Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon Boze toto je chore cele...fakt mas nejaku extra specialne zlu skusenost sa mi zda...
Predeti.sk je teda naozaj predrazeny obchod - bola som sa tam mrknut, ked som bola pre nejake veci v hej.sk...
Vsetko predrazene - a to sa tvaria ako internetovy obchod...
Ja som napriklad kocik kupovala v Babylande - maju lepsie ceny na kociky.
Monitor dychu a odsavacku som dokonca objednavala z Amazon.com.uk - NEPOROVNATELNE ceny!!! AngelCare AC401, co sa u nas na nete (akoze najlepsia cena) da zohnat tak za 137€, mam za 69libier - cca 75-78€, odsavacka Avent, co predavaju u nas za 58€ Avent rucna - na Amazone za 18 libier - no nech 25€...a kos na plienky som tam este kupovala...
Len si musis dat pozor keby si tam nieco kupovala na kreditku - maju to velmi slabo zabezpecene - prekvapilo ma, ze stacilo zadat iba cislo karty a expiraciu, bez toho bezpecnostneho 3-ciferneho cisla zozadu... hned na to mi jedna kocka pisala upozornenie, ze je to zle zabezpecene - ze tie udaje o kreditke si musis nasledne po platbe hned vymazat z konta...co ja som nevedela, lebo ked sa Ti tam nahodou nejaky hacker nabura, tak ma hned Tvoje cislo kreditky...tak som radsej hned kreditku blokla :o)
Nemaju tam moznost platit cez Paypal, skoda...
Ale ceny su fakt super - skus pozriet, keby vam este nahodou nieco chybalo...
No a ta perlicka na zaver, ze si musela uvolnit postielku len na to, aby tam dali igelit - to uz na to ani slov nemam...
Nechapem - to normalne vyzera tak ako by si Ta vybrali za "obet" - ale preco...? No luto mi je hlavne toho kojenia... :o(

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 no, tiez nechapem, ze preco akurat ja...ale co uz 🙂 a to som dovtedy vsetkym Kramare ospevovala, ze ja jedine tam, aj ked lekari tam boli naozaj perfektni, na tych nemozem krive slovo povedat

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon No tak parada aj s "laktacnymi poradkynami", ktore Ti pchaju ESTE V PORODNICI!!!! umele mliecko dietatu -. to su fakt laktacne poradkyne uplne paradne! Ze sa nehanbia...

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon Ved to, ze aj ja Kramare vsade iba odporucam... :o(

liz_lemon
30. jan 2013

@qtinka77 im je to jedno, jedno dieta hore-dole, hlavne ze maju pokoj a mozu vysedavat v takej ich miestnosti pri telke
ale nejde mi do hlavy, ze ked ta primarka z novorodeneckeho vie, ake tam ma sestry, preco tam este stale pracuju? lebo ona je napr. velka zastankyna kojenia

qtinka77
30. jan 2013

@liz_lemon No tak ja nie som typ, ze by som zbytocne buzerovala a otravovala a stazovala sa, ale keby sa mne stalo, ze zistim, ze mojnu dietatu pchaju do ust cumel alebo nedajboze flasu s umelym mliekom, tak to by som asi chytila amok a v momente by o tom vedela nielen primarka, ale asi aj riaditel nemocnice a organizacia, ktora udeluje tituly "babyfriendly hospital"...strasne som napalena uz teraz a to sa ani netyka mojho dietatka - ja to stale hovorim - najvacsi nepriatelia kojenia su prave ti, ktori by mamickam mali najviac pomahat . vid pediatri...ako mozu podporovat kojenie a kojacie matky, ked su platene za to kolko Nutrilonu predaju? Alebo inak z toho prosperuju? Ved to je stret zaujmov...

lovesista
31. jan 2013

@liz_lemon ta laktacna poradkyna bola taka starsia pani? ona je tam myslim len na polovicny uvazok a totalne nestiha. aspon v decembri 2011 ked som rodila ja to tak bolo. s kojenim mi pomahali aj sestricky z novorodeneckeho, nemozem povedat kriveho slova na ani jednu z nich.
@qtinka77 my sme po prepusteni z porodnice tiez isli naspat na Kramare na novorodenecke na kontrolu, lebo maly pri prepustani domov nepocul na jedno usko (kazdemu babatku kontroluju sluch specialnym pristrojom). preto sme po tyzdni isli na kontrolu. maly mi nepriberal lebo som mala silnu poporodnu depresiu a nemala som mlieko, kazali mi dokrmovat ho UM a ihned nas chceli hospitalizovat v detskej fakultnej lebo mal extremne silnu zltacku, vecer sme mali ist na prijem. ale ja som nikam nesla, svokor je lekar a ukecal ma nech ostaneme radsej doma, ze v nemocnici riskujeme nakazu infekciou. zltacka mu presla aj sama, sice to trvalo niekolko tyzdnov ale presla.
ja pojdem na kramare rodit v JUni zase, inam by som nesla 🙂

qtinka77
31. jan 2013

@lovesista Tak ja pojdem na Kramare tiez - a tiez v juni, mozno sa stretneme (my mame tremin 5.6. vy asi o par dni neskor, ze? :o) ), lebo stale si myslim, ze v Bratislave su Kramare najlepsie...ale toto, co pisali kocky, co tam boli teraz - ze bezdovodne davaju UM - to, ze sa 1-2 dni babatko nevie prisat, pre mna nie je dovod...ani moja dcera sa 2 dni nevedela a kojila som ju napokon 2 a stvrt roka...
Tak to ma uplne, ze sokovalo...doslova a dopismena.. :o(

lovesista
31. jan 2013

@qtinka77 ja mam termin 13.6. 😉
o tom podavani UM neviem nic. ja som mala maleho skoro stale na izbe, len jednu noc bol na novorodeneckom, inak stale so mnou. viem ze bol hladny, narodil sa 4,5 kilovy tak si pytal 😀 a preto som ho mala NONSTOP na prse,aby sa mi rychlejsie rozbehla laktacia. sestricky mi ani raz za tie 4 dni nenavrhli ze mu daju UM alebo glukozu a to videli ze sa trapim s kojenim. ochotne mi pomahali a ukazovali polohy ako kojit, ako ho drzat, prilozit... povedali mi ze maly ma zasoby este z bruska a vydrzi nepapat aj 3 dni.

qtinka77
31. jan 2013

@lovesista No ved toto presne - tak isto som to mala aj ja...tiez mi pomahali a ja uz som mala strach, ked 2 dni mala nic nepapala, ale tiez mi hovorili, ze 2-3 dni este papat nemusi, lebo to ma z bruska este...ale je mozne, ze sa tam pomenili sestricky . nemyslim si, ze to je problem celeho novorodeneckeho z Kramarov, a uz vobec nie lekarov, ale sestriciek, ktore, ked maju babatko na novorodeneckom - ked ma zltacku alebo neviem uz z akeho ineho dovodu ked nie je pri maminke /po sekcii asi aj/, tak aby im neplakalo a mali pokoj, tak strcia flasu...ale to ja by som bola ochotna normalne telesne tresty za to takym husiam udelovat - aj osobne :o)))))

lulu89
31. jan 2013

Ja mam termin uz 16.2. a ako tak citam niektore tie prispevky,lutujem ze mam ist rodit na Kramare...........je pravda,ze teraz tam chodim kazdy tyzden na kontroly a to su len sestricky v ambulanciach,ale hned v prvy den som sa tam s jednou pohadala.....no fakt teraz neviem :(

liz_lemon
31. jan 2013

@lovesista bola to mlada baba, nieco cez 20 mohla mat

katuska782
31. jan 2013

ja som v 40 tt a na nasu malinku cakame kazdym dnom,ale stale sa jej nejako nechce..skusali sme uz asi vsetko mozne a nemozne ...... ☹ rodit idem tiez na kramare a riadila som sa skusenostami mojich znamich, ktore boli max spokojne.....no teraz zacinam citat same negativa az sa bojim ci som si dobre vybrala..v utorok idem znova na poradnu a ak neporodime tak budem musiet ist bohuzial na vyvolavacku a tej som sa naozaj chcela vyhnut ☹ ....stale preto dufam ze sa malinka sama umudri a pojde von sama... 🙂

sonik28
1. feb 2013

mamicky, co ste v tejto nemocnici rodili planovanou sekciou v spinale, chcela by som sa opytat, ci po sekcii - vybrani babätka - hned prilozia babätko mamicke alebo az po uvodnych vysetreniach alebo len ukazu a az po niekolkych hodinach prinesu na prilozenie (tak to bolo po uplnej anesteze, no nastastie sa mliecko u mna krasne rozbehlo za 2-3 dni)...dost mi na tom prvotnom prilozeni zalezi tak dufam budem moct mat babätko co najskor na sebe...

dakujem za info 🙂

liz_lemon
2. feb 2013

@sonik28 mne ho ani neukazali, videla som ho az v nedelu poobede, rodila som v piatok v noci

domeli
2. feb 2013

@sonik28 nuž mne dcérku pred 2,5 rokom iba ukázali na 5 sekúnd a už som ju videla až o 2-3 hoďky potom na RES-ke zas na chvíľku, možno 5 minút, sestrička mi ju doniesla, že ukázať, lebo tam vraj bábätká nemôžu, aj priložiť ju chcela, ale malá spala a tak sa priloženie nekonalo, lebo sa nenechala rušiť a vlastne prvé prisatie prebehlo až po 27 hodinách od pôrodu ☹ Toto Kramáre nemajú poriešené v súlade s pravidlami BBS... Ale priloženie po sekcii je možné, takže teraz by som sa už ako druhorodička toho dožadovala aj bola pripravená. Ja som teraz síce rodila prirodzene, ale bola som pripravená si požiadať aj ak by sa konala sekcia priloženie. Aj som si kúpila nočnú košeľu na zips, nech nič nebráni priloženiu, aj som si pozrela, ako sa dá posunúť tá operačná plachta a zaviesť kanyla, aby to priloženie ozaj bolo možné. Držím prsty, nech trafíš na ústretový personál a popros ich, nech Ti vyhovejú.

domeli
2. feb 2013

@katuska782 nuž mňa čakal rovnaký scénar, večer pred plánovaným príjmom som doslova preplakala, že prečo mám ísť na príjem, prečo sa nič nerozbieha a v noci sa rozbehlo 🙂 Je pravda, že som si ešte predtým pozrela prirodzené metódy na rozbehnutie pôrodu, no okrem vareného vínka so škoricou som už nič nestihla zrealizovať. Ale neviem, či to bolo práve vínkom alebo proste tak, že sa to rozbehlo samé. Držím prsty, nech to máš tiež takéto (bez tých slz, samozrejme 🙂. Inak, ja som bola s Kramármi ozaj spokojná - a to sa pri mne vystriedalo viacero lekárov, nemala som nikoho zazmluvneného. Stavila som na "prosím a ďakujem" a bolo mi rovnako ústretovo odpovedané (hoci niektoré sestričky spočiatku vyzerali a reagovali neoblomne). A nemyslím si, žeby to bolo iba tým, že som trafila dobrú službu. Ale je pravda, že nedá sa vyhovieť každému a každý máme aký-taký svoj deň.

sonik28
2. feb 2013

@liz_lemon a vsetko bolo v poriadku, no napriek tomu Ti to nebolo umoznene?...mala si dohodnuteho lekara alebo nie?

sonik28
2. feb 2013

@domeli tak to si ma posmelila, urcite to lekarovi poviem ako moju podmienku, pokial to je alebo bude aspon trochu mozne...pri sekcii ma pacientka koselu alebo je na operacnej sale naha?...mam taku koselu, ktora to umoznuje to prisatie (http://www.jozanek.cz/jozanek/eshop/18-1-NOCNI-... - cez vystrich sa da k prsniku dostat ), no ked budem vo vodorovnej polohe, uvidime, ci sa to bude dat...aj kvoli tomuto dohadujem lekara, dufam mi to umozni....a tie BBS su co?...ze si ich najdem a nastudujem vopred, 13.2. idem do poradne uz k tomu vybranemu lekarovi, tak chcem byt pripravena na jednicku 😉

domeli
2. feb 2013

@sonik28 juj, prepáč - malo tam byť napísané BFH - Baby friendly hospital. Robila som 2 veci naraz a splietla si skratku 🙂
Pri sekcii si nahá, prisatie komplikuje tá plachta, čo je nad Tebou pri sekcii + zavedenie infuzky do ruky. Ale dá sa to. Neviem narýchlo nájsť ten link, kde je ukázané, ako sa to dá všetko zladiť, aby to šlo. @dulkagabulka dávala na to odkaz tiež tuším. Ak budeš mať zazmluvneného lekára, tak ten by Ti k tomu mohol dopomôcť a vyhovieť prisatiu, veď kým oni budú dokončovať svoju prácu, nie je dôvod, aby Ti bábo nemohli nechať na prsníku. Držím prsty 🙂

domeli
2. feb 2013

@dulkagabulka dík. Presne tak - ak sa chce, ide to 🙂

sonik28
2. feb 2013

@dulkagabulka dakujem velmi pekne za info a link...ano, aspon o toto budem bojovat, aj ked v tomto pripade nejde o prilozenie babätka k prsniku, vsak?...pri klasickom porode sa babätko priklada k prsniku, ak sa nemylim...

dulkagabulka
2. feb 2013

@sonik28 nie, ani pri vaginalnom pôrode by sa dietatko nemalo prikladat k prsniku a nutit na satie...bábatko sa uklada nahe na nahe matkino telo.....dietatko dostáva čas na to,aby začala kaskáda dejov...ono same po istom čase začne hladat bradavku a prisaje sa na nu.....tento proces môže trvat hodinu i vaic..v tom je to rovnake po vaginalnom i cisarskom pôrode..štúdie dokázali, že tesný fyzický kontakt pokožky s pokožkou medzi matkou a dieťaťom zohrieva dieťa rovnako ako inkubátor..a dietatko sa prisaje vzdy správne.. 😉

sonik28
2. feb 2013

@dulkagabulka dakujem za vysvetlenie!...neviete mi este pomoct s linkom na kriteria BFH baby friendly hospital?...pohladam to na googli, no ak ich mate, rada by som si ulahcila pracu...🙂

dulkagabulka
2. feb 2013

@sonik28 neviem,kde su...ale odporučam na webe najst Odborné usmernenie MZ SR o výžive dojčiat a batoliat dojčením z novembra 2009

qtinka77
2. feb 2013

Tak ja prikladam link rovno na to odborne usmernenie :o)
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...

sonik28
2. feb 2013

@qtinka77 dakujem, uz som to vytlacene aj precitala...myslim, ze ked s babätkom bude OK tak nie je problem...myslim, ze mi v tom lekar vyhovie...navyse to bude vediet vopred a sa na to pripravime, kedze to velmi chcem...🙂

qtinka77
2. feb 2013

@sonik28 Velmi Ti budem drzat palceky :o)

natfek
4. feb 2013

@sonik28 Ahoj ja som rodila teraz 15.1. (moju skusenost som dost podrobne opisala asi dve stranky dozadu) a mala som CS so spinalom. Maleho mi doktor ukazal-zdvihol ho v jednej ruke ze kuk! A potom ho zobrali na vysetrenia a potom uz zabaleneho mi ho priniesli ze nech si ma ovonia, pohladkala som ho, skusili ho k bradavke prilozit ale spinkal ale aspon mi vytlacila asi tri kvapky kolostra a to mu "utrela" o pusinku aby poznal mliecko... A potom ho uz odniesli prec.
Rodila som 8:42 v utorok a maleho som videla okolo 13:00 v stredu...
Bolo mi povedane ze sa nemam bat ze by bol hladny, ze jeden dva dni vydrzi aj zo zasob...

Ako ovek moze vobec zistit ci dali UM?mne to ani nenapadlo sa spytat, ale tak my sme pekne papali odzaciatku nastastie... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre