Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

misulka47
20. dec 2012

@evickav tak drzim palce aby to dobre dopadlo 🙂

lenush123
20. dec 2012

Ahojte, ako tak citam Vase prispevky mam pocit, ze vsetky rodime v polke januara 2013 a vsetky sme boli 17teho na kramaroch 🙂 tiez som tam bola prvy-krat..no a musim povedat, ze som mala spociatku dost..ten kolobeh zien hore-dole..no po vyse hodine cakania na monitor som si aj zvykla
Chcela som sa spytat, ci tu existuje nejaka kategoria deticiek - januaroviek Kramare alebo nieco take.dakujem

moni244
20. dec 2012

ako vás tu tak čítam, tak na tých kramároch je to teraz dosť akčné 😀 aspoň viem, na čo sa mám na budúci týždeň prichystať

misulka47
21. dec 2012

@lenush123 Ahoj, myslim ze skupina januarovky kramare nie 🙂 ale je sukromna januarcatka 2013 🙂

lenush123
25. dec 2012

@misulka47 no musim to tu oceknut dik

domeli
26. dec 2012

Poďakovanie a zároveň niečo pre maminky, ktoré sa na Kramáre chystajú rodiť:
Ďakujem celému tímu na Kramároch, doslova všetkým doktorom aj sestrám + pôrodným asistentkám, s ktorými som prišla do kontaktu 21.12., počnúc Dr. Mlynarčikovou, ktorá ma prijala a dodola odvahu, doc. Plankovi, ktorý odobril spontánny pôrod po sekcii spred 2,5 roka, Dr., ktorej meno neviem, ale bola rozhodujúcou pre moje rozhodnutie dať si EPI, Dr. Prochádzkovi, ktorý sa zjavil už pred samotným pôrodom a potešil ma, že už môžeme ísť na to, ale bábo sa ho asi zľaklo, tak kvôli iným problémom odišiel a pôrod odviedla skvelá Dr. Rukavicová - s veľmi ľudským prístupom, dobre naladená, povzbudzujúca, rešpektujúca moje prianie rodiť bez nástrihu a spolupracujúca na tom, aby ozaj nebol potrebný. A rovnako ďakujem dvom pôrodným asistentkám, resp. asistenke a zdrav. sestre (to neviem), ktoré mali vtedy službu a boli taktiež starostlivé. Osobitne ďakujem anesteziológovi, ktorý v ten deň slúžil, meno neviem, ale bol perfektný čo do odbornosti, aj ľudskosti a doslova všetkým rodičkám spríjemňoval celé čakanie.
So starostlivosťou na šestonedelí som bola spokojná, podmienkami nemocnice tiež, hoci som sa pre nátresk nedostala na nadštandard. V roku 2010 som bola na nadštandarde a ak to porovnám, áno, rozdiely sú, ale nakoľko som teraz nebola po sekcii, s naliatymi prsníkmi, potrebujúcimi ísť pod sprchu čo najčastejšie, kúpeľňu som až tak nepostrádala priamo na izbe. Možno to bolo aj tým, že nás tam nebolo veľa a teda žiadny rad na sprchu nebol (fungovala totiž iba 1 z troch). Ak porovnám starostlivosť sestier - rovnaká na štandarde teraz ako na nadštandarde v r. 2010, dokonca by som povedala, že teraz mi prišli sestry snáď ešte milšie, nie také bez záujmu, ako tam na 9. poschodí. Strava - no čo Vám poviem - klasická, nemocničná. Asi mali akciu na syr Karička, lebo každé raňajky s ním odbili 🙂
Sestry a Dr. z novorodeneckého - veľmi fajn, starostlivé, chodili a radili vo dne - v noci.
Takže, maminky, ja túto pôrodnicu aj po druhej skúsenosti odporúčam. Nikomu som neplatila, nikoho nezazmluvňovala, stavila som akurát na milé slová, ďakovanie a úsmev hoc miestami veľmi bolestný a vyplatilo sa (aj keď spočiatku niektoré sestry vyzerali neoblomné).
Všetkým Vám prajem čo najpohodovejší pôrod aj pobyt.

katkatomekova
26. dec 2012

@barbade no co ja viem alergia na PNC je dolezita informacia, nikde nevies cim sa mozes niekde nakazit a v nevedomosti ti daju penicilin...alebo ine atb pribuzne pnc ktore tiez vyvolaju alergicku reakciu

barbade
27. dec 2012

@katkatomekova No ro ano, rozhodne je, ak by som dostala vyssiu davku penicilinu, podla doktora by som to nemusela prezit 😉 Bola som kvoli tomu aj hospitalizovana.... Len vravim ze to je jedina ''zaujimava'' informacia co sa tyka mojej anamnezy, nic ine tam uz nie je v podstate.

anjelicek30
28. dec 2012

Lezala som tri tyzdne na 8C, 23.12. sa mi narodila krasna dcerka, na porod mam krasnu spomienku, tymto
sa chcem podakovat sestrickam na 8C za ich laskavost a ochotu, pani dr. Tokolyovej za jej uzasnu podporu, ked som lezala na rizikovom a za krasne odvedeny porod, ktory od odtecenia plodovej vody, po prvy nadych malickej trval len 5 hodin, za jej podporu, nakolko ja som obrovsky bojko a stresos. Nebyt jej, tak by som to asi prezivala inak. Okrem toho, velka vdaka patri aj uzasnym porodnym asistentkam a pani anesteziologicke, taktiez sestrickam na novorodeneckom, za ich uzasny a ludsky pristup 🙂 porodu som sa velmi obavala, ale vdaka tymto ludom mam nan krasnu spomienku. 🙂 urcite porodnica Kramare je naj 😀

misulka47
29. dec 2012

@anjelicek30 gratulujem k dcerke a dufam v porod a podobny zazitok ako si mala ty 🙂

katche
29. dec 2012

Ahojte 🙂
Mam zopar otazociek na zeny, co na Kramaroch uz rodili...ako je to po porode s babatkom? Po vsetkych kontrolách a prehliadkach na novorodeneckom babo ostáva na izbe s mamou, ci ho iba nosia na krmenie? A navstevy? Nemaju priamy pristup k dietatu, ci na izbu, vsak? Tomu chcem zabranit, je par osôb, ktore si neželal, aby prisli q vysvetlit si to nedajú... A je lepsie priplatit si nadštandard, alebo nie
Mám toho plnú hlavu, strach aj obavy..mama mi velmi neporadi 😀 rodila tam davno, a lekar bol idiot...
Urcite tu odpovede niekde budú, ale kým by som sa tým preluskala aj porodim...tie dva mesiace, co su predomnou utecu rychlo.a ja zrazu neviem co a ako...

hradnapani
29. dec 2012

@katche je tam rooming in, takze babo je s tebou na izbe hned ako sa da. Navstevy su na chodbe pred oddelenim, takze iba ty sa rozhodujes,cina chodbu pojdes sama alebo s babatkom. Navstevne hodiny su sice stanovene, ale prakticky za tebou mozu prist kedykolvek. Nadstandard sa oplati urcite, ale tiez to nie je uplne stopercentne.

katche
29. dec 2012

@hradnapani dakujem 🙂... Uz len prekonat obavy

hradnapani
29. dec 2012

@katche neboj 🙂 mysli na to, ze to zvladaju miliony zien a na to, ze babatko to ma mozno este tazsie ako ty, a chces mu pomoct. Tak bud statocna, mamina 🙂

katche
29. dec 2012

@hradnapani to mas pravdu. Ja som len typ, co.si v hlave vykonstruuje tie najhorsie scenare a potom.sa smeje na vlastnej hluposti a strachu.. zvladli to ine, zvladnem aj ja. Obdivujem zienky, ktore aj napriek.ťažkému porodu sli.do toho znova 🙂 uz len mat stastie na personal (mojej mame porodnik pri mne povedal, ze budem.retardovana, lebo mám malu hlavu...)

hradnapani
29. dec 2012

@katche jaaj, no keby ludska hlupost kvitla, zijeme v rajskej zahrade 🙂 (to na margo toho porodnika... aj mojmu synovcovi predpovedali mentalne postihnutie,a je z neho riadny zdravy dospely chlap).
Drzim palce, aby to slo hladko a aj na ten personal 🙂

anjelicek30
30. dec 2012

@misulka47 dakujem misulka, neboj, bude to v pohode 😀

misulka47
30. dec 2012

@anjelicek30 no som zvedava, a hlavne kedy to konecne pride, lebo zatial to vyzera tak, ze este aj prenasat budem 😒

k_a_t_k_a
30. dec 2012

ahojte zienky 🙂 zajtra idem prvykrat na CTG na Kramare, som objednana na urcitu hodinu a chcem sa spytat, ci sa oplati chodit skor? Mala som v plane prist o hodinku skorej, ale neviem ci to nebude zbytocne, lebo vsade citam, ze skor sa tie casy predlzuju..hm. Aka je Vasa skusenost?

amouramour
30. dec 2012

@k_a_t_k_a molekedy vezmu na minutku presne, takze o hodinu skor by som isto nesla🙂

amouramour
30. dec 2012

@katche babatko mas hned, po sekcii este dokonca skor akoby si si priala🙂a urcite nadstandart, je fajn a na nezaplatenie🙂

misulka47
30. dec 2012

@k_a_t_k_a ja som minule dosla skor a skor som bola aj vybavena , no tak neviem asi podla toho kolko ludi tam je..lebo aj tak nevolaju podla casov na kedy si objednana, ale podla toho kedy prides a kedy das teh, knizku sestricke, ci tej pani co nataca ctg.--

katche
30. dec 2012

@amouramour fiha, to az tak expresne? no..tak dufam, ze aj porod bude expresny..😀

qtinka77
31. dec 2012

Ahojte, chcem sa spytat, ci na Kramaroch umoznia ostat po porode babatku s maminkou na sale?
Rodila som tam pred 12 rokmi a babatko mi zobrali hned prec do inkubatora na "zohriatie" a prave potom bola dcera asi hodinu velmi cula - co som ja videla az zo zaznamu, ked bol tatino s kamerou na novorodeneckom...
Velmi by som toto chcela zmenit, inak som bola v tejto porodnici vtedy velmi spokojna, vsetko, co som chcela vediet, co som sa pytala, bolo fajn, pomohli mi, ale mali sme 2 dni problem s prisatim sa a to si prave myslim, ze v tom zohralo svoju rolu prave to odlucenie po porode - vobec mi nebola mala prilozena na prsnik na sale (to "onuchanie" bradavky nepocitam.. :o) ) a prave potom tie 2 hodinky po porode bola potom velmi cula...co si myslim, ze keby sme ostali spolu, tak by bolo velmi fajn... Tak ake mate prosim skusenosti - zmenilo sa tam nieco? Ked ste si toto priali, bolo vam vyhovene?
Mam termin az 5.6., ale rada by som dopredu vedela do coho idem...
Dakujem.

hradnapani
31. dec 2012

@qtinka77 maju certifikat baby friendly hospital, t.j. ak nie je ziadny problem, tak tie dve hodinky ste spolu na sale. Tesne po porode ti ju na chvilu zoberu,ale potom donesu spat 🙂 Mne chceli po hodine maleho zobrat, ze je neskora noc, ale nedala som si ho 🙂 potom ma previezli na izbu a za nejaku hodinu doniesli aj tam a uz sme boli stale spolu.

qtinka77
1. jan 2013

@hradnapani No ono keby sa dalo spolahnut na to, ze BFH je naozaj podla BF pravidiel, tak hej, ale v BA su vsetky porodnice BF, a vela veci nedodrziavaju, bohuzial :o(
Dakujem za odpoved, snad ked si to budem vyslovene vyzadovat, tak ak bude po zdravotnej stranke vsetko v poriadku, tak by to mali dodrzat :o)
Vsetko dobre do noveho roka prajem :o) aj VSETKYM ostatnym :o)

hradnapani
1. jan 2013

@qtinka77 ved to... ze ten certifikat nie je zaruka, mnoho veci sa nedodrziava. Ale toto je myslim jedna z mala veci, ktore dodrziavaju, aspon poznam dost bab, ktorym babatko nechali tie dve hodinky a nemuseli sa toho dozadovat. tak nech vam to vyjde, a pekny novy rok 🙂

domeli
1. jan 2013

@qtinka77 moja čerstvá skúsenosť z predvianočného obdobia: bábätko mi po spontánnom pôrode dali, ale nie hneď nahé na brucho, ako je to najideálnejšie, ale chvíľku na to, čo spravili tie testy, odvážili ho a zavinuli do uteráka. Vlastne ho doniesol manžel - on hneď po pôrode šiel so sestrou, kým ho ona vážila, balila, on si ho pofotil a priniesol mne na prsník. Potom sme boli takto spolu všetci traja hodinku. Nie dve, hoci je to obvyklé takto, nakoľko náš malý mal plný noštek plodovej vody, zobrali ho teda ešte poodsávať a už mi ho sestrička nedoniesla, opica jedna! Ale za to hneď po presune na izbu som sa naň pýtala a doniesli mi ho. Oproti r. 2010 bola zmena v tom, že vtedy akosi o tie 2 hoďky hneď nosili deti mamám na izbu. Teraz sa sestričky viac pýtali, či ozaj chce tá-ktorá mamina už dieťa k sebe, či si trúfa, že to zvládne. Ale inak boli aj sú tam novorodenecké sestry zlaté, ústretové, ozaj.

qtinka77
1. jan 2013

@domeli Dakujem :o)
A co sa tyka "natresku" - ako som citala na inych serveroch na Kramare, ze sa velakrat stane, ze cakas v bolestiach na chodbe, lebo nie je miesto a po porode Ta vysupuju naspat k vzdychajucim maminam (este cakatelkam), ako to tam vyzera?
A s nadstandardom nebol problem? Bolo miesto?
Hovorim, ze ja si na Kramare spred 12 rokov spominam velmi dobre, preto som ani neuvazovala, ze by som rodila inde, mne sa tam pacilo, hlavne to novorodenecke bolo uzasne, len toto jedno som si spatne uvedomila, ze to nebolo dobre a len vdaka mojej vytrvalosti a trpezlivosti, kedy som najskor 6 mesiacov kojila cez klobuciky, lebo ako som hovorila, mali sme 2 dni velky problem s prisatim...tak sme to nakoniec "potiahli" az do 2 a stvrt roka s dcerkou a nikdy som to neolutovala, lebo je to naozaj to najlepsie, co mozes dietatku dat a musim 3x klop, ze prve antibiotika brala ako 8.rocna - lekarka si nas chcela fotit, ze take dieta nema v rajone :o) A to som pritom kazdu poradnu musela zatvarat usi nad tymi jej recami o tom, ze "A eeeste maaate mlieko?" a "No ved ano, je to lacnejsie, ze?" a "Nie je dobre tolko kojit (to mi povedala ked mala dcera asi 8 mesiacov), lebo dieta je potom prilis zavisle na matke"... Tak som sa jej spytala, ze ci ma byt zavisle na pestunke alebo plysovom medvedovi 🙂 a ze ja mam na to svoj nazor a budem kojit dokedy sa nam bude chciet, tak potom uz dala pokoj :o) No, ale ako hovorim, tie zaciatky boli tazsie a to suviselo podla mna prave s tym, ze mi malu zobrali po porode a prave tie chvile su velmi dolezite... Dakujem baby za vase odovzdane skusenosti :o)

domeli
1. jan 2013

@qtinka77 keď som rodila ja, boli celkovo 3 pôrody - 1 sekcia a ja s jednou maminou, popoludní ešte jeden sa rozbiehal, takže nátresk som nezažila na pôrodnej sále ani chodbe. Ale na nadštandarde bolo plno a teda som sa naň ani nedostala. Avšak žiadna tragédia nebola ani na štandarde, nakoľko som toľko nepotrebovala byť v sprche s navretými prsníkmi ako pri dcérke pred 2 rokmi (vtedy som rodila sekciou a teda mala som šťastie, že dcérka sa aj po 26 hodinách, kedy bolo prvé naše prisatie, pekne rozpapala a dojčili sme sa 26 mesiacov) a tiež som nemala žiaden nástrih ani šitie, takže sa dalo prejsť na chodbu na WC i do sprchy (hoc z 3 fungovala iba 1). A ako som písala, rozdiel v starostlivosti na štandarde teraz a nadštandarde vtedy som nebadala, akurát snáď v tom, že na štandarde bol väčší ruch, menej pokoja a ticha, ale zasa sestry mi prišli ústretovejšie, nie také odmerané, ako vtedy na nadštandarde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre