Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

barbora21
12. mar 2013

Baby neviete mi poradit - kamaratka ma ist na genetiku na Kramare ale nikde nenasla ziadne cislo, ordinacne hodiny, cislo dveri a pod. Neviete niekto poradit?

katuska111
12. mar 2013

Ahojte chcem sa spýtať, zoznam do pôrodnice na Kramáre je všeobecný? lebo našla som jeden na nete.
a chcem sa ešte spýtať, ako je to s nadštandartom, treba tam tie veci ako misky, príbor, WC papier a podobne??? dakujemmm

macicky98
12. mar 2013

@katuska111 presne toto aj mna zaujima...

macicky98
12. mar 2013

baby este mam otazku mozem vziat babetku aj svoje oblecenie,ci musi mat ich erarne???

katuska111
12. mar 2013

@macicky98 no ja tiež neviem čo babatku, v zozname je iba čapička, rukavičky, ponožky, plienky, ostatné dáva nemocnica a v den odchodu z nemocky treba doniesť svoje oblečko. Ostatné oblečenie davajú v porodnici. Známa si to chvalila, ona síce nerodina na Kramároch, ale povedala že všetko oblečenie pre babatká mali čisté, vyvarené, takže prečo to nevyužiť. Tak neviem ako to funguje, či si aj napriek tomu nosia mamičky svoje, alebo fakt neberiem nič.

martinka333
12. mar 2013

@macicky98 na novorodeneckom Ti pozicaju ale ak chces svoje kludne si zober ja som mala aj z domu 🙂...
@katuska111 ja som bola na nadstandarde a vsetko som mala svoje. Ale je tam kuchynka kde maju pribor,salky na caj a podobne. V sprche a na wc bol toaletak a vlozky ale aj tak som vsetko mala z domu 😉...
Rodila som na Kramaroch 2x a bola som velmi spokojna. Nemala som ziadny problem.... 🙂

ikacka
12. mar 2013

@barbora21 zhodou okolnosti som sa dnes na genetiku na Kramaroch dostala aj ja - ak je to, co hladas, pozri si stranku: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/.... Ja som objednana nebola, sla som tam, lebo ma poslala sestricka z gynekologie na konzultacie k vysledkom amniocentezy a bolo to na pockanie. Ale pripadne, nech si tam skusi zavolat. Dufam, ze pomoze....

katuska111
12. mar 2013

@martinka333 dakujem za odpoved. Aj ja som si zabalila príbor, ale príde mi to také divné, brať aj wc papier, a vložky mam takisto zabalené, Ešte váham nad tou miskou, opýtam sa nabudúci týžden na poradni, ked vydržím dovtedy.
A to oblečko teda ked nezoberiem pre babatko, nebudem vyzerať divne? využívali tam oblečko z porodnice? v akoom to bolo vlastne stave? dakujem

macicky98
12. mar 2013

@martinka333 dakujem velmi pekne 🙂

martinka333
12. mar 2013

@katuska111 Misku netreba. Ranajky nosia na plastovych tanieroch, obedy a vecere na normalnych tanieroch 🙂.
V dobrom stave maju oblecenie. Raz ked som bola na novorodeneckom videla som ako to tam zehlia aj peru 🙂))...

barbora21
12. mar 2013

@ikacka a mozes mi prosim ta povedat kde to presne je - vchod, poschodie, cislo dveri. A na amniocenteze si bola tiez na Kramaroch?

ikacka
12. mar 2013

@barbora21 ambulancia klinickej genetiky je v budove infekcnej a geografickej mediciny - je to budova tak trochu nizsie, ked ides od vchodu do nemocnice smerom dolu k patronke. A je to tam na prizemi - ked vojdes do budovy ides rovno po prizemi a nemozes si to nevsimnut, lebo je tam len jeden vchod 🙂, takze cislo ambulancie neviem, len tam treba zazvonit. Ordinacne hodiny som si presne nevsimla, ale myslim, ze to bolo kazdy den do 13.00 (ale to len hadam).
No a ohladom amniocentezy - kedze som po IVF (absolvovala som si to 4x a mala som aj jeden potrat), tak sme sa s manzelom dnes dohodli, ze nepojdem a verim, ze vsetko bude OK. Aj ked geneticka mi povedala, ze vzhladom na vek (38r), IVF a vysledky AFP by som asi mala.

barbora21
12. mar 2013

@ikacka dakujem velmi pekne za info. Hned ich poslem kamaratke.

barbora21
12. mar 2013

@ikacka dakujem velmi pekne za info. Hned ich poslem kamaratke.

zuzanka9999
12. mar 2013

@zuzulamimi dakujem ti zuzik velmi pekne a drzim palceky pri porode 🙂 moj mm je strasne pracovne vytazeny preto tam nema kedy ist inak mne by to bolo jedno to absolvovat este raz.

lovesista
12. mar 2013

@trish31 vacsina izieb na nadstandarde je 2-lozkovych, pred rokom bola jednolozkova len jedna izba.
Na nadstandarde mas na izbe vlastnu kupelnu, telku, sestricky ti prinesu jedlo na izbu, v kupelni je vrece vloziek..
Na klasickom sestonedeli je spolocna kupelna na chodbe pre vsetky izby, a len 2 wc na cele poschodie. V izbe su 3 - 4 zeny

trish31
12. mar 2013

@lovesista dakujem za info fakt velmi pekne 😉

lovesista
12. mar 2013

@katuska111 urcite nebudes vyzerat divne ak bude babatko pouzivat erarne oblecenie, neboj 😉 je to normalne. Vecicky maju bavlnene, ciste, znackove, vraj im oblecenie daruju mamicky co tam rodili. Mojmu malemu davali same Cartersky B-)

daniela1978
13. mar 2013

@lovesista 🙂 aký nadštandart 🙂 ja som na kramároch rodila pred 9 rokmi a to vyzeralo teda úúúúpne inak, na chodbe dva záchody z toho jeden nemal ani dosku a kúpelna jedna na chodbe so sprchovými kútmi, kde by som dobrovolne nevstúpila 🙂 a vecičky museli deti mať len erárne, nie z domu, aj keď neviem prečo.........dnes už to je o inom, každopádne si myslím, že neexistuje lepšia voľba ako Kramáre, kedže je tam špičkové novorodenecké a skutočne milé doktorky a sestričky na novorodeneckom.

cey
13. mar 2013

Ja sa chcem opytat , ako je to teraz s klystirom.Pred 7 rokmi som si kupila YAL a teraz je na lek. predpis.

barbora21
13. mar 2013

Mna teraz napadlo, ze mam foto nadstandartu...tak mozno niekomu pomoze 🙂 🙂 🙂 Je to fotka z 30.12.2012 🙂

daniela1978
13. mar 2013

@barbora21 no prosím telka na izbe 🙂 stolík, stoličky.......fuha aký luxus 🙂))))) pre 9 rokmi sa o tom na kramároch dalo snívať 🙂

qtinka77
13. mar 2013

@barbora21 No uz len dufat, ze bude volne 🙂 Keby nie, asi ten rozdiel medzi nadstandardom a normalom je dost, co? :o(

qtinka77
13. mar 2013

@daniela1978 A pred 12-timi duplom 🙂 To aj porodnica bola este otrasna...nielen sestonedelie...

daniela1978
13. mar 2013

@qtinka77 tak to bolo iné tisícročie 😀 tak to tak aj vyzeralo 😝

lovesista
13. mar 2013

@cey klistir ti urobia automaticky, nemusis si nosit Yal. Iba ak by si vyslovene chcela aby ho pouzili.
@barbora21 jeeej, aj ja som bola v tejto izbe 🙂

barbora21
13. mar 2013

@qtinka77 no ja som bola jednu noc pred porodom na normalnom oddeleni a to bola cista katastrofa....

lubkap07
13. mar 2013

ja som na kramaroch rodila druheho synceka a teda musim povedat ze tam bolo super aj lekari sa starali o nas ako v bavlnke sestricky boli mile a sa dalo aj posrandovat s nimi co vedeli pomohli mna rodila Dr Bohacikova A prednosta kliniki Rusnak nemala som plateneho doktora nehala som to na nahodu a bola som velmi spokojna vsetko dopadlo na jednotku 😀

qtinka77
13. mar 2013

@barbora21 Joooj, ani mi nehovor :o( Viem si predstavit, mam na to spomienky - este, ze to je len par dni :o)

barbora21
13. mar 2013

@qtinka77 ako urcite sa to da vydrzat ale nic prijemne to nie je 😒 ja som ledva vydrzala na nadstandarte a nie este na normalnom oddeleni...na mna nemocnice jednoducho vplyvaju veeeelmi zle 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre