Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sonik28
4. feb 2013

@natfek Dakujem velmi pekne..tak takto nejak si to predstavujem...dulkagabulka vyssie vysvetlila, ze tie procesy, o ktore mi ide, sa spustaju v tele matky kontaktom babätka koza na kozu, nemusi ist o prisatie...

moje prve dieta narodene v stredu doobeda sekciou pri plnej narkoze zacalo pit MM az v piatok cez den, resp. v sobotu tak skutocne...kedze mala zasoby z bruska...o UM som ani neuvazovala, ze ci jej ho dali...skor mozno glukozu no aj to iba vtedy, ekby velmi plakala...no nemali kedy jej dat, kedze uz vo stvrtok bola cely den so mnou...a prikladali sme kazdu chvilu no a v piatok od rana uz bola so mnou....

mne pri tom prilozeni, hned po porode spinalkou, ide skor o to, aby sa tie procesy spustili u mna co najskor...a aby som aspon trosku pocitila "vyhodu" spinalky oproti plnej narkoze...

dufam to nik nepochopi sebecky...😉

luucika
7. feb 2013

Zdravím všetky maminky, chcem sa spýtať ako to je s tým pokecom u Mudr. Jandovej, chcem mať manžela pri pôrode, aj sme sa u nej objednali na hromadnú konzultáciu ale dosť dlho som čakala na monitor a potom ešte do poradne takže sme to na ten dohodnutý termín nestihli.. :( objednali by sme sa znova len to vyzerá, že asi porodím skôr ako bude dalšie stretnutie u Mudr. Jandovej.. chcem sa preto spýtať či pustia manžela k pôrodu aj ked nestihol tú konzultáciu a stačí iba ked si zaplatí tých 30 €? Máte niektorá takú skúsenosť ?
Ďakujem

hradnapani
7. feb 2013

@luucika ja som to stihla den pred porodom, ale co viem, tak ho tam pustia aj tak (kamoska tak mala a tusim aj nejake baby to tu spominali). Ono ten manzel tam toho vela na praci nema, akurat tak postavat a to sa da aj bez konzultacie 🙂

luucika
8. feb 2013

@hradnapani ďakujem za info 🙂, tiež si myslím že tam toho vela nenarobí, a na to aby tam sedel a alebo postával nepotrebuje konzultáciu.. 🙂 ďakujem ešte raz , pekný deň

hradnapani
8. feb 2013

@luucika niet za co 🙂 hlavne, nech to dobre dopadne 😉 a mozno stihnete este aj tu prednasku

skoromama
8. feb 2013

Ahojte vsetky nastavajuce mamicky, chcem Vas upozornit aby ste boli veeelmi opatrne pri zazmluvnovani porodnika a aby ste si boli vedome toho, ze (pokial nie je zvrchovanym sefom kliniky) o Vasom termine a sposobe porodu tento lekar VYLUCNE nerozhoduje, teda musi mu to schvalit jeho nadriadeny, nasledne az potom moze zazmluvneny porodnik vykonat lekarsky ukon podla vlastneho usudku. Mne sa zial tento nezmyselny vztah subordinacie stal osudnym....jedna sa o nemocnicu Kramare.
Prijali ma pred vianocami na oddelenie v 41 tt lebo som sa neotvarala a mojej dcerenke sa nechcelo ist na svet. Lekara som mala zazmluvneneho,inak skvely porodnik,detailista.Cele tehotenstvo bolo uplne bezproblemove dokonca ani zelezo,vapnik...proste ziadne vitaminy mi nechybali,nic som nemusela brat aj cholesterol bol v norme! Po prijati na druhy den mi porodnik povedal,ze vyvolame porod,ok,uz som sa tesila ako si budem malicku drzat v naruci....Prisiel den D, rano ma moj doktor zobral na UZV a zistil miernu poruchu prietokov tak ma bral hned na sal,ze ideme na sekciu, ze pockame na velku vizitu kde objasni situaciu a ideme na to........vedenie kliniky mu zakazalo robit sekciu, ze je to urychlene rozhodnutie, ze o nic nejde, monitor bol dobry, takze pockame.......cakali sme do druheho rana....ale.....nedockali sme sa. Moje dievcatko sa narodilo mrtve, bolo pekne, donosene, zdrave s hmotnostou 3000g a 49cm.Nemohla som tomu uverit, ved cele tehotentvo bolo uplne v pohode okrem toho, ze mi puchli nohy. Monitor sa mi cez noc zhorsil, nevedeli namerat srdce dietata a zacali konat uz ked bolo neskoro a mojho porodnika ani len nezavolali. Sestricky nedali sluzbukonajucej lekarke vyhodnotit monitor, zavolali ju ked uz bolo neskoro (monitor robili viackrat pocas noci). Ja som na to skaredo doplatila....
preto Vas vsetky chcem upozornit, davajte si velky pozor na nemocnicu Kramare, umelo tam natahuju porody. Aj ked mate dobreho porodnika-odbornika, ak mu vedenie kliniky neodobri jeho rozhodnutie, on konat nemoze....zial,je to chore ale tak to je. Vedenie kliniky sa nam sice ospravedlnilo,uznali,ze pochybili a ze rozhodnutie ich kolegu (mojho porodnika) bolo spravne, no mne uz to nepomoze.Nie som ale pomstychtiva, zivot je niekedy kruty, cele je to absurdne. DAVAJTE SI OBROVSKY POZOR A ZVAZTE VSETKY MOZNOSTI ABY SA VAM NESTALO TO CO MNE! Drzim Vam vsetkym palce.

qtinka77
8. feb 2013

@skoromama :o((((((((( Velmi, velmi ma Tvoja strata mrzi a je mi luto, ze to takto uplne zbytocne zle dopadlo...
Budem sa modlit za vas a vase dietatko a aby sa k vam coskoro tato dusicka vratila spat a narodilo sa vam krasne, zdrave babatko. Neexistuju slova, ktore by mohli vyliecit Tvoju ubolenu dusu, ale budem velmi dufat, ze sa Tvoj zivot coskoro obrati na radost.

skoromama
8. feb 2013

dakujem velmi pekne za tvoje mile slova, ako sa hovori cas je najlepsi lekar ale som velmi rada,ze minule vianoce su uz konecne prec...my sa s manzelom tiez modlime a pevne verim,ze budeme mat aspon dve zive a zdrave deticky, lebo toto bolo nase prve....

curare
9. feb 2013

@skoromama jednoznacne trestne oznamenie. A zapojit UDNZS. Mozno je to zatial boj s veternymi mlynmi, ale pokial budu zeny ticho trpiet a tolerovat taketo spravanie sa, tak budeme stale odkazane na 'milost / nemilost' nasich 'odbornikov'..

Taketo situacie je nutne medializovat, nech o tom vie co najsirsia verejnost a nech maju zeny moznost rozhodovat o kvalite a okolnostiach svojho porodu. Trebars aj prostrednictvom nimi zvoleneho, zazmluvneneho porodnika.

Viem,ze pre vas je to velmi bolestne, a akekolvek burenie sa sa javi ako vedome zbytocne. Treba vsak zabojovat a ist dalej. Ak uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli planovanym buducim detickam.

Drzim palce, nech to v zdravi a pokore prekonate. Vsetko dobre.

dandelion18
9. feb 2013

@skoromama ach boze, strasne nieco.. Drzte sa, vela psychickych aj fyzickych sil vam zelam (tebe i manzelovi) a nech k vam pride zdrave babatko v ten spravny cas.

barbora21
10. feb 2013

Ahojte, citam, ze su tu zle aj dobre ohlasy na Kramare. Tak rada by som pridala aj ten moj pre dalsie tehulky 🙂 ktore sem pridu 🙂 Termin som mala 26.12.2012, 27.12. som prisla na poradnu k svojmu gynekologovi, ktory pracuje ako porodnik na Kramaroch. Zistenie z poradne bolo, ze maly mal vyse 4 kg, porodne cesty uzavrete a nezrele a veeeelmi vysoky tlak. Ten som mala vyssi aj pocas tehotenstva ale vzdy to bolo v norme - nikdy nic vazne. Odporucanie porodnika bolo hlasit sa este v ten den na oddeleni rizikovej gravidity a pokusia sa znizit ten tlak a na zaklade toho rozhodnu - vyvolavcka alebo sekcia. Ze s vysokym tlakom netraba na nic cakat...i ked som bola vlastne len jeden den po termine. Na oddelenie som teda prisla teda este v ten den. Lekar, ktory mal sluzbu o mne vedel, lebo moj porodnik mu volal. Nasledne na to nabehol internista kvoli tlaku a zacali mi podavat lieky na znizenie. Toto cele sa dielo od 27. poobede do 28. rano. Este vecer sa zastavil opat internista a skonstatoval, ze tlak stale nie je nizsi i ked mi podavaj riadne davky na znizenie a ze on navrhuje sekciu. Nasledne na to mi volal porodnik, ktory taktiez po vsetkych info o mojom stave usudil, ze sekcia bude najlepsia ale ze je potrebne pockat na rannu vizitu a tam sa rozhodne. Ranna vizita teda prebehla - izbu navstivili tri skupinky doktorov - z toho dve vizity si ma zobrali na vysetrovnu...no nic prijemne ale prezila som. Nastastie o mojom zdravotnom stave hovoril vzdy moj porodnik, plus tam bolo vyjadrenie internistu a teda vsetci potvrdili, ze je potrebne tehotenstvo ukoncit sekciou. O 10:00 som si zbalila tasky a bola presunuta na 9.p. na salu. Medzitym stihol prist manzel, ktory bol v pohotovosti. Celu sekciu som prekecala s vynikajucou mladou anesteziologickou 🙂 10:40 sa nam narodil nas Jakubko s mierami 3 900 g a 52 cm. Porodnik mi ho len ukazal a sup s nim do vedlajsej miestnosti. Tam uz ale bol manzel, takze maleho hned videl, nafotil, dali mu ho na ruky, dokonca ho aj tak niekolkokrat odfotili. Ked dokoncili sekciu maleho mi priniesli, snazili sa, aby sa prisal ale bradavku len oslintal 🙂 Bola som z toho smutna ale bohuzial v tom momente sa nic nedalo robit. Dalsich 24 hodin som pekne lezala na pooperacnom a pozerala na fotky, ktore mi manzel poslal na mobil. Keby som tam nemala mobil asi by som sa zblaznila. Po 24 hod. ma postavili - jednoznacne najhorsia chvila z celeho pobytu na Kramaroch. No to, ze maly bol na novorodeneckom sam, bez svojej maminy ma hnalo ako taku stihacku. Dostala som sa na nadstandart - ktory odporucam, jednoducho to stalo za to, uplna parada... 🙂 Po prichode na izbu som hned isla do sprchy a potom som upalovala na novorodenecke. Tym, ze maly bol v poriadku a natrafila som na uzasne laktacne sestricky, ktore mali moju izbu na starosti - maly nedostal umele mlieko, glukozu nic. Prve prisatie ale bolo po 27 hodinach, mliecko pravdaze nikde - par kvapiek kolostra ale inak ziadna vyhra. Prikladala som maleho kazdu hodinu. Trvalo mi dva dni kym sa mi konecne prsia naliali mliekom no maly mal stale problem dobre uchopit bradavky. A kedze z porodnej vahy 3 900 padol na 3 450 nabehla som na klobuciky a na odsavanie mliecka po kojeni a podavanie tohto mojho mliecka injekcnou striekackou. Striekackou to ale islo tazko...takze som to pod vplyvom unavy a hormonov vzdala a presla na flasu. Takze domov som odchadzala sice s tym, ze kojim ale cez klobuciky a dokrmujem materskym cez flasu. Nastastie hned na druhy den prisla k nam domov nasa pediatricka, klobuciky zahodila aj s flasou do kosa, hodinku sme sa potrapili aj s malym s prisatim a odvtedy sa plne kojime a kojime 🙂
Co sa tyka personalu - o lekaroch tazko nieco hovorit, kedze cele to mal na starosti moj porodnik. Na sale vsetko zlaty, usmiaty ludia. Sestricky na sestonedeli zlate, mile, usmievave - ochotne pomoct, pokecat si s vami ked bolo najhorsie 🙂 laktacne sestricky z novorodeneckeho - nasu izbu teda mali za cely pobyt tri - tie sa menili v dennych a nocnych sluzbach - vsetky tri boli super, zlate, ustretove. Inak ako Jakubko milacik ani malemu nepovedali...niekolkokrat za den sa prisli pozriet na izbu, ci je vsetko v poriadku, ci nie je potrebne s niecim pomoct, poradit. Ked som sa dohodla na niecom s jednou a tu potom v sluzbe vystriedala dalsia, tak o tom vedela, takze evidentne spolu komunikovali a vymienali si vsetky info. Po 5. dnoch sme sa pekne rozlucili a isli domov 🙂
Moja skusenost teda hovori - zazmluvneny porodnik, ktory bol vasim gynekologom minimalne celych 9 mesiacov je velkou vyhodou, nikde inde ako na nadstandart by som nesla, personal na sestonedeli bol mily a laktacne, ktore boli pridelene na nasu izbu boli podla mna najlepsie z celeho novorodeneckeho. Takze urcite treba mat aj trosku stastie 🙂

misha57
11. feb 2013

Dobry den! Ja by som sa chcela opytat na pana doktora Hladika, ja si prave hladam noveho gynekologa, a rozmyslam ci si zvolit p. doktora Hladika, ako je to teraz s nim? Urobim dobre ked k nemu pojdem? Poradte mi prosim, tehotna nie som, len potrebujem gynekologa. Za rady vopred dakujem! 🙂

sonik28
11. feb 2013

@misha57 Pan doktor Hladik uz ordinuje spolu s Dr. Fifikom, myslim za väcsinu ordinuje iba Dr. Fifik a Dr. Hladik iba jeden dva dni v tyzdni cast dna....

misha57
11. feb 2013

@sonik28 A pan doktor Fifik je dobry? Mate s nim nejake skusenosti? Je tiez taky starsi?

sonik28
11. feb 2013

Pán Dr. Fifik je mladsi ako Dr. Hladik, je v pohode, starostlivy, no este v lete, ked som od nich odchoadzala, nemali UTZ, co mne vadilo, kedze som bola tehotna a nebolo mozne v pripade potreby si nechat urobit UTZ, hoci za poplatok...ale ak nie ste tehu, tak Vam chybajuci UTZ nevadi...

veronika66
12. feb 2013

@skoromama joj moja to je strašne držím palce a a kého si mala doktora zazmluvneného ?

skoromama
12. feb 2013

@veronika66 dakujem ti. no,doktor bol z kramarov,porodnik.....mas na mysli ako sa volal?

veronika66
12. feb 2013

@skoromama hej hej akého si mala doktora 🙂

skoromama
12. feb 2013

@curare ano,zvazujeme aj tuto moznost. este cakame na pitevnu spravu....ak teda bude objektivna a nezmanipulovana....na Slovensku je vsetko mozne, zial 😒

skoromama
12. feb 2013

@dandelion18 dakujem pekne, aj ja si to zelam

skoromama
12. feb 2013

@veronika66 MUDr.Turkota,on je skvely doktor.za tuto situaciu nemohol.na velkej vizite sa pohadal s ostatnymi doktormi kvoli mne,vtedy mi to este pripadalo "zabavne" miestami aj trapne takto sa vybavovat pred pacientom,no zastal sa svojho odborneho nazoru aj verejne. keby som bola tehotna,znovu by som chcela ist k nemu,no nie na kramare ale obavam sa, ze prave v tom by bol hacik.... 😕

veronika66
12. feb 2013

@skoromama ano ano ja ho poznam to mas pravdu tie vizity kde každy mudruje jooj

dandelion18
12. feb 2013

@skoromama vidis to, pohadal sa a nepomohlo to. Ja tomu nechapem. Velmi vam drzim palce!

skoromama
12. feb 2013

@veronika66 minuly tyzden som bola este na kramaroch dovybavovat nejake veci a steretla som sa aj s Dr.Turkotom,kecali sme spolu 2 hodiny,povysvetloval mi ako to chodi v zdravotnictve zvlast na Slovensku,co vsetko sa pocas tehotenstva sleduje na tehotnej aj dietati a hlavne mi vysvetlil jednu zarazajucu vec a to je,ze ked si zazmluvnis porodnika nasa legislativa nie je tak nastavena aby tento doktor mohol rozhodovat o tvojom "byti a nebyti" hlavne co sa porodu tyka. v amerike je to tak ale u nas nie. vzdy treba suhlas prednostu kliniky ci jej vedenia.ale ubezpecil ma,ze keby som sla opät na kramare rodit,tak uz by pristupovali ku mne uplne inak, s respektom......no neviem,neviem.....

veronika66
12. feb 2013

@skoromama no tak či tak tebe to tvoje dieťa nevráti to je jasne.No a mudre hlavy nech si tam rozhoduju ako hlupy

skoromama
12. feb 2013

@dandelion18 ano,on robil co mohol,no nepomohlo to.asi to tak malo byt. na tomto nasom chorom Slovensku (i ked ho mam rada) je vsetko naopak,vdaka nasi fantastickym zakonodarcom. no,musim ist dalej,zit sa musi a ja pevne veri,ze dalsie deticky este len pridu.vzdy som chcela mat velku rodinu 🙂

skoromama
12. feb 2013

@veronika66 ved prave,takto sa na to pozeram aj ja len ma trochu mrzi,ze som rodila sekciou a ta ma bude do istej miery obmedzovat pri dalsich tehotenstvach lebo som chcela mat viac deti,nielen jedno....

veronika66
12. feb 2013

@skoromama no vsak to a odporuča sa po sekcii 3r počkať

dandelion18
12. feb 2013

@skoromama mas moj obdiv, ako to zvladas - teda aspon navonok. Ja verim tomu, ze druhykrat by si uz bola tzv "vip pacient", ale nepochopim, ze si nim nebola od zaciatku - ako aj kazda ina zena - vzdy sa nieco "pohne" az ked pride tragedia. Hm, mas pravdu ohladne tej sekcie, predsalen ta to bude trosku limitovat - aj pri dlzke rekonvalescencie. Ale drzim palce, nech sa das dokopy a zivot vam to vynahradi neskor - treba verit a mysliet pozitivne ;)

curare
12. feb 2013

@skoromama hm..ja mam tiez zazmluvneneho turkotu.. Som sice pred terminom, ale mam dojem,ze dieta sa tiez nepoponahla na svet. Je vobec nieco v nasej moci spravit,aby nenastala obdobna situacia??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre