Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

domeli
29. jún 2013

pre @babulka a ostatné maminky, ktoré chcú vedieť predovštkým info o zdrav. starostlivosti a a prístupe, ale aj o nemocničných podmienkach na štandarde (i nadštandarde), ktoré ja ani zďaleka nevidím tak negatívne, ako boli vyššie opísané... Moja skúsenosť na s. 443.

babulka
29. jún 2013

@domeli ďakujem!!! Nemám veľmi čas čítať všetko späť, tak aspoň takto som si prečítala tvoje skúsenosti. ja som tam rodila pred 7. rokmi, kedy ešte ani nadštandard nebol a mám podobné skúsenosti, ako ty - všetci veľmi milí, sestričky, PA, lekári, úžasná laktačná poradkyňa atď. tak dúfam, že tentokrát to bude rovnaké, aj keď plánujem ísť na nadštandard. Zaujalo ma to info o priridzenom pôrode po sekcii - ja mám od sekcie viac ako 7 rokov a tiež by som rada tentokrát vaginálne. Musí teda niekto odsúhlasiť to, že po cisárskom môžem rodiť prirodzene (myslím nejaká "šarža") alebo je to na rozhodnutí pôrodníka?

domeli
30. jún 2013

@babulka nik nemusí nič odsúhlasovať. Ak tehotenstvo prebieha bez závažnejších komplikácií a nie sú iné pridružené diagnózy, tak sa pripravuj na prirodzený pôrod. Ja som čítala o meraní jazvy, ale nik mi také nič nerobil a to mám ozaj poctivého a zodpovedného gynekológa. V pôrodnici tiež všetci automaticky brali, že idem rodiť prirodzene, nik sa ma na to ani nepýtal. Akurát po príjme, keď sa menili služby, tak doc. Plank, ktorý má rizikové pacientky pri vyšetrovaní utrúsil poznámku, že prečo bola prvá sekcia. Po mojej odpovedi, že pre polohu KP a v domnení, že je to chlapec (narodila sa mi nakoniec dcéra), povedal: Tak skúsime teraz vaginálne? Po mojom prikývnutí len dodal, že predsa len nejesť-nepiť, keby sa niečo skomplikovalo - ale to vraveli aj mamine rodiacej predo mnou. Takže verím, že ani u Teba nebude nutné "sekčiť". Držím palce" A prajem pekné dotehuľkovanie 🙂

babulka
30. jún 2013

@domeli ešte raz vďaka! Moja prvá sekcia bola tiež pre KP a chlapca, tak si nahováram, že keď tam nebol iný dôvod, tak tentoraz to pôjde prirodzene 🙂

pernicek
2. júl 2013

Ahojte, ja som tiez rozhodnuta pre porodnicu Kramare a to po 3 x 😉

andrejta
4. júl 2013

ahojte, ako je to s oteckom pri pôrode? stačí zaplatiť? lebo asi nestihnem prípravu, ak sa nejaká vyžaduje

liz_lemon
4. júl 2013

@andrejta ano, staci zaplatit pri porode, aj my sme to tak mali, zhrabli 30 E, ziadny doklad o uhrade nam nedali, niekto si tam zarobil 🙂 a samozrejme ziadne poucenie nebolo, ani pri porode nebol, lebo som mala cisarsky

andrejta
4. júl 2013

@liz_lemon no pekne, a peniaze nevrátili? ďakujem za odpoveď

liz_lemon
4. júl 2013

@andrejta nie, ved co by vracali

monciak
5. júl 2013

Ja som tam rodila .Kolektiv je tam super a po porode som bola potom na na nadstandarte.Ja som bola velmi spokojna a tak som sa bala že ake to tam bude.Velmi odporučam boli tam už aj moje kolegine a boli spokojne.

janinka13
5. júl 2013

@mabliss pozerám, že máte termín v auguste a idete na Kramáre. koľkého? aj ja 🙂

mabliss
6. júl 2013

@janinka13 Áno. 🙂 10.8. mam termín... už sa to blíži. Vy kedy? 🙂

domeli
6. júl 2013

@andrejta pokiaľ viem ja, tak síce stačí zaplatiť otecka pri pôrode tesne pred pôrodom, ale potrebuješ mať pečiatku v tehu-knižke, že na poučení-konzultácii u Dr. Jandovej bol... Takto to bolo pred polrokom a pokiaľ viem, tak sa to nemenilo. Skúsenosť @liz_lemon je skôr výnimočná... A čo sa týka vrátenia peňazí - treba o to požiadať pri odchode z pôrodnice presne tak, ako v prípade, že mala mamina odkonzultovnú a zaplatenú epidurálku, ale nemala ju z rôznych dôvodov pichnutú. Vrátenie sa žiada na základe dokladu, čo by mala byť samozrejmosť, že si človek na doklad počká pri platení, resp. si ho vypýta...

andrejta
6. júl 2013

@domeli no, tak to si ma nepotešila, ale ďakujem za odpoveď. ide skôr o to, že ja plánujem ísť na antolskú, ale tam často mávajú stop-stav a posielajú pacientky do iných pôrodníc, tak zvažujem pre takýto prípad, že kam, ale keď je to podmienené pečiatkou, tak na to asi kašlem a pôjdem do ružinova, tam stačí zaplatiť rovnako ako na antolskej.

janinka13
7. júl 2013

@mabliss 7.8. 🙂 tak sa možno stretneme 🙂

karin363
9. júl 2013

Ahojte dievcata, aj ja planujem porod na Antolskej, len tu som sa niekde dozvedela od mamicky, ktora mala rodit 4.7 na Antolskej, ze ju nezobrali pre spominany STOP stav. Ako druhu porodnicu pre tento pripad som si vybrala Kramare, trochu mam z tejto porodnice strach, predsa vieme, v akom stave su tam priestory, neviem najst dake foto, ako to tam vyzera, no koncom jula si spravime s manzelom malu exkurziu Antolska-Kramare. Neviete poradit, kolko tam stoji porod, otecko pri porode a pobyt na nadstandarde? A este jedna otazka, je nutne mat v tehotenskej knizke peciatku, ze moj manzel absolvoval predporodnu konzultaciu-poucenie, ked pri prvom porode uz bol? Rodila som v Ruzinove a tam od nas nic take nechceli, mozno aj preto, ze som rodila predcasne a vsetko sa to zvrtlo velmi rychlo. Mam panicky strach z toho, ze budem musiet opat rodit v Ruzinove, toho sa chcem vyhnut. Ruzinov uz nikdy viac, to radsej porod doma.

karin363
9. júl 2013

Este jedna otazka, ak ta peciatka bude nutna, moze mi ju dat aj samotny gynekolog, ktory ma vtedy odrodil? Dakujem dievcata za vase nazory 🙂

janinka13
14. júl 2013

@karin363 pôrod - výber lekára 300 euro, otec pri pôrode 30 euro, epidurálka 152 euro - ak nestihnú pichnúť - 142 vrátia, myslím, že nebudú robiť problémy, ak sa neobsolvuje kurz otecka v danej nemocnici, my sme kurz absolvovali inde a aj si ho zaplatili, tak nevidím dôvod, prečo by som mala niečo iné zase absolvovať, aj keď je to tam zadarmo, časovo robia prednášky pripravy na pôrod o 10h v stredu a štvrtokn- treba sa objednať. Ja sa tam tiež chystám rodiť.

janinka13
14. júl 2013

@domeli prečo robia také halo z toho kurzu?? ako mi môžu na jednom sedení poskytnúť toľko info o pôrode a všetkom, čo som absolvovala ako tehotná od 5.mesiaca v mieste svojho bydliska a aj si to zaplatila??? Príde mi to hlúpe - buď to absolvuje otec alebo ho nepustia. Nie každému vyhovuje termín doobeda, keď chodí do práce a nieje ani z BA. Na to akosi nemyslia.

domeli
16. júl 2013

@janinka13 neviem, či je to haló, proste na Kramároch je to tak - ak tam chceš mať partnera, je potrebné na tie 2 hoďky tam prísť. Naša skúsenosť (moja a manželova) - hodnotíme ten čas pozitívne. Ja som na prípravu na pôrod nechodila, nakoľko pri prvom bábu bolo viac než jasné, že pôjde sekciou, lebo bolo KP a teda keď sa ani po 32. týždni nepretočilo, nenastúpia som na vyhliadnutý kurz. Pri druhom mi zas skupinové chodenie nevyhovovalo, lebo to už som mala dcérku a nebolo ju kde nechať. A aj som zvolila radšej individuálne stretnutie s dulou - holkou, čo poznám z nášho materského centra a od nej som získala potrebné info, pýtala sa na konkrétne veci, čo som chcela. Na Kramároch tá Dr. Jandová bola veľmi zlatá a ozaj za tie 2 hoďky vysvetlila jednotlivé fázy pôrodu dosť podrobne. Osobitne stále vyzdvihla, čo v tej a tej dobe či chvíli môže partner robiť, ako pomôcť alebo naopak ako a kedy "zutekať". Na čo sa má partner pripraviť, čo ako vnímať, resp. z čoho si nerobiť ťažkú hlavu, ak rodiaca partnerka vtedy reaguje úplne inak, ako bežne (napr. pri dotyku či slovnej podpore) - proste bolo to fajn a šikovne podané. Manžel si zobral v práci priepustku a ona mu to potom orazila pečiatkou. My sme ale z BA, takže sme to mali kúsok. Kto z BA nie je, beriem, že to nie je ideálne musieť to absolvovať z tohto pohľadu, ale zas môžete si spraviť "výlet" a manžel sa tak môže aktívne zapojiť do toho, čo Vás čaká ešte predtým, než sa z bruškovej maminy premeníš na skutočnú ...🙂

domeli
16. júl 2013

@janinka13 teraz čítam príspevok vyššie, že Vy ste už kurz absolvovali, ale inde. Tak možno bude stačiť zavolať Dr. Jandovej a dá Ti iba pečiatku do knižky... Neviem. Ktosi to raz takto chcel, ale neviem, ako dopadol.

domeli
16. júl 2013

@karin363 mamina, ktorá rodila v Ružinove prvé dieťa a pre druhý pôrod si zvolila Kramáre musela absolvovať prípravu s manželom - boli sme na nej spolu a potom sa stretli v pôrodnici.

domeli
16. júl 2013

@karin363 Inak: ja som rodila na Kramároch v 12/2012, nedostala som sa ani na nadštandard tentokrát a nebolo to nejak hrozné (podmienky). A prístup personálu hodnotím pozitívne, ale to už som bola druhorodička a vedela som, čoho sa mám dožadovať a čo púšťať jedným uchom dnu a druhým von pri niektorých sestrách a radách... Ale tím na pôrodnej sále super som trafila.

ava11
16. júl 2013

Moja skusenost z kramarov (april 2012). Rodila som spontanne v noci, odrodila ma doktorka Rukavicova bez zazmluvnenia, na porod nemozem povedat jedine zle slovo (az na tie bolesti samozrejme). Aj som si pokricala, za co som sa potom ospravedlnila, na co mi bolo povedane, ze bez problemov a zvladla som to uzasne. Maly bol so mnou od siestej rano nasledujuceho dna nonstop az do odchodu. Bola som na standarde, nadstandard bol plny. Vadilo mi, ze sme boli na izbe 4, takze sa tam tazko chodilo a rusili sme sa navzajom, ak sa nahodou niektorej podarilo zaspat. Co sa tyka hygieny, bolo to v poriadku. Zachod vzdy volny a v ramci moznosti cisty, sprchy taktiez. Personal hodnotim neutralne, nikto ma nenastval, ale ani sa nejako extra nepretrhli. Prekazal mi stres celeho oddelenia pred vizitou, ako keby mala prist anglicka kralovna, ale tych par minut denne sa to dalo vydrzat. Pri dalsom dietati pojdem znova na kramare, ale budem sa snazit dostat na ten nadstandard hlavne kvoli vacsiemu kludu.

ribana2
16. júl 2013

baby ja už si nepamätám, ale ako skoro sa treba ozvať p. Jandovej, aby ma zavolala na ten kurz pre otcov či čo to...my sme ho absolvovali necelé 2 roky dozadu tiež na kramároch, tak snád by nám mohla dať len razítko a hotovo

karin363
17. júl 2013

Ahoj, podla mna je to hlupost absolvovat pripravu na nieco, cim sme si uz obaja s manzelom presli. Manzel pri porode bol a nemal s tym absolutne ziadny problem. Ja na predporodnu pripravu tiez odmietam chodit, nakolko som ju absolvovala na Kramaroch pred prvym porodom. Na co toto vsetko? To je hlupost. Taka predporodna priprava obsahuje 6-8 sedeni, sem manzela veru nedotiahnem a ja ho chcem pri porode. Je mozne, ze ak by sme absolvovali tento kurz len 1x "myslim ako len jedno sedenie", ze nam daju tu potrebnu peciatku?

karin363
17. júl 2013

@domeli Ahoj, podla mna je to hlupost absolvovat pripravu na nieco, cim sme si uz obaja s manzelom presli. Manzel pri porode bol a nemal s tym absolutne ziadny problem. Ja na predporodnu pripravu tiez odmietam chodit, nakolko som ju absolvovala na Kramaroch pred prvym porodom. Na co toto vsetko? To je hlupost. Taka predporodna priprava obsahuje 6-8 sedeni, sem manzela veru nedotiahnem a ja ho chcem pri porode. Je mozne, ze ak by sme absolvovali tento kurz len 1x "myslim ako len jedno sedenie", ze nam daju tu potrebnu peciatku?

janinka13
17. júl 2013

@domeli ďakujem 🙂 skúsim, len teraz vraj má dovolenku.

cenculinka
17. júl 2013

@karin363
@ribana2 baby, ja som rodila na Kramaroch v novembri, som z Tatier, manzel na ziadnom sedeni nebol, nakolko nemal cas tam vtedy byt, ja som bola len ja jednom, ohladom porodu a p. Jandova mi bez problemov dala razitko do knizky, ze je manzel "odskoleny", porod stihol a pocinal si pri nom, akoby sa svedomito skolil 🙂 tak aj vam urcite tu peciatku da 😀

cenculinka
17. júl 2013

@karin363 ja som sa priserne bala rodit na Kramaroch, cakala som mimco s vaznou srdcovou vadou,porod 400 km od domova a rodiny a ako "svedomita" buduca matka som hodiny na nete studovala recenzie na tuto porodnicu 😉 asi som mala stastie, nikoho som tam nepoznala, nemala som ani zazmluvneneho lekara, skratka ma rano o 3:20 doviezla zachranka a o 16:20 bol maly na svete. mala som epiduralku,manzela pri porode, s nicim tam nebol problem, menili sa mi este aj smeny, kde nova smena nevedela ze dieta ma srdcovu vadu, tak trosku zachaosili ked sa to dozvedeli, ale ja som teda bola extremne spokojna (neviem totiz porovnat s nicim inym) 🙂 mile sestricky, extremne mile mlade doktorky, ruch vsade naokolo, mne bojacej sa problemov pri porode to maximalne vyhovovalo, ze sa tam stale dookola niekto motal, mala som pocit, ze keby bolo zle je tam kopec ludi co mi pomozu 😀 konec porodu bol dost stresujuci, maly vobec nezostupoval do porodnych ciest, inde by som uz davno bola pod nozom, aj som lekara prosila, ze dieta bude chore, ked sa mu von nechce, asi vie preco, ze nech ma rezu alebo ved sa aj sama odoperujem,len sa usmial a muselmi "prisahat" ze sa maly nenarodi za pomoci pumpy alebo kliesti. nakoniec mu pomahala lekarka,ktora ho "tahala" za vlasy von a sestricka mi "skakala" po bruchu, vzadu o stenu stal oprety Dr. Prochazka a s rukami v bok sledoval ako sa nam asi 30 ludom dari 😉 mam fakt perfektny zazitok, podla mna to bolo vsetko ok a dnes som stastna, ze ma nik nerezal 🙂 bojim sa rodit znova, ale preto, lebo to uz asi nebude take "pohodove" ako to bolo na Kramaroch, ktorych som sa bala ako cert kriza 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre