Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

matuskova003
17. jan 2014

@jpol chladny pocit samoty ?? ked tam budem mat svoje dieta a budem s nim prežívat svoje prvé chvíle ktoré su v živote najdoležitejšie ? 🙂 neviem no mne to tak nepríde ...chladny pocit samoty to bol pre mna ked som prenasala a odlozena v nemocici som si odtrpela 5 dni a nik somnou nič nerobil ( Ale to nie na kramaroch ) .
určite je fajn keď mas s kym pokecat ked ti je smutno ked prenášaš alebo ked si na rizikovom, ale ked už porodíš a maš tam novorodenca, tak myslím že ta žena má čo robit so sebou a tym malym a nie sa tam s kamoškami vykecavat , to je ale iba moj nazor 🙂 každa sme ina 🙂

upam
17. jan 2014

ahojte, viete mi povedat ako je to s nadstandartom po sekcii? lebo ako vidim jeden den po nej sa travi na JISke tj kedy treba hlasit ze by clovek chcel na nadstandart - este pred operaciou ci az potom ako lezi na tej JISke?

hanka_april
17. jan 2014

@upam ked a budu prijimat tak sa ta hned opytaju

cerimi77
17. jan 2014

@mimiadudo ahoj, tak ja som volala na ten monitor, povedala som, že idem na prvú poradňu k Dr. Turkotovi v pondelok na 13h a bez problémov ma objednali na 12.30 😕 ten monitor je len jeden? len v jednej ambulancii? a ja viem, čo je monitor, pri dcérke mi ho robil ešte môj gynekolog, ale čo písali niektoré baby, čo chodia na Kramáre, tak vraj im monitor nerobili každý týždeň, že vraj na striedačku, jeden týždeň prietoky a jeden týždeň ctg 😕 tak teda neviem ako to chodí, ale ja keĎ som sa objednávala k Turkotovi, tiež mi nespomenul monitor, že si mám vybaviť, takže ak by som nebola ja iniciatívna, tak by som k nemu išla bez toho monitoru 😕

cerimi77
17. jan 2014

@mimiadudo inak ja nie som z BA, ale takú hodinku cesty po diaľnici, takže ja potrebujem, aby mi monitor dali min v ten istý deň ako mám poradňu, najlepšie aj časovo blízko seba... ale teraz mi to dali super, ani som im nestihla povedať, že nie som z BA 😕 ... a ty ku komu chodíš? čo som pozerala ich stránky, tak neviem či to je neaktuálne alebo čo, ale Dr. Turkota mi povedal, že mám prísť v pondelok na 13h na 214, tak len dúfam, že mi to dobre povedal a bude tam 😕

cerimi77
17. jan 2014

@jpol ja som rodila august 2011 a bolo to tam fakt plné, na standarde sme boli v izbe po 4, vonku bolo vtedy +36 😝 takže klíma by sa mi vtedy max zišla, ja som mala posteľ hneď za oknom, závesy také, že sa nedalo dobre zastrieť, pieklo tam na mňa neskutočne, ak sa otvorilo okno aj dvere, tak tam bol zasa prievan, sestričky na izbu chodili práve až moc často, nebolo možné si tam normálne odpočinúť, dvere na izbe neskutočne vrzgali aj dvere na wc a sprch a tie sme my mali presne oproti našej izbe, takže vrzgot sme tam mali vlastne non-stop, hlavne v noci mi to dosť vadilo, som nechápala, že aspoň s týmto nemôžu niečo spraviť 😝 .. ako som písala, sestričky boli aj také aj také, väčšina z nich bola super, ale mala som "šťastie" aj na jednu takú nepríjemnú, dosť fajčila a vždy nám zasmradila celú izbu ako smrdela, v tom horku sa to asi znásobovalo, ale nevadilo to len mne 😕 a zrovna vtedy tam štrajkovali niektorí pracovníci, ktorí mali na starosti upratovanie, tak prvé 3dni som tam bola v dosť veľkej špine ... a pred vizitou sme si museli všetky veci, okrem pohára a liekov, 😕 zo stolíkov uložiť dovnútra, podľa mňa úplne zbytočná buzerácia, lebo akože komu vadilo položené jabĺčko alebo telefon na stolíku? ešte k tomu v prípade, že tie stolíky boli k posteliam tak dané, že z postele som sa nedostala do stolíka, ak som z neho niečo chcela, musela som vstať a zísť z postele, takže ak sa dalo, všetko čo som potrebovala mať pri sebe som mala na stolíku, alebo v postele, aby som nemusela zbytočne vstávať hore dole .... ale inak som na standarde našla super parťáčky, veľmi dobre sme si rozumeli a aj kvôli nim sa mne už potom zo štandardu nechcelo ísť preč, tak som tam ostala......

cerimi77
18. jan 2014

@matuskova003 ja si tiež myslím, že tam hore na nadštandarde mali mamičky myslím viac súkromia a väčší pokoj, ako som písala na štandarde (august 2011) bolo vtedy veľmi plno, boli sme 4 na izbe, sestričky tam stále chodili hore dole, dvere vrzgali, nebolo tam veľa pokoja pre bábo či pre mamičku, hlavne v noci som nemohla spať, lebo stále niekto chodil hore dole a vrzgali tam dvere všetky, aj od wc a sprch čo bolo hneď oproti našej izbe, takže stále nejaký hluk 😝 ... ale dcérka mi väčšinu dňa prespala a prišlo aj docela vhod, keď som si mala s kým pokecať, ale to záleží na koho natrafíš na izbe, ja som si veľm dobre sadla s 2 kočkami na štandarde a kvôli nim sa mi odtiaľ už nechcelo ísť preč, tak som sa na nadštandard nepýtala... ale ak by som ich tam nemala, tak by to bolo horšie....

mimiadudo
18. jan 2014

@cerimi77

ahoj ja chodim k MUDr. Turkotovi, tiez idem na monitor v pondelok 23. Jan, ale o 7 hod.rano a potom o 13 hod. na poradnu k nemu.
Tak sa tam mozno stretneme.
kedy mas termin? Ja uz idem v stredu na prijem a vo stvtok na cisarsky. Posledny mesiac by si mala chodit na monitor asi kazdy tyzden. Uvidis co ti povie lekar. Mne povedal, ze sa mam dopredu nahlasit na kazdy pondelok. Cim skor tym lepsie, lebo sestricky tam maju volne terminy.

cerimi77
18. jan 2014

@mimiadudo ahoj, takže ty chodíš k Dr. Turkotovi každý pondelok na poradňu? on máva poradňu každý pondelok od 13h?....aj tento pondelok ideš?.. lebo píšeš, že 23.1. a to nie je pondelok 😕 nevieš koľko mamičiek má takto objednaných na poradňu? koľko nás tam príde na tú 13h? potom berie podľa poradia ako prišli? ja som na 12.30 objednaná na monitor, tak prídem k nemu na poradňu asi na poslednú chvíľu 😝 ... no ja som si aj myslela, že na monitor by som mala chodiť každý týždeň už teraz, ale keby som sa ja na to neopýtala, tak by mi ani nepovedal, že si mám aj monitor vybaviť pred poradňou 😕 možno by ma potom poslal ešte na monitor, takto to budem mať vopred spravené 😉 ... a ak teda má každý pondelok poradňu, tak ja sa tiež popredu nahlásim na monitor, lebo ja nie som z BA, tak chcem to mať vždy v jeden deň všetko vybavené, teraz sa mi to podarilo vybaviť bez problémov 😉 .. pri dcérke som nestihla ani jeden monitor na Kramároch, u Dr. Turkotu som bola asi 3x, ale len sono mi robil hore na oddelení, na klasickej poradni som u neho nebola, nestihli sme 😕 ... a ty si odkiaľ?

mimiadudo
19. jan 2014

ahoj, prepac, 23 mam termin porodu, zmylila som sa.
Dr.turkotovi chodim kazdy pondelok. Neviem presne, ci ma kazdy pondelok poradnu, my sme sa tak dohodli. Inak je velmi zlaty, da sa s nim dohodnut aj telefonicky. Ja ku nemu chodim od zaciatku tehu a som spokojna. Beru podla poradia asi tak, ze sestricka otvori kabinky a povie nech sa paci a tam sa vyzlecies a cakas kym Ta zavola.
Monitor sa robi vzdy pred poradnou, takze je to super, ze to mas o 12.30 = uplne super. Ja som tiez chcela pred 13 hod. ale nemali volne tak preto musim ist o 7 hod.rano a potom zase na poradnu.
Ja som z BA, takze pojdem medzitým domov.
Kedy mas termin?

cerimi77
20. jan 2014

@mimiadudo ja mám termín 18.2. (mám to v profile - ak si myšku zastavíš na mojej fotke, tak to uvidíš).. ja som k Dr. Turkotovi chodila pri dcérke, ale nestihla som ani jednu poradňu, asi 3x som bola len čo mi sono robil, tak teraz idem vlastne 1x na takú klasickú poradňu + monitor, mám na neho číslo a bez problémov som sa u neho telefonicky objednala 😉 tak sa možno vidíme 🙂

lalia76
20. jan 2014

@upam ja som rodila teraz 9.12. sekciou. Hneď po sekcii ma viezli na izbu,nešla som na JISku. Možno preto, že som bola na jednotke. Ja som si nadštand. objednávala týždeň pred pôrodom.

liz_lemon
20. jan 2014

@upam na JIS sa ta budu niekolkokrat pytat, ci chces ist na nadstandard

upam
20. jan 2014

ten nadstandart sa teda obejdna a plati pri prijme? lebo ja idem zajtra na prijem, monitor atd ale SC bude az v stredu tak ci sa mam rovno pytat na tu nadst. izbu alebo ako lebo ak pojdem na JIS tak na jeden den na taku izbu potom na jis a zas nazad sa mi zda dost komplikovane 🙂

zuvinka102
20. jan 2014

ahojte prisla som si k vam po rady.. chystam sa rodit na kramaroch a chcela som sa sa vas spytat, ze ci ste dostali nejaky zoznam co si treba do porodnice zobrat.. velmi by ste mi s tym pomohli.. a este chodlili ste tam aj niektora na pripravu pre porodom ?? a ako to je ked chcem mm pri porode... dakujem lebo ja som na kramaroch naposledy rodila v 2010 a urcite sa toho vela zmenilo

adelakk
20. jan 2014

@egiginka tak som sa na nadstandard dostala, narodili sme sa 14.1.

cerimi77
20. jan 2014

@mimiadudo a chodíš k Dr. Turkotovi aj na sono? to chodíš do nemocnice na 8. poschodie? tam, kde sa leží po pôrode, tam som chodievala pri dcérke, dnes som bola na tej poradni a kázal mi prísť zajtra na sono 😝 takže 2x do týždňa do BA budem teraz chodiť 😕

cerimi77
20. jan 2014

@zuvinka102 ja som rodila august 2011 a aj teraz sa riadim tým zoznamom čo som mala vtedy, myslím, že v tomto sa tam nič nezmenilo, čo čítam diskusiu, predpôrodnú prípravu a poučenie sprevádzajúcej osoby robí stále p. Jandová, ale my sme ju nestihli absolvovať pri dcérke a nebol s tým žiadny problém, partnera v pohode pustili, zaplatil len poplatok, takže teraz to vôbec už neriešim 😉

zuvinka102
21. jan 2014

@cerimi77 dakujem tak sa budem riadit tym istym ved keby nieco tak mi to prinesu

upam
21. jan 2014

Takze kramare su momentalne plne nie su postele volne ani standart ani nadstandart..

mimiadudo
21. jan 2014

@cerimi77

ahoj ja som chodila MUDr. Turkotovi cele tehu a som s nim spokojna. Vsetci su trosku rozlietani, ale co uz ked je toho vela. Sono som mala raz do mesiaca a mesiac pred termínom kazdy tyzden poradnu, ale tam mi nerobil vzdy sono.
Asi 2x som bola na 8posch. ale inak na 1posch. na poliklinike.
Ked tak sa ho skus spytat, ci sa to neda v ten isty den urobit. Povedz ze si mimo BA a tazko sa Ti soferuje. Je ustretovy a pokial to nie je urgentne aby si tam chodila 2x do tyzdna, tak sa s nim da urcite dohodnut.

mimiadudo
21. jan 2014

@upam

ahoj, to vazne su plne Kramare? nesranduj, ja idem zajtra na prijem. uz si tam hospitalizovana? kedy mas termin? a normalne ci cisarak?

ivka_marek
21. jan 2014

Caute,neviete aké je heslo na wifi na 8.poschodí. na pooperačnom?

sirael
21. jan 2014

@upam A kam by ma dali, keby som teraz porodila? 🙂

cerimi77
21. jan 2014

@mimiadudo ja som chodila k Dr. Turkotovi aj pri dcérke, pred 2,5r, začala som k nemu chodiť asi od 33tt a robil mi len sono každý týždeň na 8.poschodí, a keď ma chcel objednávať na prvú poradňu, tak tú som už nestihla, dcérka sa narodila skôr 🙂 teraz v pondelok som bola u neho na poradni a dnes na sono a kázal mi prísť zasa o týždeň, čiže zasa v pondelok poradňa a v utorok sono 😝 som myslela, že sono by mohli urobiť aj v rámci poradne, lebo dnes to bola otázka asi 5min a bola som vybavená, alebo niekto hovoril, že nechodil každý týždeň na sono, ale teda mne tak kázal, aby som prišla zasa o týždeň.. tak neviem, skúsim sa ho na to v pondelok opýtať, ale viem, že už minule mi spomínal, že mala by som chodiť každý týždeň aj na sono aj na poradňu 😕

upam
22. jan 2014

@mimiadudo vcera ma prijmali do obeda sme cakali 4 na chodbe na izbu co je tolko zien. Nadstandart takisto plny a vraj antolska posiela sem ze ma plny stav ale to mam z druhej ruky. Neviem kam budu davat mamicky vcera to nejak poobede popresuvali nejake odisli ale je vela

ivka_marek
22. jan 2014

@upam ja som na 8smicke na pooperačnom, som myslelaze idem rodiť a nič z toho..a na tomto oddeleni sú aj mamicky s deťmi..je tu plno..ale dufm že ma pustia, kontrakcie sa stratili..

shadow4511
22. jan 2014

baby a ked chcem ist na poradnu 1x do nemocky treba sa objednat alebo staci len dojst? 😀

ivka_marek
22. jan 2014

@shadow4511 najprv sa objednas na monitor a na základe toho ta dajú do poradne.

upam
22. jan 2014

@ivka_marek pustili ta ci ostavas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre