Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

prettybaby
9. jan 2013

@hviezdass to preto lebo casto fajci 🙂

prettybaby
9. jan 2013

@tanjana ja k nemu chodim, teda cakam este na tri cykly po porode a pojdem opat, zatial nist

hviezdass
9. jan 2013

nechodila som k nemu ale baby co chodili tak boli velmi spokojne, pochvalovali si ho...zvlastna osobka... 🙂 ale klobuk dole, dobra pracicka... 😉

hviezdass
9. jan 2013

@prettybaby to neviem, kto dnes nefajci... 🙂 to som nejako neriesila...ale ruky su sikovne...

k_a_t_k_a
9. jan 2013

@mmacka @katuska782 ďakujem za info

tanjana
9. jan 2013

@prettybaby ... a je citlivý a ľudský, to je pre mňa dôležité. Ďakujem. 🙂

tanjana
9. jan 2013

@prettybaby oprava: ... a je citlivý a ľudský ? to je pre mňa dôležité. Ďakujem. 🙂

natfek
10. jan 2013

@tanjana Ja k nemu chodím do súkromky. Takto, je fakt drahý. Takmer najdrahší. Ale pokial nemáte naozaj natesno rozpočet tak je to bezpredmetne riešiť podľa mna-pretože na druhej strane ide o jednorazový poplatok a potom už nič neplatis. Takze je to dosť pohodlne, už sa nestane že by tá prekvapili poplatkom za to či ono.
Je aj veľmi príjemný, aj keď trosicku svojsky... Má dosť veľa pacientiek takze to vybavuje celkom rýchlo, ale pri každej poradni UTZ, vždy môžeš mat doprovod. Na UTZ je naozaj odborník, posielajú k nemu aj od iných lekárov ak je podozrenie na čokoľvek. Tiež veľmi dobrý v pohlaví-dosť skoro to vie povedať, aj keď prvý krát vždy povie že "asi" ale ešte som nepočula že by sa sekol.
Čo sa pôrodu týka tak som tiež počula spokojnosť a chvalu ale sú aj lekari ktorých chvalia ešte viac 🙂 unho to bolo vždy že bol super, príjemný... Akože, mne sa páči že sa vždy usmieva, a keď robí UTZ tak sa tak pekne usmieva aj na bábätko 🙂 je to take milé.

eriwap
10. jan 2013

@mmacka 😀 a ku komu chodíš na poradňu, ja k Židzikovi. Dostala som aj termín na utz ale až na 22ho 😖 no a termín pôrodu mám 26ho. Len teraz neviem čo si mám myslieť: som KPčko (aspoň doteraz som bola) ale doktor mi do papierov napísal "cez stenu pošvovú cítim hlavičku". Ale mne osobne nič nepovedal, to som zistila až keď som od nebo odišla a prečítala si papiere. Ani tvar brucha sa mi nejak nezmenil, ani pocity. Tak neviem. Musím sa ho na to na budúce opítať 😉

nevestienka
10. jan 2013

@eriwap ja som chodila na kontrolu monitoru k židzikovi, a veru mi nič tiež nepovedal. Už som si na to zvykla, keďže mi len ten monitor kontroloval. Povedal len, že je to v poriadku a keď budem mať nejaké ťažkosti mám okamžite prísť.Treba sa asi spýtať, keď máš nejasnosti.

katche
10. jan 2013

Holky, a ako to je s prvou poradnou na kramaroch? Ja by som mala mat o dva tyzdne uz tam a jeviem, ci tam zavolať a objednať sa, alebo nie. Zazmluvnit lekára sa zatial nechystam. A potom, co sa tyka nadstandardu, kedy sa to vybavuje a plati ? Som z toho jelen

eriwap
10. jan 2013

@nevestienka presne toto isté povedal aj mne 😕

eriwap
10. jan 2013

@katche hlavne sa objednaj na ctg, ja som bola prvýkrát v pondelok a odtiaľ ma priradili do poradne ,tú som mala prvýkrát včera, ale ďalšiu poradňu a ctg som si už dala na jeden deň, sestrička na ctg je zlatá víde ti v ústrety. T.č. na ctg tu niekde najdeš napísané, len pozrivyššie

katche
10. jan 2013

@eriwap aha, dakujem. Pohladam si to 🙂

tanjana
10. jan 2013

@natfek Ďakujem za info. Želám všetko dobré. 🙂

mimibaby222
10. jan 2013

ahojte babenky mam ist v pondelok rodit na kramare cisarskym aky su doktory a ich pristup nicoho sa nebojim len inekcii a pristupu doktorov a sestriciek

liz_lemon
10. jan 2013

@mimibaby222 lekari su super, sestricky len niektore

mimibaby222
10. jan 2013

@liz_lemon a jako si isla cisarskym a ako to prebiehalo a ta epiduralka boli

liz_lemon
10. jan 2013

@mimibaby222 ano, mala som cisarsky, ale velmi si to nepamatam, mala som spinalku (neboli to, skor je to neprijemne, musi sa pri tom urobit gulaty chrbat, co je s bruchom trosku obtiazne), nerobili mi ani klystir, necitila som absolutne nic (niektore baby citia, ako im babo vyberaju), po tom, ked ta zasiju, ta daju na 24 hodin (ale aj dlhsie, ja som tam bola 36, lebo ma tam dali o polnoci, takze ma na izbu prelozili az rano) na JIS, tam len lezis, postupne sa snazis pretocit na stranu, a nakoniec vstanes, na izbu ta odvezu na voziku, tam sa potom osprchujes donesu ti babo, alebo ho ides kuknut

mimibaby222
10. jan 2013

a na kolky den ta pustili domov ja mam mali problem maleho budu po narodeni operovat len mali chyrurgicki zakrok ma par milimetrou otvorenu prednu brusnu stenu ale neni to vraj nic vazne

mimibaby222
10. jan 2013

@liz_lemon to bolo pre teba len som zas cosi zmackla

strawberry17
10. jan 2013

@mimibaby222 kazdy lekar je iny, ale vacsina su v pohode...sestricku som tam dobru nestretla

mmacka
10. jan 2013

@eriwap juj, tak to je dobre znamenie... asi sa tiez naozaj otocilo aj to vase babo 🙂 ved ak mu srdiecko namerali dole pod pupkom, logicky to tak vyzera. Aj sestricka na monitore vravela,ze tam musi mat chrbatik a nie zadocek 😉 ja chodim k Prochazkovi a uvidim v pondelok,ci mi naplanuje utz. Zidzika som videla, tiez sympatak. Tak sa drzte, drzime si palce 🙂

girlie81
10. jan 2013

@tanjana Ahoj 🙂 Ja som pacientkou Dr. Čunderlíka, bola som aj celé tehotenstvo a aj ma odrodil. Súkromnú ambulanciu má v Horskom parku, objednáva sa uňho na presný čas. Občas sa však stane, že si tam pacientka počká...je to logické, keďže má veľa pacientiek z ktorých 90% je tehotných a idú na UZV, ktorý sa niekedy z 10 min. pretiahne aj na 30 a potom sa pacientky posúvajú. Občas sa naňho čaká, mešká kvôli povinnostiam v nemocnici a pôrodnici, ktoré sú tiež nepredvídateľné, takže niet sa čo čudovať. Je to precízny doktor, odborník s veľmi príjemným vystupovaním a správaním sa k pacientovi. Aj keď má pacientov veľa, každému sa venuje, v kľude bez stresu odpovedá na všetky otázky.
Škoda, že už nemám tehotenskú knižku...tam boli vypísané všetky vyšetrenia, ktoré som uňho absolvovala. Poradňa pre bežnú pacientku stojí 100€/ročne a tehotenská poradňa 250€. Tieto peniaze však boli pre mňa najlespšie investovanými. Robí aj nadštandartné vyšetrenia, ktoré niektorí gynekológovia buď nerobia vôbec, alebo až v neskoršom štádiu tehotenstva. Na každej poradni mohol ísť manžel so mnou dovnútra, zakaždým robil UZV, takže sme vždy videli našu bambulku 🙂 Všetko pekne trpezlivo vysvetlil, vytlačil nám fotku.
Keďže som si ho zazmluvnila, nechodila som na Kramáre ani do poradne, všetko som absolvovala v klude v jeho súkromnej ambulancii, čo bolo super. Keď sa u mňa začal pôrod, volala som mu na mobil, bol veľmi zlatý...povedal, že už ma čaká na Kramároch 🙂 Bol ma pozrieť každý deň čo som bola v pôrodnici. Do poplatku za tehotenskú poradňu samozrejme zahrnuli aj kontrolu po 600nedelí.
Ja naňho nedám dopustiť 🙂 Do jeho ambulancie chodia aj ďalšie moje 4 kamarátky a sú rovnako veľmi spokojné.

liz_lemon
10. jan 2013

@mimibaby222 bola som tam 7 dni, ale kvoli malemu, lebo mal nizku vahu a nepriberal a mal aj zltacku
budu ti ho operovat v detskej fakultnej, tam ho asi prevezu rovno po porode, takze on bude tam a ty v porodnici
su tam vynikajuci lekari, aj mojho syna tam operovali
drzim palce

moni244
11. jan 2013

ahojte, mám otázku. Volali ste si niektorá sanitku k pôrodu? lebo mi nemáme auto, rodina ďaleko, susedov tu nepoznáme a jeden kamoš, ktorý má auto, robieva dosť dlhé smeny a aj nočné.

lalilovka
11. jan 2013

ahojte, chcem sa opytat, ci mi viete poradit. V stredu som bola na monitore a sestricka ma objendala na budci tyzden na 11.20 co je dost neskoro a ze mam ist aj do poradne k dr. Tokolyovej, no take meno som nikde nenasla a neviem kedy robi. Ci to stiham po tom monitore alebo mam ist najskor do tej poradne a az potom na monitor?? Dakujem za odpoved.

domeli
11. jan 2013

@lalilovka príď na monitor skôr - oni aj tak neberú presne podľa časov. Ja som bola stále objednávaná na 8.20, no po prvej skúsenosti, kedy mi točili monitor 5x!!! som potom chodila stále o hoďku skôr. Sestrička totiž pozbierala knižky a volala viacmenej podľa toho, čiu knižku mala. Takže často som bola vybavená pred objednanou hodinou. Inak, ak by si nestíhala, tak dá sa aj tak, po dohode s Dr., že najskôr Ti spraví poradňu a tak pôjdeš na monitor, ktorý Ti potom zhodnotia na č. 217. Ale nie je to štandardný postup, skôr výnimka. Radšej dojdi skôr na ten monitor a povedz aj sestričke, že máš poradňu u Dr. Tokolyovej. Inak: ona by mala ordinovať hneď vedľa, na č. 221 - tam som videla, tuším, jej meno.

moni244
11. jan 2013

a ešte ma napadlo, kde sa vlastne má hlásiť žena čo rodí? je to iné počas dňa ako v noci a cez víkendy?

liz_lemon
11. jan 2013

@moni244 ano, cez den ides do prijimacej kancelarie, ktora je na prizemi, a v noci a cez vikend ides cez urgentny prijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre