Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cerimi77
4. dec 2013

@cottoncandy ahoj, nakukla som po viac ako 2r zasa do tejto témy, lebo vo februári tiež chcem rodiť na Kramároch a na predpôrodnú prípravu som tiež chodila k Dr. Turkotovi a chcela by som znovu, tak ak zistíš tie jeho hodiny, daj vedieť aj mne, ja som mala na neho aj mobil, ale ako mi malá hodila telefon do záchodu, tak už ho nemám 😕

cottoncandy
5. dec 2013

@cerimi77 ahoj, vyzerá to tak, že stále stredy od 13.tej do 14,30...chystám sa tam volať a objednať sa na 18. decembra, tak uvidíme...aj ja som mala na neho mobil, ale už nemám, niekde na papieriku bolo číslo a ten je už dávno v nenávratne, v každom prípade, keď som mu vtedy volala, že chcem k nemu chodiť na poradňu, povedal mi do telefónu iba to, nech prídem a nezapísal si ani meno ani žiadne údaje, takže si myslím, že by sa nič nestalo, keby som tam rovno v tú stredu prišla aj bez objednania

cerimi77
5. dec 2013

@cottoncandy tak je možné, že sa netreba objednávať, stačí prísť v čase jeho ordinačných hodín 😕 veď keď tam budeš volať, tak zistíš 😕

cottoncandy
5. dec 2013

@cerimi77 ďakujem za ip, dám ti vedieť, ako som dopadla 🙂

poppy1
5. dec 2013

baby co ste aktualne na kramaroch, ako to vyzera? je tam natresk, ci v pohode? ja nastupujem 11 alebo 12 teho, tak ma zaujima, aka je sanca ze bude volny nadstandard 🙂 dakujeem

martinazvo
6. dec 2013

@poppy1 tam sa stav meni skokmi denne... A su aj presuny z odd.sestonedelia hore na nadstandard, takze to uvidis az aktualne ked nastupis ☹

cerimi77
9. dec 2013

baby, ako si najlepšie vybavím EPI na Kramároch? môžem ísť k anesteziologovi priamo bez nejaké papiera? neviete kde majú ordináciu a aké majú ordinačné hodiny? pri dcérke som to už nestihla vybavovať, lebo sa vypýtala o 3t skôr a EPI som už nedostala, som rodila 36h 😝

zuzkat1
10. dec 2013

Baby ake su kramare? Rodila som na antolskej ale uz tam nechcem ist

mirm
11. dec 2013

@cerimi77 staci tehotenska knizka

silviatomas
11. dec 2013

@cerimi77 staci teh.knizka, tak ako pise mirm. Ambulancia je na prizemi-dlha chodba. Daju ti vyplnit dotaznik a potom ta zavolaju dnu. Daju ti papier a s tym ides do druhej budovy-tiez na prizemi a tam zaplatis za EPI.

silviatomas
11. dec 2013

@mirm ahoj mas na Kramaroch zazmluvneneho lekara? Ja nemam ale chodim k MUDr. Valentovi. V pondelok idem na kontrolny uzv.

matulienocka
11. dec 2013

@cerimi77 Ahoj, prave dnes som tam bola a vsetko som vybavila za cca 10 minut 🙂 Pri vybavovani Pedy budes potrebovat tehotensku knizku a preukaz poistenca. Daju Ti vyplnit Suhlas s vykonanim Pedy a dotaznik + absolvujes pohovor s anesteziologom a hotovo. Potom uz len zaplatit v pokladni poplatok a mas to vybavene 🙂
Anesteziologicku ambulanciu najdes v tej dlhej spojovacej chodne medzi Poliklinikou a Nemocnicou, čislo dveri 152, su tam Po - Pia: 8,15 - 13,30 hod. Kedy si potrebovala este nejake info, kludne mi napis 🙂

matulienocka
11. dec 2013

@cerimi77
@cottoncandy Kocky, aj ja planujem svoj druhy porod u Mudr. Turkotu. Mala som ho zazmluvneneho pri prvej dcerke a bola som velmi spokojna 🙂 Takze by som velmi rada u neho rodila aj 2x.
Tehotensku poradnu mava kazdu stredu od 13,00 - 14,30 hod.
Tak sa tam mozno stretneme 😉 Kukam, ze terminy mame blizko 🙂

mirm
11. dec 2013

@silviatomas nemam zatial zazmluvneho, cakas dvojicky? Takze to aj skor bude... To je super ze este stale si pokope 🙂

silviatomas
11. dec 2013

@mirm budeme mat dvojicky 🙂, buduci tyzden to chce lekar, ku ktoremu chodim do poradne ukoncit. V pondelok mam ist na kontrolny uzv a potom sa rozhodne

mirm
11. dec 2013

@silviatomas drzim palce! hlavne po porode 🙂

cerimi77
11. dec 2013

@mirm @silviatomas ďakujem baby za info 😉 dúfam, že tento x to už neprepásnem 😕
@matulienocka ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď, si zlatá 😉 a kedy - o ktorej hodine si bola u toho anestéziológa? hneď ráno? ja nie som z BA a chcela by som to spojiť s prvou návštevou u dr. Turkotu, si pamätám pri dcérka som to tiež tak mala v pláne, aj som už bola pred tou ambulanciou, ale skončili skôr ako mali ordinačné hodiny, tak som nič nevybavila, som si hovorila, že nevadí, vybavím o týždeň, ale presne o týždeň v stredu už som ležala na čakačke a o EPI som mohla už len snívať 😝 tak isto som si nestihla dr. Turkotu zazmluvniť, aj keď sme boli slovne dohodnutí, stále akosi odkladal podpis zmluvy na neskôr, veď však máme čas a potom sme to už nestihli spísať a v čase keď som rodila, tak on mal ordinačné hodiny a nemohol prísť 😕 bol ma pozrieť len večer deň pred pôrodom, to som bola ešte relatívne v pohode 😝 ... neviem či by priebeh pôrodu, resp. jeho dĺžka bola iná ak by som ho mala zazmluvneného a bol by pri pôrode, lebo je pravda, že ma nechali dlho sa vytrápiť, ale samotný pôrod, kedy tam prišla doktorka, už bol bezproblémový, aj šitie potom ok, dcérka bola našťastie maličká... teraz váham, či si mám zazmluvňovať alebo nie... som počula a čítala veľa báb, a je to aj môj názor, že na kramároch sú všetci doktori super, je v podstate jedno kto ťa odrodí, ale každopádne chcem chodiť k nemu na tie kontroly mesiac pred pôrodom... ty mu budeš volať, aby ste si dohodli termín na prvú kontrolu, alebo stačí len prísť v čase jeho ordinačných hodín? minule som s ním bola dohodnutá telefonicky a chodila som k nemu už od 33tt

mirm
12. dec 2013

@cerimi77 ja som bola okolo Pol 10 dnes a isla by som trosku neskor asi, lebo som si pockala 45 min ale za mnou uz len cakali 3 ludia

cottoncandy
19. dec 2013

@cerimi77 volala som do poradne ešte v pondelok a chcela som sa objednať na stredu k dr. Turkotovi, ale sestra mi povedala, že je ešte priskoro, stačí po ukončenom 36 tt, objednala ma k nemu na 30.12. (pondelok) a kázala mi objednať sa na ten deň aj na monitor...takže stačí, ak zavoláš normálne do poradne na číslo, čo má nemocnica uvedené a stránke a povieš, ku komu chceš chodiť a že si ho chceš zazmluvniť🙂

cerimi77
19. dec 2013

@cottoncandy ja som pri dcérke chodila k dr.Turkotovi o niečo skôr, on sám mi to navrhol a na monitore som tam nikdy nebola, prvé 2 návštevy u Turkotu boli ešte pred 36tt, to asi monitor nebol treba, a potom som už žiadnu poradňu nestihla, dcérka išla o 3t skôr 😕 takže je potrebné si vopred zavolať a objednať sa ak chcem ísť napr. k dr.Turkotovi?, alebo len stačí prísť v čase jeho ordinačných hodín? a na ten monitor sa dúfam dá objednať tak aby som mala v jeden deň poradňu+monitor, lebo je nie som z BA 😕

cottoncandy
19. dec 2013

@cerimi77 podľa mňa stačí rovno prísť v čase jeho ordinačných hodín, lebo sestra sa ma nepýtala ani na meno, nechcela žiadne bližšie údaje... akurát neviem, či je to natrvalo, ale už niekoľkokrát mal a bude mať poradňu v pondelok miesto stredy, takže to je fajn dopredu si zistiť, či tam bude, aby si nešla zbytočne...kedy sa chystáš, však ja ti dám potom vedieť, kedy tam bude. Mám termín 27.1., takže som tam od toho 30.12. každý týždeň až do pôrodu.
A áno, na monitor sa objednáva v deň poradne, tiež som tam volala a povedala, že o 13,00 mám u neho poradňu, tak ma objednali na 11, 00 v ten deň...

cerimi77
19. dec 2013

@cottoncandy tak ja mám ešte čas, ja mám termín 17.2., som plánovala tam niekedy po Novom roku zavolať, ale bude stačiť volať až niekedy v priebehu druhé januárového týždňa, to ty už budeš mať asi aj odrodené 😉 veď ja si tam zavolám aby som tam nešla zbytočne a s tým monitorom je to fajn, že to takto robia, ten so na Kramároch nikdy nestihla, tak ani neviem, kde to tam je? a hneď pri prvej návšteve si chcem ešte stihnúť vybaviť aj EPI 😉

cottoncandy
19. dec 2013

@cerimi77 na konci chodby presne tam, kde chodíš na poradňu, pokiaľ si dobre pamätám 🙂 a epi zasa na prízemí na anesteziológii, to ľahko nájdeš alebo sa spýtaš

cerimi77
19. dec 2013

@cottoncandy anestéziológa zhruba viem, tam som už raz bola, ale nestihla som ich tam, tak som si EPI nestihla vybaviť do pôrodu a ten monitor neviem, Turkota má tú ordináciu, tam kde sa leží po pôrode, len vonku na chodbe, kde sú aj návštevy, ale si nepamätám, kde tam je chodba nejaká a monitor? no veď to hádam nájdem 😉

cottoncandy
19. dec 2013

@cerimi77 nie, to, čo ty myslíš, je ordinácia, kde sa robieva utz, ale poradne máva na prvom poschodí v ambulancii, kde sa strieda s inými lekármi...keď vstúpiš do nemocnice, spýtaj sa pri vchode na vrátnici, nasmerujú ťa na prvé poschodie

cerimi77
23. dec 2013

@cottoncandy aha, tak ja som bola u neho len tam, vždy len na utz u neho som bola tam hore, ale možno preto, že ja som k nemu začala chodiť skôr ako ten mesiac pred pôrodom, čiže na poradne som chodila ešte k svojmu gyn a potom sme už poradňu a ani monitor u dr. Turkotu vlastne nestihli 😕 ja mu každopádne zavolám niekedy začiatkom januára a hádam sa nejako dohodneme 😕

zuzpolka
1. jan 2014

Rada by som pridala moju skusenost s Kramarmi.... rodila som pred par dnami a bola som veeelmi spokojna 🙂 Mala som pri porode svoju lekarku a dokonca sa mi usiel aj nadstandart takze u mna najvacsia spokojnost 😉 🙂

zuzkat1
2. jan 2014

Ahojte.dr. Prochazku pozna niekto? aky je? Dakujem

silvia2103
3. jan 2014

Ahojte ..našemu malemu našli cystycku obličku tak nás posielaju rodiť na Kramare ..na ultrazvuk chodime p.Kleskenovi ..mate skusenosti?rady co si zobrat do porodnice ako sa pripravit a pod? hocico pomoze ..dakujem

silvia2103
3. jan 2014

@cerimi77 aj my máme termin vo februari 🙂))))))) 12.2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre