Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ivka_marek
22. jan 2014

@upam pustili ma doobeda, uz rodis?

cerimi77
22. jan 2014

@ivka_marek @shadow4511 dá sa aj opačne, môžeš si najskôr vybrať ku komu chceš chodiť na poradňu a monitor ti potom podľa toho prispôsobia, ja som si volala na monitor, s tým, že chcem chodiť k Dr. Turkotovi a monitor mi dali tak aby mi to vyšlo tesne pred poradňou u neho a dali mi termín na celý mesiac dopredu.... akurát nevýhodou je, že sono nerobia v rámci poradne, ale napr. Dr. Turkota robí sono v iný deň, takže sa musím trepať 2x do nemocky 😝 čo sa mi teda moc nepáči, keďže nie som z BA... skúsim sa ho opýtať, či by sa s tým nedalo niečo spraviť 😕

cerimi77
22. jan 2014

ja sa chcem ešte opýtať, robili vám niektorej na prvej poradni čo už chodíte do pôrodnice tie vyšetrenia čo sa robia v 36tt? je tam tuším odber krvi a aj výter z pošvy... lebo môj gyn keď som bola u neho naposledy v 35tt mi povedal, že mi spravia už tam, kde chcem rodiť a tento týždeň čo som bola na prvej poradni u Dr. Turkotu tak mi nič také nerobil, ja som sa na to zabudla opýtať 😕

ivka_marek
23. jan 2014

@cerimi77 mne to robili v poslednej poradni moja gynekologická, tuším to bol 34tt, v nemocnici uz nič nerobili. Veď keď budeš na poradni v nemocnici tak im to pobedz, že nemas ešte posledné odbery

cerimi77
23. jan 2014

@ivka_marek pri prvom tehu aj mne to robil ešte môj gyn, som bola prekvapená, že teraz mi to nespravil, že to v pôrodnici mi už urobia, ale teda Dr. Turkota nič nerobil, som sa na to zabudla opýtať, a teraz v pondelok už budem 36+5 😝 ja si tiež myslím, že to oni nerobia asi štandardne, tak som fakt zvedavá čo mi na to povie, ak sa na to budem pýtať... nemám rada, ak sa ja musím dotazovať a pýtať si vyšetrenia 😝

ivka_marek
24. jan 2014

@cerimi77 hej a potom si za múdru, to poznam 🙂 nejako rečnícky umelecky to treba zahrnúť do dialogu 😉))

myzma
24. jan 2014

@cerimi77 ahoj, normlane povedz, ze ti nerobili posledne krvne testy ani test na streptokoka, su to vazne veci... aj mne na to pozabudli, ale ja som chodila az do 38tt k svojmu gynekologovi a ten si to vsimol, ze na to jednoducho pozabudli, takze testy mi robili na konci 37tt... podla mna budu reagovat v pohode, mozno si zasomru na doktora

cerimi77
24. jan 2014

@ivka_marek @myzma díky baby, no nič iné mi neostáva, budem sa musieť ozvať, ale nemám rada keď ja musím robiť nejakého sprostredkovateľa medzi dvoma doktormi, ale tak čo už, ide o moje a krpcove zdravie, som fakt zvedavá ako bude Dr. Turkota reagovať, sa mi zdá, že toho majú dosť, všetko mi to tam pripadá ako na bežiacom páse, poradňa aj sono urobené do cca 5min 😕

matuskova003
29. jan 2014

ahojte maminky davaju ocinom pri porode to oblečenie sterilné alebo to treba kupit ? 🙂

zuzpolka
29. jan 2014

matuskova003 ano davaju 😉

matuskova003
29. jan 2014

@zuzpolka dobre dakujem 🙂

banderaska29
3. feb 2014

Ahojte žienky. chcem sa vás opytat. keď vás hospitalizovali po termíne,ako to prebiehalo ? nechali vás čakat kým to príde samo nasledujúce dni alebo vam porod este v ten den alebo max na druhy vyvolávali ?
dosť ma to zaujíma prveho som prenášala ale nerodila som na Kramároch preto sa pýtam .
dakujem 🙂

sarra01
4. feb 2014

Ahojte, prosim o radu, kto je teraz "sefom" gynekologie na Kramaroch? Aky je? Chcem ist totiz na sekciu, ale musi mi ju on odobrit, strasne sa bojim, ze mi povie nie.

livia211
6. feb 2014

Baby prosim poradte. v utorok mam poradnu na Kramaroch a musim ist vlakom. ako sa dostanem zo stanice na Kramare? ide tam priamo autobus? a ked ano tak ktore? Dakujeeeeeeeem

milli86
6. feb 2014

@livia211 Ano, chodi tam bus cislo 32 a zastavka je normalne Nemocnica Kramare 🙂!JE to nejakych 6 min. od stanice a tusim 5 zastavok!

livia211
6. feb 2014

@milli86 Dakujeeem

yyvvaa
7. feb 2014

Ahojte, vie mi prosim niekto poradiť ci Dr. Jandová ešte robí predporodnu prípravu na Kramároch?
V ktorom tt je najlepšie sa zahlásiť? vopred vďaka

milli86
9. feb 2014

@yyvvaa Ano, robi.Staci jej napisat na mail, ona urcite odpovie: jandova@psycheeduca.sk
Niekedy to trva dlhsie, ale urcite sa ozve. V podstate sa mozete ozvat kedykolvek, ona usmerni co a ako 🙂.

milli86
9. feb 2014

Mamicky, neviete prosim Vas kedy ordinuje v poradni na Kramaroch Mudr.Rukavicova? Mam sa hlasit uz na monitor a nejako by som sa chcela k nej dostat, kedze som pocula na nu dobre ohlasy.Len neviem, ci sestricky budu ochotne mi prisposobit monitor k jej ordinacnym hodinam. A tie nemozem nikde na nete najst.Vdaka za kazdu odpoved 🙂!

tamaris
9. feb 2014

@milli86 Pokial viem tak dr. Rukavicova už na Kramároch nepracuje. Myslím, že je v LM alebo v RK. Ale možné je všetko🙂 Tiež som na ňu počula iba dobre. Ak môžem poradiť lekára, tak odporúčam dr. Katarinu Gerincovu. Skvelý človek aj profesional. Rodila som pri nej takto pred rokom a nemôžem povedať jedno kríze slovo! Všetko dobre 🙂

milli86
10. feb 2014

@tamaris Dakujem krasne🙂!

milli86
10. feb 2014

Mamicky, opät prosba!!!Nemate nahodou niektora odfotene ordinacne hodiny poradni a zoznam lekarov na Kramaroch?
Alebo niekde napisany?Ja tu uz 2 dni bludim po internete a nic. Rodila som sice na Kramaroch pred rokom a pol, ale asi sa tam nieco zmenilo.Chcem sa objednat do poradne niekomu konkretnemu, lebo minule som bola len tak nahodne.
Vdaka!!!

yyvvaa
10. feb 2014

@milli86 Ahoj, moc dík za info.
a tie ordinačné hodiny by si mohla najst tu:http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/oddelenie/GPK/i... 🙂

miskakamil
10. feb 2014

@yyvvaa mu chodíme.od min.tyzdna na konzultqciu, utorok o 10.00 bola, kazdy utorok býva, nabudúce.ideme.na.konzultaciu o sporeni utorok 13.30 a tuto stredu konzultáciách otec.pri.pôrode.

milli86
10. feb 2014

@yyvvaa Supis, vdaka. Aspon nejake konkretne info 🙂.

yyvvaa
11. feb 2014

@miskakamil a to chodíte na kramáre ci do petrzalky? (kramare by som mala blizsie🙂

miskakamil
11. feb 2014

@yyvvaa na Kramare.

matuskova003
12. feb 2014

ahojte baby..chcem sa ešte opýtat 🙂 Tie čo máte už porody za sebou . je počas prvej porodnej doby povolené konzumovat tekutiny a aspon neake lahke jedlá ( musli tyčinky , ovocie ..atd ) ?

pele
12. feb 2014

@matuskova003 co ja viem, tak nie. Je to myslene, ze ak by sa daco skomplikovalo, aby ti mohli dat okamzite anestezu. Ak ale budes na vzdycharni, nemyslim, ze to niekto kontroluje, lebo si tam bez personalu, vo vlastnom zaujme by som len po malych mnozstvach, ak uz popijala a pojedala daco lahke...ale myslim, ze na jedlo velmi nebudes mat chut a aj tak ta mozno bude prehanat z neho...

matuskova003
12. feb 2014

@pele no pri prvom porode som bola strasne hladna , ja som ich prosila aspon o jednu dru tyčinku ( 😀 ) ale nič mi nedali. ja som po klystire bola ako vystavena vyšlo zo mna aj to čo som ešte mala v žaludku asi.
ani pit mi nič nedali. total slaba. ale ani infuzkou tekutiny nič .... ☹ preto sa pytam či to je tak aj tu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre