Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vevejiska
5. mar 2013

@ela007 jej, dakujem krasne za info, si zlata 😵 a mozes podat aj report, ako bolo 😵

vevejiska
5. mar 2013

@tamaris a a ku metodu pouzila? 😵 tu pani doktorku si mala zazmluvnenu? 😕

ela007
5. mar 2013

@zuzanka9999 ahoj, skus napisat rovno jej na mail katarina.jandova@kramare.fnspba.sk , je moc ustretova a zlata,urcite sa s nou dohodnes 🙂 drzim palce!

ela007
5. mar 2013

@tamaris @vevejiska suhlasim, prve babo som tiez rodila u dr. Gerincovej a suhlasim, ze bola moc zlata a vsetko prebehlo super 🙂

zuzanka9999
5. mar 2013

@ela007 dakujem velmi pekne🙂

qtinka77
5. mar 2013

@tamaris Ahoj, aku metodu pouzila PA na urychlenie porodu?

sonik28
5. mar 2013

@tamaris tak to veruze aj mna zaujima, ze aku metodu pouzila...🙂...

tamaris
5. mar 2013

Mozno to ostatne poznate, ale ja som naozaj netusila, ze sa to pouziva. Lezala som na chrbte, potom ma PA otocila na pravy bok a lavu nohu som mala vylozenu na strmeni pre pravu nohu, cize akoby krizom. Neviem, ci som to popisala zrozumitelne 🙂 Urobili sme to dvakrat za sebou a babatko uz islo takmer same 😉

tamaris
5. mar 2013

@vevejiska Nemala som ju zazmluvnenu. Ja som ju poznala z poradne. Tam sme sa 1x stretli a uz vtedy som si povedala, ze rodit s nou by nemuselo byt zle. No a tak to vyslo, ze sluzila 🙂

qtinka77
5. mar 2013

@tamaris A este by som sa chcela popytat ci Ti davali nejaky oxytocin, resp lieky na tlmenie bolesti? Babatko nechali po porode potom u Teba? Na Tvojom brusku? Pupocnik nechali dotepat? Dohodli ste si s doktorkou postup pri porode uz vopred? Dakujem vopred za infosky :o))))

tamaris
5. mar 2013

@qtinka77 mala som pichnuty epidural, ale uz neskoro 🙂. Stihli mi dat akurat prvu davku analgetika a potom sa uz rozbehol porod 🙂 . Oxytocin mi nedavali ( vraj), dostala som iba antibiotika kvoli streptokokovi. Babatko mi dali hned na brucho, pupocnik asi nenechali dotepat- neviem to isto, netrvala som na tom. Nic sme vopred nedohadovali. babatko potom zobrali na osetrenie ale za chvilku mi ho prinieslia boli sme spolu dve hodinky aj s manzelom.

qtinka77
5. mar 2013

@tamaris Vdaka za odpoved, zlata si :o) A kojite bez problemov? Vsetko dobre vam prajem, celej rodinke :o)

qtinka77
5. mar 2013

@tamaris A este drobnost - epi Ti urobili? Mam na mysli epiziotomiu - nastrihnutie...?

tamaris
5. mar 2013

@qtinka77 dakujeme 🙂 Epiziotomii som sa nevyhla, ale som rada, lebo malicky mal vacsiu hlavku 🙂 Ale uz to prebolelo, rana neboli. Kojenie..no...malicky sa koji aj hodinu a nedajboze sa odtrhnut od cicky 😉

cukriiicek
5. mar 2013

@tamaris ja mam termín v Auguste nástrihu sa bojím ako čert kríža,zaujímalo by ma či po pichnutí epidurálu je to cítiť..neviem tak sa bojím že sa viac kôli tomu nástrihu prikláňam k sekcii 😒

qtinka77
5. mar 2013

@tamaris Nevadi, len sa kojte ako dlho budete moct...je to pre babatko dobre. To, ze teraz papa aj hodinku sa potom upravi, to len prve tyzdne je take, ze stale len kojis, prebalujes, odsavas...kojis, prebalujes, odsavas :o) Ale oplati sa vydrzat :o)

qtinka77
5. mar 2013

@cukriiicek Prosiiim Ta, to nech Ta ani nenapadne, ziadat sekciu - ved je to normalna operacia!!! Nastrihu sa bat je uplna hovadina - ja som to ani len nepocitila, ani omylom - robia to cez kontrakciu, iba citis, ze Ti to urobili, ale bolest absolutne... To sitie potom trocha hej, ale rozmyslat kvoli tomu o sekcii je teda akoze fakt poriadna hovadina draha moja :o)

cukriiicek
5. mar 2013

@qtinka77 tak ja poznam prípady kde maminky povedala že prirodzený už nikdy zapálené mokvajúca rana a to predsa je intímna vec.. 😒 Jasné že je sekcia operácia,ale myslím si že so spinalom sa to dobre zvláda.Ja sa budem riadiť podla toho čo lekár povie,či bude babo v poriadku,a či budem môcť kôli môjmu zdrav. vôbec môcť rodiť prirodzene.Ak to bude prirodzený tak to bude,ak bude sekcia bude sekcia nič a nikoho neodsudzujem nech si vyberie ktorýkolvek pôrod..

qtinka77
5. mar 2013

@cukriiicek No ved nech sa paci, si slobodny clovek, vyberaj si :o) Ale dobrovolne ist pod noz...no... ved je to Tvoja vec :o)

cukriiicek
5. mar 2013

@qtinka77 nikde som neuviedla že idem dobrovolne na sekciu,pýtala som sa hlavne či po pichnutí epiduralky je cítiť nástrih,takže asi sa zaujímam o prirodzený pôrod..Ale ak sa dá a je možnosť vyhnúť nejakým bolestiam tak určite som za epidural..A ak bude potrebná sekcia nebránim sa ani jej,je mi jedno ako pôjde babo von hlavne že bude už pri mne..

qtinka77
5. mar 2013

@cukriiicek Tak mne to z Tvojich slov tak pripadalo: "neviem tak sa bojím že sa viac kôli tomu nástrihu prikláňam k sekcii " Pozri sa, ja sa tu nechcem hadat, ale pises dalsiu hovadinu, ktora si odporuje - o prirodzeny porod sa asi tazko zaujimas, ked sa pytas na epidural :o)))) To ma s prirodzenym porodom teda pramalo spolocne.. :o)
Ale hovorim, ja sa tu nechcem dohadovat, je sloboda, vyber si :o)

cukriiicek
5. mar 2013

@qtinka77 som prvorodička takže mám pravo mať strach neviem do čoho idem čo ma čaká,a bojím sa nástrihu čo je asi normálne možno pre teba nie kedže si sa vyjadrila že ,,nástrihu sa báť je hovadina,,.Ale moja prvá otázka bola ohladom vaginálneho pôrodu ak sa mám vyjadriť presne,a to že sa prikláňam k sekcii je čisto môj názor nie to čo budem mať.Pardon,ale evidentne si rodila bez všetkého tak teraz musia všetky a nič iné nieje dobré?Tak pokial je vyvinutá možnosť ako pomôcť tomu aby žena tak necítila bolesti tak prečo nie,nechápem sme v 21.stor takže nechápem o čo ti ide..Končím túto debatu,proste niektoré rodičky to čo si odtrpeli a odrodili bez všetkého tak niesú schopné nič iné prijať a mali by podla nich rodiť aj ostatné tak..Pekný večer

qtinka77
5. mar 2013

@cukriiicek Pekny vecer aj Tebe a drzim palce, aby Ti vsetko dobre dopadlo :o)

cenculinka
5. mar 2013

@cukriiicek ja som nedavno rodila na kramaroch, mala som epiduralku - pre mna skvela vec 🙂 ziadne bolesti hlavy ani nic podobne 🙂 nastrih som vobec necitila, este som sa aj sama roztrhla, lebo porod som nemala lahky 🙂 Epiduralka nie je zazracna vec, ale mne veeeelmi ulahcila vela veci 🙂 zalezi v ktorej faze po podani epi uz tlacis babenko von, mamina vedla mna tlacila, ked jej uz epi doznievala a uzila si teda poriadne "rosambo" - aj bolesti, aj presviedcala doktora, ze urcite neporodi, nech jej robia sekciu a zije 😀 porodu sa za ziadnych okolnosti neboj (hovorim z vlastnej skusenosti prvorodicky), lebo budes cely cas nervozna, ze kedy pride nastrih a naozaj budes o to tazsie rodit. nechaj to plynut tak, ako to priproda a mimco chce a bude to super, s epi alebo bez nej 🙂 drzim velmi palce, je to naozaj najkrajsi zazitok na svete 🙂 ja som zo strachu z bolesti chcela strasne sekciu (v kutiku duse, nie nahlas) no a som stastna ako blcha, ze som rodila "prirodzene" 🙂

cenculinka
5. mar 2013

@cukriiicek inak, bolo tam vela maminiek, co epi za ziadnu cenu nechceli a potom, ked uz bolo na jej podanie neskoro, prosili, aby im niekto od bolesti pomohol 🙂 da sa to spravit aj tak, ze si epi zaplatis, oni ti zavedu kateter na jej podavanie a ty sama potom povies, kedy ti ju maju dat 🙂 pokial budes zvladat aj bez nej, nedaju ti vobec, vypytas si len na sitie, ale keby islo do tuheho, tak kateter uz zavedeny mas a uz len podaju latku od bolesti 🙂 to je vlastne zlata stredna cesta, ak este nie si na 100% rozhodnuta 😀

cukriiicek
5. mar 2013

@cenculinka ďakujem si velmi zlatá,toto bolo trošku také povzbudenie a pekné slová a nie odvrhnutie za sekciu a epi.. 🙂 A zavedenie epi ?Neviem si predstaviť že mi niekto pichne ihlu medzi stavce normalne som totalne pokakana zo všetkeho 😒 Popravde pozerala som si videa prirodzených pôrodov a až mi zle bolo,kedže zvedavosť ma premohla ale to som nemala robiť 😀 😀

cukriiicek
5. mar 2013

@cenculinka a ešte som sa chcela opýtať kto ťa odrodil?Mala si zazmluvneného lekára alebo ako si prišla si dostala dr. ktorý mal službu?Ja chodím k Doc. Rusňákovy,tak sa ho musím aj spýtať na poradni že ako to je keď chcem aby ma odrodil kedže neviem čo a ako.

cenculinka
5. mar 2013

@cukriiicek ja som z tatier, maly ma chore srdiecko, tak sme museli rodit v BA, lekara som nezazmluvnovala ziadneho, pre mna to boli zbytocne vyhodene peniaze 🙂 rodila som pri Dr. Prochazkovi, pohoda 🙂 mal vtedy sluzbu. okrem neho tam ale bolo aj strasne vela mladych lekarov, tiez boli super, takze rodis asi pri 300 ludoch priebezne, vzdy niekto prisiel, kukol a odisiel 😀 a maju super zvyk, ze nenosia menovky, tak nevies, ci na teba pozera lekar alebo upratovacka 😀 ale vtedy to je aj tak jedno 🙂

cenculinka
5. mar 2013

@cukriiicek no a k tej epi, ja mam panicky strach z ihly, napichovanie nie je bohvieco, ale zatala som zuby, lebo som v prvom rade nechcela mat bolesti pri porode, tak neprijemne sprtanie medzi stavcami som nejak prezila 🙂 oni ti miesto vpichu najskor lokalne umrtvia takymi vcelickami, ako u zubara 😀 len im musis vzdy dporedu povedat, ked citis, ze ide kontrakcia, aby hned prestali sprtat, lebo pocas zavadzania epi sa chilku nesmies vobec, ale vobec hybat a to sa pri kontrakciach neda 🙂 trva to naozaj kratko, par minut (pokial mas stavce v poriadku, bez nejakych vyrastkov 🙂) a je to 🙂 a ked ti davaju davky epi, tak to uz vobec necitis, ani ten kateter medzi stavcami, lebo je taky velmi tenky 🙂

cukriiicek
5. mar 2013

@cenculinka no super tak hovorím je mi lepšie 🙂 A možno intímna otázka ale ako sa hojí nástrih?Či sexuálny život nieje nejak obmedzený či to nieje bolestivé lebo ozaj si to neviem predstaviť 😒 To sa budem ešte vela učiť o tých kontrakciách ešte mam síce čas do augusta ale predsa no letí to strašne rýchlo 🙂 A ozaj ak je epiduralka už potom nemusia umrtvovať miesto kde bude nástrih?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre