Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

hanka274
11. jan 2007

melory !
sak to jasne, to s tebou suhlasim co si napisala, ale ja som sa bavila o mimi....vsetky moje prispevky sa tykali mimi...
baby ja urcite uz druhy krat na kramare nepojdem....neviem kam, este mam len 8-mesacne babo, takze.
Ale co hovorite na niake centra, teda myslim, nie nemocnice ale centra....su take nie?

lindda
11. jan 2007

hanka ano citala som to, ale preco ta nedorodil nerozumiem tomu ??

melory
11. jan 2007

inac ja som bola najprv spokojna s trnavou aj ked proistredie hrozne, ale v pohode ako po druhej svetovej, dalo sa ...ale s odstupom casu sa na to pozeram inac a vidim aj nasledky, ktore byt nemuseli, tak spekulujem, kym sa da.

ikke
11. jan 2007

doma rodit sa na slovensku neda 😔

hanka274
11. jan 2007

no a tie centra poznate niake v BA?
lindda-vela by som ti o tom vedela povedat, lenze ta nechcem strasit, ty ho uz mas isteho?

melory
11. jan 2007

ikke da ale s kriminalom

hanka274
11. jan 2007

ja by som ani nerodila, keby daco....tak je to v cudu....dotiahnut vsetko potrebne sa domov neda....

titkovamiriam
11. jan 2007

Ahojte pripajam sa k tejto debate.Ja som po dvoch porodoch/momochodom na Kramaroch/ povedala,ze by som najradsej rodila doma a chvala bohu,ze sa tak nestalo.Nemala som ziadne komplikacie,ked doslo na porod/rodila som u kocha/ vsetko bolo o.k.-monitor,ja som spolupracovala,maleho som vytlacila na prvu kontrakciu a....Maly ani nedychal ani mu nebilo srdiecko,porodnik zbledol,detska lekarka zostala v soku,no duchapritomne maleho ozivovali,dostal adrenalin,no stale sa nevedelo co sa stalo.Az kym som neporodila placentu a na snure uzol.Proste ako sa maly tlacil von tak si ho utahoval,ked by isiel az na druhu kontrakciu uz by mu nevedeli pomoct.takto sa s toho dostal a je v poriadku,no keby som rodila inde ako v nemocnici uz by mu nepomohlo nic.Az neskor som sa dozvedela ze len male percento takto narodenych deti sa podari zachranit,ak to tlacenie trva dlsie,tak nie.

hanka274
11. jan 2007

ty brdo!
tak to cumim.....boze, normalne mam zimomriavky....kokso....tak to je uplne najlepsia sprava, ze je maly ok, jezisi kriste. Ja ti velmi drzim palce, dufam, ze to "stopnutie" nema nasledok do buducna. Bozinku, aj ked ta nepoznam, asi, tak som uplne rada a stastna ze to tak dopadlo dobre. Joj! Ma picha pri srdci....toto som este nepocula o tom uzle.....omotanie okolo krku...to hej, ale toto to som nepocula 😲 😕 😕

no vidite, doma rodit, je mozno pre dakoho pohodlie, ale ked...tak je to uplne na ho...o. Takze dakujem, neprosim. Ja urcite nie. Skor by sa mohli nemocnice snazit spravit dake domace prostredie, mile, utulne, CISTE a tak....

titkovamiriam
11. jan 2007

No ved ani ja som nic take nepocula,poviem ti ze ked bol maly taky bez zivota tak som uz vsetky veci v duchu davala kamoske.Ked sa potom konecne ozval/mne to pripadalo celu vecnost /,uz som len chcela nech ho vidim a je v poriadku.Sme stale na neurologickom pozorovani,no ked tam obcas vidim pripady,tak som rada ze maly je len pozorovany.Nakoniec mi tie kramare boli aj tak sudene,marek tam lezal pre istotu tri tyzdne.

hanka274
11. jan 2007

prepac, asi to bude blbe, ale ako ze si uz vsetky veci v duchu davala kamoske?
co to znamena....
boze asi by mne prestalo bit srdce keby som videla takto nasu Haninku, pockaj, idem do spalne, musim jej dat pusku na hlavku....no musim....

titkovamiriam
11. jan 2007

Myslela som si ze sa moje babatko uz nepreberie,ked som videla ten frmol okolo neho a on chudacik bol natiahnuty ako keby bol mrtvy no proste hroza.A kamaratka ma babatko 4 mesiace pomne a vlastne sme sa spolu tehulkovali,tak by som jej tie vecicky dala,teda ak by som sa nezblaznila.No Nastastie teraz spolu kocikujeme ja mareka a ona veronku.Aj som ju vlastne vyplasila,lebo ona stale myslela nato ci sa jej namoze mala tiez pozauzlovat.Rodil ju ten isty lekar ako mna,no ona rodila cisarskym.

hanka274
11. jan 2007

to si "vtedy" dokazala myslet na vecicky?
neviem si to predstavit, ale fakt, verim, ze to musel byt "zazitok"....male telicko, co chce dychat, co chce zit a co moze spravit? ono nic, je len babo co este "nic" nevie.....joj, hruza....ale super ako to dopadlo, ze teraz kocikujes....a basta...super!

titkovamiriam
11. jan 2007

To ma prve napadlo ani neviem preco.Z odstupom casu to uz nieje take strasne,lebo horuce chvile mi pripravil aj najstarsi syn.ten mal problem zasa s protilatkami v krvi a museli mu dva razy menit krv.Bola som prvorodicka,no nikto mi nic nevysvetloval,jedine co trapilo jednu lekarku bolo,ze ak by to maly neprezil ci maju volat farara.No nastastie dnes je uspesny stredoskolak.Stredny syn bol nastastie v poriadku.Takze stavaju sa vseliake veci.clovek si povie ze porodi doma a vela zien aj rodi doma,no nie vzdy to dobre dopadne.

erika1
11. jan 2007

Ahojte,pripajam sa k vasej debate.Miriam,zazila som to iste,co ty,akurat,ze ty si mala stastie,ze maly sa prebral.Moje dievcatko sa udusilo pupocnou snurou 2 dni pred porodom,ako sa snazila vytlacit von.Vola sa to pravy uzol.Je tomu uz 12 rokov a este stale to boli ako keby to bolo vcera. ☹

hanka274
11. jan 2007

ahoj erika1, tak to hej, na to sa nezabuda, ani to nepreboli nikdy, ak tak mozno cim dalej tym menej na to mysli clovek. Ale neni pravda ak niekto povie, neboj, to prejde, alebo to preboli....
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hanka274
11. jan 2007

erika a niesi nahodou z NR?

titkovamiriam
11. jan 2007

Dufam,ze nasimi zazitkami nenastrasime tehulky.Erika muselo to byt tazke.Lebo ja som to tiez znasala tazko a to maly zil.No nechapala som,ze vsetko je o.k. par sekund pre porodom a potom sa minuty bojuje o zivot.No a samozrejme ze bolo tazke byt v inej nemocnici a najtahsie prist domov bez babatka a len za nim chodit ho pozerat ked bol na jiske.Uz bolo dobre ked lezal na oddeleni.ja nastastie nepoznam nikoho kto mal takyto problem a vlastne ty si prva.Vidim ze mas tri deticky ako ja aj ked ja mam o nieco starsie.

erika1
11. jan 2007

Som.Ako to vies?

hanka274
11. jan 2007

niekde v dajakej debate sme sa uz stretli, len neviem kde. chi !
fakt....a si nadavala na nemocnicu v NR....tusim to bolo aj tu v predchadzajucich stranach....pozrem....

titkovamiriam
11. jan 2007

No baby ja idem uz spat,nebyvam casto takto hore,no dnes som spala poobede a milacik ma nocnu.Deticky vsetky hajkaju tak idem aj ja.Majte pekne snicky!!!

hanka274
11. jan 2007

ahoj! dobru nocku!

erika, tunak to bolo, na prvej stranke, ten moj dlhocizny mail o Kramaroch a ty si sa potom pridala....tak som si zapametala takyto "hrozny" pripad. prepac, myslim hrozny ako s tym co sa stalo...

hanka274
11. jan 2007

tusim sme hore len my?
tak co? ideme aj my spat? uz mi klipkaju oci...

erika1
11. jan 2007

Hadam nevystrasime,ale upovedomime tehulky,ze aj taketo pripady sa stavaju.A hlavne NR nemocnica sa stala takymito prihodami velmi "znama".Stalo sa mi to prave tam,ked ma prijmali na vyvolavnie porodu kvoli prenasaniu.A ako keby sa nic nestalo. 😠

erika1
11. jan 2007

Tak teda dobru,inac my s manzelom stale takto ponocujeme. 😖

hanka274
11. jan 2007

no aj my, ficime na Spektrume-tuk-Discovery-tuk-Zone reality...a dokolecka.....
a potom ja chrapem aj do 11tej a to sa musi zmenit, vecer spat, a cez den hore....hanbim sa....

erika1
11. jan 2007

Aj my sa to pokusame zmenit,ale nejako sa nam to nedari. 😠

hanka274
11. jan 2007

to som potom taka blba, ze den mi trva iba pol dna.....
no no a bohvie co robite?????
pozor na dalsie babo, alebo sa snazite? 🙂

erika1
11. jan 2007

No to ani pocut. 😝 .Stacilo,aj najmensi bol neplanovany,cez tzv.kojacu antikoncepciu. 😀 .Stredny syncek Simonko sa narodil s razstepom chrbtice,takze mame dost starosti.

hanka274
11. jan 2007

no jasne!
kukam von oknom, u nas tak fuka, ze sa "povaluje" vyhodeny stromcek po ceste, snad nepojde daky mlady blazon rychlo a ssa nic nestane......
tak dobru noc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre