Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

marianka0101
13. mar 2013

To oblecenie sa bezne pouziva erarne, je to ciste,ozehlene. Asi je lepsie pouzivat ich, tvoje ti neoperu. Pribor by som si brala svoj, pohar na caj tiez, misku, tanier netreba. Wc papier a vlozky radsej tiez, neviete ci bude na nadstandarde volne a na beznom oddeleni maju, ale co som tam bola, tak poskytovali hlavne obciankam inej narodnosti....

qtinka77
14. mar 2013

@barbora21 No ved to asi malokto sa do nemocnice tesi - asi len bezdomovci, ze im bude teplejsie a budu mat jedlo zadarmo 🙂

misulka47
15. mar 2013

@barbora21 na kolkatke je to izbe? tusim na tejto som bola aj ja 903?

cey
17. mar 2013

Mamicky, mali Ste niektora aj nezazmluvneho porodnika? Pocula som pribehy aj o tom, ze mali, aj tak im nezdvihal telefon a pod..

sonik28
17. mar 2013

@cey dnes som porodila na kramaroch,bez zazmluvnenia,hoci som povodne o tom uvazovala...nebolo to mozne s mnou vybranym lekarom, tak som isla po zaciatku kontrakciiana urgent a porod prebehol uplne super,profesionalny pristup vsetkych,ktori mali sluzbu! Skoda,ze nenosia menovky vsetci,tak by dom ich tu menovite vychvalila! Pani doktorka,ktora viedla moj porod,bola uzasna! Dakujem velmi p.MUDr.Mlynarcikovej,pod vedenim doc.Planka!

tamaris
18. mar 2013

@sonik28 tesim sa z toho, ze sa tu objavuju aj pozitivne ohlasy 🙂 Veru skoda, ze nenosia menovky. Tiez som chcela menovite pochvalit porodne asistentky. Zasluzia si 😉

barbora21
18. mar 2013

@misulka47 myslim, ze 904 alebo 905 ... bolo to kusok od miestnosti, kde boli sestricky 🙂

amouramour
18. mar 2013

@cey mala a bolo super🙂sice sekcia, ale vsetci na sale velmi mili 🙂

vevejiska
19. mar 2013

Baby, ako davaju klystir na Kramaroch? Je to pravda, ze na koze? 😕 a sestricky byvaju mile? S akym pristupom ste sa tam stretli? 😕
A je pravda, ze babatka musi z porodnej saly odniest cez celu chodbu, kde chodi vsetok personal od mudr az po upratovacku? 😕

Diky @sonik28 @tamaris @amouramour

tamaris
19. mar 2013

@vevejiska Pri prijme na porodnicu madr.vysetrila(na koze). Ked zistila, ze som otvorena na 4cm, tak porodna asistentka mi hned podala klystir ( ano na koze). Bala som sa, ze ked budem z tej kozy vstavat, tak tu vodu v sebe neudrzim. Ale por.as.mi ochotne ponukla svoju ruku a pomohla mi na nohy.
Ano, babatko musia preniest cez chodbu. Ale je zabalene v ruske 😉

tamaris
19. mar 2013

@vevejiska Ku mne boli vsetci velmi mili od lekarky cez por.asistentky az po sanitarku. Naozaj. Ja mam len dobru skusenost s personalom 😉

vevejiska
19. mar 2013

@tamaris dakujem za info 😵 takze je to pravda, lebo zevraj na Antolskej davaju v lahu a ze z kozy mas problem udrzat to 😖

amouramour
19. mar 2013

@vevejiska ja som rodila sekciou a nemala som klystir

vevejiska
20. mar 2013

@amouramour ale dali ti aspon cipok, nie? Bo musia zamedzit tomu, aby si potom tych 24 hodin co lezis na Jiske nechcela ist na wecko. 😕

amouramour
20. mar 2013

@vevejiska vobec nic...ono ja som isla nalacno...posledny krat som jedla vecer pred....cisarak o 11tej

vevejiska
20. mar 2013

@amouramour aha, no zaujimave. Diky za info 😉

amouramour
20. mar 2013

@vevejiska ale fungovalo to, na wc som mala chut tak az po 2 dnoch🙂ale tiez ma to prekvapilo

qtinka77
20. mar 2013

@vevejiska
@tamaris Ako to myslite, ze babatko prenasaju cez chodbu z porodnice? To babatko Ti akoze po porode odnesu????
Babatko neostava s Tebou?????

amouramour
20. mar 2013

@qtinka77 babatko zoberu umyt, vysetrit a vratia ti ho a si potom aj s manzelom aj babatkom spolu este 2 hodky na sale🙂teda ak rodis prirodzene

qtinka77
20. mar 2013

@amouramour No ale ved to by prave nemali robit - babatko sa ma hned take nahe, neumyte, iba osusene, polozit na maminkine brusko alebo hrudnik a prikryt by sa mali obaja...a az neskor by mali vysetrit, odvazit a podobne...ved to su take dolezite okamihy...do kelu...a keby som si to dala do porodneho planu, ze to chcem tak ako hovorit, budu to akceptovat?? :o(

tamaris
20. mar 2013

@qtinka77 mne maleho prilozili na asi 2 minutky, potom ho zobrali na osetrenie (manzel bol pri tom ) a potom nam ho priniesli na 2 hodiny na box

hradnapani
20. mar 2013

@qtinka77 ak mozem vstupit: ono to nie je umytie v zmysle vydrhnutia, ale len nejake otretie dietata. Mne ho priniesli este takeho trochu "polepeneho" a tak naozaj som ho kupala az na nejaky treti den uz sama. Ale to prilozenie na brucho hned po porode, to robia ako kedy a ako sa komu chce. Ked si to vsak vyziadas, mali by to respektovat. JA som sa spolahla na informacie zo Sprievodcu porodnicami, ze to robia automaticky a bola som velmi sklamana, ze to neurobili a brali ho hned prec (ale doniesli o chvilu, no zabaleneho - tak si ho teda sama rozbalis a prilozis). Ale tu tendenciu, odniest ti ho, ci uz hned alebo po par minutach, tu budu mat. na to sa radsej priprav... ale za chvilu ti ho vratia 🙂

qtinka77
20. mar 2013

@hradnapani Pekne si to napisala "tu tendenciu zobrat Ti ho budu mat" :o))) To je take vystizne :o)
No, asi teda sa na to spytam aj na predporodnej priprave a dam si to do planu...lebo povedzme si otvorene - to nie je jedno, ci to dietatko odmeraju a odvazia hned alebo az za 2 hodiny? Teda pre nich..pre mna to nie je jedno ci mi ho zoberu (ja viem, ze aj ked len na chvilku, ale predsa...) alebo hned daju... Ved ked sa nad tym clovek zamysli - co z tych ultra brutal dolezitych udajov ako vaha a dlzka sa za 2 hodky zmeni? :o) A Apgar skore Ti vedia vysetrit aj na brusku - ved vidia farbu, dychanie...nie?

qtinka77
20. mar 2013

@tamaris Dakujem za info 🙂

hradnapani
20. mar 2013

@qtinka77 podla mna bude najvhodnejsie, pokial si toto (aby dieta vysetrili pri tebe) obehnes este pred porodom na novorodeneckom oddeleni. Normalne si ist vypytat od primarky novorod.oddelenia suhlas s vysetrenim dietata este na sale. Lebo za normalnych okolnosti ty ani neuvidis detsku lekarku, ktora ti vysetruje dieta a silne pochybujem, ze bude len tak sama dobrovolne respektovat porodny plan, ze ten sa tyka porodnikov, a nie pediatrov. Viem, ze niekto odporucal ist na novorod.oddelenie vybavit si to vopred. Treba odlisovat porodnikov a pediatrov, akonahle je dieta na svete, uz je v sparoch pediatra, ktory cuci niekde vedla a po dieta pride sestra... trochu chore, ale tak to je...

amouramour
20. mar 2013

@qtinka77 vies ja som rodila prirodzene, tak neviem posudit, mozno ti ho aj hned prilozia, ale isto odnesu na vysetrenia, to je standart na slovensku, podla mna to rovnako robia aj napr. v kochu

dulkagabulka
20. mar 2013

@qtinka 77 S priložením po prirodzenom pôrode sa to aj takto da , želám aj tebe taký pekný zážitok

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

qtinka77
20. mar 2013

@hradnapani Jej, ozaj, mas pravdu, toto uz sa asi tyka novorodeneckeho...tak to asi budem musiet mat dva plany .- jeden porodny a jeden novorodenecky :o) Diky za tip 🙂

qtinka77
20. mar 2013

@amouramour Ved prirodzene chcem rodit aj ja, co najprirodzenejsie...ziaden oxytocin, ziadne analgetika...rada by som nechala pupocnik dotepat a podobne...nejake prehnane poziadavky nemam...podla mna zaklady...mne napriklad holenie nevadi - to je u mna bezna prax, klistir mi prijemny nie je, ale hadat sa s nimi o tom nejdem, ked budu na tom trvat, tak OK, to mi az tak zily netrha...ale to, aby do mna nepchali ziadne oblbovaky, pictociny a nechali babatko u mna, na tom mi zalezi...

qtinka77
20. mar 2013

@dulkagabulka Gabika, dakujem, krasny clanok...najhorsie na tom vsetkom je, ze clovek ma taky pocit, ked vyjde na povrch so svojimi uplne normalnymi, ludskymi poziadavkami na svetlo, ze sa na neho pozeraju ako na extremistu, hipiesaka, naturalistu, ekologa a podobne...ako na uleteneho, streleneho cloveka, co vsetko chce iba komplikovat...
Ale ako hovorim, ja absolutne nechcem nic komplikovat, prave naopak, myslim si, ze ked vsetko prebehne prirodzene, tak budu mat potom so mnou, s nami, o to menej "roboty" - ked sa budeme vediet kojit, ked budem vediet porozumiet potrebam babatka a podobne...toto by si mal personal nemocnice uvedomit, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre