Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
27. máj 2014

@zuzuliak1981 no asi sme sa stretli ale to čo píšete bola asi spolubývajuca Gabika, bo ta citíla furt kontrakcie ale monitor nič nezaznamenal, ona už porodila, ale nakoniec sekciou
a ja so ta čo sa v ten den do obeda balila a tešila sa že už ju posielaju na 9p. rodiť. Rodil ma Elo Obieromah, mala som dosť ťažký porod hrozil cisarák, ale nakoniec sme to zvládli prirodzene. Pri zašívaní vtipkoval a ešte nám prišiel aj neskor aj pogratulovať.

Neskor napíšem viac o kramároch viac ako takých

zuzuliak1981
27. máj 2014

@chelonka ja som tiež zvažovala rodiť u Ela, lebo je vraj naklonený prirodzenemu pôrodu a veľa bab ho chvalilo aj jeho vtipkovanie, ale už mi bola dohodnutá dr, ja mám tmavší hnedé vlasy a ofinu

babika131
27. máj 2014

@zuzuliak1981 No veru,možno sme sa aj stretli. Ja som na nadštandarte

zuzuliak1981
27. máj 2014

@chelonka je mi ľúto, že si mala ťažký pôrod, ale nakoniec ste to zvládli

zuzuliak1981
27. máj 2014

@babika131 ako to tam vyzerá? Je tam plno? A Vám sa ako darí?

babika131
28. máj 2014

@zuzuliak1981 No vyzerá to tu ako pred troma rokmi,pohodka,hlavne úžasný personál. No celkom fajn,len malý chytil takú slabú žltačku tak sme ešte tu. A tebe sa ešte nechce?

babika131
28. máj 2014

@zuzuliak1981 Ja som rodila s Rusňákom,lepšie povedané museli ho ku mne zavolať. Bol skvelý,fakt. Len vďaka nemu som sa vyhla sekcii. No u mňa to prebehlo ako pri prvom len o hodne kratšie. Bolelo to jak ...... a zas som hučala,ale nie až tak ako pri prvom. 😀

matuskova003
28. máj 2014

@babika131 a na ktorej si izbe ? 🙂 ja som bola na tej jedinej trojpostelovej, ale boli sme tam aj tak iba dve takže pohoda 🙂 len pozor..... lebo ista sestra ( či upratovačka či čo to je ) bude chodit a kričat : odpracte si tie tasky spod postele, tie flase si pozbierajte, zo stola všetko vypracte 😀 Kazdy.jeden.deň..... 😀

zuzuliak1981
28. máj 2014

@babika131 držím palceky, nech žltačka rýchlo klesá a môžte ísť pekne domov, ja dnes opäť na monitore slabšie kontrakcie, krcek spotrebovaný, otvorená na 2 cm, v piatok opäť monitor a ak už budem na 3cm, tak rodime, ty si bola na koľko otvorená, keď si prišla do pôrodnice? Ja som myslela, že ak je to pod 4 cm, tak ešte posielajú domov

babika131
29. máj 2014

@matuskova003 Tak ja som bola na dvojlôžkovej na 910. A teda ani jedna sestra mi tam nič také nepovedala.

babika131
29. máj 2014

@zuzuliak1981 No už včera nás pustili. U mňa to tentokrát bolo rýchle,ja keď som došla na sálu,bola som už na 5 cm otvorená,to bolo v piatok. Keď som bola v utorok predtým na poradni,bola som na 1 cm. Tak bacha aby si aj ty zajtra nešla už rodiť. 😀 No ale keď ti odtečie plodová voda,neriešia na koľko si otvorená

zuzuliak1981
29. máj 2014

@babika131 super, že ste už doma, pekne si to uzivajte
Ja som bola v pondelok na 1cm, včera na 2cm, možno zajtra na 3-4cm, ale dnes vôbec nemám pocit, že by sa niečo dialo, keď praskne plodovka, tak myslím, že do 24h sa musí babo narodiť, mne neviem, kedy praskne, mala dosť nalieha, tak to zaštuplila 😀
Druhorodicky sú rýchlejšie pri pôrode, aj ti niečo dávali, pichali?

babika131
29. máj 2014

@zuzuliak1981 No bolo to rýchlejšie,ale bolelo to tak isto ako pri prvom,ak nie viacej. Hej,niečo od bolesti,ale nie epi. No bol to zasa zážitok,som im ostala na chvílu v pamäti. 😀

zuzuliak1981
29. máj 2014

@babika131 nevadí, určite tam majú aj horšie, a epi si nechcela, či už bolo neskoro? Oxytocin ty predpokladám nepichali, keď sa ti to samé pekne rozbehlo, alebo ti ho pichli na porodenie placenty? A kde si rodila, v boxe pri operacke, a klasicky na chrbte, aj nohy ti vyviazli? A bábätko na ako dlho vzali na ošetrenie a nechali dotepat pupocnik a hneď ti ho dali na bruško? Aj si sa natrhla, či nastrih? A dávajú vrecká s pieskom na brucho? Prepáč, že toľko otázok, ale prvorodicka, tak nech mám trošku prehľad 😀

babika131
29. máj 2014

@zuzuliak1981 Nie,nechcela som,ani pri prvom som nemala. Nie,nepichali,ten mi dávali pri prvom,a že potom tie kontrakcie ešte len začali bolieť. 😖 Placenta ti vyjde pomaly aj sama. Hej,v boxe som rodila,na chrbte. Nohy mi vyviazali až potom,čo som takmer kopla pána docenta. 😵 Nechali pupčník dotepať,malého mi dali hneď,potom ho zobrali na vyšetrenie a po tom ho ku mne vrátili na celé dve hodiny. Potom ho odniesli na novorodenecké. Natrhla som sa,nestrihali ale len na dva štichy,takže pohodka. Na brucho mi nedávali nič,mala som si na neho tlačiť,no tlačila som,keď som práve nespala. 🙂 Pohodka,na všetko ti rada odpoviem.

zuzuliak1981
29. máj 2014

@babika131 super, si ma potesila, ani ja nechcem ziadne umele zasahy, lebo tiez som pocula, ze to len zhorsuje kontrakcie, a urcite to nie je ani pre babo dobre, a maleho na ako dlho vzali na vysetrenie? a pri prvom si mala nastrih?
a blahozelam k peknemu porodu 😉
sa mi paci, ako maju na kramaroch ten merac na zltacku, sa mi zda, ze ako jediny v Ba

babika131
29. máj 2014

@zuzuliak1981 Na chvílu ho zobrali,kým ma zašili,potom mi ho hneď priviezli. Hej,pri prvom ma aj nastrihávali. To fakt majú len na Kramároch? ja odpadnem

zuzuliak1981
29. máj 2014

@babika131 oni asi zvyknu prvorodicky rutinne nastrihavat, aj si robila masaz hradze alebo cvicila s epinom, ci sa len tak dobre podarilo? jedna mamicka mi vravela, ze len na kramaroch, tak super, aspon deticky nie su tolko v strese, sa na ne chudence nedalo pozerat, ked ich vazili, v akom strese boli, ako casto ti maleho vazili?

babika131
29. máj 2014

@zuzuliak1981 Asi hej,ale v samej podstate mi ten nástrih neprekážal,hojenie bolelo tak isto ako bez nástrihu. Nestihla som nič,len jeden monitor,jedno vyšetrenie a išla som na sálu,tam ma dali zasa na monitor. Takže asi tak nejak. 🙂 No prvýkrát ho vážili po pôrode,potom asi na novorodeneckom a potom až na tretí deň,a potom každý deň vážia.

zuzuliak1981
29. máj 2014

@babika131 to si prišla v dobrý čas 😉, na pôrodnej sále si mala monitor už stále?

babika131
30. máj 2014

@zuzuliak1981 No to vďaka tej neskutočne rýchlej RZP som tam dorazila len tak tak. Hej,tam už som ho mala stále až kým som nešla rodiť,čo bolo chvílku

matuskova003
30. máj 2014

@babika131 tak to si asi nemala pod postelou tasku a flase.... 🙂 🙂 lebo ja som mala no ... 🙂 A nepacilo sa jej to

babika131
30. máj 2014

@matuskova003 No mala som tam len tašku. 🙂 Mňa skôr hnevalo to,že keď bola veľká vizita,tak všetci skákali ako trhnutí,a stále na niečo upozorňovali.

liz_lemon
30. máj 2014

@matuskova003
@babika131
im tam uplne sibe pri tych vizitach 🙂 na nadstandarde je aspon skrina, ale na obycajnych izbach si nie je kam dat veci, a ked ma clovek mokry uterak, aby si ho do tasky daval, kvoli nim...chore

babika131
31. máj 2014

@liz_lemon No to je pravda,tam bola skriňa. I keď moc sa do nej nezmestí,keď ste dve na izbe. Ale fakt,tie vizity v stredu a v piatok,iná komédia

gilmoregirl
4. jún 2014

maminy čo ste teraz nedávno rodili... prosím Vás chodí do nemocnice fotiť taká fotografka, čo robí foto na plátno a také akoby pohľadnice? V Ružinove a na Antolskej 3 roky dozadu chodila a zaujíma ma, či ešte chodí aj teraz a či aj sem? Chcela by som si dať tie pohľadnice urobiť u nej, nech máme rovnaké 🙂.

salomuska
5. jún 2014

@gilmoregirl chodí...

gilmoregirl
9. jún 2014

baby nepamätáte si niektorá nejak mi to buď ušla alebo neviem.... je mi jasné, že ak sa pôrod rozbehne v noci a v noci sa vyberiem do nemocnice treba ísť cez centrálny príjem/pohotovosť - či ako sa to tam volá na -2 poschodí tak zozadu.
Ale ak sa to stane cez deň tiež treba ísť tade? Alebo cez ambulancie v poliklinike? ďakujem.

chelonka
9. jún 2014

@zuzuliak1981 jj on by ma ani nenastrihával ale hovoril, že musí bo moja stará jazva po nástrihu pri prvom porode vôbec nepovolovala, bola tuhá a tvrdá a to mi hovoril do predu ako ma išiel nastrihnuť že inak sa nedá, vôbec nepovoluje

jargre
9. jún 2014

Ahojte baby. Prosim vas, co si mam vziat na kramare? Co potrebujem vybavu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre