Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

liz_lemon
12. feb 2013

@veronika66 nie, nie je to az tak dlho, mne povedala moja dr. ze tak rok, rok a pol je idealne, ale je kopec zien, ktore otehotneli aj ovela skor a vsetko prebehlo v poriadku

skoromama
12. feb 2013

@curare trvaj na tom aby ti spravili sekciu alebo aby si normalne porodila presne na termin,ci sa babu bude chciet ist von alebo nie.rad sa podla toho co ti povie turkota a ked aj na vizite ti bude kecat prednosta alebo iny "mudry" docent nieco ine,tak si ziadaj aby sa nic zbytocne nenatahovalo a urob to,co ti odporuci turkota.ja som prenasala sice len 5 dni a vidis co sa stalo.predsa ty si matka (budes) a mas pravo rozhodovat o sebe aj svojom dietati. keby u mna dali na turkotove slova,nemuselo sa stat to,co sa stalo.....drzim palce,urcite to dobre dopadne 🙂

curare
12. feb 2013

@skoromama dakujem. Urcite budem v tomto nekompromisna.. Drzte sa.

skoromama
12. feb 2013

@dandelion18 dakujem,no musim.mam uzasneho manzela,ktory ma podporuje a tym mi to velmi ulahcuje,na druhej strane uz ratam uplne zo vsetkym co sa v zivote stane,teraz tu sme,no zajtra byt uz nemusime. nechcem sa tu teraz hrat na ziadnu hrdinku ani nic podobne ale postupom casu sa da zmierit so vsetkym,samozrejme zavisi to od povahy cloveka a pristupu k zivotu,ale da sa to.a navyse su pri mne ludia,ktori ma potrebuju,takze to ma drzi.nemozem sa uzavriet do svojej ulity a vykaslat sa na vsetko,mojmu dietatu to zivot uz nevrati a bolo by to nefer k ludom,ktorych milujem. aspon takto to vidim ja.iste,potrebovala som pre seba cas na smutok a chcela som smutit kym som to dokazala akceptovat.omkrem toho cas je najlepsi lekar,bolest sa vylieci,no nezabudnem nikdy.

skoromama
12. feb 2013

@liz_lemon mne moj doktor povedal,ze mozem sa pokusat otehotniet tak od maja, to je presne 5 mesiacov od sekcie

sonik28
12. feb 2013

mamicky....rodili ste niektora v poslednom obdobi u Dr. Valenta?...planovanou sekciou.....

marianka0101
12. feb 2013

@skoromama je mi velmi, naozaj velmi luto co sa ti stalo. Uff, aj som si poplakala, neskutocne nieco. Som uplne mimo... Rodila som totiz na kramaroch v oktobri. Moja skusenost je velmi podobna tvojej, normalne ma mrazi. Dva rozdielne porody, rozne diagnozy, ale podobne crty. Mne sa dcerka narodila a nastastie je v poriadku. Aj som to tu pisala. Nemala som zazmluvneneho p. Turkotu, ale tiez mi "odsuhlasil" sekciu a "vedenie" ju zamietlo. Mudr. Turkota mi povedal, ze zrazu po konzulacii s dalsim doktorom sa zhodli, ze nieje nutne ju robit a pockame na spontanny porod. Bola som 3roky po sekcii, rana ma dlhsie rezala, mudr. Zidzik ma odporucal na sekciu, lebo sa mu to nezdalo a este k tomu bol aj odhad velkosti babatka nadpriemerny. Nakoniec som po tyzdni prenasania zacala rodit spontanne a ukoncenie akutnou sekciou, pre problemy s predchadzajucou jazvou, zle ozvy babatka. Dokonca,ked ma pislali domov cakat na spontanne spustenie porodu, bola som v koncoch a pytala som sa pani doktorky, ktora mi robila ultrazvuk a vychadzalo jej, ze malinka bude mat 5kg, co mam rodit, medzi 4 vlastne 6 timi ocami mi odporucala, skusit inu nemocnicu v BA, s tym, ze ked uvidia moju diagnozu, tak podla nej nebudu vahat a malinka sa bude ihned rodit sekciou. Medzi 6timi ocami preto, ze tam s nami bola este jedna pani doktorka, ktoru si zavolala aby videla, ze ozaj dobre meria. Natalka sa narodila s vahou 4920g. Uff, neviem.... Ked sa potvrdi, ze tvoja malinka sa stala anjelikom, naozaj z dovodov, o ktorych pises a pomohlo by ti nase "svedectvo" tak so mnou mozes ratat. Ocividne tam niekomu o nieco ide. Hm... Bola som presvedcena ze kramare su dobra porodnica, to aj nadalej som, len by tam mal niekto urobit poriadok na najvyssich miestach. Ved toto nemozu, takto riskovat, boze... davajte si maminky pozor, ak sa vam nieco nebude zdat, nebojte sa zmenit nemocnicu. Ide o vas a vase deticky

marianka0101
13. feb 2013

To je strasne, ja dnes asi ani nezaspim

cukriiicek
13. feb 2013

Normalne som vystrašená v Auguste mám termín a chodím k doc. Rusňákovy,väčšinou som počula dobré ohlasy na tu pôrodnicu ale určite treba mať kúsok šťastia ☹

marianka0101
13. feb 2013

@cukriiicek pozri denne sa rodi na kramaroch... Co ja viem... 10 deti mozno v priemere, mamicky su spokojne, deticky zdrave. Ale nikdy to nieje na 100%, no to nieje nikde. Ja nechcem strasit, to co sa stalo, sa moze stat v kazdej jednej porodnici, nieje to o tom, ze Kramare. No ked zomrie babatko a je to vina nemocnice, konkretneho doktora, tak to treba riesit, nie zakryvat pod koberec. Mysli pizitivne, vsetko dobre dopadne, len radsej ak by sa ti nieco nezdalo, ozvy sa. Materinsky instinkt vacsinou neklame

lolonka
13. feb 2013

@cukriiicek ..u Rusnaka som rodila dve deticky....sestra jedno..a svagrinka jedno...a vsetky odrodil skor...asi vie preco...on na nic zbytocne cakat nebude, ak si jeho pacientka..uvidis..

sonik28
13. feb 2013

@cukriiicek nie je doc. Rusnak nahodou prednosta?...ved on sam je potom to "vedenie"....takze sa nemas coho obavat....

skoromama
13. feb 2013

@marianka0101 dakujem velmi pekne za tvoju ochotu,je to od teba velmi mile,ustretove. minuly tyzden som sa rozpravala s dr.turkotom dost dlho,takmer 2 hodiny, kde ma ubezpecil,ze ked budem opät tehotna tak na kramaroch uz budu so mnou uplne inak zaobchadzat, a ze si ma budu velmi dobre pamätat,ze sa nemusim bat,ze by sa nieco podobne stalo.skoda,ze dr.turkota nema este iny uväzok co sa týka porodnic,lebo on ma moju doveru co sa tyka jeho odborneho lekarskeho usudku. aky je tvoj nazor na to,ist opät na kramare po tom vsetkom? ak by som tam sla,tak jedine kvoli turkotovi....

marianka0101
13. feb 2013

@sonik28
@cukriiicek aby som uviedla na pravú mieru, mne 2 krát tu sekciu zamietol zástupca prednostu, prednosta bol na nejakom seminári mimo. Hm.. potom ma na opätovnú žiadosť mudr. Židzíka z poradne hospitalizovali znovu, to tam už bol prednosta,ktorý mi tretí krát tu sekciu zamietol, ale u neho si nie som istá, či mal presné informácie, lebo pri prvej hospitalizácii mi zobrali materskú knižku, tú mi už nevrátili. Tam som mala všetky papiere a aj posledné ultrazvuky. No a pri prvej hospitalizácii, keď vyšla váha bábätka 5 kg (pri dvoch ultrazvukoch) dal zástupca urobiť tretí ultrazvuk, s tým že na vizite nakričal na kolegov aby urobili ultrazvuk s reálnejšou váhou, tak mu urobili taký kde vyšla váha 4 kg.... Neviem nakoľko dokáže doktor po vyšetrení odhadnúť ozajstnú váhu bábätka, neviem či prednosta po mojej kontrole mohol tušiť, že malinká je ozaj veliká a že hrozí ruptúra maternice, keď on nevidel ultrazvuk, iba ma palpačne vyšetroval
A čo ja viem, tak mudr. Rusnák rodí iba svoje pacientky, takže ak je @cukriiicek jeho pacientka, pravdepodobne si ho aj platí a vtedy má on o jej stave kompletné informácie,preto pochybujem že by jej niečo hrozilo

curare
13. feb 2013

@skoromama -problem je v tom, ze az 'nabuduce' sa ti budu venovat s patricnou pozornostou.. Ved toto je strasne. To sme akoze pokusni kralici? Sorry, teraz nam to nevyslo, tak nabuduce si dame vacsi pozor.. Preco tonejde hned na prvy krat? Ja chapem, ze sa mozu stale vyskytnut nepredvidatelne okolnosti, ale toto? No nemam slov. A pred bliziacim sa porodom som sama v panike..

marianka0101
13. feb 2013

@skoromama neviem či by sme to tu mali takto riešiť verejne, predsa len sme neštandardné prípady. Budúcim mamičkám, asi takéto informácie neurobia dobre na psychiku, tak odomňa posledný odkaz v tejto téme je:
Ak sa vám čokoľvek nezdá, ak s vami nezaobchádzajú tak ako by ste očakávali, zvážte zmenu pôrodnice. Je jedno či sú to Kramáre, či je to Antolská, či pôrodnica v Košiciach, v Bystrici. Radšej skôr ako neskoro. Mne až teraz ako som si prečítala príspevok od @skoromama, došlo čo všetko sa mi - nám mohlo stať. Napriek tomu, že u nás všetko dobre dopadlo, ľutujem, že som neposlúchla radu pani doktorky a nešla som inde. Veľmi, najviac na svete som riskovala ☹

@skoromama napíšem ti súkromne

marianka0101
13. feb 2013

@curare máš pravdu, je to strašné, ja nemám viac slov ☹ treba si dať pre a proti a zvážiť ešte raz pôrodnicu. nehovorím že Kramáre sú zlé. Po prvom komplikovanom pôrode som opäť išla na Kramáre, lebo som bola presvedčená, že ak aj nastanú znovu komplikácie, tak tam to najskôr zvládnu, v našom prípade našťastie zvládli

skoromama
13. feb 2013

@curare ano je to tak ale neboj sa. nemozem povedat apriori,ze kramare nikdy viac...mozno sa to tak malo stat...ja neviem.podla toho co viem a co som aj pocula,kramare su najvybavenejsie co sa tyka odbornosti aj techniky na komplikovane porody ci rozne komplikacie ci uz na strane babätka ci matky.dokonca ani u kocha si nevedia poradit s komplikaciami a ihned prevazaju na kramare,mojej znamej sa to stalo,nechali ju rodit prirodzene 10 hodin lebo nevedela vytlacit maleho lebo mal siroke ramienka (na to hned neprisli) tak nakoniec mala urgentny prevoz na kramare kde ju hned brali na sekciu a narodil sa krasny, zdravy chlapcek a vsetko bolo OK 🙂 neboj sa,urcite to vsetko dopadne dobre a budes stastna mamicka 😉

gabusa1975
13. feb 2013

@marianka0101 ja mám so sono odhadom tiež svoje skúsenosti,dľa sona váha maximálne 3800g,dľa skutočnosti 4400g,myslím,že rozdiel 600g je celkom zaujímavý 😀 ,nakoniec sme porodili sekciou a to sme sa predtým celý deň mordovali 😝

zuzka38
13. feb 2013

ahojte, prosim vas kolko sprevadzajucich ludi moze byt pri porode na kramaroch? 2 alebo len 1? dakujem

cukriiicek
13. feb 2013

@marianka0101 Som prvorodička,zajtra idem na skíning vyšetrenia takže sa chcem informovať kto ma odrodí atď,som jeho pacientka neplatím si ho ani cent som uňho ešte nenechala,som zvedavá čo mi povie lebo neviem či si ho musím zaplatiť aj napriek tomu že som jeho pacientka alebo ako..Najviac sa bojím aj toho že ak by to prišlo namňa skôr prípadne neskôr po termíne a ak by tam nebol tak čo?Z tohto mam strach nakolko mu naozaj verím je to jeden úžasný hlavne človek a doktor.

gabusa1975
13. feb 2013

@zuzka38 myslím,že iba jeden.a to je jedno či manžel,mama,sestra

zuzka38
13. feb 2013

@gabusa1975 mhm dik za info,skoda..

curare
13. feb 2013

@skoromama ved prave. Ja som dost detailne zvazovala, kam ist rodit-a napokon sa rozhodla prave pre Kramare. Dokonca ich uprednostnila pred kochom, antolskou a jednoznacne ruzinovom, pricom si obehla vsetky alternativy. Dovod-udajne najuniverzalnensi lekari, a nemocnica najlepsie vybavena pre krizove situacie.

Netvrdim, ze sa statisticke chyby nemozu stat. Ale toto? To posobi ako systematicka a fatalna chyba..

curare
13. feb 2013

@zuzka38 asi to zalezi od lekara a trochu stastia. 🙂 Mam info od kamosky, ze min pocas cakania s nou bol aj manzel aj dula. Takze asi tak. Ale pri porode len dula.

curare
13. feb 2013

@marianka0101 -urcite to nie je problem riesit verejne. Naopak. Samozrejme, ani jednu z nas taketo informacie nepotesia, na druhej strane je viac nez nutne o nich vediet, aby sme sa vedeli lekarov priamo pytat, dozadovat sa informscii ostave nasich deti a vedeli sa vcas a dobre rozhodnut.

Takze baby vdaka za info-a aj ked zial prostrednictvom vasich skusenosti / problemov - mozeme aspon ratat aj s takymito okolnostami porodu, a mozme pristlaci pt na lekarov ak bude treba.

Ja osobne vitam a ocenujem taketo vase prispevky. A obdivujem silu prekonat tie zle skusenosti.

mimibaby222
13. feb 2013

@zuzka38 ajoj bola som na kramaroch a moze byt len jeden ale iba ak rodis normalne ak pojdes sekciou tak asi nemoze byt nikto

mimibaby222
13. feb 2013

@henuska ajoj tak ja som bola spokojna sestricky super aj na operacke len mna mrzelo vela inych veci mne operoval maleho a potom som mala problem.ale pred porodom na tom odeleni su sestricky genialne

edibedi
14. feb 2013

Ahojte...mozno blba otazka, ale predsa... Je na Kramaroch nejaky lekar, ktoreho by ste urcite nechceli mat pri porode? Alebo je to jedno, lebo kazdy jeden je fajn... Diky. 🙂

liz_lemon
14. feb 2013

@edibedi ja som prisla do kontaktu s Turkotom, Tokolyovou, Obieromahom, Plankom, Cunderlikom, Mlynarcikovou, Rukavicovou, vsetci v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre