Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cerimi77
4. jan 2014

@silvia2103 ahoj, tak sa možno aj stretneme 🙂 ja som rodila na Kramároch pred 2r4m 🙂 neušiel sa mi nadštandard, ale inak som bola spokojná, môžem ti poslať do meilu zoznam vecí čo si treba zobrať na Kramáre 🙂

silvia2103
5. jan 2014

@cerimi77 ahooj to budes moc zlata..silvia.svarova@centrum.sk.pozerala som aj ja tie nadstandarty vyzera a je o asi aj lepsie..aj ja som uvazovala o tom...ani neviem kto ma odrodi ani ci sa vypisuje daka ziadost o rodenie tam..sme z trnavy bude to nadivoko;)

weruska1311
5. jan 2014

@cerimi77 ahoj. Aj mne by si mohla poslat zoznam. Ak by ti to nevadilo 🙂

cerimi77
5. jan 2014

@weruska1311 jasné, hoď meil 🙂

cerimi77
5. jan 2014

@silvia2103 ja som rodila v auguste 2011 a na nadštandard sa nebolo možné dostať, aspoň nie normálnou cestou, neviem či bolo potrebné niekoho ešte podplatiť alebo čo 😕 ale tesne po pôrode za mnou prišla nejaká sestrička a pýtala sa ma, či nebude problém, ak ma na nadštandard presunú o deň neskôr, lebo nemajú teraz voľné, ja že nie, že v pohode, ale potom už za mnou nikto neprišiel a jasné, že na nadštandard som sa už nedostala, a keĎ som prišla na normálnu izbu, tak baby sa len smiali, lebo že to isté povedali aj im a jasné, že sa tam nedostali 😕 😝 .. a žiadna žiadosť sa nevypisuje, ty môžeš kde chceš, len posledný mesiac chodíš na poradňu tam, kde plánuješ-chceš rodiť, sa tam objednáš k nejakému gyn a nič viac neriešiš, už je potom na tebe, či si chceš niekoho konkrétneho pôrodníka aj zazmluvniť, že chceš aby ťa odrodil on, alebo nie... ak áno, tak s ním potom podpíšeš zmluvu, zaplatíš v pokladni, podobne zaplatíš aj EPI, ale tú si treba vybaviť vopred na anesteziologii, inak ti EPI potom nedajú, a tak isto osobu pri pôrode musíš mať vopred zaplatenú, nadštandard platíš myslím až potom, lebo to nevieš, či sa tam vôbec dostaneš a koľko tam vlastne budeš 😉

weruska1311
6. jan 2014

@cerimi77 Weruska1311@azet.sk

lubka1983
6. jan 2014

ahojte.chcem sa opytat rodila som pred 8rokmi na kramaroch.chcen vediet ci na tu api vam beru aj krvny obraz ci je v poriadku????alebo sa vas len pytaju pri tom dotazniku??viem,ze ked ma niekto problem s krvnym obrazom alebo zlu zrazanlivost tak je nemozu alebo nechce pichnut,mate s tym nejaku skusenost??

zuzpolka
6. jan 2014

Lubka...pri vybavovani EPI vypises ten dotaznik iba a ked pojdes rodit ti zoberu krv a spravia potrebne vysetrenia....aspon u mna to bolo takto 😉

adelakk
6. jan 2014

@silvia2103 ja mam termin porodu zajtra a mam zoznam veci, ktore treba so sebou brat na Kramare, ktory mi poslala psychologicka z Gyn.odd. na Kramaroch. Mozem Ti ho tiez poslat na mail.

livia211
7. jan 2014

babenky mozem vas poprosit, aby ste preposlali aj mne ten zoznam do porodnice? Dakujeeeeem

ika_ba
7. jan 2014

ja som rodila na kramaroch v oktobri 2012, bola som na nadstandarde a bolo super, teda najprv ma prijali do nemocnice o tyzden skor ako som porodila, termin som mala ale az v novembri, nevedeli co so mnou, bolo to dost zlozite, planovala sa aj sekcia, ale nakoniec sa mala rozhodla ze ide von, porod som mala rychly a bezproblemovy, rodila som v noci, od polnoci do druhej, mala som "sukromie" a lekar aj setsricky boli super, na nadstandard som sa dostala az poobede ked bolo volno, malu som nemohla mat pri sebe lebo musela byt v inkubatore, po 5 dnoch som zazila ale mensi sok ked ma z postele doslova vysupovali, mna isli presunut do fakultnej aj s malou a vraj potrebuju moju postel, to jedine bolo trocha neprijemne, lekara som nemala zazmluvneneho, ale bola som spokojna

adelakk
7. jan 2014

@livia211 ak das mail, poslem. 🙂

livia211
7. jan 2014

@adelakk mikuslivi@gmail.com dakujem pekne 🙂

matuskova003
7. jan 2014

AHOJTE ŽIENKY ... dnes som sa rozhodla po istych foto ako to vypadá v ružinovskej porodnici , že chcem rodiť na kramaároch, najhoršie je , že práve dnes poobede mám poslednu poradnu u mojej dr. a mam jej zahlasit kde chcem rodit. takže 🙂 chcela by som sa vas opytat : 1. Akceptujú na Kramárocch ( pokial pôrod prebehne bezproblemov a babo ma dobre Apgar skore ) Bonding ? 2.môže byt manžel somnou už počas kontrakcií na boxe alebo má povolené ist len priamo k pôrodu ? 3. ak možte a budete také zlaté, poradte mi neakeho doktora / doktorku, ktoreho / ktoru ste si zaplatili k pôrodu. hlavne nech má milý a ludsky prístup a nieje to seker / sekera 😀
dakujem Vám krásne 🙂

@cerimi77 ahoj, prosím ta hodila by si to aj mne na mail ? 🙂 Dakujem 🙂
Barbora.lafemme4@gmail.com 🙂

mona321
7. jan 2014

@matuskova003 Ahoj úplne super je tekeliova. Úplne ľudská doktorka a pritom som ku nemala zaplatenú. Muž bol do mnou hneď po klistire a malý hneď ako ho dali do poriadku 🙂 úplná spokojnosť

cerimi77
7. jan 2014

@matuskova003 ahoj, zoznam som ti práve poslala 😉 kramáre majú myslím tú výhodu, že tam sú všetci pôrodníci super, aspoň som zatiaľ nepočula na nikoho nič zlé, skôr opak, takže je jedno ku komu pôjdeš, resp. kto príde k tvojmu pôrodu, ja som chodila k dr. Turkotovi, ale nestihla som si ho zazmluvniť, dcérka išla o 3t skôr ale odrodila ma jedna mladá doktorka a bola som max spokojná, partner na vzdychárni nemôže byť, pokiaľ sú tam aj iné mamičky, mne ponúkli, že si ho môžem zavolať, lebo vedľajšia vzdycháreň bola prázdna, ale ak by prišla nejaká mamička, musel by ísť preč, túto možnosť som nevyužila, po klystíre som ho mohla zavolať, ale ešte dlho čakal vonku na chodbe, lebo ja som sa neotvárala tak ako sa počítalo (rodila som veľmi dlho) a s tebou môže byť až na pôrodnej sále, ale aj za to som bola veľmi vďačná, lebo tam som bola ešte veľmi dlho, kým sa začal samotný pôrod 😕 a po pôrode ako som prišla na izbu, len som si stihla zájsť na wc a dcérka ma už čakala na izbe a odvtedy sme boli stále spolu, toto mi na kramároch tiež vyhovuje, že ak nie je problém, tak si stále s dieťaťom, spolu s tebou chodí na všetky vyšetrenia, kúpanie a pod., nikto ti ho už nezoberie, ak o to sama nepožiadaš 😉 tiež mi vyhovuje ich prístup k dojčeniu, žiadne zbytočné stresy s vážením pred a po kojení a nútenie dokrmovať um z flaše ako to bohužial funguje ešte v mnohých nemocniciach... na nadštandard som sa nedostala ako som chcela, bolo vtedy veľmi plno, ale aj na normálnej izbe som si našla super parťáčky, že sa mi pomaly ani domov nechcelo 😀 ... trochu ťažšie srdce mám na jednu sestičku, čo mala nočnú keď som bola ešte na vzdychárni, a potom na jednu ešte potom keĎ som ležala na izbe, ale to sa nájde všade... inak som spokojnosť 🙂

matuskova003
8. jan 2014

@cerimi77 jej dakujem ti krasne za informacie 🙂 no ja som rodila v LC prve babatko , manzel mohol byt somnou na vzdycharni hned po klystire... ale ked ma ešte čakal na chodbe , tak som tam za nim odbiehala. dufam že toto b y mi nik nezakazal ak by som sa chcela prechadzat a byt ked tak pri mm na chodbe aspon občas.. ale kramare su omnoho sympatickejšie. akurat zvažujem že si nakoniec nikoho nezazmluvnim .
no ja mam problem iba s jedinou vecou pre ktoru chcem nadstandard - WC a sprchy. totiž, nieže by som bola neaka maznavá ale po prvom porode som schytala infekciu prave zo spoločnych wc a poviem ti , byt vysetrovana 3 tyzdne po porode to bolo bolestivejsie ako samotny porod. nechcem sa toho už dožit ..

girlie_konik
9. jan 2014

@adelakk posli prosim aj mne ten zoznam na Kramare - girlie@centrum.sk, dakujem moc 🙂

ostap
9. jan 2014

prosim vas, viete mi poradit, ako sa na kramaroch vybavuje epi? to len tak pridem na anesteziologiu, alebo musim mat nejake odporucanie? termin mam 27.1. a na prvu poradnu ma objednali az 15.1. bojim sa, aby som to stihla, prvorodeny sa na svet vypytal skor a epi mi samozrejme uz nikto nedal... nie som z ba, ale zajtra by som tam mala cestu a chcela by som si to vyriesit. vdaka za radu 🙂

zuzpolka
9. jan 2014

Ostap....ano staci len prist 😉

andy57
9. jan 2014

Baby ktorá chodíte ku Jánovi Zidzikovi do poradne?

sarinka2012
9. jan 2014

@ostap Ahoj,nemusis sa ani objednavat,rovno prides,samozrejme v ordinacnych hodinach 😉 daju ti vyplnit papiere,potom ta este zavolaju dnu na "pohovor" a poucenie a hotovo,dostanes papier a mozes si ist na pokladnu zaplatit EPI 🙂 ja som si ju vybavovala uz mesiac pred porodom ,lebo som sa bala ze sa babulka vypyta skor na svet ,to sa sice nestalo,ale vdaka EPI som mala super zazitok z porodu,neviem co je bolest,ani šitie 😉

sarinka2012
9. jan 2014

@cerimi77 Ked som rodila ja,tak bol samozrejme nadštandart ako vzdy plny,po porode ma presunuli na normalnu izbu a slubili mi ze na druhy den ked sa bude prepustat,tak ma tam daju,uz od desiatej doobeda som sa v intervale asi 20 minut pytala sestriciek kedy mozem ist na nadštandart 😀 a jedna kočena so mnou na ibe tiež,a zabralo to o piatej poobede ma tam presunuli,teda nas obe 🙂 treba byt neodbitny,izieb je malo a za tu cenu si to ozaj moze dovolit pomaly kazdy,takze tam aj kazdy ist chce,lebo rozdiel to je riadny teda co sa kvality izby a jedla tyka,kto sa nehlasi a nedobija,pri plne obsadenej kapacite nema sancu,vzdy sa nejaka taka aka som bola ja dostane pred neho,aby uz konecne stichla 😀

sarinka2012
9. jan 2014

@silvia2103 P.Kleskenovi som chodila aj ja 😉 pocula som nanho viacere nazory,ale ja som bola maximalne spokojna,je to uzasny profesional,nikdy nic nezanedbal,na vsetko mi odpovedal a malej v brusku sa venoval presne tak ako si to predstavujem 🙂 chcela som unho aj rodit,aleeee osud to zariadil tak ze som rodila prave v case jeho lyzovacky 🙂

cerimi77
10. jan 2014

@matuskova003 na chodbe môžeš koľko chceš, ale manžel-partner bude musieť čakať asi úplne vonku, vo vestibule ako sú výťahy ešte, aspoň u nás to tak bolo, až keĎ som išla na sálu, tak ho zavolali dnu a hneď ho obliekli do zeleného plášťa... a nadštandard chcem aj ja zasa, ale teda neviem či sa tam zasa dostanem 😝 v tomto to fakt bolo u hubu, tuším 3 sprchy a 2wc na celú chodbu a zrovna oproti našej izbe boli dvere do sprch a wc, takže nonstop vrzganie dverí, stále nejaký ruch a pohyb či už na izbe alebo na chodbe, ja som mala šťastie aspoň na spolubývajúce, veľmi sme si rozumeli a pomáhali vzájomne, takže mi to tam rýchlo ubehlo a dalo sa to zvládnuť 😉
@ostap ja som to mala presne tak isto s epi ako ty, dcérka išla o 3t skôr a epi som si nestihla vybaviť a už mi ju nikto nedal, som rodila 36h 😝 teraz si ju vybavím hneď pri prvej poradni u doktora, stačí tam ísť v čase ordinačných hodín, dajú ti papier a zaplatíš v pokladni 😉
@sarinka2012 díky za radu, tak budem sa pýtať a dožadovať tiež.. ja som mala taký pôrod, že som bola rada že som 😀 😀 😀 a mala som šťastie na spolubývajúce, super sme si sadli a mne sa už potom ani nechcelo od nich preč 😉

matuskova003
10. jan 2014

@cerimi77 ja už som si o tom niečo pozistovala. ak su boxy prazdne tak tam manzel moze byt od prvej doby porodnej až do porodu 🙂 a potom este 2 hodiny v pohode. no uvidime samozrejme ako to bude . ale tešim sa na porod a pozeram ze mame skoro rovnaky termin 🙂 možno sa aj stretneme 🙂

sarinka2012
10. jan 2014

@cerimi77 Ako z ludskej stranky bol ten štandard v poriadku,mala som len dve spolubyvajuce,inak byvaju aj 4 na izbe a s jednou sme doteraz kamaratky,sestricky a doktori boli uzasní,starostliví,chodili,pytali sa,zaujimali,ale ked porovnam teda ze na izbe su aj 4 maminky so 4 detmi co ma kazde chuda iny rezim,zachody na celu chodbu,sprchy detto,jest som dostala to co navarili a aj to som si musela zjest v jedalnicke,bez babatka,to ostavalo na izbe a este kapacita stoliciek bola polovicna oproti tomu kolko nas tam bolo..a teraz opisem nadštandard ,dvojlozkova izba ,vlastna kupelna a wc,vlozky v cene,wifi,televizor, na izbe stol a stolicky,vyber z 5tich jedal (dcerka mala uz od porodnice koliku,takze bolo super ze som si mohla vybrat co zjem),jedlo doviezli az na izbu,na chodbe stale k dispozicii caj a voda no jednoducho som sa citila ako na hotely 😉

sarinka2012
10. jan 2014

@matuskova003 Ahoj 🙂 napisem moju skusenost aby si mala prehlad,rodila som pred 2 rokmi,bol vtedy celkom babyboom,na porodnych boxoch sme sa striedali jedna po druhej a aj napriek tomu bol manzel cely cas so mnou,teda cely cas,vysvetlim,doobeda o 10 :00 mi povedali ze mozem ist na pripravu,klasika,klystir,prezliect,osprchovat,vysetrit...a ja som mala aj epidural,takze mi povedali ze manzela mozem zavolat hned ako mi ho pichnu,ten mi pichli uz na porodnom boxe (v druhom vedla mna tiez stale niekto bol ;) ) a uz som aj volala manzela a ten bol so mnou na boxe az do porodu a aj 2 hodinky po nom 🙂 a to ako pisem,naozaj bolo plno v tej dobe,lezala som tam zial uz dva dni pred porodom a okolo mna sa baby striedali ako na beziacom pase,par si so mnou polezalo na čakačke par hodin,ine uz len z chodby kricali,ze rovno na porodny box 😀 som si ista ze manzela budete mat dlhooo pri sebe 😉

ika_ba
10. jan 2014

na Kramaroch su vsetci lekari super, ja som s nimi bola spokojna, vyhrady mam skutocne len k mudr. kleskenovi, je to strasne negativny clovek, mna hospitalizovali o tyzden skor, rodit som mala az za mesiac a prave k mudr. kleskenovi ma poslali na sono kvoli prietokom, hned si pytal vysledky amniocentezy, povedala som, ze sme to odmietli, tak hned spustil kopec vycitiek a povedal mi, ze dieta budem mat postihnute, to povedal len na zaklade toho, ze vraj babo ma mensiu ramennu kost, dostal ma do totalnej depresie, bala som sa co vlastne porodim, strasne som sa bala porodu, ked som sa potom pytala ineho lekara tak mi povedal, viete on je taky...., a take skusenosti s nim maju aj ine mamicky

lubka1983
10. jan 2014

ahojteked vsetko pojde tak ako ma tak my budeme rodit v auguste.dufam,ze po skoro 8.rokoch sa vela nezmenilo,pri mojich dvoch porodoch bol tiez manzel so mnou od zaciatku az po koniec cely den,ale je pravda,ze nebolo plno,skor prazdno,ale 5 dni predtym rodila moja znama a bolo preplnene a manzeloa tiez jej pustili az k porodu,dufam,ze budeme mat stastie a dopadne to tak ako chceme.este chcem povedat,ze vtedy prerabali izba vo velkom boli sme na izbe tri styri aj s babatkami,to bolo nieco,ale ja som to brala ze pridem odrodimodidem,dufam,ze sa mi tentokrat podarí vyskusta aj nadstandard do tretice vsetko dobre dufam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre