked mali zjavne fulku. Pre Bohacikovu aj modre z neba🙂 .
Na margo plnosti ....Ja som rodila 17teho nov. a len co davali fotit deticky do Pravdy, tak nas bolo sedem.18teho uz ich bolo 17nast!!!!! A to nemuseli byt vsetky 😀 😀

evickav
6. dec 2012

@misulka47 ja k nemu chodím a vždy ma objednajú na hodinu a aj 1x ma k nemu sestrička objednala na určitú hodinu a deň,,, to som si tam volala,,, tak tam skús najskôr zavolať a uvidíš aký termín ti sestrička dá,,, ale dá sa s ňou dohodnúť
http://www.zzz.sk/?profil=3584
tu je t.č. a ordinačné hodiny a dni

misulka47
6. dec 2012

@evickav vsak som tam volala, ale povedala mi ze najprv mam ist na ultrazvuk a potom sa uvidi, objednala ma do poradne na 17.12. na pol11 a to neviem ci k nemu alebo ku komu...ale ked som pozerala tak tusim ordinuje vtedy on...uvidim

evickav
6. dec 2012

@misulka47 aha,,, no veď uvidíš,,, mňa objednali na monitor v ten istý deň ako mám poradňu, aby som nemusela chodiť 2x a ani to nemám dávať na posúdenie na 217, ale rovno potom na poradni u doc. Planka

iviatko
6. dec 2012

Su tam boxy pre navstevy,neskutocne teplo tam je 🙂 @macicky98

domeli
7. dec 2012

@fialkaa nuž ja chodím v jeden deň aj na monitor aj na poradňu - je to možno tým, že ma objednali priamo na tom monitore k určitej Dr. - že ma ešte mali kam zaradiť. Lebo kámoška, ktorú nechali zaradiť na č. 217 (klinická ambulancia, kam ide každá budúca maminka po prvom monitore na zhodnotenie, ak nemá vybratého vlastného pôrodníka vopred dohodnutého) a vlastne ju nemali kam dať, tak tá to mala v dvoch dňoch. Inak na UTZ sa bežne nechodí - iba rizikovky, čo ja viem. Ostatné bruškové maminy iba monitor a poradňa. Poradňa u Ferákovej: je to úplne na konci chodby č. 221, neskutočné rýchlovky - jak na bežiacom páse, dnu si max. minútu, vyšetrenie iba vaginálne s prehmatom brucha (na prvej poradni ani to nerobila, iba možno 5 sekundová záležitosť odspodu), kým sa prezliekaš potom, sestrička Ti iba podá tehotenskú knižku a s ďalším termínom a dnu už je druhá mamina... Z prvej takejto "poradne" som bola zhrozená (hoc Dr. nepôsobí nejak negatívne, ale ani výrazne pozitívne), ale kým nie sú problémy a môj gyndoš je ochotný ma skontrolovať u seba, ak by niečo, tak to nechávam tak - veď nič nenarobím. Beriem, že je nás maminiek veľa, ale toto je dosť odradzujúce. Na druhej strane, mám doma tiež 2,5 ročnú dcérku, takže rýchly návrat domov je pre mňa plus. Len tie monitory, ak je toho veľa, sa dosť posúvajú a teda hoci ja mám chodiť na 8.20, vždy som tam hoďku predtým, nech stíham aj tú poradňu od 9.00-10.00 h.

misulka47
7. dec 2012

@evickav no ja ani neviem co je to to posudenie ? :Dani ci to mam niekam davat, alebo nie...vsak mi snad povedia co mam robit 🙂

evickav
7. dec 2012

@misulka47 ako je vyššie písané, tak na 217 posúdia výsledky z monitoru,,, inak aj ja chodím na rizikovku dosť skoro pred určenou hodinou, aby som tam nemusela dlho čakať,,, ale tiež to tam ide rýchlo,,, než príde docent, tak sestrička každú tehuľku zavolá do vnútra a skontroluje - moč ( treba na každej poradni ), tlak, opýta sa na váhu,,, potom ideš podľa príchodu k docentovi - vyšetrí ťa zo spodu a pohmatom, cez lievik skontroloval malinkému srdiečko,,, popozerá namerané výsledky, ak máš aj nejaké zo sebou, tak to tiež všetko popozerá,,, poprípade ti napíše odporučenia na ďalšie vyšetrenia, ak nejaké potrebuješ,,, na monitor idem teraz v pondelok 1x, tak uvidím čo a ako,,,

anjelicek30
7. dec 2012

@ponyxx dnes ma pustili konecne domov 😀 po takmer mesiaci lezania, este tyzden a viezli by ma rovno na psychiatriu
😀

barbade
17. dec 2012

Ahojte zienky, @evickav, @domeli ..... alebo ktokolvek, kto vie, prosim poradte.
Ako to tu tak citam zacinam byt dost vydesena a mam v tom totalny chaos.... Rozhodla som sa teda rodit na Kramaroch (uz teraz si tym rozhodnutim prestavam byt ista, ehm) a moj doktor (sukromnik) mi povedal, ze nech tento tyzden proste na Kramare rano pridem a hotovo, ze ma vezme nejaky doktor a spravi mi poradnu. O ziadnom objednavani a procedurach nebola rec...
Skusala som volat akurat teraz na to hore uvedene cislo 02/59542583 kde ma 'velmi laskava' pani odbila nech si zavolam rano pred siedmou (o takom case fakt nefungujem) a zlozila mi... 🙄
Aky je teda postup, pred tym, nez tam vobec prvy krat pridem?? Musim sa niekde objednat, ci zrovna na ten monitor sa mam objednat ci len prist (brat ci nebrat moc) a ma zmysel chodit tam az neskor trebars pred obedom? Lebo zajtra napr. idem na prednasku o dojceni a ta je az poobede a chcela som aspon co to zvladnut v jeden den...
Dakujem za odpovede!

ponyxx
17. dec 2012

@barbade no objednat sa musis, lebo inak ta bud poslu domov, alebo sa nacakas...moc si zobrat mozes, ale ze ti urobia aj poradnu nepredpokladam...

barbade
17. dec 2012

@ponyxx Dakujem ti za odpoved. A objednat sa mam teda na tomto cisle? 02/59542583
To je na monitor alebo na poradnu?

barbade
17. dec 2012

Ozaj baby prosim vas neviete tiez nieco o zdravotnom dotazniku, ktory sa vyplna po prijme na Kramare? Taky dlhy dotaznik v zmysle zdravotnej anamnezy osobnej a aj v rodine a podobne. Da sa niekde zohnat a vyplnit vopred, aby som sa s tym nepasovala ked budem mat kontrakcie??? Raz som nan natrafila ale uz ho neviem najst....

brumka
17. dec 2012

@barbade ahoj to co mas za dotaznik na mysly, mna sa na krmaroch nikto nepytal ake mam anamnezi a co som mal v thu knizke to ani necitali az ked slo do tuheho sa ma daco pytali a potom nevedeli co robit, lebo moje anamnezi boli kontaindikaciou tak boli prekvapeny, jediny dotaznik co som vyplnovala na krmaroch tak o detoch ze ci viem kedy umyvat detom zuby tak podstate dotaznik onicom

amouramour
17. dec 2012

@barbade no na ten monitor casto objednavaju aj na 7mu, no bohuzial treba sa prekonat a vstat, ved to nie je kazdy den🙂a ako pisu kocky objednat na monitor, dat vyhodnotit a tam ti daju aj termin na prvu poradnu

amouramour
17. dec 2012

@barbade dotaznik som vypnovala pri nastupe do nemocnice

barbade
17. dec 2012

@brumka - hm, to je sranda, ja som sa stretla s nejakym takym dotaznikom typu medikacia, choroby, moje a v rodine a take veci.... neviem teraz...
@amouramour - och jezisi.... Ja mam prehodeny biorytmus, pracujem (no este pred tyzdnom som pracovala, pred materskou 🙂 ) v jednej americkej firme kde kopirujeme USA pracovnu dobru takze pre mna skore vstavanie = utrpenie, nie som zvyknuta. Ale samozrejme, ze to prezijem 😀

A na vysetretnie kvoli buducej moznej epiduralke staci prist pred tu anesteticku ambulanciu a cakat, vsak, to tusim tak funguje, neviete nahodou? Moja epi-poistka, kto vie ci vobec na nu dojde 🙂

barbade
17. dec 2012

@amouramour A bol to taky rozsiahly dotaznik ohladom zdravotneho stavu? Ci nieco take ako pise brumka?

brumka
17. dec 2012

@barbade tak pre mna uplna novinka, ja som tam rodila pred 3rokmi a uz as i tam nepojdem, co mohli u mna spackali naco mohli nato zabudli... ato som tam bola 24h pred porodom hospitalizovana tak ja neviem ci sa take roilo aj vtedy alebo na mna zabudli. ale ja mam ana take veci proste stastie...ak nieco zozenies skus si na mna spomenut lebo ja mam dost anamnez a takenieco bysa mi zislo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre